Jump to content
Sign in to follow this  
Los_Rozrabiakaneros

[sprzedam] Sprzedam stronę o motoryzacji Motomobi.pl

Recommended Posts

Sprzedam stronę o motoryzacji Motomobi.pl

- portal posiada moduł zamieszczania filmików m. in. z Youtube (sporo dodanych filmów o motoryzacji)

- została zaimplementowana galeria zdjęć (na stronie znajduje się wiele zdjęć)

- zostało opublikowane wiele artykułów w tym interesujący cykl artykułów o klasykach motoryzacji

- na stronie dodatkowo zostało zaimplementowane radio internetowe oraz zegar wskazujący aktualną godzinę, oraz różnego rodzaju ankiety

 

Domena posiada założoną opcję.

 

więcej szczegółów na PW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedam stronę o motoryzacji Motomobi.pl

- portal posiada moduł zamieszczania filmików m. in. z Youtube (sporo dodanych filmów o motoryzacji)

- została zaimplementowana galeria zdjęć (na stronie znajduje się wiele zdjęć)

- zostało opublikowane wiele artykułów w tym interesujący cykl artykułów o klasykach motoryzacji

- na stronie dodatkowo zostało zaimplementowane radio internetowe oraz zegar wskazujący aktualną godzinę, oraz różnego rodzaju ankiety

 

Domena posiada założoną opcję.

 

więcej szczegółów na PW

No to niewiele można zobaczyć bo na stronie głównej jest tylko:

 

Hacked By Dark Knight Sprada

 

Dla mnie jest to sygnał/rekomendacja NIE KUPOWAĆ

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fenix75 - powodów takiej sytuacji może być naprawdę bardzo wiele i czasami może warto wstrzymać się z takimi kategorycznymi opiniami: "Dla mnie jest to sygnał/rekomendacja NIE KUPOWAĆ"

 

Niestety na serwerze na którym mam prawie 900 domen miałem gdzieś najprawdopodobniej backdoora, który jak widać niestety został wykorzystany na wszystkich domenach. Strona wyświetla się już poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to niewiele można zobaczyć bo na stronie głównej jest tylko:

 

Hacked By Dark Knight Sprada

 

Dla mnie jest to sygnał/rekomendacja NIE KUPOWAĆ

Oj każdemu może zdarzyć się zapomnieć zaaktualizować darmowy skrypt joomli :) Ja bardziej zwróciłbym uwagę na fakt, że lepiej nie kupować serwisu który nie dość że stoi na darmowym CMSie, to jeszcze gwałci licencję GNU/GPL owego skryptu - porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o samą Joomlę to nie ma potrzeby informować w stopce, że serwis stoi na danym oprogramowaniu. Templatka - być może zakupił opcję z możliwością usunięcia informacji nt ©, widzę że jest taka możliwość w tym przypadku. Generalnie to nie moje i nie wnikam, tylko próbuję się domyślić co masz do darmowych systemów CMS (cytuję poniżej).

że lepiej nie kupować serwisu który nie dość że stoi na darmowym CMSie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o samą Joomlę to nie ma potrzeby informować w stopce, że serwis stoi na danym oprogramowaniu. Templatka - być może zakupił opcję z możliwością usunięcia informacji nt ©, widzę że jest taka możliwość w tym przypadku. Generalnie to nie moje i nie wnikam, tylko próbuję się domyślić co masz do darmowych systemów CMS (cytuję poniżej).

 

Pierwszy i mocno przekonujący powód:

 

 

No to niewiele można zobaczyć bo na stronie głównej jest tylko:

 

Hacked By Dark Knight Sprada

 

Dla mnie jest to sygnał/rekomendacja NIE KUPOWAĆ

 

Czyt. Otwarty kod, więc takie sytuacje to codzienność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny kolego @administratorze, który nie miałeś chyba odwagi odpisać mi na PW na pierwszy postawiony przez Ciebie zarzut.

Ja osobiście ogłoszenia w tym dziale traktuję podobnie jak ogłoszenia dotyczące sprzedaży domen, jeśli nie jestem zainteresowany daną domeną, ofertą to jej nie krytykuję, od tego ewentualnie są inne wątki. Jednak jeśli interesuje mnie w jakimś stopniu oferta staram się już bezpośrednio ze sprzedającym skontaktować i ustalić wszelkie szczegóły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny kolego @administratorze, który nie miałeś chyba odwagi odpisać mi na PW na pierwszy postawiony przez Ciebie zarzut.

