Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

Jaka captcha ?

Recommended Posts

Polećcie jakąś dobra ochronę przed spamem dla formularza kontaktowego .

 

zalezy mi na tym aby nie była trudna do odczytania/ rozszyfrowania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z AdvertWay ale jeżeli chcesz poznać szczegóły, to na tym forum jest ktoś kto potrafi lepiej je wyjaśnić ode mnie ;)

 

Po obejrzeniu wideo na stronie , mysle że to jest to czego szukam , podoba mi się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać, że mi tez się podoba, zwłaszcza, że od czasu jej zainstalowania ( kilka miesięcy temu ) nie pojawił się ani jeden komentarz ze spambota.

Tylko o SSL mogła by ta firma pomyśleć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z prostego kawałka php z działaniami matematycznymi (dodawanie, odejmowanie) na liczbach do 20 - też nie mam żadnych problemów ze spamem. A jak ktoś nie umie liczyć do 20 to trudno :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Captcha może być dodatkowym źródłem dochodu na stronie a przepisanie sloganu reklamowego jest łatwiejsze i szybsze niż rozszyfrowanie nieczytelnych kodów tradycyjnej captchy. Bliższe informacje można uzyskać pisząc na wydawcy@advertway.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może masz takie wyobrażenie bo cały hakerski świat koncentruje się na jej złamaniu? I do tej pory jedynym optymalnym rozwiązaniem jest zatrudnianie chińczyków do jej "ręcznego" łamania? Jak sobie wyobrażasz inne mechanizmy w tym kontekście?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież nie chodzi o to, żeby captcha była w 100% niełamalna (bo każda jest - wystarczy jak napisał wyżej Adelard zatrudnić żywą osobę do rozwiązywania captcha) tylko o to, żeby możliwie najmocniej ograniczyć wypełnianie formularzy bzdurami czy spamem przez automaty. I do tego reCaptcha jest naprawdę dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.josscrowcroft.com/projects/motioncaptcha-jquery-plugin/ - Ta kapcza jest lepsza niżeli ReCaptcha. Motion Captcha jest antybotowa i "antychińczykowa"

 

Nie jest lepsza, bo jak się komuś ręce trzęsą to nie rozwiąże. To już najlepiej wrzucić taką captcha (jest w 100% antybotowa, w 100% "antychińczykowa" i w 100% nie do złamania). :P

 

http://www.oddee.com/_media/imgs/articles/a438_c7.jpg

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest lepsza, bo jak się komuś ręce trzęsą to nie rozwiąże. To już najlepiej wrzucić taką captcha (jest w 100% antybotowa, w 100% "antychińczykowa" i w 100% nie do złamania). :P

 

http://www.oddee.com/_media/imgs/articles/a438_c7.jpg

 

Captccha ma nawet duży zakres błędu, więc jeżeli ktoś ma nawet Parkinsona to i tak uda mu się "zaliczyć" test

 

PS. link nie działa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso chodziło pewnie o

a438c6.jpg

;)

 

Kryptologia to nie jest mój konik ale mechanizmy typu malowanie, słuchanie, tańczenie (przez kinecta) to wybijanie muru gdy obok są otworzone drzwi w postaci recaptchy o rozwój której dba ktoś dysponujący odpowiednim zapleczem i kapitałem a nie dzieło kilku studentów mające zmienić świat...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym temacie jest wiele do zrobienia. Captcha i przepisywanie tych literek skuteczniej odstrasza użytkowników niż boty.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem captche drag&drop, kilka symboli i kółko.Obok tekst "przeciągnij serce / nożyczki / misia / lalkę do kółka (oczywiście 1 symbol wymieniony)". Przeciąganie lepsze niż przepisywanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×