Jump to content
Sign in to follow this  
anbial

Przechwycenie + rejestracja 3 domen za darmo

Recommended Posts

W Az.pl pl pojawiła się promocja:

"Przechwycenie + rejestracja 3 domen za darmo"

 

Czytając regulamin promocji zastanawiam się, czy wykonalne jest skorzystanie z tej promocji. Przytoczę dwa punkty regulaminu.

"...

III

1. Data rozpoczęcia promocji: 27 listopada 2012 roku (godzina 18.00). Data zakończenia promocji: 4 grudnia 2012 roku. (godzina 18.00).

...

IV

4. Uczestnikiem promocji może być każdy podmiot, który w okresie trwania promocji dokona przechwycenia conajmniej jednej domeny objętej promocją. Termin przechwycenia musi zawierać się w terminie trwania promocji.

..."

 

Jak zinterpretujecie te zapisy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na mój gust na promocję łapie się każda domena przechwycona przez AZ.pl pomiędzy 27 listopada, a 4 grudnia. Obojętnie kiedy ją dodasz do przechwycenia, ale musi wygasnąć w tym okresie czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

 

Promocja dotyczy domen dodanych do przechwycenia od dnia 27 listopada 2012 roku (godzina 18.00) do dnia 4 grudnia 2012 roku. (godzina 18.00) ,ale warunkiem koniecznym jest również skuteczne przechwycenie tych domen w czasie trwania promocji.

 

Jest to możlwe do realizacji poprzez zgłoszenie do przechywcenia domen, które wygasają w krótkim terminie.

Nie zgłaszamy do przechwycenia domen, które wygasają np. za 30 dni bowiem niemożliwe będzie spełnienie

warunku koniecznego :)

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

już raz naciąłem się na promocję z darmową rejestracją domen przechwyconych ale nic się nie nauczyłem.

 

znów skorzystałem...

co się okazało?

domena przechwycona..ok.

ale że dodało ją do przechwycenia więcej osób, trafiła na aukcję specjalną..

no i wygrałem aukcję nie licytując - nikt inny też nie licytował!

i teraz czas zapłacić...

 

wytłumaczenie az - nadrzędnym regulaminem jest regulamin usług a dopiero potem regulamin promocji.

 

i tu wniosek..ta promocja to zwykły i chamski "hłyt marketingowy"

skąd mam wiedzieć ile osób doda domenę do przechwycenia i czy trafi na aukcję?

w ten sposób można nikomu z użytkowników nie dać tej promocyjnej rejestracji gratis..

dla mnie zwykłe naciąganie...

 

i nie chodzi o te 40pln...mam poczucie poprostu, że zostałem chamsko wyr..chany.

 

pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie narzekam, przechwyciłem 3 domeny za free przy okazji dwie, które trafiły na licytacje i wygrałem je bez "licytacji" ale reasumując nie mam wrażenia żeby ktoś mnie wydymał tak czy siak dodałbym je do przechwycenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też skorzystałem. Ale rzeczywiście może to wprowadzać w błąd i dobrze, gdyby było o tym coś wspomniane w regulaminie promocji. W końcu domena została przechwycona w czasie trwania promocji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie, chodzi tylko i wyłącznie o taką informację wcześniej a nie po fakcie..

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a korzystałeś z tej promocji bart?

jeśli tak to po co skoro mogłeś zapłacić za 3 przechwycone domeny?

 

domeny nikt nie licytował, wygrałem ja.

dlaczego nie załapała się na promocje skoro została dodana i wygasła w czasie jej trwania?

 

w sumie nie ma o czym gadać..jest weekend, w az.pl nikt nie odpowiada na zapytania:)

wymiana maili w tej sprawie zakończyła się w piątek o 16...

 

i tak to opłacę ale nie podoba mi się cała sytuacja..

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a korzystałeś z tej promocji bart?

jeśli tak to po co skoro mogłeś zapłacić za 3 przechwycone domeny?

 

domeny nikt nie licytował, wygrałem ja.

dlaczego nie załapała się na promocje skoro została dodana i wygasła w czasie jej trwania?

