Jump to content
marti

Sprzedam dług na domenie

Recommended Posts

Do pierwszej części Twojej wypowiedzi nie mam większych wątpliwości, chociażby dlatego, że dla wielu prawników obszar tzw. prawa internetowego jest obcy ( choć ta sprawa nie wymaga dogłębnej znajomości zagadnień związanych z internetem ).

Ale nie wiem dlaczego sugerujesz, że powinien to być prawnik z miejscowości przeciwnika dlatego proszę o podpowiedź.

 

Zaspokoję Waszą ciekawość...

:)

Choćby dlatego, że jeszcze nie widziałem takiego prawnika który na każde posiedzenie Sądu dojeżdżałby kilkadziesiąt, lub kilkaset km ( jak ewentualnie w tym przypadku ).

Poza tym miejscowe kancelarie mają "ułatwiony" kontakt z delikwentem a co za tym idzie, z reguły są bardziej zaangażowane w postępowanie.

Kolejna sprawa to koszty, znajomość "rynku" i parę innych.

 

Do Minos:

 

Postępowanie nakazowe jest ograniczone kwotowo...( 10 000 zł )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celna uwaga, w takim razie pozostaje upominawcze...

 

 

 

Zaspokoję Waszą ciekawość...

:)

Choćby dlatego, że jeszcze nie widziałem takiego prawnika który na każde posiedzenie Sądu dojeżdżałby kilkadziesiąt, lub kilkaset km ( jak ewentualnie w tym przypadku ).

Poza tym miejscowe kancelarie mają "ułatwiony" kontakt z delikwentem a co za tym idzie, z reguły są bardziej zaangażowane w postępowanie.

Kolejna sprawa to koszty, znajomość "rynku" i parę innych.

 

Do Minos:

 

Postępowanie nakazowe jest ograniczone kwotowo...( 10 000 zł )

Edited by Minos711

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaspokoję Waszą ciekawość...

:)

Choćby dlatego, że jeszcze nie widziałem takiego prawnika który na każde posiedzenie Sądu dojeżdżałby kilkadziesiąt, lub kilkaset km ( jak ewentualnie w tym przypadku ).

Jeśli mieszkam w Warszawie i tam zakładam sprawę to kto w tym przypadku dojeżdża ? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mieszkam w Warszawie i tam zakładam sprawę to kto w tym przypadku dojeżdża ? :huh:

 

Nie zawsze możesz założyć sprawę w miejscu swojego zamieszkania. Istnieje coś takiego jak właściwość Sądu...W większości przypadków, właściwym Sądem jest Sąd pozwanego...

 

Celna uwaga, w takim razie pozostaje upominawcze...

 

Nie w tym przypadku...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zawsze możesz założyć sprawę w miejscu swojego zamieszkania. Istnieje coś takiego jak właściwość Sądu...W większości przypadków, właściwym Sądem jest Sąd pozwanego...

 

Skradziono mi dowód osobisty kilka lat temu i z tego powodu wynikły pewne konsekwencje - byłem podejrzany w dwóch sprawach i musiałem jechać na rozprawę najpierw 100km, a następnym razem 400km.. Stąd moje zdziwienie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Choćby dlatego, że jeszcze nie widziałem takiego prawnika który na każde posiedzenie Sądu dojeżdżałby kilkadziesiąt, lub kilkaset km

To znaczy, że jeszcze mało widziałeś :)

Zwłaszcza, że strona, która przegra sprawę jest zobowiązana zwrócić przeciwnikowi koszty niezbędne do obrony w tym koszty sądowe i wydatki na przejazdy do sądu.

Poza tym miejscowe kancelarie mają "ułatwiony" kontakt z delikwentem a co za tym idzie, z reguły są bardziej zaangażowane w postępowanie.

Kolejna sprawa to koszty, znajomość "rynku" i parę innych.

Miejscowe kancelarie mogą mieć też dobry a nawet "bardzo dobry" kontakt z .. przeciwnikiem, zwłaszcza wpływowym prezesem dużego przedsiębiorstwa co niesie za sobą ryzyko stronniczego lub ograniczonego zaangażowania w sprawę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znaczy, że jeszcze mało widziałeś :)

Zwłaszcza, że strona, która przegra sprawę jest zobowiązana zwrócić przeciwnikowi koszty niezbędne do obrony w tym koszty sądowe i wydatki na przejazdy do sądu.

