Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Stajnia.com.pl

Recommended Posts

Stajnia.com.pl

 

Wpadła wczoraj z opcji dlatego się zastanawiam czy ją od razu wystawić na aukcje czy może poczekać na KK ?

 

Jeśli poczekać to jaka kwota byłaby odpowiednia Waszym zdaniem?

 

Jeśli byłby ktoś nią zainteresowany to zapraszam...do złożenia oferty

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze byc cos warta, stajnie dla koni to koszt okolo 600 pln miesiecznie od konia wiec mozliwe ze to dochodowy biznes :) Wiec mozliwe rowniez ze znajdzie sie KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta branża średnio kupuje domeny. Nie będzie lekko. Ofert przynajmniej na moje domeny brak.

 

#stadninakoni.com.pl

#stadnina-koni.com.pl

 

Trochę trudno porównywać te domeny. W każdym bądź razie od wczoraj dwie oferty. Jedna na 100 druga na 500...

Wszystkie "ludzkie" rozszerzenia zajęte oprocz Stajnia.org...a rynek zbytu dosyć szeroki...

 

Ktos jeszcze dorzuci małe co nieco?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze byc cos warta, stajnie dla koni to koszt okolo 600 pln miesiecznie od konia wiec mozliwe ze to dochodowy biznes :) Wiec mozliwe rowniez ze znajdzie sie KK.

 

600 zł za miesiąc w stajni to okazja w okolicach warszawy.

Zimowy koszt to od 1000 w górę. Jest stajnia gdzie to kosztuje 3,5 k za miesiąc ale z innych powodów.

 

Domena nie tylko dla stajni. U mnie by miał minimum 3k. Taniej to tylko jeśli bym miał inną domenę do kupienia i nie miał na nią w danym momencie kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie tylko dla stajni. U mnie by miał minimum 3k. Taniej to tylko jeśli bym miał inną domenę do kupienia i nie miał na nią w danym momencie kasy.

Fajna domena i ma szanse na sprzedaż za około 2tys.

 

Zgadzam sie z obiema powyższymi opiniami.

Takie konkretne domeny "com.pl" są moim zdaniem dobrą alternetywą dla sporej liczby firm, które z różnych powodów (obiektywnie bo zajęta, subiektywnie, bo za droga) nie mogą sobie pozwolić na "pl".

Właśnie 3 dni temu miałem zapytanie o generyczną "com.pl", dzień później klient powiedział, że jednak chyba woli "pl", bo też na sprzedaż, ale musi sprawdzić jeszcze cenę. Po jej sprawdzeniu ;) zdecydował się jednak na moją, gorszą, ale tańszą.

 

PS. Trafnie zauważa lufthansa, że domena nie tylko dla stajni. Na przykład dobra na stylowy klub/knajpkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena i ma szanse na sprzedaż za około 2tys.

 

Moim zdaniem jest szansa na sprzedaż w kwocie 3-4 tys. zł. Domena jest naprawdę konkretna (nawet jak na com.pl).

 

#farma.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie tylko dla stajni. U mnie by miał minimum 3k.

Fajna domena i ma szanse na sprzedaż za około 2tys.

Takie konkretne domeny "com.pl" są moim zdaniem dobrą alternetywą dla sporej liczby firm, które z różnych powodów (obiektywnie bo zajęta, subiektywnie, bo za droga) nie mogą sobie pozwolić na "pl".

Moim zdaniem jest szansa na sprzedaż w kwocie 3-4 tys. zł. Domena jest naprawdę konkretna (nawet jak na com.pl).