 

w sumie nie ma o czym gadać..jest weekend, w az.pl nikt nie odpowiada na zapytania:)

wymiana maili w tej sprawie zakończyła się w piątek o 16...

 

i tak to opłacę ale nie podoba mi się cała sytuacja..

pozdrawiam

 

Pewnie, że korzystałem. Po co mam płacić skoro mogę je mieć za free? :P

Dwie udało mi się za free dorwać, a jedną kupiłem po aukcji specjalnej. Również nikt nie licytował.

Tak bywa, ryzyko wliczone w zabawę ;-)

 

Jednak rzeczywiście w regulaminie nie ma żadnego zapisu, że jeśli domena trafi na aukcję to nie będzie zarejestrowana za free...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Nie ma problemu, przy następnej promocji dotyczącej przechywytywania

dodamy stosowny zapis w regulaminie.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal niejasne sa dla mnie kwestie związane z ceną przechwytywania:

 

1. Wchodzę na podstronę z możliwością dodania domen do przechwycenia - CENY 14,45 zł 28,90 zł oraz 5,00 zł 10,00 zł za skuteczne przechwycenie

 

Te drugie na niebiesko ceny są przekrślone jak powyżej

 

Skuszony opcją za 14,45 zł (niedopowiedziane, że to cena netto - takie podawanie ceny jest niegodne z prawem) dodaję domenę .pl do przechwycenia licząc, że skoro 28,9 zł jest przekreślone, to jak przechwyci, to bedzie 14,45 zł...netto.

cenaprzechwycenia.png

 

 

2. Za chwilę w kolejnym kroku pokazuje mi, że dokonałem zamówienia na sumę 0,00 zł

 

dodanodoprzechwycenia.png

 

no i klikam na FINALIZUJ, wyskakuje potwierdzenie operacji.

 

3. Przechodze do listy domen dodanych do przechwycenia i ZONK, bo w mojej opcji normalnego przechwytywania widnieje domyślnie cena 28,90 zł (znów pewnie netto - nie jest to podane, więc niezgodne z prawem)

 

zamowionedoprzechwycnei.png

 

PYTANIE za 100 pkt.: Dokonałem zamówienia za 0,00 zł, a może za 14,45 zł (netto), czy raczej za 28,90 zł (znów netto).

 

Pytam, bo potem przychodzi płacić za najdroższą opcję.

 

Z tego wynika, że pierwsze kroki kwalifikują się prawnie jako "wprowadzanie klienta w błąd" czyli popularnie "robienie w dyda"

 

prosze o jednozanczne stanowisko i naprawę tych niejednoznaczności tak, abym na każdym etapie wiedział, za ile zamawiam usługę!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

przyłączam się...

przechwyciłem ostatnio 2 domeny:

1 pl - mam do zapłaty 18,34 netto

2 pl (sekunda pozniej) - 8,89netto

 

kosmos..ani to 28 brutto ani 10 brutto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

przyłączam się...

przechwyciłem ostatnio 2 domeny:

1 pl - mam do zapłaty 18,34 netto

2 pl (sekunda pozniej) - 8,89netto

 

kosmos..ani to 28 brutto ani 10 brutto...

\

 

Własnie, nie dopowiedziałem - jakoś mi umknęło - że ostatecznie za domenę zamówioną za 5,00 zł 10,00 zł zapłaciłem ... 10,83 zł brutto (8,83 netto).

 

Cena z dooopy wzięta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Chciałabym wyjaśnić w jaki sposób naliczane są ceny w promocji : "50% za przechwycenie i rejestrację dla pierwszych 5 przechwyconych domen"

 

Mianowicie, jak sama nazwa mówi 50% za przechwycenie i rejstrację, czyli dzielimy na pół widoczne kwoty 28,90 zł netto za Przechwytywanie - Duża szansa, oraz 10,00 zł netto za Sekunda Później ( są to ceny tylko za przechwycenie) a do tego doliczamy

polowę z ceny za rejestrację przychwyconych domen czyli 7,77zł netto /2.

