Jump to content
necik

Dziwne (podbijane?) statystyki domeny?

Recommended Posts

Witam,

 

Kilka tygodni temu kupiłem na aukcji premium.pl domenę sgowup.pl. Zdecydowałem się na zakup ponieważ prezentowane statystyki odwiedzin wyglądały dość atrakcyjnie (ponad 1000 UU dziennie). Niestety po kilku dniach od zakupu ruch na domenie spadł niemal do zera. Domenę przetransferowałem do aftermarket.pl gdzie statystyki odwiedzin wyglądają następująco:

 

ZFOWeR0.mc.png

 

Na szczęście kwota zakupu była niewielka (11 zł), ale gdyby było więcej licytujących, to mogłaby pójść dość wysoko. Czy patrząc na powyższe statystyki można jednoznacznie dojść do wniosku, że ruch był celowo podbijany na potrzeby aukcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Czy patrząc na powyższe statystyki można jednoznacznie dojść do wniosku, że ruch był celowo podbijany na potrzeby aukcji?

 

Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrego wartościowego ruchu nikt nie sprzeda "za dychę".

 

 

Przecież to była aukcja. Uważasz, że nikt nie wystawi dobrej domeny/domeny z dużym ruchem na aukcję z niską ceną startową ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo, iż statystki domen są tylko orientacyjne to Premium powinno wprowadzić informację skąd pochodzi ruch - tak jak to jest na AM.

A ruch prawdopodobnie pochodził z surf4web.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo, iż statystki domen są tylko orientacyjne to Premium powinno wprowadzić informację skąd pochodzi ruch - tak jak to jest na AM.

A ruch prawdopodobnie pochodził z surf4web.com

 

Dokładnie - po wejściu na tę stronę surf4web.com można się nawet dowiedzieć, że 1000 wejść kosztuje "jednego eurocenta" czyli ok. 4 grosze dziennie. Sam ostatnio zgłosiłem do supportu Aftermarket.pl takie dwie ekstremalne literówki facebook-a (których nikt nawet nie wpisze), a miały duży ruch:

 

faicebook.pl - http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1385395

faceibook.pl - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1385394

 

bo nie chciałem, aby ktoś się na to naciął, a w źródłach ruchu był właśnie ten surf4web.com głównie. W odpowiedzi support odpisał mi się, że obie aukcje zostały zdjęte, a dopiero co założone konto tego użytkownika (pewnie tylko po to, by wystawić te "literówki") zbanowane - słuszna decyzja, bo to zwykłe naciąganie jest, nie żaden normalny handel, cwaniaków nie brakuje. Kiedyś też kupiłem parę literówek, gdzie ruch szybko spadł prawie do zera i o ile się płaci 10 zł to można pewnie i przeboleć, ale po kilkaset to nie bardzo. Dlatego tak ważne jest podawanie źródeł ruchu przy domenach - mam nadzieję, że premium.pl postara się w przyszłości o jakąś adekwatną poprawkę do tego co widać na Aftermarket.pl czyli widok kilku najczęstszych źródeł ruchu.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo, iż statystki domen są tylko orientacyjne to Premium powinno wprowadzić informację skąd pochodzi ruch - tak jak to jest na AM.

A ruch prawdopodobnie pochodził z surf4web.com

Wydaje mi się, że Interson niedawno pisał, że zamierzają to wprowadzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mniej jednak Necik myslalem ze ktos z Twoim starzem , zorientuje sie ze ruch na zaprezentowanej literowce nie jest mozliwy dla 1000 uu/dzien poprostu nie jest to dobra literowka i gdybym mial strzelac ile ma uu dziennie to wlasnie napisalbym 1-2uu MAX

 

Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomimo, iż statystki domen są tylko orientacyjne to Premium powinno wprowadzić informację skąd pochodzi ruch - tak jak to jest na AM.

A ruch prawdopodobnie pochodził z surf4web.com

 

Informacja o źródłach ruchu została już wprowadzona. W następnym tygodniu zostanie wdrożona na środowisko produkcyjne.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mniej jednak Necik myslalem ze ktos z Twoim starzem , zorientuje sie ze ruch na zaprezentowanej literowce nie jest mozliwy dla 1000 uu/dzien poprostu nie jest to dobra literowka i gdybym mial strzelac ile ma uu dziennie to wlasnie napisalbym 1-2uu MAX

 

No cóż, dałem się nabrać :unsure: Specjalistą w tego typu literówkach nie jestem, więc wydawało mi się, że zamiana sąsiadujących ze sobą liter będzie miała ruch chociaż te 100 UU dziennie.

 

BTW czy zgodnie z prawem mogę w tym temacie podać imię i nazwisko osoby od której kupiłem domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW czy zgodnie z prawem mogę w tym temacie podać imię i nazwisko osoby od której kupiłem domenę?

Jeśli prowadzi DG, to tak. Nam bardziej jednak pomoże nick z Forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW czy zgodnie z prawem mogę w tym temacie podać imię i nazwisko osoby od której kupiłem domenę?

Wątpię.

Poza tym kluczowym zdaniem jest:

 

UWAGA! Poniższe dane służą jedynie celom informacyjnym i mogą się różnić od faktycznych. Serwis nie odpowiada za aktualność tych informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli prowadzi DG, to tak. Nam bardziej jednak pomoże nick z Forum.

Niestety, w historii transakcji na premium.pl widzę, że domena została sprzedana prywatnie. Podałbym login sprzedawcy z premium.pl, ale nie wiem gdzie go teraz znaleźć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz łatwo sprawdzić, na których użytkowników trzeba uważać.

Czy mógłbyś jeszcze podać login osoby od której na premium.pl kupiłem domenę sgowup.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytułową domenę sgowup.pl (z co najmniej dziwnym ruchem) kupiłem na premium.pl od użytkownika o jakże wyszukanym loginie... premiumm https://premium.pl/profil/premiumm/?page=0#oferty . Domena została sprzedana prywatnie, więc raczej nie mogę ujawnić jego nazwiska (a szkoda).

 

Może ktoś na podstawie pozostałych domenach tego użytkownika poznaje pod jakim loginem wspomniany sprzedawca pojawia się na di.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytułową domenę sgowup.pl (z co najmniej dziwnym ruchem) kupiłem na premium.pl od użytkownika o jakże wyszukanym loginie... premiumm https://premium.pl/profil/premiumm/?page=0#oferty . Domena została sprzedana prywatnie, więc raczej nie mogę ujawnić jego nazwiska (a szkoda).

 

Może ktoś na podstawie pozostałych domenach tego użytkownika poznaje pod jakim loginem wspomniany sprzedawca pojawia się na di.pl?

 

Jeśli domena kissme*pl należy wciąż do tej samej osoby to będzie to...

 

http://di.pl/topic/92647-kissmepl/?hl=kissme

 

Edit: Inna też całkiem niedawno wrzucona do wyceny przez tę samą osobę...

 

http://di.pl/topic/93655-latinospl/?hl=latinos

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×