Jump to content
roberto_one

Przenosiny bloga

Recommended Posts

Witam

 

Od jakichś dwóch lat piszę bloga o pewnej tematyce(dla przykładu: samochody), w tym kręgu zainteresowania jest on dość popularny.

Niedawno przechwyciłem domenę, której nazwa(dla przykładu: motoryzacja) to rozszerzenie tematu bloga, którego piszę.

I tu się zastanawiam czy tworząc serwis na przechwyconej domenie dobrze będzie jeżeli przeniosę wszystkie wpisy bloga do tego nowo tworzonego serwisu a na blogu dam stronę startową z krótkim info gdzie został przeniesiony itp.

Chciałbym tak zrobić bo nie musiałbym pisać o tych samych rzeczach w dwóch miejscach. Co na to google i czy takie przenosiny są dobre waszym zdaniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz utworzyć odpowiednie przekierowanie 301, jeżeli nie chcesz utracić pozycji w google. Poczytaj sobie o tym więcej klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale może od początku. Ten blog piszesz na na jakimś blogspocie (blogspot.com) czy na własnym wordpressowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale może od początku. Ten blog piszesz na na jakimś blogspocie (blogspot.com) czy na własnym wordpressowym?

Witaj

Tak piszę go na własnej domenie(i WP) i własnym serwerze. Teraz tworze serwis o bardziej rozbudowanej tematyce(zawierającej również tematykę mojego bloga) i przenosząc go miałbym sprawę jednej kategorii tematycznej prawie rozwiązaną.

Edited by roberto_one

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeniesienie czegokolwiek na WP to kwestia 2 minut + czas na wgranie plików przez ftp

Polecam: duplicator

w razie problemów daj znać.

 

Ogólnie to ja bym pisał na 2 różnych, nawet jeżeli miało to oznaczać dublowanie treści.

Jeżeli jednak chcesz robić to na jednej to przekierowanie bądź połączenie treści, czyli przeniesienie contentu i dopisywanie nowej treści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przenieś sobie na spokojnie. Wp ma w narzędziach import i eksport treści, do tego jest potrzebna wtyczka, ale wp poinstruuje Ciebie co i jak. W google w narzędziach dla webmasterów zaznacz, że obecna strona zmieniła adres i podaj nowy adres, nie będzie wtedy duplicate content i google będzie happy :) Szybciej też zaindeksuje zmiany. Treść ze starej strony usuń. Na starej stronie możesz dać 301 lub zrób ładne landing page z linkiem do nowej strony. To tak w skrócie.

 

PS. Polecam zaprzyjaźnić się z narzędziami dla webmasterów google i poczytanie tam pomocy, sporo wyjaśni co do sposobu bycia googleboot friendly :)

 

I jak już robisz przenosiny, to pomyśl o stosowaniu mikroformatów + wykorzystaniu html5, co najmniej w zakresie stosowania <header>, <footer>, <nav>, <article> itd.

Edited by eresti.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starej stronie możesz dać 301 lub zrób ładne landing page z linkiem do nowej strony. To tak w skrócie.

 

I jak już robisz przenosiny, to pomyśl o stosowaniu mikroformatów + wykorzystaniu html5, co najmniej w zakresie stosowania <header>, <footer>, <nav>, <article> itd.

 

Właśnie się zastanawiam co będzie lepszym rozwiązaniem 301 czy landing page, w narzędziach webmastera Google przy przenosinach strony proponuje właśnie przekierowanie 301. Z jednej strony użytkownik klikający na jakiś odnośnik mojej strony byłby przy 301 szybko przekierowywany na nowy serwis, z drugiej strony przy landing page można by było jeszcze trochę zarobić na adsense(ale tu nie wiem czy gra jest warta świeczki).

 

Co do szablonu to się już tworzy w oparciu o najnowsze trendy kodowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×