Jump to content
Sign in to follow this  
Kangur

Klient ma zawsze rację

Recommended Posts

Nawiązując do wątku dot. cen odnowień http://www.di.pl/index.php?showtopic=8233 chciałbym poddać pod dyskusję moją propozycję pomocy rejestratorom

w wywieraniu nacisku na NASK.

Wydaje mi się, że byłoby to możliwe gdyby udało nam się ... przechwytywać nasze własne domeny !

Powiedzmy, że mam 400 domen - średniaków, które bez wahania przedłużałbym co roku za 20 zł ale za 70 już nie.

Zgłaszam je do najlepszego/ych łowcy/ów polskich domen takich jak dropped, podaję domeny wraz z dokładną datą i godziną przedłużenia, ten sprawdza whois

czy faktycznie są one moje i dodaje te domeny do listy, która nie jest publicznie dostępna i po przechwyceniu przekazuje je mi/rejestruje je dla mnie.

Za tą hurtową usługę płacę np. 10 zł za sztukę rocznie i drugie tyle za promocyjną jej rejestrację.

Dzięki temu rejestratorzy ani NASK nie otrzymają oczekiwanych dochodów za przedłużenie i być może zdecydują się w końcu na obniżenie cen ?

Chętnie poznam wasze opinie w tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niska cena rejestracji ma za zadanie spopularyzować rynek domen ...

ale sory pl'ki raczej nigdy nie osiągną światowego poziomu domen globalnych chcesz pl'ki przedłużać po cenie com'ów?

 

Ja też nie lubie dużo płacić ale myśle że NASK musiał by obsługiwać jeszcze raz tyle domen co w tej chwili żebyś za przedłużenie płacił 20zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie na małą dygresję, trochę tylko odbiegającą od tematu.

 

Otóż mam wrażenie, że NASK - wbrew opinii niektórych forumowiczów - doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu domeniarzy na cały rynek i zaczyna uwzględniać tę grupę obierając nowe kierunki działania. Najpierw konferencja, teraz obniżenie ceny za opcję. Chwała im za to.

 

Dlaczego więc nie obniżą ceny odnowień? Pewnie nie przewidują wzrostu zainteresowania domenami wśród zwykłych klientów, a domeniarze - wśród których cena przekłada się na ilość rejestracji - mogą przecież korzystać z taniej opcji, o której zwykli klienci i tak nie mają pojęcia lub po prostu nie chcą rezygnować z domeny na 14 dni.

 

To chyba była recepta NASKu na ogólnonarodowe zadowolenie klientów - czy skuteczna, zobaczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Kazdy z nas ma tutaj troche racji - jednak spadek cen odnowien jest nieunikniony - mamy chyba jedna z najdrozszych ( mowiac o zarobkach w danym kraju ) domena narodowa w liczacych sie krajach EU. Popatrzcie na rozwieniete tld - de, uk czy nl - tu ceny odnowien sa praktycznie takie same jak rejestracji ( czyli male wg zarobkow danego kraju ). Nie mam zamiaru porownywac pl do de bo nie ma na razie porownania - chce tylko pokazac jak powinno byc i jak zapewne bedzie ( choc moze w nie najblizszym czasie).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie na małą dygresję, trochę tylko odbiegającą od tematu.

 

Otóż mam wrażenie, że NASK - wbrew opinii niektórych forumowiczów - doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu domeniarzy na cały rynek i zaczyna uwzględniać tę grupę obierając nowe kierunki działania. Najpierw konferencja, teraz obniżenie ceny za opcję. Chwała im za to.

 

Dlaczego więc nie obniżą ceny odnowień? Pewnie nie przewidują wzrostu zainteresowania domenami wśród zwykłych klientów, a domeniarze - wśród których cena przekłada się na ilość rejestracji - mogą przecież korzystać z taniej opcji, o której zwykli klienci i tak nie mają pojęcia lub po prostu nie chcą rezygnować z domeny na 14 dni.

 

To chyba była recepta NASKu na ogólnonarodowe zadowolenie klientów - czy skuteczna, zobaczymy.

