Jump to content
OBCY

komunikacja.pl

Recommended Posts

Na pierwszy rzut oka domena wydaje się topowa, kojarzy się przede wszystkim z komunikacją miejską, społeczną..

Zastosowania widzę dwa - portal z rozkładem jazdy albo firma szkoleniowa.

Na wycenie się nie znam, jest tutaj kilku mistrzów od wycen, może się wypowiedzą ;-) Strzelam okolice 5000 pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo fajna domena, z jednej strony generyczna.. i dobrze nadaje się do dużego brandu : szkolenia, języki, a nawet jakieś agencje kreatywne z naciskiem chociażby na komunikacją społeczną.

 

Myślę że nawet średnie xx xxx do osiągnięcia przy trafieniu odpowiedniego kk, i ze świadomością długiego oczekiwania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę szkoda jej na szkolenia.

Moim zdaniem idealna w zakresie technicznym biorąc pod uwagę zmiany technologiczne związane z komunikowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

8k PLN to chyba absolutne minimum, myślę, że przy dużej cierpliwości w czekaniu na odpowiedniego KK można doczekać się kwoty rzędu 11-12k PLN.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje minimum dla tej domeny to około 20k. Stawiam prawie na równej półce z marketing.pl, reklama.pl itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje minimum dla tej domeny to około 20k. Stawiam prawie na rĂłwnej pĂłłce z marketing.pl, reklama.pl itp.

 

Czyli należy rozumieć że sprzedałbyś marketing.pl czy reklama.pl za 20 k??? To musiałaby być chyba jedynie jedna z wielu rat..

 

Komunikacja to bardzo dobra domena. Świetna zarówno dla agencji PR ( tu bym jednak na kokosy nie liczył bo agencje PR nie mają kasy na domeny), producenta sprzętu telekomunikacyjnego, portalu branżowego itp. Żeby ją jednak wycenić należałoby jednak zbadać dokładnie rynek potencjalnych klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Moim zdaniem idealna w zakresie technicznym biorąc pod uwagę zmiany technologiczne związane z komunikowaniem.

 

Zgadzam się. Pamiętajmy, że m.in. cała sfera telefonii, internetu, to także szeroko rozumiana komunikacja.

Na pewno xx xxx, to jak duże zależy już od subiektywnych czynników związanych z kupującym i sprzedającym.

 

Jedna z lepszych domen dawanych do wyceny w ostatnim czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli należy rozumieć że sprzedałbyś marketing.pl czy reklama.pl za 20 k??? To musiałaby być chyba jedynie jedna z wielu rat..

Jeśli chcesz to tak rozumieć to Twoja wola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka domena wydaje się topowa...

Dodam, że na drugi, trzeci itd rzut oka domena nadal wydaje się być topowa <_<

To jedna z tych domen, których po prostu nie można oddać tanio (chociażby dlatego, żeby nie psuć rynku). 5k? 10k? 20k? Wg mnie każda z tych kwot jest za niska. Mój ostrożny szacunek: 50k, chociaż wydaje mi się, że i 100k - w sprzyjających okolicznościach - nie będzie kwotą przesadzoną (chociaż musisz liczyć się z tym, że potencjalni klienci, zainteresowani ewentualnym przejęciem domeny, niekoniecznie podzielą to zdanie).

Życzę hojnego klienta z zasobnym portfelem, bo tylko taki jest gwarantem satysfakcjonującej transakcji <_<

A czy taki klient kiedykolwiek się pojawi?

To już inna kwestia <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. A mnie się wydaje, że 10-12k byłoby spełnieniem marzeń przy tej domenie... Co prawda 30 mln wyników trochę poraża, ale takie jest moje zdanie...

Wg mnie brak jest czystej komercji w domenie, co oczywiście nie znaczy, że nie ma sporej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Wysokie XXXX byłoby sporym sukcesem.

 

Domyślam się jednak że za XXXX będzie ona kupowana jak wiele domen, jedynie w transakcjach D2D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma moim zdaniem podstaw żeby sądzić, że wysokie XXXX byłoby sporym sukcesem. Ewentualna transakcja d2d będzie się nijak miała do jej realnej wartości i mimo że opiewałaby na minimum 3000 to zaniżałaby wartość domeny około 5-10-ciokrotnie.

3000 mogę sama zaoferować i na tej podstawie określiłam minimum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×