Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Czemu mnie wylogowuje?

Recommended Posts

Za każdym razem, kiedy przełączam się pomiędzy providerami Internetu (Chello i iPlus), wylogowuje mnie z forum... Czy ciasteczka z ID sesji mają jakoś zakodowany numer IP, że zostaję wylogowany kiedy go zmieniam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli coś w tym skrypcie musi być takiego, że jak się zmienia podsieć to przestaje rozpoznawać użytkownika :D Czy da się coś z tym zrobić? Jest to dość upierdliwe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciacha sprawdz... albo wykasuj ciacha przypisane do domeny di.pl i zaloguj sie jeszcze raz z zaznaczeniem opcji automatycznego logowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze się tak loguję, ale to nic nie daje. Mogę parę dni zamykać komputer, otwierać itp. i zawsze jestem zalogowany. A jak tylko zmienię adres IP to muszę się logować od nowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja nie wiem jak jest ... mnie sie tak nie robi... uzywam najlepszej przegladarki nbna swiecie (czytaj Opera) i niemam takich problemow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi sie zdaje ze IPB ma taka funkcjonalnosc - ale to kierowalbym do kolegi @DawPi - on ma wieksze pojecie w tym temacie niz ja;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to zabezpieczenie sesji przed atakami XSS. Jeśli ktoś chciałby to wyłączyć - nie polecam, no chyba, że chcecie, żeby ktoś latał sobie po waszych kontach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi sie zdaje ze IPB ma taka funkcjonalnosc - ale to kierowalbym do kolegi @DawPi - on ma wieksze pojecie w tym temacie niz ja;)

 

Dokładnie tak <_<

 

Nazywa się to Match user's IP Address during session validation. Jak się tylko zmieni adres IP to sesja jest resetowana i trzeba się logować ponownie.

 

Czy ja wiem czy takie upierdliwe. Bezpieczeństwo to podstawa na forach, gdzie kilka klików i może forum nie być ;-)

 

DawPi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ja wiem czy takie upierdliwe. Bezpieczeństwo to podstawa na forach, gdzie kilka klików i może forum nie być ;-)

 

Bezpieczeństwo jest zawsze upierdliwe. Gdyby było inaczej, to ludzie nie trzymaliby haseł na karteczkach przyklejonych do monitora i/lub nie używaliby jako hasła imienia swojego dziecka. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bezpieczeństwo jest zawsze upierdliwe. Gdyby było inaczej, to ludzie nie trzymaliby haseł na karteczkach przyklejonych do monitora i/lub nie używaliby jako hasła imienia swojego dziecka. ;-)

lub daty urodzenia swojej, meza, zony, nazyczonej lub dziecka <_< nie mowiac o pinach do kart platniczych ;) "znalasca" portfela ze starym dowodem mogl w szybki sposob oczyscic konto z gotowki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymieniłem jedną z opcji w ACP. Nie wiem jak tutaj to ustawili więc nic Ci więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Choć: podobny problem zauważyłem na innych forach na IP.Board. Co dziwne tylko na FF2 i najnowszej wersji IP.Board 2.3.4 - więc może tutaj należy upatrywać problemów. Kiedyś na IP.Board były problemy z Operą, teraz jak widać z FF2, żyć nie umierać <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×