To optymistyczna teoria... <_<

W praktyce prawdopodobnie nigdy nie sprzedasz tej (sub)domeny za żadną z powyższych kwot, a jeśli wystawisz ją na aukcji od 1 zł, uzyskasz max 30-50 zł, a w dodatku żadna z powyżej entuzjastycznie nastawionych osób nie weźmie udziału w licytacji, a jeśli już - ich udział zakończy się na kwocie niskie xx. Po prostu: teoria swoje, a praktyka swoje, a spostrzeżenie to wynika z moich osobistych obserwacji dotyczących (sub)domen com.pl oraz (skromnych, ale zawsze) doświadczeń. Sam puściłem kilka niezłych keywordów w com.pl na aukcjach od 1 zł i finalnie kończyły się one mniej więcej tak, jak napisałem powyżej (nawiasem mówiąc, puściłem bardziej konkretne generyki niż "stajnia").

Dodam, że końcówka net.pl jest wolna i dla KK pradopodobnie równie atrakcyjna jak com.pl, powinieneś (profilaktycznie) ją zająć <_<

Mimo wszystko życzę wysokiej kwoty sprzedaży...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie takze średnio sie podoba ta domena moze jest konkretna ale to jedna nisza . Konie to nie samochody .

Zycze oczywiscie powodzenia ale szkoda jej oddawac za drobne wiec zalecam czekac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam puściłem kilka niezłych keywordów w com.pl na aukcjach od 1 zł i finalnie kończyły się one mniej więcej tak, jak napisałem powyżej

 

A jakieś przykłady tych niezłych keywordów? Bo nawet nie widziałem Twoich aukcji - niska cena często wynika nie z tego, że domena jest słaba tylko aukcja jest zbyt słabo rozreklamowana i mało osób o niej wie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To optymistyczna teoria...

W praktyce prawdopodobnie nigdy nie sprzedasz tej (sub)domeny za żadną z powyższych kwot, a jeśli wystawisz ją na aukcji od 1 zł, uzyskasz max 30-50 zł, a w dodatku żadna z powyżej entuzjastycznie nastawionych osób nie weźmie udziału w licytacji, a jeśli już - ich udział zakończy się na kwocie niskie xx. Po prostu: teoria swoje, a praktyka swoje, a spostrzeżenie to wynika z moich osobistych obserwacji dotyczących (sub)domen com.pl oraz (skromnych, ale zawsze) doświadczeń. Sam puściłem kilka niezłych keywordów w com.pl na aukcjach od 1 zł i finalnie kończyły się one mniej więcej tak, jak napisałem powyżej

(...)

 

Każdy ma swoje doświadczenia, dlatego nie mam zamiaru się z Tobą spierać, ale ... od kilku uwag nie mogę się powstrzymać.

1. Nie sądzę, że potencjał domeny należy określać WYŁĄCZNIE poprzez wystawianie jej od 1 PLN na aukcji d2d.

2. Tym bardziej przez pryzmat tego czy wyceniający będą na takich aukcjach licytować lub nie.

3. Jeśli z góry nie ma się do czegoś przekonania (w tym wypadku domen "com.pl"), to łatwo temat kolokwialnie mówiąc odpuścić.

4. Ciekaw jestem tych "generyków bardziej konkretnych niż stajnia".

 

Edycja:

w kontekście p. 4 widzę, że mieliśmy z thomaso podobne skojarzenia.

Edited by andrasz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To optymistyczna teoria... <_<

W praktyce prawdopodobnie nigdy nie sprzedasz tej (sub)domeny za żadną z powyższych kwot, a jeśli wystawisz ją na aukcji od 1 zł, uzyskasz max 30-50 zł, a w dodatku żadna z powyżej entuzjastycznie nastawionych osób nie weźmie udziału w licytacji, a jeśli już - ich udział zakończy się na kwocie niskie xx. Po prostu: teoria swoje, a praktyka swoje, a spostrzeżenie to wynika z moich osobistych obserwacji dotyczących (sub)domen com.pl oraz (skromnych, ale zawsze) doświadczeń. Sam puściłem kilka niezłych keywordów w com.pl na aukcjach od 1 zł i finalnie kończyły się one mniej więcej tak, jak napisałem powyżej (nawiasem mówiąc, puściłem bardziej konkretne generyki niż "stajnia").

