Jump to content
polmajk

Rejestracja w "złej wierze"

Recommended Posts

Witam

 

Mam do Was pytanie.

Macie może wzór pisma jakie można wysłać do osoby rejestrującej domenę w "złej wierze " ?

 

Przybliżę sprawę. Pan "Zdziszek" współpracował z firmą X.

Miał dostęp do domeny, tworzył dla niej formularz kontaktowy...

Mimo wszystko powiadomienia o terminie płatności przychodziły zawsze do firmy X.

 

Później drogi się rozeszły.

Dopiero teraz wyszło, iż Pan Zdziszek zmienił email kontaktowy dla domeny.

W rezultacie nie przyszły powiadomienia o płatnościach, domena spadła i jest teraz w rękach Pana Zdziszka,

który domenę chce sprzedać...

 

W jaki sposób to "załatwić" ?

 

Mam jego email, w którym wykazuje chęć sprzedaży domeny.

Mało tego, po spadzie zadzwonił do firmy X z pytaniem, dlaczego nie przedłużyli domeny, skoro jest nią takie zainteresowanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprawa dla prawnika chyba jest raczej prosta. Ale prawnikiem nie jestem wiec nie bede sie zagłębiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh,

Jeśli to tak wygląda jak piszesz to sprawa jest prosta do wygrania dla firmy X. Pytanie czysto techniczne: w jaki sposób Pan Zdziszek zmienił maila? Czy pracował zdalnie na swoim sprzęcie czy w firmie X? Ówczesny rejestrator (a na pewno NASK) ma logi zmian na domenie więc wiedzą kto kiedy skąd dokonał zmiany :) Jeśli w dodatku mail doskonale wskazuje na Pana Zdziszka (np. nazwisko w adresie, albo korespondencja wcześniej z nim prowadzona na tym mailu...) to tylko zyskujecie dowód.

 

Jeśli Pan Zdzisiek prowadzi DG to widmo sprawy o czyny nieuczciwej konkurencji może go skutecznie wystraszyć :]

 

Gdybym był na miejscu firmy X i domena dla mnie stanowiła jakąś faktyczną wartość to dla zasady poczęstowałbym Pana Zdziszka pozwem :]

Edited by bdudzik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie może wzór pisma jakie można wysłać do osoby rejestrującej domenę w "złej wierze " ?

A propos samej rejestracji w "złej wierze" a wykorzystywania/ używania domeny.

Stwierdzenie tak zwanej "zlej wiary" poprzez sama proces rejestracji w swietle polskiego prawodawstwa jest nie mozliwe.

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak tylko, że tutaj "zła wiara" rozumiana jest przez pryzmat celowej zmiany adresu służącego do przypomnień na swój. Banalna sprawa do wygrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od umowy, jaka istniała miedzy partnerami i zakresu obowiązków, tzn. czy Pan Zdzisiek miał upoważnienie do dokonywania zmian i w jakim zakresie. Na pewno tego typu działanie nosi znamiona działalnia na szkodę firmy. Były już wyroki o domeny, gdy drogi zarządu firmy się rozeszły. Wystarczy poszukać na PIIT.org.pl, niestety nie pamiętam teraz, których konkretnie domen to dotyczyło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×