Jump to content
Sign in to follow this  
mikolaj

Chińczyki chcą mi zabrać domene

Recommended Posts

Czesc,

 

Dostalem dzisiaj pismo z kancelarii prawniczej w sprawie domeny aXsXuXs.com.pl (oczywiście nazwa domeny bez X w nazwie). W sumie dostałem:

- pismo dające pełnomocnictwo polskiej kancelari do reprezentowania firmy ASUSTEK COMPUTER INC po Polsku i Angielsku

- wyciąg z chińskiego ministerstwa gospodarki w sprawie zarejestrownia tej firmy, adresu, zakresu działalności itp

- tłumaczenie przysięgłe ww. dokumentu

- no i pismo właściwe z kancelari mówiące o tym, ze wzywaja mnie do oddania domeny w ciągu 7 dni, ze nie uzyskałem zgody na wykorzystywanie znaku i ze pod adresem znajduja sie reklamy sprzetu konkurencji, sklepow komputerowych i porownywarek cen.

 

Moje wątpliwości są takie, że nie powiedzieli w jaki sposób mam oddać im domene, czy chodzi o cesje na dane bezpośrednio tej firmy w ChRP, ich kancelarię, czy może o polski oddział o którym nic nie piszą. Inna sprawa, że dane na które mi wysłali pismo i kogo wzywają do oddania to dane mojej firmy, a domena jest zarejestrowana na osobe prywatną, czyli na mnie :rolleyes: Nie wiem skąd ta rozbieżność i skad uzyskali takie dane?

 

Z tego co widzę w archive domena kiedyś należała już do nich, potem do jakiejś osoby prywatnej a teraz do mnie.

 

Co radzicie, sprawa jest z góry przegrana? Jeżeli ktoś ma pojęcie w takich sprawach prosze o odp. lub kontakt na PW.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem przekornie, ze... TO BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ.

 

Oddać domenę możesz ZAWSZE! i nawet złotówki kary nie zapłacić. Spróbuj załatwic polubownie sprawę! Wyjasnij, ze nie rejestrowales w złej wierze itp.. Podstawa to rozmowa - wymiana korespondencji.. a nóz jeszcze zarobisz... I to dobrze..

 

Ale musisz byc ostrozny, miec zelazne nerwy..

 

Pisz o kazdym postepie w sprawie!! :rolleyes:

 

Powodzenia!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają zastrzeżony ASUS (słowno-graficzny) od 2000 roku dla

"komputery osobiste, komputerowe stacje robocze, serwery, płyty główne komputerów, urządzenia rozszerzające funkcje komputera w postaci kart, komputery przenośne, notatniki cyfrowe, aplikacyjne układy scalone typu ASIC, obudowy komputerów typu set-top, urządzenia typu ISDN, modemy, oprogramowanie;"

ale jednocześnie istnieje od 2004 roku znak słowny ASUS dla:

"artykuły dla palących: cygara, cygaretki, fajki i przybory do ich czyszczenia, papierosy, popielniczki, tytoń, zapalniczki i zapałki, cygarniczki" dla: Zakłady Tytoniowe w Lublinie Spółka Akcyjna

Nie podejmuję się oceny, czy jedynie ci pierwsi mają prawo do darmowego odzyskania nazwy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mają zastrzeżony ASUS (słowno-graficzny) od 2000 roku dla

"komputery osobiste, komputerowe stacje robocze, serwery, płyty główne komputerów, urządzenia rozszerzające funkcje komputera w postaci kart, komputery przenośne, notatniki cyfrowe, aplikacyjne układy scalone typu ASIC, obudowy komputerów typu set-top, urządzenia typu ISDN, modemy, oprogramowanie;"

ale jednocześnie istnieje od 2004 roku znak słowny ASUS dla:

"artykuły dla palących: cygara, cygaretki, fajki i przybory do ich czyszczenia, papierosy, popielniczki, tytoń, zapalniczki i zapałki, cygarniczki" dla: Zakłady Tytoniowe w Lublinie Spółka Akcyjna

Nie podejmuję się oceny, czy jedynie ci pierwsi mają prawo do darmowego odzyskania nazwy

 

Nie znam się na tym, ale może ktoś bardziej doświadczony coś z tego wyciągnie - a gdyby odpisać im, że przykro nam, ale wcześnie zgłosiła się firma "artykuły dla palących..." i jako, że mają nazwę zastrzeżoną, to staram się im przekazać w odpowiedni sposób prawa do domeny.

