Jump to content
Icebreaker

piastun - jak odzyskać pieniądze

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym spytać czy ma ktoś kontakt z użytkownikiem piastun. Jest mi winny dużą kwotę pieniędzy, a niestety od 2 tygodni już nie mam z nim żadnego kontaktu. Niby sprawa nie jest pilna bo i tak zwracanie pożyczki wydłuża się już dłuuuugi czas. Jednak naprawdę chciałbym odzyskać swoje pieniądze.

 

Zainteresowani i mocno wgłębiający się w zależności między domenami i użytkownikami pewnie jakiś czas temu zauważyli, że część domen piastuna ( w tym imperiumdomen.pl, skalinski.pl, piastun.pl ) są mnie, jednak jako zabezpieczenie pożyczki.

 

Spłata za długo trwa więc i postanowiłem i tutaj napisać o bardzo niepokojącej sprawie ze spłatą pożyczki. Były podawane kolejne daty spłaty części, jednak oczywiście nie były one dotrzymywane bo zawsze było coś, jednak była też podawana nowa data spłaty "raty" a od 2 tyg całkowita cisza.

 

Ja niestety mam już serdecznie dość kredytowania piastuna. Jakby ktoś miał do niego dostęp, mógłby jakoś wpłynąć na niego bądź też wykupić jego pożyczkę wraz z domenami jestem otwarty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry Icebreaker, że nie na temat, ale zabezpieczanie pożyczki ma to do siebie, że w razie braku spłaty jesteś usatysfakcjonowany wartością tego zabezpieczenia... To tak na przyszłość...
Trzymam kciuki, że uda się dojść do porozumienia z Piastunem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no niestety byłem naiwny :) i wobec wcześniejszej dobrej współpracy uwierzyłem :)

 

aukcje umie wystawić, jednak na forum się nie pojawia już i żadnej informacji dalej od niego nie otrzymałem ani mailowo ani w żaden inny sposób jakimi wcześniej się kontaktowaliśmy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam szczegółów ale miałem przyjemność poznać Piastuna "osobiście" na ostatnim DM i wiem,że zna go też bart. Mam nadzieję, że w grę nie wchodzą kwoty długu typu xx.xxx bo jest to miła i warta zapoznania osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam szczegółów ale miałem przyjemność poznać Piastuna "osobiście" na ostatnim DM i wiem,że zna go też bart. Mam nadzieję, że w grę nie wchodzą kwoty długu typu xx.xxx bo jest to miła i warta zapoznania osoba.

 

Potwierdzam słowa przedmówcy. Również poznałem piastuna podczas lutowej edycji Domain Meeting. Niejednokrotnie też przeprowadzałem z nim transakcje i nigdy nie odnotowałem żadnych nieprawidłowości.

 

Może zaszła jakaś nieprzyjemna okoliczność losowa i stąd owe opóźnienie w zwrocie środków?

 

Swoją drogą nie do końca fair w stosunku do jakiejkolwiek osoby jest takie publiczne "pranie brudów" Jeśli decydujesz się robić z kimś interesy powinieneś również zabezpieczyć się w odpowiedni sposób. Na co teraz liczysz, że ktoś poda Ci jego adres domowy, czy telefon stacjonarny do jego rodziców?

 

Pomijając już fakt o nadszarpniętej reputacji po takowym "evencie". Okaże się, że chłopak (odpukać w niemalowane) miał wypadek, wylądował w śpiączce w szpitalu, wróci do siebie i na forum znajdzie takowy wątek. Jakbyś się czuł na jego miejscu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Ja raz wystąpiłem w roli "oskarżonego" na DI.pl, jednak nie uraziło to mojej opinii u moich kontrahentów czy domenowych znajomych. Wtedy powinęła mi się, faktycznie losowo, noga, jednak sprostowałem sprawę najszybciej jak potrafiłem i wszystko wróciło do normy - nie żyjemy tylko w cyberświecie, zdarza się nam mieć problemy natury wszelakiej.

