Jump to content
pb

IDN a pozycjonowanie

Recommended Posts

Pytanie do pozycjonerów: jak IDN wpływa na pozycjonowanie? Czy pozycjonuje się w takim przypadku słowo.pl, czy xn--sowo-01a.pl? Czy wyszukiwarki w ogóle rozpoznają domeny IDN? Przyznam, że jeszcze nie widziałem na SERP domeny w postaci słowo.pl (np. inurl:ł zwraca tylko wyniki, gdzie ł znajduje się dalej w adresie, a nie w domenie). Jak to działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

AFAIK, dla Googla powinienieś linkować do formy IDNowej (czyli słowo.pl)

 

A jeśli pytasz o SEO, to słowa, które są w nazwie domeny mają bardzo znikome znaczenie dla pozycji w wyszukiwarce. O wiele ważniejsze jest np. to co napiszesz w tytule.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeśli pytasz o SEO, to słowa, które są w nazwie domeny mają bardzo znikome znaczenie dla pozycji w wyszukiwarce. O wiele ważniejsze jest np. to co napiszesz w tytule.

 

Mylisz sie i powtarzasz tylko obiegowa opinie, a ja z doswiadczenia powiem, ze nie jest to taki minimalny wplyw :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz sie i powtarzasz tylko obiegowa opinie, a ja z doswiadczenia powiem, ze nie jest to taki minimalny wplyw :).

 

 

zgadzam się z Saintem, dobra nazwa to podstawa, lub powiem tak albo dobra nazwa i łatwe pozycjonowanie albo nazwa cudak i cuda przy pozycjonowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie domena, której nazwą jest słowo kluczowe, praktycznie sama się pozycjonuje (zakładfryzjerski.pl). Zauważyłem też, że IDN łatwiej się pozycjonują i osiągają lepsze wyniki w adwords.

 

Oczywiście najlepiej posiadać obie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, to bardzo ciekawe :) Będę musiał trochę z tym poeksperymentować.

Co nie znaczy, ze domena takiego powera daje, ze nie trzeba nic przy niej robic, raczej daje jakis ulamek pozycji w wyszukiwarce, ale jest on na tyle duzy, ze raczej nie powinno sie go lakcewazyc. Na przyklad dam jedna ze swoich domen apratycyfrowe.net.pl, ktora sprzedalem za 7k niby domena nic nie warta, ale dosc szybko wspiela sie do top10 i mowiac wprost byla pierwsza przez dlugi czas no ale konkurencja na ta fraze jest dosyc duza wiec roznie bywa ... ogolnie nie wychodzila z top10 pozstajac w top3 teraz nowy posiadacz domeny tez nie ma wiekszych problemow aby utrzymac ja w czolowce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy domenie zakładfryzjerski.pl nie robiłem praktycznie nic, ustawiłem metatagi i automatyczne katalogowanie. Nie mam też nie IDN-a (zakladfryzjerski.pl). Wyniki możesz sprawdzić wpisując frazę "zakład fryzjerski".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz sie i powtarzasz tylko obiegowa opinie, a ja z doswiadczenia powiem, ze nie jest to taki minimalny wplyw ;).

Bynajmniej nie mylę się, tylko powtarzam wiadomości z dobrych forów i blogów o SEO :) To właśnie obiegową opinią jest że trzeba wypchać nazwę domeny słowami kluczowymi aby uzyskać dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Nazwa domeny ma, owszem, wpływ, w takich wspaniałych wyszukiwarkach jak Onet. W Google najważniejsze są linki prowadzące do strony (w szczególności ich anchor text), a potem treść strony.

 

Przy domenie zakładfryzjerski.pl nie robiłem praktycznie nic, ustawiłem metatagi i automatyczne katalogowanie. Nie mam też nie IDN-a (zakladfryzjerski.pl). Wyniki możesz sprawdzić wpisując frazę "zakład fryzjerski".

Zmień tytuł aby nie zawierał frazy, oraz linki w katalogach aby również tej frazy nie zawierały. Zobaczymy wtedy gdzie wylądujesz ;) Te czynniki dały Ci dużo więcej niż domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bynajmniej nie mylę się, tylko powtarzam wiadomości z dobrych forów i blogów o SEO ;) To właśnie obiegową opinią jest że trzeba wypchać nazwę domeny słowami kluczowymi aby uzyskać dobrą pozycję w wyszukiwarkach. Nazwa domeny ma, owszem, wpływ, w takich wspaniałych wyszukiwarkach jak Onet. W Google najważniejsze są linki prowadzące do strony (w szczególności ich anchor text), a potem treść strony.

I tak jesem zdania, ze sie mylisz bo sprawdzilem to wlasnorecznie i widze wymierny skutek przyklad podalem jesli chcesz kolejny zapraszam TU. Obiegowa opinia kilka lat temu mowila o tym, ze ma wplyw potem mowila o tym, ze nie ma wplywu, a z moich obserwacji od najmniej poltora roku wynika, ze ma wplyw i to odczuwalny wymiernie niezaleznie od podlinkowania. Poza tym takie wyszukiwarki jak Onet czy WP mnie nie interesuja wiec przyganial kocioł garnkowi ;) i jestem w stanie sie zalorzyc, ze predzej zrobie domene przechwytywanie.pl na fraze "przechwytywanie" niz ty wyciagniesz wyciagniesz na nia dropped.pl :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×