Jump to content
Sign in to follow this  
nowy1978

chorzowiak.pl

Recommended Posts

chorzowiak.pl

 

witam co myslicie o domenie chorzowiak.pl ,moim zdaniem pasuje na lokalny portal ogloszeniowy ,ale czekam na wasze opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasuje - ale ja miałem domenę mojego miasta i się nie sprzedała. B. trudno o KK, dlatego oceniam na 0 zł.

 

Takie domeny, Panie, to z palca można rejestrować, a miast w Polsce tysiące - i tysiące podobnych, z palca, można zarejestrować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie domeny, Panie, to z palca można rejestrować, a miast w Polsce tysiące - i tysiące podobnych, z palca, można zarejestrować :)

a ta myślisz że kupiona z 10 letnią historią?

paluch.

 

Mnie się nie podoba - nie rejestrowałbym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ostatnio "popularne" nazewnictwo wynika po prostu z niewiedzy, bo to nie jest poprawna nazwa mieszkańca Chorzowa.

 

A jak, Chorzowianin - Chorzowianie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

chorzowiak.pl

 

witam co myslicie o domenie chorzowiak.pl ,moim zdaniem pasuje na lokalny portal ogloszeniowy ,ale czekam na wasze opinie.

Myślę, że zainspirowałeś się domeną/serwisem katowiczak.pl, który to serwis nie osiągnął jakiegoś spektakularnego sukcesu, ale kilka lat istnieje. Jak pierwszy raz usłyszałem katowiczak (oczywiście dostałem od nich maila/spam z informacją), to pomyślałem sobie " Boże, jak można tworzyć regionalny serwis ogłoszeniowy na takiej :ph34r: " Twoja domena spadnie po roku i tyle po niej zostanie...

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu wcale nie chodzi o poprawną formę. Domena ma jasny przekaz.. dla kogo jest przeznaczona.

.. no ale, skoro leżała odłogiem aż do tego czasu, to znaczy że, zainteresowania ową nazwą nie było.

Pod własny projekt jak najbardziej się nadaje... do sprzedaży a o tym tu mowa to...

tylko wróżki domeniarki wiedzą, kiedy i za ile ta nazwa się sprzeda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z epsonem w 100%. Poprawną formą to to może i nie jest, ale jak najbardziej na własny użytek tak. Nie wiem jak ludzie w tamtych okolicach się czują jak mówi się do nich chorzowiak, bo bądź co bądź człowiek każdy jest inny i może życzyłby sobie, żeby mówić do niego chorzowianinie. Jednak są tą dyrdymały.

 

Na własny użytek tak, a na sprzedaż - trochę szczęścia;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

tylko wróżki domeniarki wiedzą, kiedy i za ile ta nazwa się sprzeda ;)

 

Karty Tarota mówią: z tą domeną będzie b. trudno, ale będziesz konsekwentny w działaniu i uda się się sprzedać coś innego. (Karty: konsekwencja w działaniu, pracoholizm, to dobrze wróży na przyszłość).

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki za opinie ,domene mam zamiar wykorzystac pod wlasny projekt, a zainspirowal mnie rzeszowiak.pl, portal naprawde fajnie dziala od ladnych kilku lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki za opinie ,domene mam zamiar wykorzystac pod wlasny projekt, a zainspirowal mnie rzeszowiak.pl, portal naprawde fajnie dziala od ladnych kilku lat.

 

Heh, miałem właśnie przytoczyć - rzeszowiak dobrze sobie radzi ale kluczem do tego jest to, żeby mieszkańcy utożsamiali się z nazwą... W Rzeszowie to się idealnie przyjęło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w chorzowie to są chyba chorzowscy no nie?:)

 

wg mnie ciężko sprzedać.

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

w chorzowie to są chyba chorzowscy no nie? :)

 

wg mnie ciężko sprzedać.

pozdrawiam

 

Mieszkam całkiem niedaleko i nawet trochę tam studiowałem swojego czasu. Zgadzam się w tym miejscu z kolegą panh - tam są niebiescy ;-)

 

Myślę, że ten wykres jednoznacznie pokazuje, że termin Chorzowianin jest częściej używany.

 

http://www.google.com/trends/explore?hl=pl&cmpt=q#q=chorzowiak%2C%20chorzowianin&geo=PL&cmpt=q

 

Domena spadała już dwa razy, myślę, że o KK będzie bardzo ciężko, ale powodzenia.

 

#Tyscy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny typu chorzowiak, rzeszowiak i inne podobne wskazują na konkretne miasto a nie obywateli, obywatelki w Nim mieszkające. Bo cóż powie (feministka) Chorzowianka na określenie Chorzowianin.

Poza tym nie chodzi tu o poprawną czy niepoprawną formę, chodzi o markę, z którą wszyscy (w tym przypadku mieszkańcy) będą lub chcieliby się identyfikować.

Edited by maryuse
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×