Jump to content
kac_perski

rezerwacje.pl

Recommended Posts

Wyceny się nie podejmę, ale domena na pewno topowa. :)

 

Widzę zresztą, że pod domeną jest serwis - http://rezerwacje.pl wypozycjonowany na top 1 na frazę "rezerwacje" (to na pewno jeszcze mocniej podwyższa wycenę).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że coś już jakaś stronka na tym stoi, ale słabiutko rozwinięta dlatego też nie biorę jej pod uwagę.

 

Jedna z ciekawszych domen od dłuższego czasu chociaż żeby nie było za słodko to powiem że według mnie l. poj. lepsza.

 

Ciężko się podjąć wyceny, ale uważam że jak dla KK będzie to przedział między niskim-średnim XX XXX.

 

Biorąc pod uwagę poniższe posty faktycznie stwierdzam że będą to granice raczej średnio-wysokiego XX XXX (XXX XXX będzie raczej ciężko wyciągnąć).

 

Tak jak pisze poniżej @Thomaso za niskie XX XXX pójdzie z powodzeniem na aukcji d2d.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba bardziej chodzi Ci o wycenę domeny, a nie o wycenę tego co na niej stoi?

 

Zaczynając od końca to raczej chodzi o jej jestestwo w sieci, bo ogólnie projekt słaby.

 

Jeśli o wycenę to domena jak dla mnie ścisłe premium. Idealna dla HRS, mogliby ją kupić, bo dla nich jest idealna. Nie sięgam aż tak wysoko w domenach, ale chyba minimum to niskie xxx xxx. Nie rozumiem wycen w granicach niskich xx xxx:/ Albo naprawdę już nie wiem o co w tym tak naprawdę chodzi.

 

Rezerwacje występują wszędzie: hotele, spa, urlopy, itp. więc jest bardzo uniwersalna i jednoznaczna.

 

Pozdrawiam

 

p.s. takie domeny w dziale wycen to rzadkość, samorodek domenowy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem wycen w granicach niskich xx xxx:/ Albo naprawdę już nie wiem o co w tym tak naprawdę chodzi.

 

kryzys jest ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli o wycenę to domena jak dla mnie ścisłe premium. Idealna dla HRS, mogliby ją kupić, bo dla nich jest idealna. Nie sięgam aż tak wysoko w domenach, ale chyba minimum to niskie xxx xxx. Nie rozumiem wycen w granicach niskich xx xxx:/

 

Za niskie xx.xxx zł to pewnie można by ją sprzedać tu na forum. :) Mówimy o wycenie chyba dla klienta końcowego (a rynek rezerwacji jest przecież ogromny).

 

Sam z 10-20 tys. zł na pewno gdzieś tam jeszcze z zaskórniaków bym wyskrobał na taką domenę - na pewno szybko by się zwróciło, dobra inwestycja by była. Wydaje mi się, że kwota górnego xx.xxx zł czy nawet xxx.xxx zł nie jest wcale nieosiągalna dla takiej domeny, domena jest na pewno topowa (mimo, że gorsza od rezerwacja.pl to niewiele jej ustępuje).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam wlasnie l.mn. wydaje się w tym przypadku bardziej wartościowa.

Jak wspomniał wyżej kolega saledomain rezerwować można bardzo wiele rzeczy i owa domena bardzo dobrze nadawałaby się na swego rodzaju "koncentrator" rezerwacji. Miejsce gdzie zarezerwujesz sobie bilet na samolot do Wawy, wejsciowkę do teatru, a następnie stolik wdobrej restauracji. Takie all in one.

 

Osobiście nie schodzilbym z ceną poniżej górnego pułapu xx.xxx.

 

Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym musiał sprzedać sprzedałbym za 20-25 tyś PLN, gdyby mi się nie spieszyło, czekałbym na ofertę minimum 35k PLN

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena zdecydowanie ociera się o wartość XXX XXX. Sprzedaż za niskie XX XXX moim zdaniem to byłoby bardzo mało rozsądne podejście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że górna granica za ten "polski 'Booking'" to okolice 5X XXX. Na portal typu "rezerwacje lotów" znam lepsze domeny. Adres Ten będzie "uniwersalny" i wart dziesiątki tysięcy, jeżeli do czasu zainteresowania ze str. KK - nie będzie na rynku topowych portali oferujących rezerwacje miejsc/wejść/biletów/przedmiotów po promocyjnych cenach i podobnych. Tak więc mi osobiście się wydaje, że czas może działać na niekorzyść ceny Tego adresu..