Ja osobiście ogłoszenia w tym dziale traktuję podobnie jak ogłoszenia dotyczące sprzedaży domen, jeśli nie jestem zainteresowany daną domeną, ofertą to jej nie krytykuję, od tego ewentualnie są inne wątki. Jednak jeśli interesuje mnie w jakimś stopniu oferta staram się już bezpośrednio ze sprzedającym skontaktować i ustalić wszelkie szczegóły.

Człowiek uczy się całe życie więc korzystaj gdy ktoś podaje na tacy :) Nie wiedziałeś w jaki sposób gwałci licencję - odpowiedź masz powyżej. Zastanawiałeś się dlaczego żaden poważny serwis nie powinien stać CMSie o takiej licencji - również odpowiedź masz powyżej. Jestem przekonany że teraz inaczej patrzysz na projekty internetowe i ich 'powagę' w perspektywie zastosowanej technogii.

Proponuje też zmienić hasło do panelu administratora joomla...

 

Pozdrowienia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem przekonany że teraz inaczej patrzysz

Faktycznie teraz inaczej patrzę na Twój profil na tym forum, na którym chyba przy każdej możliwej okazji starasz się kreować na eksperta w danej dziedzinie, pouczając przy tym innych użytkowników forum, być może nie zawsze mając rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam że joomla nie jest zła, sam jej używam i jestem zadowolony, z tym że staram się mieć zawsze najnowszą wersję ale z najmniejszą ilością dodatków, nawet przy instalacji robię tzw golasa żeby joomla w wersji demo sama nic nie doinstalowała.

 

Szablon dla motomobi to JA Purit II z frameworkiem T3, i tutaj "mądry" (specjalnie w cudzysłowiu) właściciel strony nie przeczytał co można a czego nie, lub zrobił to z premedytacją - usuną informacje o twórcy, dla tego proponuję mu zapoznać się z tym

 

http://wiki.joomlart.com/wiki/JA_T3_Framework_2/Copyright

 

i szybko nanieść odpowiednie poprawki, w przeciwnym razie może to nie skończyć się tylko na słowach krytyki na forum, ale odbić się może czkawką i uderzeniem po portfelu.

 

Inna bajka to sprzedaż strony która w http://web.archive.org pokazuje że pierwsze wpisy są z kwietnia tego roku a sprzedaż strony już w maju,- jakoś długo się właściciel nie naczeszył i już mu się znudziła, a może to jakaś nowa moda na sprzedawanie domen, zrobić na szybko jakąś stronę dla oka i sprzedać już jako pełnowartościowy produkt serwis + domena, no i cena była by wyższa.

 

Właścicielowi porponuję pomodlsie.pl żeby sie strona szybko sprzedała, i do kompletu pomódlsię.pl żeby się nikt nie dopatrzył że wykasowano wiadomości o twórcach szablonu.

 

BTW, właśnie sobie przypomiałem że robiłem serwis (jakiś rok temu) na joomli i nie dokończyłem, trzeba go skończyć i sprzedać za grubą kapuchę.

Edited by fenix75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam że joomla nie jest zła, sam jej używam i jestem zadowolony, z tym że staram się mieć zawsze najnowszą wersję ale z najmniejszą ilością dodatków, nawet przy instalacji robię tzw golasa żeby joomla w wersji demo sama nic nie doinstalowała.

 

Dokładnie. Generalnie jeśli trzeba już postawić na darmowy CMS to właśnie w zgodzie z zasadami które powyżej przytoczyłeś.

 

 

Faktycznie teraz inaczej patrzę na Twój profil na tym forum, na którym chyba przy każdej możliwej okazji starasz się kreować na eksperta w danej dziedzinie, pouczając przy tym innych użytkowników forum, być może nie zawsze mając rację.

 

Jestem właścicielem firmy informatycznej tworzącej portale internetowe i działającej na rynku usług internetowych - również hosting, SEO, marketing społecznościowy i pokrewne. Niektórzy doceniają kilka słów pomocnych sugestii nawet jeśli są delikatnie krytyczne. To też tak spożytkowałem czas na ten temat zamiast wysłać maila z retorycznym pytaniem do autora szablonu z którego korzystasz, czy możliwe jest takie wykorzystanie szablonu (jak to na 'polsckość przystało') Rozumiem jednak ze odnośnie powyższego jesteś świadom i działanie było z cichą premedytacją, skoro taka agresja. Także już nic nie mówię, milczę jak wygasła domena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszycy potrafią docenić konstruktywną krytykę, tylko myślą że sie ktoś ich czepia zamiast poprawić to co trzeba żeby było wszystko ok. BTW - strona już zlikwidowana???? ciekawe czy za dużo było słów krytyki i przechodzi face lifting czy może jednak miałem rację że ktoś zrobił coś na szybko i chciał opchnącv za grubą kasę, a jak się nie udało to po co to trzymać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście staram się doceniać konstruktywną krytykę.