 

Zgadzam się. Poza tym Panowie zastanówcie się nad bezpośrednimi minusami obniżenia cen odnowień, bo takowe równiez istnieją.

Złotym środkiem byłoby obniżenie cen odnowień o 10-30 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się. Poza tym Panowie zastanówcie się nad bezpośrednimi minusami obniżenia cen odnowień, bo takowe równiez istnieją.

 

Chętnie posłucham, jakie to negatywne skutki pociągnie za sobą obniżenie cen odnowień? <_<

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chętnie posłucham, jakie to negatywne skutki pociągnie za sobą obniżenie cen odnowień? <_<

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

 

Zrobi się masówka. Wiadomo, że na ilość rejestracji wpływa przede wszystkim cena za rejestrację, ale jak już rejestracja będzie tania i przedłużenie będzie tanie to życzę szczerze powodzenia każdemu domeniarzowi w wyszukiwaniu wolnych nazw...

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnowienia dalej na wysokim poziomie a juz glosy, że obnizenie bedzie mialo minusy?? ehh nie da sie dogodzić

bardzo zle ze w Polsce nadal sa dziwne ceny, a moze by tak po ludzku Rejestracja i odnowienie w tej samej realnej cenie ??

 

(25zl rejestracja i 25 odnowienie może może za pare lat ?! <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrobi się masówka. Wiadomo, że na ilość rejestracji wpływa przede wszystkim cena za rejestrację, ale jak już rejestracja będzie tania i przedłużenie będzie tanie to życzę szczerze powodzenia każdemu domeniarzowi w wyszukiwaniu wolnych nazw...

 

No rzeczywiście, tragedia. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
I bardzo dobrze. Niech każdy Polak korzysta z polskich domen .pl.

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

Kto wie czy tylko Polacy by korzystali przy niskich cenach przedłużeń ;-)

Myślę, że złotym środkiem byłyby rejestracje w granicach 10 zł i przedłużenia w granicach 50 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że złotym środkiem byłyby rejestracje w granicach 10 zł i przedłużenia w granicach 50 zł netto.

 

Złotym dla kogo ?

 

Czuję, że rejestracja w granicach 10 zł zostanie już na długo obojętnie czy będzie nazywana promocją czy nie.

Lecz przedłużenie 2 - maks.3 razy droższe byłoby zdecydowaną zachętą do trwałego utrzymywania większej ilości domen i rozsądną proporcją w stosunku do ceny podstawowej.

W sytuacji gdy opcji nie kupiono zbyt wiele, wcale nie zdziwię się jeśli NASK zaproponuje inną promocję chcąc zachęcić ludzi do przedłużania domen.

Np. 50-60 zł od razu za dwuletnie przedłużenie.

Bo dopóki przedłużenie będzie droższe niż opcja+nowa rejestracja to jaki sens ma płacenie za to ?

( oczywiście przy braku opcji na taką domenę )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto wie czy tylko Polacy by korzystali przy niskich cenach przedłużeń ;-)

Myślę, że złotym środkiem byłyby rejestracje w granicach 10 zł i przedłużenia w granicach 50 zł netto.

 

Powiedz, że żartujesz <_<

 

Rejestracja powinna = się przedłużeniu. Wiadomo, że im taniej tym lepiej - tutaj nie ma się o co kłócić. Domena .eu kosztuje "w hurcie" 15 zł - zarówno rejestracja jak i przedłużenie. Skoro Europejczyków (Niemców, Francuzów, Anglików i pozostałych mieszkańców krajów Unii) nie stać na droższe domeny, to dlaczego Polaków ma być stać na domeny po 60 zł, czyli 4x więcej niż obecnie kosztuje .eu??

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Złotym dla kogo ?

 

Czuję, że rejestracja w granicach 10 zł zostanie już na długo obojętnie czy będzie nazywana promocją czy nie.

Lecz przedłużenie 2 - maks.3 razy droższe byłoby zdecydowaną zachętą do trwałego utrzymywania większej ilości domen i rozsądną proporcją w stosunku do ceny podstawowej.