 

Miejscowe kancelarie mogą mieć też dobry a nawet "bardzo dobry" kontakt z .. przeciwnikiem, zwłaszcza wpływowym prezesem dużego przedsiębiorstwa co niesie za sobą ryzyko stronniczego lub ograniczonego zaangażowania w sprawę.

W tym zawodzie niestety nie ma kolegów...na reputacje pracuje się latami i raczej wątpliwym jest aby za parę drobnych ktoś chciał ją stracić...a konkurencja niestety nie śpi...

 

A co do dojazdów...Są sprawy pilne i pilniejsze...i istnieje duże prawdopodobieństwo że "miejscowa" sprawa będzie pilniejsza od tej zamiejscowej...Wiem coś na ten temat...

:) :) :)

 

 

Skradziono mi dowód osobisty kilka lat temu i z tego powodu wynikły pewne konsekwencje - byłem podejrzany w dwóch sprawach i musiałem jechać na rozprawę najpierw 100km, a następnym razem 400km.. Stąd moje zdziwienie :)

 

To raczej postępowanie karne było a nie cywilne...

:)

 

Celna uwaga, w takim razie pozostaje upominawcze...

 

Z upominawczym powinno wystąpić Premium.pl, jeśli za nieopłacenie domeny przewidział jakąś kare finansową...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym zawodzie niestety nie ma kolegów...

Nie wiem czy kpisz ze mnie czy tylko żartujesz ?

Naprawdę chcesz mnie przekonać,że żaden prawnik nie jest uwikłany w żadne układy ?

...Wiem coś na ten temat...

Nie chcę wnikać w Twoje doświadczenia ale najwidoczniej nie posiadasz pełnej wiedzy ...

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy kpisz ze mnie czy tylko żartujesz ?

Naprawdę chcesz mnie przekonać,że żaden prawnik nie jest uwikłany w żadne układy ?

 

Nie chcę wnikać w Twoje doświadczenia ale najwidoczniej nie posiadasz pełnej wiedzy ...

 

ad 1...nawet nie usiłuje...ale są to układy warte pięć i więcej zer...

:)

ad 2: nie twierdzę, że każda kancelaria olewa bo to jakby mi sugerujesz, ale uwierz, że miejscowe mają czasami wielki "kłopot' zdążyć na sprawę a co dopiero zamiejscowe...

:)

 

A co do kosztów na które zwróciłeś uwagę we wcześniejszym poście...jak wygrasz? ok...a jak przegrasz?

 

Bo jak mawiał mój profesor od Prawoznawstwa...Niezbadane są wyroki Boskie i...Sądów Rejonowych...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie dlaczego wykluczacie postepowanie upominawcze, w celu poszerzenia wiedzy w tym temacie prosze o merytoryczna argumentacje:)

Bo raczej nie dotyczy "świadczeń" wzajemnych...a "spełnionych"...krótko pisząc, gdyby sprzedający przekazał domenę kupującemu a ten nie zapłacił...to jak najbardziej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodze sie, jednak mozna by pokombinowac:) gdyby udostepnic drugiej stronie kod Authinfo, np poprzez przeslanie go w formie pisemnej - uznajac tym samym wykonanie "swojej" czesci zobowiazania z umowy ks dwustronnie zobowiazujacej, jednoczesnie w tresci takiego pisma wezwac druga strone do wykonania zobowiazania - zaspokojenia roszczenia zaplaty za przedmiot umowy, to szanse napewno byly by wieksze. Mimo wszystko zgadzam sie, iz tego typu "tryb postepowania" nie jest odpowiedni.

 

 

Bo raczej nie dotyczy "świadczeń" wzajemnych...a "spełnionych"...krótko pisząc, gdyby sprzedający przekazał domenę kupującemu a ten nie zapłacił...to jak najbardziej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo raczej nie dotyczy "świadczeń" wzajemnych...a "spełnionych"...krótko pisząc, gdyby sprzedający przekazał domenę kupującemu a ten nie zapłacił...to jak najbardziej...

prosze, nie zagłębiaj się już w temat, dałeś taki popis swojej kompetencji kilka dni temu

 

PS:

sprawa tylko wydaje się prosta, ale nie jest

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosze, nie zagłębiaj się już w temat, dałeś taki popis swojej kompetencji kilka dni temu

 

PS:

sprawa tylko wydaje się prosta, ale nie jest

Zadzwoniłeś tam dokąd prosiłem?

Bo ja tak...

Tak, że nie popisuj się już więcej swoją ignorancją....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×