 

Regulamin promocji z odpowiednimi zapisami znajduje się pod adresem:

 

https://www.az.pl/domeny-regulaminy-promocje-domeny.html?pid=368

 

Dopisaliśmy punkt w regulaminie wyjaśniający sposób wyliczenia cen w tej promocji.

 

 

Ceny w serwisie AZ.pl są cenami netto i jest taki zapis na stronie głównej na samym dole, na szarym pasku:

 

"Jeśli nie podano inaczej, prezentowane ceny są cenami netto."

 

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zróbcie wszystkie okragłe ceny najlepiej, bo się gubicie sami!

 

PRzykład (obliczone na dwóch niezlaeznych kalkulatorach):

 

10,00 zł (normalna cena przechwycenia light) + 7,77 (cena rejestracji domeny przechwyconej) = 17,77 zł netto

 

Teraz dzielimy na 2 (promocja 50% dla ceny przechwycenia i rejestracji) i otrzymujemy 8,885 czyli po zaokragleniu 8,89 netto (a na fakturze i w systemie stoi 8,83 zł).

 

Teraz mnozymy przez stawkę VAT (0,23) i po dodaniu 8,89 mamy sumę: 10,93 zł ((a na fakturze i w systemie stoi 10,83 zł).

 

Ups, dzieki mojemu kalkulatorowi każdy domainer teraz straci 10 groszy na domenie.

 

A czy ja znów otrzymam domenę za naprawienie błędu ? :) żartowałem.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

 

W dniu wczorajszym zostały zasilone Panele Klientów, którzy spełnili warunki promocji :

"Przenieś swoje domeny do AZ i ZYSKAJ nawet 100zł na zakupy!"

 

Gratuluje Wszyskim, którzy otrzymali bonus w postaci zasilenia :)

Zapraszam do korzystania z kolejnych promocji.

 

Pozdrawiam

 

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle promocje w az.pl zaczynają przypominać "praktyki regulaminowe" domeny*pl

 

W opisie jest domena .eu do hostingu, po czym się okazuje, że w tej promocji jest ona wykluczona. Miały być kody GAd, ale w tej promocji są wykluczone. Fotolia ... niby 3 fotki za free, ale dopiero przy zamówieniu pakietu, można uzyskać rabat, co daje do trzech fotek, a nie trzy realne fotki za darmo, jak jest w banerze itd itd Nie wiem jak się na to zapatruje UOKiK, bo to na f-re VAT, jednakże nie tylko firmy dadzą się wpędzić w te obiecanki bez pokrycia. Warto przypomnieć, że Vobis za podobne praktyki zapłacił niemałą karę! Ciekaw jestem, ile jeszcze niespodzianek będzie na mnie czekało? Na szczęście to tylko 60zł i never ever...

 

Poza tym, hosting sam w sobie też nie zachwyca, ale to już inna inszość.

 

Jednakże niedawno chciałem zamówić przechwycenie, a tam... bęc - wymagana jest ode mnie przedpłata. Dziękuję, nie skorzystam...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Drogich Forumowiczów!

 

 

Według Nas powyższa opinia jest krzywdząca :(

AZ.pl stara się być firmą etyczną w biznesie.

Wolne kody authInfo są tego świadectwem.

AZ.pl ma prawo do tworzenia promocji według własnej strategii.

Promocja AZ nie ogranicza praw i wolności wyboru Klienta w żadnym aspekcie.

Nie zmusza do żadnych czynności i opłat.

Usługa hostingowa sprzedawana z 90 % rabatem jest taką samą usługą hostingową, ma tylko mniej bonusów w postaci np. darmowej domeny .eu.

W promocjach usług z niższym upustem, jest więcej bonusów ale cena wyższa.

 

Chętnych Klientów zapraszam do korzystania z promocji :)

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka tam etyka, nie róbmy sobie żartów.

Dodaję do przechwycenia domenę, patrzę a tu promocja i mam do wyboru przechwyt za 14 i chyba 5 zł, połowa ceny!!

W te pędy dodaję ciesząc się z oszczędności ale radość się skończyła jak przyszedł mail że mam zapłacić koło 40 netto. I po dniu dziecka, znowu wprowadzili w błąd, uwiedli, zbrzuchacili i porzucili.