W sytuacji gdy opcji nie kupiono zbyt wiele, wcale nie zdziwię się jeśli NASK zaproponuje inną promocję chcąc zachęcić ludzi do przedłużania domen.

Np. 50-60 zł od razu za dwuletnie przedłużenie.

Bo dopóki przedłużenie będzie droższe niż opcja+nowa rejestracja to jaki sens ma płacenie za to ?

( oczywiście przy braku opcji na taką domenę )

 

Złoty środek zazwyczaj jest dla wszystkich <_<

Zasadniczo zgadzam się z Tobą, przy czym w NASKu nie pracuję głupcy i dobrze wiedzieli, że część osób zdecyduje się na opcje+rejestracje zamiast standardowego przedłużenia. Rzecz w tym, że duża ilość partnerów nie ma w swojej ofercie opcji, duża ilość abonentów nie ma pojęcia, że coś takiego istnieje, a nie każdy może sobie pozwolić przecież na 14 dni braku dostępu do strony/maili itd.

 

Rejestracja powinna = się przedłużeniu. Wiadomo, że im taniej tym lepiej - tutaj nie ma się o co kłócić. Domena .eu kosztuje "w hurcie" 15 zł - zarówno rejestracja jak i przedłużenie. Skoro Europejczyków (Niemców, Francuzów, Anglików i pozostałych mieszkańców krajów Unii) nie stać na droższe domeny, to dlaczego Polaków ma być stać na domeny po 60 zł, czyli 4x więcej niż obecnie kosztuje .eu??

 

Eu nie kosztuje tyle ile kosztuje dlatego, że europejczyków nie byłoby stać na nie, gdyby były droższe, tylko dlatego, że to nowy TLD, który niestety nie osiągnął oczekiwanego poziomu zainteresowania. Ewentualne podwyższenie cen zabiłoby całkowicie .eu.

 

Owszem, można tu przytoczyć od razu domeny .com, które nie są nowym TLD, a jak to określiłeś, "hurtowo" też są tańsze niż domeny polskie. To jednak zupełnie inna bajka i tematyka już trochę bardziej mi odległa, więc nie podejmuję dyskusji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu nie kosztuje tyle ile kosztuje dlatego, że europejczyków nie byłoby stać na nie, gdyby były droższe, tylko dlatego, że to nowy TLD, który niestety nie osiągnął oczekiwanego poziomu zainteresowania. Ewentualne podwyższenie cen zabiłoby całkowicie .eu.

 

.eu kosztuje tyle ile kosztuje, ponieważ EURid ma charakter nonprofit i bazuje na kosztach - przychody z rejestracji i przedłużeń mają pokryć koszty działania tej instytucji. Jeśli ilość domen wzrośnie (a po tym co obserwuje, to tak się stanie), to w przyszłym roku można liczyć na kolejną obniżkę np. o 1 EUR do 3 EUR w hurcie. Niższa cena domeny to jej większa dostępność, dzięki czemu coraz większy % społeczeństw może sobie pozwolić na tę usługę. Tanie domeny pomagają w rozwoju Internetu. Z jakiegoś powodu domeny w Niemczech czy Wielkiej Brytanii są kilkakrotnie tańsze niż u nas. Nawet w Czechach - gdzie jest o ponad połowę domen mniej niż u nas - domeny kosztują połowę tego co .pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
.eu kosztuje tyle ile kosztuje, ponieważ EURid ma charakter nonprofit i bazuje na kosztach - przychody z rejestracji i przedłużeń mają pokryć koszty działania tej instytucji.

 

A NASK nie ma charakteru nonprofit ?

Wiem, że uznaje się ich jako "jednostkę badawczo-rozwojową" a takie jednostki zazwyczaj w swoim statucie nie nastawiają się na maksymalizację zysku.

A może koszty tych badań i rozwoju są zbyt wysokie <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
.eu kosztuje tyle ile kosztuje, ponieważ EURid ma charakter nonprofit i bazuje na kosztach - przychody z rejestracji i przedłużeń mają pokryć koszty działania tej instytucji.

