Jump to content
Sign in to follow this  
exallwave

partery.pl

Recommended Posts

partery.pl

 

Witam

 

Proszę o opinię na temat domeny partery.pl.

 

Czy nadaje się ona na serwis ogłoszeń z łatwo dostępnymi lokalami położonymi w centach miast, wzdłuż głównych arterii handlowych, na najniższej kondygnacji?

 

Jaką inną domenę byście polecili pod taki projekt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze, jeśli administracja pozwoli, dopiszę pod spodem pytanie (brak możliwości edycji):

 

Czy uważacie, że partery.pl to domena premium? Oczywiście pod wspomniany projekt specyficznego wycinka rynku nieruchomości. Rozumiem, że nie jest to lokalepeel i ta wygrywa, ale jakbyście chcieli założyć taki serwis z ogłoszeniami, to uwzględnilibyście taką domenę, czy raczej szukalibyście coś w stylu lokallo365.com, czy lokale247.nieruchmosci.pl?

 

Przy okazji proszę o uzasadnienie i krótkie zdefiniowanie domen premium, jakie to wg Was?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. jeśli chodzi o mnie , to nie zaliczyłbym jej do domen premium, raczej nie stosuje się liczby mnogiej słowa parter. A czy w branży jest zainteresowanie parterami na tyle, by traktować to jako wycinek rynku? Nie wiem. Jeśli tak, to może coś z tego będzie...

W każdym razie wpisuję w google "partery" i nie widzę komercyjnych wyników w TOP10. Ale to działa tez "in plus" - jeśli uprzesz się przy domenie i pomyśle na serwis, będzie łatwo wypozycjonować stronę na interesującą Cię frazę.

 

 

 

# parter.com.pl ( tak... hipokryta :P ale to l.poj. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korespondowałem na PW z autorem tego tematu w sprawie domeny Partery.pl i mamy zupełnie inne poglądy. Czy ktoś postronny mógłby napisać czy jest to domena klasy PREMIUM?

Dla niektórych pytanie może wydawać się banalne, ale prosiłbym o pomoc w oszacowaniu wartości tej domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla niektórych pytanie może wydawać się banalne, ale prosiłbym o pomoc w oszacowaniu wartości tej domeny ;)

Nie wycenię, ale pomogę ocenić..

 

"partery" - 73 000 wyników w wyszukiwarce

 

adwords:

 

[parter] 320

[partery] < 10

[mieszkania na parterze] 12

[mieszkanie na parterze] 73

[lokale na parterze] -

[lokal na parterze] -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korespondowałem na PW z autorem tego tematu w sprawie domeny Partery.pl i mamy zupełnie inne poglądy. Czy ktoś postronny mógłby napisać czy jest to domena klasy PREMIUM?

 

Dla niektórych pytanie może wydawać się banalne, ale prosiłbym o pomoc w oszacowaniu wartości tej domeny ;)

 

To prawda była dyskusja - wyceniono mi domenę na 10 zł, z czym się ogólnie zgodzę, bo w zasadzie tyle za nią dałem rejestrując, a więc tyle póki co jest warta - przynajmniej dla mnie (nie jest na sprzedaż, tylko dla ozdoby). Fraza "partery" oczywiście nie ma powalających statystyk, a w zasadzie słabe, bo jest użytkową nazwą wewnętrzną stosowaną przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Niejednokrotnie słyszałem od przedstawicieli takich środowisk na Pomorzu zwroty typu: "ja to robię same partery usługowe" (parteryuslugowepeel również mam), czy: "na parterach to jest najlepsza prowizja" itp. (Jeśli jest ktoś na forum ze środowiska obrotu nieruchomościami, to chętnie przeczytam opinię nt. domeny i pomysłu jej zagospodarowania.)

 

Opierając się o wyobrażenie, że domena premium musi mieć frazę o ruchu type-in min. 1000 UU / dobę, ad words 20K w trybie ścisłym i występować w sieci min. 500 mln razy,oraz mieć min. 15-letnią historię, myślimy i działamy zero-jedynkowo, jak maszyny. Fraza "woda" należy zapewne do fraz premium w takim kontekście, i pewnie jest warta milion, czy tam ile, ale co pod nią zrobić? Stronę we flashu z butelką mineralnej? Czegoś mi tu brakuje... takiej solidności... która raczej przelatuje przez palce. Mimo, iż woda to życie, i z niej się składamy w większości... czego nie kwestionuję - domena lux torpeda bezwarunkowo. W moim odczuciu "partery" mają taką solidność, ale brak im dobrych statystyk, są używane potocznie, co można w pewnych okolicznościach uznać za zaletę, łatwo się tą nazwę wpisuje, jest niewiele możliwości popełnienia "typo", łatwo się wypowiada i dyktuje, można zrobić ciekawe logo, wzrokowo pojedyncze litery w nazwie, jak i całość wyglądają ładnie, harmonijnie.