 

Może zaproponują odstępne za pierwszeństwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w gwoli scislosci to ASUS jest z Tajwanu bo daj jesli chodzi o centrale - znam kilka osob osobiscie :rolleyes:. Ogolnie raczej w tym przypadku nie ma sensu sie spierac tylko grzecznie oddac ta domene i nie cudowac jesli nie chcesz miec problemow. Zawsze mozesz zaproponowac zwrot kosztow rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam się za bardzo - raczej nie mam doświadczenia ale zauważyłem 2 rzeczy.

 

1. Domena kiedyś była ich, dla czego ją odpuścili? Wydaje mi się, że to argument na Twoją korzyść.

2. Jeżeli na parkingu był kiedyś reklamy sprzętu komputerowego to mogli zrobić screeny, albo odnotowało to archive, google czy alexa i jest to żerowanie na cudzej marce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czesc,

 

Dostalem dzisiaj pismo z kancelarii prawniczej w sprawie domeny aXsXuXs.com.pl (oczywiście nazwa domeny bez X w nazwie). W sumie dostałem:

- pismo dające pełnomocnictwo polskiej kancelari do reprezentowania firmy ASUSTEK COMPUTER INC po Polsku i Angielsku

- wyciąg z chińskiego ministerstwa gospodarki w sprawie zarejestrownia tej firmy, adresu, zakresu działalności itp

- tłumaczenie przysięgłe ww. dokumentu

- no i pismo właściwe z kancelari mówiące o tym, ze wzywaja mnie do oddania domeny w ciągu 7 dni, ze nie uzyskałem zgody na wykorzystywanie znaku i ze pod adresem znajduja sie reklamy sprzetu konkurencji, sklepow komputerowych i porownywarek cen.

 

Moje wątpliwości są takie, że nie powiedzieli w jaki sposób mam oddać im domene, czy chodzi o cesje na dane bezpośrednio tej firmy w ChRP, ich kancelarię, czy może o polski oddział o którym nic nie piszą. Inna sprawa, że dane na które mi wysłali pismo i kogo wzywają do oddania to dane mojej firmy, a domena jest zarejestrowana na osobe prywatną, czyli na mnie :rolleyes: Nie wiem skąd ta rozbieżność i skad uzyskali takie dane?

 

Z tego co widzę w archive domena kiedyś należała już do nich, potem do jakiejś osoby prywatnej a teraz do mnie.

 

Co radzicie, sprawa jest z góry przegrana? Jeżeli ktoś ma pojęcie w takich sprawach prosze o odp. lub kontakt na PW.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam ,

 

Szanownego Kolegę

 

i zalecam zachownaie daleko idącej wstrzemięźliwości w podejmowaniu ostatecznych decyzji .

 

Po pierwsze :

w zasadzie każda kancelaria prawnicza może uzyskać pełnomocnictwo do reprezentowania "kazdej" firmy

nie tylko zagranicznej , jeżeli podejmie odpowiednie kroki zawiadamiając "taką firmę" o domniemaniu

naruszenia ich praw ze znaku towarowego lub nazwy zastrzeżonej ( a w naszej Ojczyznie jest kilka kancelarii

specjalizujących się w "takim reprezentowaniu" )

Po drugie :

jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach" , a konkretniej bardzo duże znaczenie ma forma zredagowanego wezwania

i przywołania podstawy prawnej , a także zakres i rozpiętość pełnomocnictwa

Po trzecie :

jak rozumię jest to pierwszy kontakt skierowany do Kolegi w temacie tej domeny , co w dużej mierze może ,

ale też nie musi być dobrym "prognostykiem" finalnego rozwiązania tematu .

 

W mojej - podkreślam - subiektywej ocenie , sprawa nie jest ani troche przegrana :D

 

Pozdrawiam

Aśka

------------------------------

ps. jeżeli nie znajdziesz "bliższych krewnych" w wolnej chwili służe wsparciem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×