A propos Twoich wypowiedzi:

Inna bajka to sprzedaż strony która w http://web.archive.org pokazuje że pierwsze wpisy są z kwietnia tego roku a sprzedaż strony już w maju,- jakoś długo się właściciel nie naczeszył i już mu się znudziła,

To że web.archive.org zaindeksował stronę w kwietniu, wcale nie znaczy że wtedy pojawiły się pierwsze wpisy, pierwsze treści pojawiły się jakieś 2,3 lata temu.

a może to jakaś nowa moda na sprzedawanie domen, zrobić na szybko jakąś stronę dla oka i sprzedać już jako pełnowartościowy produkt serwis + domena, no i cena była by wyższa.

Warto byłoby sprawdzić wiek domeny, bo domena ma już kilka lat. Domenę faktycznie wystawiłem w tym dziale, ponieważ uznałem że wkład który wniosła w ten serwis pewna osoba podniesie jej wartość, chyba nie ma w tym nic złego.


BTW, właśnie sobie przypomiałem że robiłem serwis (jakiś rok temu) na joomli i nie dokończyłem, trzeba go skończyć i sprzedać za grubą kapuchę.

Ten kto zapytał o ofertę wie, że kwota jest bardzo okazyjna i taka oferta została przedstawiona zanim ten wątek się rozwinął. Co jest bardzo ważne w tym kontekście dodam że na stronie nie ma i nie było zamieszczonych żadnych reklam i jest to raczej strona pasjonata niż kogoś nastawionego na "grubą kapuchę"

strona już zlikwidowana???? ciekawe czy za dużo było słów krytyki i przechodzi face lifting czy może jednak miałem rację że ktoś zrobił coś na szybko i chciał opchnącv za grubą kasę, a jak się nie udało to po co to trzymać.

Jesteśmy na forum domenowym, stąd taki stan rzeczy jest łatwy do zdiagnozowania, nie warto zbyt wiele domniemywać ;) (po prostu przegapiłem odnowienie)

 


A propos wypowiedzi @administratora


Zastanawiałeś się dlaczego żaden poważny serwis nie powinien stać CMSie o takiej licencji

Jest wiele bardzo dużych, poważnych i popularnych serwisów wykorzystujących tego typu oprogramowanie i świetnie sobie radzą, a oprogramowanie autorskie napisane przez jednego bądź kilku programistów np. w danej agencji praktycznie nie ma szans konkurować z oprogramowaniem opensource często pisanym przez tysiące osób z całego świata. Wybierając pomiędzy np. Joomlą a oprogramowaniem pisanym przez różne agencje chwalące się swoimi "cmsami" oczywiście zdecydowanie wybrałbym Joomle i pokrewne rozwiązania.


Jestem przekonany, że teraz inaczej patrzysz na projekty internetowe i ich 'powagę' w perspektywie zastosowanej technogii.

Zupełnie to nie zmienia mojego zdania dotyczącego stosowania technologii dedykowanych lub OpenSource. Wiele zależy od budżetu i od tego do czego ma zostać wykorzystane takie oprogramowanie, jeśli kogoś stać na zakup oprogramowania za kilkadziesiąt bądź kilkaset tyś. złotych to "ma szanse liczyć" na dobry produkt i taka decyzja napewno ma sens, ale jeśli ktoś prowadzi stronę hobbistycznie jak ta powyżej to zakup takiego oprogramowania jest raczej pozbawiony sensu.


Proponuje też zmienić hasło do panelu administratora joomla...


Hasło faktycznie było słabe (zmieniłem), ale to nie ono i powyższa strona była powodem włamnia na serwer.


To też tak spożytkowałem czas na ten temat zamiast wysłać maila z retorycznym pytaniem


Można było ten czas jeszcze inaczej spożytkować, wysyłając mi na początku odpowiedź na PW :)



Napis znajdujący się w stopce odnosi się raczej do nazwy Motomobi, a nie do skryptu zainstalowanego pod daną domeną i w tym kontekście się tam pojawił, być może niefortunnie i przy najbliższej możliwej okazji zostanie on poprawiony.

Wracając do głównego tematu, osoby zainteresowane ofertą oczywiście zapraszam na PW, gdzie uzyskają wszelkie niezbędne informacje dotyczące strony i domeny.

Edited by Los_Rozrabiakaneros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×