 

Zaraz pewnie dostanę po głowie, że jestem zaślepiony i w ogóle się nie znam, ale co tam - cieszę się, że tak jest! Bez zaślepienia i odrobiny szaleństwa zazwyczaj niewiele wychodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym jej nie zarejestrował.

 

Ja również (około 4 lata spędziłem w branży pośrednictwa nieruchomości).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy uważacie, że partery.pl to domena premium?

 

 

Czy ktoś postronny mógłby napisać czy jest to domena klasy PREMIUM?

 

Nie wydaje mi się, żeby to była domena klasy premium.

 

Zaraz pewnie dostanę po głowie, że jestem zaślepiony (...)

 

Nie dostaniesz po głowie, ale tak, jesteś zaślepiony. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawna nazwa to raczej domy parterowe lub lokale parterowe (zależnie od tego do czego mają nawiązywać te "partery") . Gdybym startował z jakimś projektem z tym związanym zainteresowałbym się tą domeną - https://premium.pl/szukaj/domyparterowe.pl (nie moja domena) lub domeną lokaleparterowe.pl (domena jest wolna).

 

Partery.pl jest to jakaś nazwa potoczna czy nawet kolokwializm i nie brzmi w ogóle profesjonalnie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie zarejestrowalbym jeszcze rozumiem ze parter

 

ps. sprzedaje cos parterowego, dom parterowy , mieszkanie parterowe

czy mieszkania parterowe a nie partery ;-)

 

chociaz jako nazwa wlasna partery i sprzedawac same mieszkania parterowe mooooze by przeszlo ............

Edited by mareczek75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tą domenę w rezerwacji w ovh. O ile dobrze pamiętam zarejestrowałeś ją dzień po świętach, chyba w ostatnim dniu rezerwacji.

 

Nieruchomości specjalistyczne to świetlana przyszłość...

 

Agencji jest od groma, a miejsc i ludzi, w których można realnie wypromować bądź znaleźć ciekawą ofertę ..bardzo mało.

 

Serwisy Śmietniki typu otoDom czy Gratka szmatka nie nadają się do tego. Nie da się upchnąć wszystkiego pod jednym adresem.

 

Na dodatek coraz popularniejsza maksyma to „zanim pójdziesz do pośrednika, wydaj kilka stów na pozycjonowanie/promowanie w serwisach ogłoszeniowych, tak by oferta była widoczna na szczycie. Jeśli nikt się nie zainteresuje, znajdź kogoś kto realnie wypromuje”

 

Tak więc sukces sprzedaży coraz bardziej będzie zależał od promocji oferty, a nie trzymania jej u biernego pośrednika, jakich to z 90%. Pomogą w tym wyspecjalizowane agencje oraz moim zdaniem ..właśnie specjalistyczne portale, skupiające oferty z danego segmentu.

 

Problematyka portalu nieruchomości specjalistycznych odnosi się do tego, by tematyka nie była zbyt wąska, ani też zbyt szeroka. Partery usługowe ..to tylko część tzw. Nieruchomości typu StreetFront, którymi to są także podziemia z wejściami od ulicy, oraz piętra w „w miarę” reprezentacyjnych budynkach usługowych.

 

Przykładem, gdzie ciężko o jakąś uniwersalną, komercyjną nazwę dla portalu pośrednictwa są nieruchomości prze metrze. Osobiście uważam to za oddzielną gałąź nieruchomości, niepodobną do żadnej innej, która ..nie jest zagospodarowana. Toteż w czerwcu regnąłem takie coś jak MetroHome dot pl, moim zdaniem pasuje do promocji ofert mieszkań i domów na linii metra, a warto pamiętać o tym, że częstokroć kupno mieszkania, czy domu przy metrze ..oznaczać może także ..użytkowanie go jako lokal. Ale już „właśnie” np. partery przy metrze prezentowane pod adresem MetroHome to już kompletna pomyłka ;) RedNet, właściciel TabeliOfert zarejestrował 2 tyg. później MetroSpace.pl . W mojej opinii do prezentacji ofert lokali w „halach i przejściach” metra nazwa pasuje. Ale już do promocji mieszkań i domów przy metrze ..moim zdaniem nie bardzo..jest po prostu za mało komercyjna. „Space” to słówko zbyt szerokie, zbyt prymitywne.. Jeden pośrednik już chciał kupić mh, ale oferował marne xxx i regnął sobie com.pl i .eu. Moim zdaniem to dobre przykłady, że rynek nieruchomości będzie się ..specjalizował.