BOK oczywiście przypalil głupa, że to tylko jakieś tam warunki promocji ale dlaczego mi sugerowali checkboxem, że przechwyt jest za tę a nie inna cenę???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka tam etyka, nie róbmy sobie żartów.

Dodaję do przechwycenia domenę, patrzę a tu promocja i mam do wyboru przechwyt za 14 i chyba 5 zł, połowa ceny!!

W te pędy dodaję ciesząc się z oszczędności ale radość się skończyła jak przyszedł mail że mam zapłacić koło 40 netto. I po dniu dziecka, znowu wprowadzili w błąd, uwiedli, zbrzuchacili i porzucili.

BOK oczywiście przypalil głupa, że to tylko jakieś tam warunki promocji ale dlaczego mi sugerowali checkboxem, że przechwyt jest za tę a nie inna cenę???

 

Przeciez pisałem o tym wyżej:

 

http://di.pl/topic/89701-przechwycenie-rejestracja-3-domen-za-darmo/page__p__539724?do=findComment&comment=539724

 

http://di.pl/topic/89701-przechwycenie-rejestracja-3-domen-za-darmo/page__p__539747?do=findComment&comment=539747

 

AZ.pl ma prawo do tworzenia promocji według własnej strategii.

Promocja AZ nie ogranicza praw i wolności wyboru Klienta w żadnym aspekcie.

Nie zmusza do żadnych czynności i opłat.

Usługa hostingowa sprzedawana z 90 % rabatem jest taką samą usługą hostingową, ma tylko mniej bonusów w postaci np. darmowej domeny .eu.

W promocjach usług z niższym upustem, jest więcej bonusów ale cena wyższa.

 

Takie tam kapitalistyczne brednie, że każdy konsument ma prawo wyboru i jak mu sie nie podoba, to nic nie musi kupowac, nabywać itd.

 

W państwie prawa powinna być silna ochrona konsumencka (nie taka pozorna jak w Polsce), a etycznie działające biznesy, nie takie jak ten tutaj, nie potrzebują ukrywać drobnym druczkiem cenników, albo pokazywać ceny netto (niezgodnie z prawem - zobacz TU i TU dlaczego).

 

jasne, że AZ się poprawiło, głównie z kontekście domen i wymienioonej dostepności kodów auth_info. Dzięki temu gdy wyprowadziłem ostatnio dużo domen z AZ.pl zarejestrowanych w promocjach, otrzymałem (nękający mnie) telefon, dlaczego posedłem sobie z domenami w długą.

 

Czyli firma nie musi się tłumaczyć, ale ja niby muszę?

 

Wracając do meritum, sytuacja z domenami się poprawiła, polityka jest na 95% przejrzysta. Te 5% to to, że jak jest promocja, to czasem coś się w regulaminie zgubi, coś jest niedopowiedziane, choć te kwestie, o które chodzi i tak są na plus dla domainerów, ale lepiej żeby były ujęte w regulaminie promocji. No i taki bufor, żeby Az.pl dalej . natomiast co do innych usług to nie wiem, bo raczej nie korzystam, ale mam wrażenie, że jest bardzo skomplikowany gąszcz, sieć różnych dodatków (np do hostingu) i tutaj już łatwiej sie zgubić, co AZ może wykorzystać.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

AZ.pl ma prawo do tworzenia promocji według własnej strategii.

...

... i z poszanowaniem obowiązującego prawa? Wątpię... Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie w az jest promocja na jedno darmowe przechwycenie domeny, natomiast jakiej domeny wygasającej bym nie próbował dodać do przechwycenia pojawia się komunikat

Błąd:

Domena nie została usunięta w NASK

Pani Kamilo jak w tym przypadku skorzystać z promocji :mellow:​?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie w az jest promocja na jedno darmowe przechwycenie domeny, natomiast jakiej domeny wygasającej bym nie próbował dodać do przechwycenia pojawia się komunikat

Błąd:

Domena nie została usunięta w NASK

Pani Kamilo jak w tym przypadku skorzystać z promocji :mellow:​?

Dziś już w przypadku dwóch domen tak miałem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×