 

DD

 

Słuszna uwaga, dzięki. Pytanie jak to się ma do NASKu i innych podmiotów obsługujących zagraniczne domeny krajowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat przypomnę taką domeną http://wykonczenia.pl/ z hasłem nawiązującym do potrzeby obniżki cen domen:

 

"Strona zablokowana z powodu braku opłat za domene"

 

ps. rejestrator: Netart, data rej.: 2005.10.18, czyżby od października nie płacili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawiązując do wątku dot. cen odnowień http://www.di.pl/index.php?showtopic=8233 chciałbym poddać pod dyskusję moją propozycję pomocy rejestratorom

w wywieraniu nacisku na NASK.

Wydaje mi się, że byłoby to możliwe gdyby udało nam się ... przechwytywać nasze własne domeny !

Powiedzmy, że mam 400 domen - średniaków, które bez wahania przedłużałbym co roku za 20 zł ale za 70 już nie.

Zgłaszam je do najlepszego/ych łowcy/ów polskich domen takich jak dropped, podaję domeny wraz z dokładną datą i godziną przedłużenia, ten sprawdza whois

czy faktycznie są one moje i dodaje te domeny do listy, która nie jest publicznie dostępna i po przechwyceniu przekazuje je mi/rejestruje je dla mnie.

Za tą hurtową usługę płacę np. 10 zł za sztukę rocznie i drugie tyle za promocyjną jej rejestrację.

Dzięki temu rejestratorzy ani NASK nie otrzymają oczekiwanych dochodów za przedłużenie i być może zdecydują się w końcu na obniżenie cen ?

Chętnie poznam wasze opinie w tej kwestii.

 

 

Twoj pomysl jest dziurawy w jednym miejscu i dosc mocno cieknie :) A co bedzie jesli ten najlepszy na swiecie lowca z tych 400 twoich domen zlapie mniej niz polowe ;))? Tak pytam z ciekawosci ? Tak to mozna zrobic z badziewiem na ktorym ci nie zalezy ale nie z domenami jak napisales "srednimi" Bo ja wiem jedno ze te ktore jeszcze 4 lata temu byly uwazne za "srednie" lub wrecz kiepskie dzis o nie bija sie wszyscy ktorych nazywasz lowcami .Tak wiec pomysl jest dobry ale dla "lowcow" nie dla posiadaczy domen. Ja osobiscie jestem za :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Ja również, w sumie troche dobrych niezaopcjonowanych domen przydałoby się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co bedzie jesli ten najlepszy na swiecie lowca z tych 400 twoich domen zlapie mniej niz polowe :) )?

 

Nie można wykluczyć takich sytuacji.

W każdym biznesie kalkuluje się i podejmuje ryzyko.

Jeżeli ktoś ma dużą ilość domen i to niekoniecznie tych z najwyższej półki, to i tak nie ma pewności czy na wszystkie znajdzie nabywcę w dobrej cenie ? Trzymanie ich latami przy tak drogich cenach przedłużeń może oznaczać, że zysk z tych które sprzeda nie pokryje mu odnowień.

Jeśli nawet zostanie mu połowa zasobów, to zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na lepsze domeny zakupione na rynku wtórnym lub znaleźć nowe na rynku pierwotnym i za porównywalne pieniądze mieć lepsze portfolio.

A jeśli sprawdzi się wariant optymistyczny to może mieć jedno, drugie i trzecie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kangur - większość domen jest "używanych", są pod nimi normalne serwisy internetowe i właściciel nie może sobie pozwolić na przerwę w działaniu domeny. A Ci którzy mają domeny zaparkowane mogą skorzystać z opcji + rejestracji lub nie przedłużać i próbować łapać - wtedy utrzymanie domeny na kolejny rok wyniesie tylko 10 zł netto.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko się zgadza.

I gdyby nie wysokie ceny odnowień to nikt by nie myślał o własnych opcjach i poświęcaniu czasu na takie zabiegi tylko opłaciłby terminowo fakturę i zajął się czymś innym.

Wierzę, że wkrótce doczekamy tego dnia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×