 

Nazwa Partery sama w sobie jest w porządku. Też miałem obawy związane z wymówieniem ostatnich literek, ale jak już odpowiednio złoży się zęby, to nazwa brzmi profesjonalnie. Rynek będzie rósł. Automatyka, robotyzacja, informatyzacja, spadek produkcji, ucieczka przemysłu - przyczynią się do tego, że coraz więcej ludzi będzie „dłubać” jakieś biznesy, a partery usługowe to zazwyczaj najbardziej uniwersalne lokale, w których można robić każdy biznes. Bo np. gdzieś na piętrze w szklanym biurowcu właściciel tego biurowca może się nie zgodzić na ..pralnię chemiczną. Poza tym partery wyróżniają się większym ruchem, bo ulica, aleja to nie to samo co galeria handlowa, czy "szklanka", a nie każdy biznes pasuje do danej lokalizacji, czy też sąsiedztwa lokali o określonym typie. W galeriach sąsiedztwo nie ma znaczenia. Moim zdaniem jest miejsce na portal z ofertami właśnie parterów usługowych. Nazwa portalu LokaleParterowe.pl ? Masło maślane. Trzeba dążyć do tego, by adres był jak najkrótszy, by łatwo można go było wpisać „także” w telefonie, czy tablecie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy uważacie, że partery.pl to domena premium? Oczywiście pod wspomniany projekt specyficznego wycinka rynku nieruchomości. s?

 

W ten sposób każdą domenę można nazwać "premium".

Ja bym jej nie zarejestrował..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nazwa Partery sama w sobie jest w porządku. Też miałem obawy związane z wymówieniem ostatnich literek, ale jak już odpowiednio złoży się zęby, to nazwa brzmi profesjonalnie.

 

Czyli emeryt ze sztuczną szczęką nie będzie w stanie wymówić jej profesjonalnie... <_<

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie oberwie mi się za to co napiszę, lecz myślę, że tego rodzaju domeny rejestrowane są pod wpływem ogromnego pożądania dobrej domeny generycznej z intratnej branży biznesowej (tutaj nieruchomości), a zarazem frustracji, że wszystkie dobre są już zajęte. ;)

 

Ktoś już na tym forum użył określenia - generyczna ninja. :ph34r:

Być może mylę się (niewielkie doświadczenie) i potencjał w niej tkwi, ale ja tego nie widzę i nie zarejestrowałbym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tą domenę w rezerwacji w ovh. O ile dobrze pamiętam zarejestrowałeś ją dzień po świętach, chyba w ostatnim dniu rezerwacji.

 

Nieruchomości specjalistyczne to świetlana przyszłość...

 

Dokładnie - po świętach 27 grudnia, w ostatnim dniu rezerwacji.

 

Agencji jest od groma, a miejsc i ludzi, w których można realnie wypromować bądź znaleźć ciekawą ofertę ..bardzo mało.

 

Serwisy Śmietniki typu otoDom czy Gratka szmatka nie nadają się do tego. Nie da się upchnąć wszystkiego pod jednym adresem.

 

Na dodatek coraz popularniejsza maksyma to „zanim pójdziesz do pośrednika, wydaj kilka stów na pozycjonowanie/promowanie w serwisach ogłoszeniowych, tak by oferta była widoczna na szczycie. Jeśli nikt się nie zainteresuje, znajdź kogoś kto realnie wypromuje”

 

Ponadto warto zaznaczyć, co w sumie jest oczywiste, że są specyficzni odbiorcy takich usług ogłoszeniowych, którzy zaczynają i często kończą poszukiwania na lokalach położonych na parterach np. banki, złotnicy i jubilerzy, butiki z markową odzieżą, sklepy 24h, itd. Trudno sobie wyobrazić bank na 3 piętrze...