 

Rekapitulując: Nie wiem o jaką kwotę chodzi i jak długa przeciąga się spłata, stąd też mogę pożyczyć tylko cierpliwości i pozytywnego zakończenia sprawy. Udało mi się poznać Piastuna osobiście na spotkaniu w Toruniu i nie uważam go za osobę która by mogła odejść w zapomnienie z długami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kwota jak na mnie jest dość duża, i sprawa przedłuża się już dobre pół roku ( mniej więcej tyle temu miało być finalnie spłacone ) więc moja cierpliwość niestety się skończyła.

 

I nie jest to żadne pranie brudów a nadzieja że sprawa się jakoś w ten sposób wyjaśni.

 

Właśnie dzisiaj dostałem email że wyjechał do pracy i ma niewielki dostęp do internetu ( jednak wcześniej nic nie pisał że wyjeżdża czy nie będzie z nim kontaktu )

 

Oczywiście jak sprawa zostanie finalnie zamknięta poproszę admina o całkowite usunięcie tematu, a jest on jedynie nakreśleniem sprawy, jak mogą wyglądać transakcje pożyczki. Nawet zaufanych osób ( gdyż i ja jeśli chodzi o transakcje d2d nie mam żadnych zastrzeżeń, a co więcej wiem że można niezłe perełki kupić u niego bardzo tanio. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

Faktycznie miałem spore problemy z gotówką w ciągu ostatniego czasu. Niestety pewne problemy z przeszłości ciągnęły się za mną i musiałem te problemy wyrównać. Nigdy nikogo nie oszukałem i nie miałem nigdy takiego zamiaru. Po prostu zdarzają się w życiu pewne sytuacje które potrafią się ciągnąć w czasie. Teraz już wyszedłem na prostą i na tym forum obiecuje, że po 10 czerwca Icebreaker będzie miał zwrot gotówki na konto. Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć zawiedzeni. Przepraszam Icebreaker za brak kontaktu z mojej strony. Mam nadzieję że spotkamy się na ODNJ i wtedy będę mógł wszystko wyjaśnić.

 

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam jeśli zawiodłem czyjekolwiek zaufanie .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

po 10 dług miał być spłacony. Mamy 1 lipca.. a spłacona została niecała 1/7 długu. Co więcej znów kontakt ucichł. Jak koledzy wyżej ja również nie mam nic do piastuna, jednak nie ukrywam, że swoje pieniądze wolę mieć u siebie. Tym bardziej po tylu obietnicach i tak dlugim czasie oczekiwania na spłatę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podaję kto[...]

 

A pożyczyłeś piastunowi? Bo jak nie to po co piszesz w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pożyczyłeś piastunowi? Bo jak nie to po co piszesz w tym wątku.

 

No nie Piastunowi, ale temat o pozyczaniu sobie. Moja myśl - tak to jest - ktoś wydaje nam się miły, uczciwy - a potem robi nas w konia, nie oddaje - Piastun nie jedyny.

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie Piastunowi, ale temat o pozyczaniu sobie. Moja myśl - tak to jest - ktoś wydaje nam się miły, uczciwy - a potem robi nas w konia, nie oddaje - Piastun nie jedyny.

 

"Na forum nie handlujemy walutami, nie pożyczamy pieniędzy i nie wymieniamy się gotówką" - ta zasada powstała tylko dlatego, że takie osoby istnieją.

 

Akurat Piastuna z tą osobą nie mierzyłbym jedną miarą, bo co innego gdy pożyczasz pieniądze i nie chcesz oddać, a co innego gdy pożyczasz i wystąpił wypadek losowy, który takie oddanie pieniędzy utrudnił (jak w jego przypadku) i prosisz o drobne przesunięcie terminu spłaty w czasie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko dług dalej nie uregulowany. i po spłacie 1/7 dalej nic się nie ruszyło. Mimo że minęło kolejne 1,5 miesiąca.. nawet więcej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie załatwcie to w końcu po dżentelmeńsku.

 

... jak nie to przedsądowe wezwanie do zapłaty i sąd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz już wyszedłem na prostą i na tym forum obiecuje, że po 10 czerwca Icebreaker będzie miał zwrot gotówki na konto. Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć zawiedzeni. Przepraszam Icebreaker za brak kontaktu z mojej strony.

 

Przecież napisał, że odda po 10 czerwca... tylko nie napisał w którym roku ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×