Jump to content
maciej_p

ambergold.pl sprzedane

Recommended Posts

Poszła na Allegro za 1101zł, ciekawe co tam teraz powstanie :)

http://allegro.pl/ambergold-pl-sprzedam-domene-i2642874146.html

 

może któryś z byłych klientów kupił sobie na pamiątkę ;) domena nadaje się na stronę jakiejś organizacji skupiających wierzycieli amber gold, inne zastosowanie ciężko znaleźć

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealna do zarabiania na parkingu :)

 

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego puszczać taki adres bądź tym bardziej zmieniać nazwę firmy - ktoś nie wytrzymał presji? 3,5k uu/dziennie to nie jest potencjał który powinno się odpuszczać, choć co ja wiem o biznesie...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

@waniawp nie, firmy która kiedyś nazywała się Amber Gold i przez tę nazwę musiała pozbyć się domeny

 

Teraz ta firma nazywa się PerfekTel - http://perfektel.pl

 

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120913/KOSZALIN/120919884

 

Pierwsze problemy pojawiły się jakiś czas temu, gdy koszalińska firma chciała zaciągnąć kredyt na projekt związany z telefonią internetową.

 

– W pierwszym banku nam odmówiono. W drugim banku usłyszałem, że jesteśmy na czarnej liście, że w nadzorze bankowym Amber Gold figuruje jak firma niebezpieczna – mówi Mirosław Sokołowski. Nie pomogły tłumaczenia, że Amber Gold z Koszalina to nie jest to samo, co Amber Gold z Gdańska.

 

To na pewno był dobry pomysł ze zmianą nazwy. :) A domena im potem już nie była potrzebna - stąd aukcja.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra nazwa na przekierowanie dla kancelari prawnej z landing pagem "Pozew dla pokrzywdzonych przez Amber Gold", żyła złota...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealna do zarabiania na parkingu :)

 

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego puszczać taki adres bądź tym bardziej zmieniać nazwę firmy - ktoś nie wytrzymał presji? 3,5k uu/dziennie to nie jest potencjał który powinno się odpuszczać, choć co ja wiem o biznesie...

 

Dokładnie. Domena na dłuższą metę "spalona", niemniej jeszcze długo można będzie korzystać z jej ruchu. I choć to mogłoby być kolizyjne pod względem prawnym, nie będzie już komu wnosić ewentualnych roszczeń...

 

 

Dobra nazwa na przekierowanie dla kancelari prawnej z landing pagem "Pozew dla pokrzywdzonych przez Amber Gold", żyła złota...

 

To prawda, ale sądzę, że ze względu na powyższe, kancelaria prawna mogłaby mimo wszystko uznać takie wykorzystanie domeny za, że tak powiem, "niegodne kancelarii prawnej".

 

A tak czy siak, to ciekawa historia (pod wieloma względami) z tą spółką AG Sp. z o.o., która nie miała nic wspólnego z aferą (jedynie zbieżność nazw), "aferowym AG" i historią domeny, włączając chęć przejęcia kilka lat temu.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji taka mała ciekawostka - 8 lat temu jedna ze spółek chciała zastrzec nazwę Ambergold w warstwie słownej dla ... wyrobów z mleka ale ... nie wnieśli opłaty.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

"niegodne kancelarii prawnej".

Zgrabny oksymoron ;)

 

Sygnał dla "pokrzywdzonych", którzy weszli typein - wydusiliśmy już z nich domenę, wydusimy i kasę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×