 

Tak więc sukces sprzedaży coraz bardziej będzie zależał od promocji oferty, a nie trzymania jej u biernego pośrednika, jakich to z 90%. Pomogą w tym wyspecjalizowane agencje oraz moim zdaniem ..właśnie specjalistyczne portale, skupiające oferty z danego segmentu.

 

Jestem tego samego zdania.

 

Przykładem, gdzie ciężko o jakąś uniwersalną, komercyjną nazwę dla portalu pośrednictwa są nieruchomości prze metrze. Osobiście uważam to za oddzielną gałąź nieruchomości, niepodobną do żadnej innej, która ..nie jest zagospodarowana. Toteż w czerwcu regnąłem takie coś jak MetroHome dot pl, moim zdaniem pasuje do promocji ofert mieszkań i domów na linii metra, a warto pamiętać o tym, że częstokroć kupno mieszkania, czy domu przy metrze ..oznaczać może także ..użytkowanie go jako lokal. Ale już „właśnie” np. partery przy metrze prezentowane pod adresem MetroHome to już kompletna pomyłka ;) RedNet, właściciel TabeliOfert zarejestrował 2 tyg. później MetroSpace.pl . W mojej opinii do prezentacji ofert lokali w „halach i przejściach” metra nazwa pasuje. Ale już do promocji mieszkań i domów przy metrze ..moim zdaniem nie bardzo..jest po prostu za mało komercyjna. „Space” to słówko zbyt szerokie, zbyt prymitywne.. Jeden pośrednik już chciał kupić mh, ale oferował marne xxx i regnął sobie com.pl i .eu. Moim zdaniem to dobre przykłady, że rynek nieruchomości będzie się ..specjalizował.

 

Widzę, że jakoś mamy podobny sposób myślenia, bo ja mam w rezerwacji metro.info.pl, która może mieć wiele zastosowań, z tym że akurat tą sobie odpuszczę - mam lepsze pomysły, a wszystkiego mieć nie można...

 

Nazwa Partery sama w sobie jest w porządku. Też miałem obawy związane z wymówieniem ostatnich literek, ale jak już odpowiednio złoży się zęby, to nazwa brzmi profesjonalnie. Rynek będzie rósł. Automatyka, robotyzacja, informatyzacja, spadek produkcji, ucieczka przemysłu - przyczynią się do tego, że coraz więcej ludzi będzie „dłubać” jakieś biznesy, a partery usługowe to zazwyczaj najbardziej uniwersalne lokale, w których można robić każdy biznes. Bo np. gdzieś na piętrze w szklanym biurowcu właściciel tego biurowca może się nie zgodzić na ..pralnię chemiczną. Poza tym partery wyróżniają się większym ruchem, bo ulica, aleja to nie to samo co galeria handlowa, czy "szklanka", a nie każdy biznes pasuje do danej lokalizacji, czy też sąsiedztwa lokali o określonym typie. W galeriach sąsiedztwo nie ma znaczenia. Moim zdaniem jest miejsce na portal z ofertami właśnie parterów usługowych. Nazwa portalu LokaleParterowe.pl ? Masło maślane. Trzeba dążyć do tego, by adres był jak najkrótszy, by łatwo można go było wpisać „także” w telefonie, czy tablecie.

 

Dzięki za konkretną opinię.

 

Jasne, że można sprzedawać domeny słownikowe i encyklopedyczne w stylu "turkućpodjadekpeel" - ja tam wolę coś krótkiego i jednoznacznego, a będąc w zaślepieniu - lepszej nazwy pod taki projekt nie widzę...

 

P.S. Mam jeszcze dietetykipeel, którą też większość będzie krytykować, albo by nie zarejestrowała, bo nie ma w słownikach i im z listy nie wyskoczyło, ale jak Przemek Saleta użył w wywiadzie 5 razy to słowo w kontekście suplementów diety i to w ciągu 5 minut, to nie mogłem nie zarejestrować... Potoczne słowa też wchodzą do słowników. Wierzę, że i w tym przypadku tak się stanie. Nawet jeśli nie, to i tak domena znamienita pod sklep z dietetykami… A "partery" już jest w słowniku - jest to poprawna odmiana. Wystarczy powtórzyć kilka razy głośno i się bez problemu utrwala. Spróbujcie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Kolejny uradowany użytkownik prosi o wycenę i opinię, a kiedy się okazuje że pozostali nie podzielają entuzjazmu zaczyna się krucjata domenowa i wmawianie innym że owy nabytek jednak ma sens i jest trafiony.