Dodam, że końcówka net.pl jest wolna i dla KK pradopodobnie równie atrakcyjna jak com.pl, powinieneś (profilaktycznie) ją zająć <_<

Mimo wszystko życzę wysokiej kwoty sprzedaży...

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...Nie twierdzę iż to super generyk. Ale w jednym Ci muszę przyznać rację, istnieje ryzyku iż wystawienie jej na aukcji zakończyć się może sprzedażą ponizej mych skromnych oczekiwań.

Jednak mimo wszystko nie porownywał bym com.pl z net.pl

Pare com.pl znalazlo nabywce za godziwy grosz, żeby nie wspominać Poker.com.pl Daniela czy MebleOgrodowe.com.pl. Myślę że sila tkwi i w domenie i w rynku zbytu a konkretniej, w ilości ewentualnych KK...

I tak jak poprzednicym chętnie poznam owe konkretne generyki...i kwoty ich sprzedaży... :)

 

edit.

Z tego co pamiętam poprzedni abonent zakupił ją na aukcji AM za kwotę...albo 550 zl albo 750...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,5k PLN może być osiągalne moim zdaniem (każdą kwotę powyżej uznałbym za rewelacyjny wynik).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam poprzedni abonent zakupił ją na aukcji AM za kwotę...albo 550 zl albo 750...

 

Wg cenydomen.pl było to 505 zł:

 

1 stajnia.com.pl 505,00 PLN 17.01.2011 Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg cenydomen.pl było to 505 zł:

 

1 stajnia.com.pl 505,00 PLN 17.01.2011 Dropped.pl

Cóż, na starość to i pamięć zawodzi...ale pierwsza wersja była OK jak na literówkę... :)

 

Edit:

I mam dylemat, czy to aby literówka a nie...cyfrówka...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakieś przykłady tych niezłych keywordów?

Ciekaw jestem tych "generyków bardziej konkretnych niż stajnia".

I tak jak poprzednicym chętnie poznam owe konkretne generyki...i kwoty ich sprzedaży... :)

Ponoć ciekawość to pierwszy stopień do piekła <_<

Nie ogłaszam swoich sprzedaży, ani tych lepszych, ani - tym bardziej - tych, które nie są powodem do dumy. Inna sprawa, że nie było ich dużo (raczej więcej kupuję niż sprzedaję).

Co do jakości (konkretności <_< ) generyków - w jakimś stopniu to kwestia dyskusyjna i subiektywna, więc tutaj częściowo spuszczam z tonu (niekoniecznie moje generyki były bardziej konkretne, wydaje mi się jednak, że na pewno nie były gorsze od omawianego).

PS.

Oczywiście, że aukcja od 1 zł nie jest wyłącznym wyznacznikiem potencjału domeny, a sprzedaż D2D tym bardziej. Niemniej panuje przekonanie, że poprzez taką aukcję rynek weryfikuje wartość domeny. Podejrzewam, że taka weryfikacja mogłaby być na dziś dzień (abstrahuję od sprzedaży historycznej, która jak na com.pl była przyzwoita) dla omawianej domeny dosyć surowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ogłaszam swoich sprzedaży, ani tych lepszych, ani - tym bardziej - tych, które nie są powodem do dumy. Inna sprawa, że nie było ich dużo (raczej więcej kupuję niż sprzedaję).