 

Warto pamiętać, iż jest to keyword polskojęzyczny, a więc wspomniany polski 'Booking' ..będzie tylko dla Polaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taką domenę trudno wycenić, więc wyceniam na 20 tys - czyli tyle ile thomaso jest w stanie za nią zaoferować. Co nie oznacza, że za tyle bym ją sprzedał. Każda kwota powyżej 30k moim zdaniem będzie bardzo atrakcyjna.

 

Rezerwacje występują wszędzie: hotele, spa, urlopy, itp. więc jest bardzo uniwersalna i jednoznaczna.

 

I jaki to ma związek z domeną? Na podobnym przykładzie, gronkowce też występują wszędzie, ale nie oznacza to, że domena gronkowce.pl jest jakoś mega droga. Trzeba rozważyć komercyjne zastosowanie tej domeny. Myślisz, że to wszystko można ze sobą połączyć, a każdy na jednej stronie będzie rezerwował fryzjera, hotel, urlop i tak dalej? :P Internet zweryfikował już ten pomysł.

 

Dla mnie domena co jedynie w zastosowaniu dla biura podróży i innych segmentów turystyki - z planowaniem właśnie urlopu i rezerwacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czasu jak bodajże 3 lub 4 lata temu Blaugrana dawał ją do wyceny, niewiele się zmieniło. Pamiętamy o Waszych zero-jedynkowych ładnych keywordach ale nie bardzo chcemy je wyceniać bo czekamy aż wystawicie je na aukcje od złotówki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że coś już jakaś stronka na tym stoi, ale słabiutko rozwinięta dlatego też nie biorę jej pod uwagę.

 

"Serwis jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Serwis jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego"

;)

 

To, tak słabo jak na możliwości finansowe takiego programu:) Moje osobiste zdanie. Sam zamierzam złożyć o takie dofinansowanie na projekt. Jednak będąc szczerym to jeśli biorąc pod uwagę, że to projekt finansowany to domena jest bardzo dobra, bo wiele już mogliśmy widzieć projektów na niezbyt dobrych domenach:)

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku rezerwacji stwierdzenie, że lepsza jest liczba pojedyncza, jest sprawą dyskusyjną; sam mam mieszane uczucia, ale chyba mimo wszystko bardziej skłaniałbym się w stronę l. mn.

Uważam, ze wyceny na poziomie niskiego XX XXX w odniesieniu do KK są dla domeny krzywdzące; to cena dobra dla inwestora, okazyjna dla KK i na pewno nie satysfakcjonująca dla sprzedawcy (chociaż oczywiście osobista satysfakcja jest kwestią subiektywną i tym samym dyskusyjną). Bardziej odpowiednie są wyceny na poziomie wysokiego XX XXX czy wręcz niskiego XXX XXX. Żeby jednak zbytnio nie rozbudzać nadziei szczęśliwego abonenta, warto zauważyć, że bez względu - lub właśnie ze względu - na swoją wartość domena może nigdy się nie sprzedać. Należy pamiętać, że w wielu portfoliach znajduje się wiele wspaniałych domen, które nigdy nie znajdą swojego nabywcy - z powodu rozbieżności oczekiwań niedoszłych sprzedawców i potencjalnych kupców. A domena, która nigdy się nie sprzeda, ma jedynie wartość hipotetyczną, przy zerowej wartości handlowej, co nie jest stwierdzeniem odkrywczym, ale na pewno wartym zapamiętania. Czasami lepiej jest sprzedać taniej, niż w ogóle nie sprzedać, dlatego abonentowi rezerwacje.pl polecam zdrowy rozsądek i chłodną anal-izę każdej ewentualnie otrzymanej oferty kupna.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kryzys jest ;)

 

Nie szkodzi. Kryzys to czas jeszcze mocniejszej walki na rynku, a to oznacza konieczność mądrych inwestycji i działania z większym ciśnieniem.

 

Domena: 100k PLN +

Wycena obecnych aktywności realizowanych pod domeną to zupełnie odrębny temat od wyceny domeny.

 

P.S.

Jedna (chyba nr 1?) z najbardziej interesujących pozycji w dziale 'wycena' od wielu miesięcy.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×