 

Będę celebrować dzień kiedy takie tematy na DI.pl będą kasowane i/lub autor będzie karany ostrzeżeniami.

 

Domena nie przedstawia żadnej wartości. Nie zarejestrowałbym jej nawet w promocji.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny uradowany użytkownik prosi o wycenę i opinię, a kiedy się okazuje że pozostali nie podzielają entuzjazmu zaczyna się krucjata domenowa i wmawianie innym że owy nabytek jednak ma sens i jest trafiony.

 

Będę celebrować dzień kiedy takie tematy na DI.pl będą kasowane i/lub autor będzie karany ostrzeżeniami.

 

Domena nie przedstawia żadnej wartości. Nie zarejestrowałbym jej nawet w promocji.

 

Dzięki Anubis - zawsze lubiłem czytać Twoje opinie są takie... hmmm "pod linijkę" :D Cóż takich ludzi też potrzeba. Póki co ja mam prawo dodawać do wyceny moje domeny a Ty masz prawo opiniować bez ostrzeżeń, ale kto wie może kiedyś to się zmieni... czuwaj ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny uradowany użytkownik prosi o wycenę i opinię, a kiedy się okazuje że pozostali nie podzielają entuzjazmu zaczyna się krucjata domenowa i wmawianie innym że owy nabytek jednak ma sens i jest trafiony.

 

Będę celebrować dzień kiedy takie tematy na DI.pl będą kasowane i/lub autor będzie karany ostrzeżeniami.

 

Domena nie przedstawia żadnej wartości. Nie zarejestrowałbym jej nawet w promocji.

 

Kasowanie i karanie świadczyłoby o braku dystansu i narzucaniu jedynie słusznych poglądów.

Każdy ma prawo do własnego spojrzenia, nawet jeśli widać, że wystawiający do wyceny ewidentną ninje jest w niej mocno zakochany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Exallwave, @Zenek1234

Po co więc wyceniać takie domeny skoro autor tematu i tak wie lepiej, a sama wycena i opinia nic nie zmienia? Marnuje się wtedy czas obu stron, autora i opiniujących.

 

Szanujcie czas innych bo niektórzy tutaj nie zajmują się domenami hobbystycznie w wolnych chwilach po szkole czy pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co racja to racja. Albo daje się domenę do wyceny, albo próbuje się przekonywać innych, że posiada się domenę klasy premium...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Exallwave, @Zenek1234

Po co więc wyceniać takie domeny skoro autor tematu i tak wie lepiej, a sama wycena i opinia nic nie zmienia? Marnuje się wtedy czas obu stron, autora i opiniujących.

 

Szanujcie czas innych bo niektórzy tutaj nie zajmują się domenami hobbystycznie w wolnych chwilach po szkole czy pracy.

 

Jest wiele aspektów wyceniania / oceniania domen np. żeby się dowartościować, żeby poznać innych i ich zdanie, żeby dać się niektórym wyżyć, żeby zrobić szum, itd... Czasami też warto czytać o co autor pyta. Ja prosiłem o zastanowienie się i opinię jak w temacie:

 

Pod serwis ogłoszeń z lokalami. Dobra czy słaba?

 

Niewiele jest odpowiedzi na to pytanie, bo nie budzi tyle kontrowersji, co pytanie: czy uważacie domenę za domenę premium? Rozumiem w sumie, że odpowiedź: "Domeny bym nie zarejestrował" jednoznacznie daje odpowiedzi na powyższe pytania... choć nie wprost...

 

Nie wiem "lepiej". Po prostu mam sobie domenę, pod którą widzę serwis z ogłoszeniami lokali, normalnie mi się wizualizuje i to - co dziwne - bez żadnych środków wspomagających. :D

 

 

Co racja to racja. Albo daje się domenę do wyceny, albo próbuje się przekonywać innych, że posiada się domenę klasy premium...

 

Daleko mi do przekonywania kogoś do czegoś, bardzo sobie cenię różnorodność opinii i umiejętność wyrażania własnego, choćby najbardziej hardcorowego, zdania na dany temat.

 

Moja domena dopiero się niedawno narodziła i nie chodzi do żadnej klasy. Muszę ją trochę podkarmić, jak podrośnie i będzie miała 6 lat - wyślę ją do zerówki... :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×