 

Skoro nie chcesz podać to ja podam kilka przykładów Twoich sprzedaży z aukcji od 1 zł, z ogólnodostępnych źródeł (przyznam, że dyskusja w tym wątku zmierza kompletnie donikąd bez przykładów):

 

html.com.pl - 21 zł

odpoczynek.com.pl - 21 zł

konsument.com.pl - 11 zł

 

I nie uważasz, że Twoje keywordy miały mimo wszystko o wiele, wiele mniej potencjalnych, konkretnych klientów końcowych niż stajnia?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nie chcesz podać to ja podam kilka przykładów Twoich sprzedaży z aukcji od 1 zł, z ogólnodostępnych źródeł (przyznam, że dyskusja w tym wątku zmierza kompletnie donikąd bez przykładów):

 

html.com.pl - 21 zł

odpoczynek.com.pl - 21 zł

konsument.com.pl - 11 zł

 

I nie uważasz, że Twoje keywordy miały mimo wszystko o wiele, wiele mniej potencjalnych, konkretnych klientów końcowych niż stajnia?

Skoro wiesz jakie wystawiłem aukcje com.pl od 1 zł (w premium) - po co o nie pytasz?

Czy "konsument" to gorszy keyword niż "stajnia" - kwestia dyskusyjna. A w wątku powołałem się m.in. na swoje doświadczenie z com.pl, by zasygnalizować, ze zbytni optymizm w wycenie tych (sub)domen nie jest wskazany. Jak napisałem: teoria swoje, praktyka swoje. Nie można wykluczyć możliwości, ze stajnia.com.pl puszczona dzisiaj na aukcji od 1 zł sprzeda się za max 50 zł (chociaż po dyskusji w tym wątku zakładam, że może się sprzedać znacznie wyżej <_< ). Nie można też wykluczyć możliwości, że żaden kk nigdy nie zapłaci za nią 2 czy 4k.

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego że jesteśmy rozkapryszeni jeśli idzie o .com.pl.

Fakt, osiągają niższe ceny niż .pl. Ale jeżeli mamy świadomość że .com.pl jest mniej chodliwa na rynku d2d - to po co dywagować ile się weźmie na aukcji - zazwyczaj d2d.

 

Jeśli by com.pl w dobrym keywordzie była nic nie warta i ktoś by w niej nie widział potencjału to by nie dostała nawet 21 zł na aukcji.

 

Stajnia.com.pl jest domeną dla kk a nie domainera i na kk trzeba poczekać.

Tak jak pisał andrasz - jest wiele powodów że .com.pl jest jedynym wyjściem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra domena, sam mam stajnie, konie potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny, utrzymanie konia w stajni to koszt od 500zł do góry od KK wysokie XXX, powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy "konsument" to gorszy keyword niż "stajnia" - kwestia dyskusyjna.

 

Być może dyskusyjna, ale według mojej subiektywnej opinii "stajnia" przez swoją konkretność jest dużo lepsza. Także od "odpoczynek.com.pl".

 

Nie można też wykluczyć możliwości, że żaden kk nigdy nie zapłaci za nią 2 czy 4k.

 

Widzę, ze następuje jednak mała ewolucja w Twojej opinii na temat tej domeny. Co oczywiście nie jest zarzutem, tylko stwierdzeniem faktu.

 

Ponieważ na podstawie tej domeny robi się trochę OT, nie chcąc go ciągnąć dodam tylko, że ja nie narzekam na domeny "com.pl", przynoszą całkiem konkretny (nie porównuję się oczywiście z Najlepszymi) i regularny przychód.

 

Mysle, że świetnym podsumowaniem tego wątku jest to co napisał powyżej Kolega.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego że jesteśmy rozkapryszeni jeśli idzie o .com.pl.

Fakt, osiągają niższe ceny niż .pl. Ale jeżeli mamy świadomość że .com.pl jest mniej chodliwa na rynku d2d - to po co dywagować ile się weźmie na aukcji - zazwyczaj d2d.

(...)

Stajnia.com.pl jest domeną dla kk a nie domainera i na kk trzeba poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli odpowiedź na zadane pytanie jest prosta. Domena dla KK a nie dla d2d... :)

Po całej - interesującej - dyskusji w tym wątku - pod takim stwierdzeniem się podpiszę... <_<

A za ile i kiedy adres się sprzeda - to już wróżenie z fusów.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×