Jump to content
Alexis

xe.co

Recommended Posts

Prośba do administracji o podjęcie kroków w celu uporządkowania informacji na temat domen .co. W tej chwili każda wyższa sprzedaż wrzucana jest na forum w osobnym temacie i toczy się bezsensowna dyskusja zaśmiecająca forum, a szczególnie ten dział. Informacje na temat tych domen mało kogo interesują, co zapewne szybko się nie zmieni. Właściwym byłoby wydzielenie jednego zbiorczego tematu o sprzedażach tych domen i pilnowanie, żeby nakaz umieszczania tamże wiadomości był przestrzegany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prośba do administracji o podjęcie kroków w celu uporządkowania informacji na temat domen .co. W tej chwili każda wyższa sprzedaż wrzucana jest na forum w osobnym temacie i toczy się bezsensowna dyskusja zaśmiecająca forum, a szczególnie ten dział. Informacje na temat tych domen mało kogo interesują, co zapewne szybko się nie zmieni. Właściwym byłoby wydzielenie jednego zbiorczego tematu o sprzedażach tych domen i pilnowanie, żeby nakaz umieszczania tamże wiadomości był przestrzegany.

 

Jak widac, publikacja sprzedazy jest z 1go marca, a wiec sprzed 4 miesiecy, a dyskusja toczy sie dalej. Najwyrazniej interesuje to czytelnikow. Zreszta polecam ten wpis jako reality check:

http://di.pl/topic/91869-xeco/page-2?do=findComment&comment=553901

Mysle, ze niektorych patriotow to zaszokuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Chetnie odpowiem Ci na to pytanie:

Czytelnicy tego forum dziela sie na 2 grupy: tych, ktorzy lubia czytac o .pl i tych, ktorzy chca zarabiac na domenach. Do ktorej grupy Ty nalezysz? Ta informacja jest dla tej drugiej grupy.

Ciekawe te dyskusje z Alexis na temat domen .co, ale sporo osób zagłusza, więc męczy to czytanie... Odpowiem w tym miejscu, że osobiście zawsze byłem przeciwny takim cudom jak .co, które jeszcze ma się czelność nazywać "nową globalną" etc, niemniej fakt faktem - .co się sprzedają! Czy lepiej niż .pl? - to trzeba by wziąć na kalkulator liczbę .pl, liczbę .co (to akurat nietrudne) i zważyć je z ilością I KWOTAMI! transakcji .pl i .co. Bez tego można gdybać i mieć jedynie wrażenie... Trudno natomiast nie przyznać, że zwrot z inwestycji na .co ZDARZA się być imponujący, a o to powinno chodzić.... (mowię "zdarza sie" bo bez danych to opowiesci o gwiazdach). Mnie sprzedaże .pl nie zadowalają, a sprzedałem ich w minionym roku za kwotę 6-cyfrową w pln (wlasciwie to w pierwszej polowie roku bo pozniej nie sprzedawalem wiele). Jaka będzie przyszłość? - trzeba się zastanawiać, na tym polegają inwestycje :)

.co bym nie ignorował, co nie znaczy, że ich przejęcia w tym momencie miałyby jeszcze sens. Być może górka właśnie jest i drugiej nie będzie. A jak w .pl? Czas pokaże.

 

Edit: remark, bo zaraz ktos sie doczepi - w tych sprzedazach byly takze inne niz .pl

 

~AW

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze niektorych patriotow to zaszokuje :)

 

Mnie raczej zszokowało, że trzymasz ponad 10 lat domeny, a potem je puszczasz wolno.

Także nie dziwię się, że nie podajesz żadnych nazw, ani konkretnych wyliczeń.

 

Wakacyjne.info oraz inne

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie sprzedaże .pl nie zadowalają, a sprzedałem ich w minionym roku za kwotę 6-cyfrową w pln (wlasciwie to w pierwszej polowie roku bo pozniej nie sprzedawalem wiele).

 

Edit: remark, bo zaraz ktos sie doczepi - w tych sprzedazach byly takze inne niz .pl

Ja w zeszlym roku sprzedalem domen na SREDNIA kwote 6-cyfrowa pln, ale pl ponizej 6-cyfrowej pln. Natomiast wychodze z zalozenia, ze w tym roku sprzedam .co na niska 6-ciocyfrowa pln. jak sprzedam jakas premium, to moze nawet srednia 6-ciocyfrowa.

.co bym nie ignorował, co nie znaczy, że ich przejęcia w tym momencie miałyby jeszcze sens. Być może górka właśnie jest i drugiej nie będzie. A jak w .pl? Czas pokaże.

 

A jednak zignorowales, kiedy jeszcze mozna bylo racjonalnie zainwestowac w tym kierunku. Zauwaz, ze wszystkie moje sprzedaze .co pochodza z domen zarejestrowanych (i jednej kupionej) PO general availability, kiedy teoretycy typu Alex rozkminiali tu na forum dlaczego .co to gniot, nawet zadna z nich (ze sprzedanych do tej pory) nie zostala zarejestrowana w pierwszy dzien oficjalnej rejestracji.

 

Jest takie powiedzenie w inwestowaniu: Najwiecej pieniedzy tracisz na tym, czego nie widzisz (albo nie chcesz widziec).

 

Natomiast: Ja tez mysle, ze ten pociag juz odjechal. Teraz wychodzi sie z inwestycji poczynionych wczesniej. Teraz inwestowanie w .co ma podobny sens jak w .pl, tzn. tylko na rynku WTORNYM z odpowiednimi nakladami pienieznymi, doswiadczeniem i ryzykiem. Zeby uprzedzic pytania: Tak, inwestuje na rynku wtornym .co podobnie jak na .pl, tzn. odkupuje domeny .co podobnie jak .pl

...

I mam budzet srednie XXX.XXX, wiec jak ktos chce szybko spieniezyc swoje najlepsze .co albo .pl, to smialo na priv. Ostrzegam, ze kupuje tylko domeny premium, place natychmiastowo, jesli potrzebujesz szybko pieniedzy i kupuje tylko po okazyjnych cenach.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×