Jump to content
Sign in to follow this  
monty

Domeny brandowe - revolta*pl, aleo*pl

Recommended Posts

Jedni je lubią i zbierają, inni uważają, że to strata pieniędzy. Wrzucam jako ciekawostkę, bo ja akurat lubię takie domeny:

revolta*pl - 14k

aleo*pl - 3k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedni je lubią i zbierają, inni uważają, że to strata pieniędzy. Wrzucam jako ciekawostkę, bo ja akurat lubię takie domeny:

revolta*pl - 14k

aleo*pl - 3k

Pierwsza - ładna domenka. Też lubię takie.

 

Kupujący jakoś nie miał dylematu co do pisowni przez V.

 

Ta druga to D2D ? Bo widzę ją na ND

 

Gratulacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedni je lubią i zbierają, inni uważają, że to strata pieniędzy. Wrzucam jako ciekawostkę, bo ja akurat lubię takie domeny:

revolta*pl - 14k

aleo*pl - 3k

No to obserwujcie teraz Dziaeo Wyceneo... ;)

 

Super sprzedaże, duże graty!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza - ładna domenka. Też lubię takie.

Kupujący jakoś nie miał dylematu co do pisowni przez V.

Ta druga to D2D ? Bo widzę ją na ND

Gratulacje.

Druga kupiona przez KT, w sumie aż pożałowałem, że było ustawione 3k ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, miałem na nią kiedyś klienta ale miał jeszcze "dojrzeć". Zapomniałem o nim o dopiero mail o sprzedaży wywołał to uczucie;)

 

edit:

revolta po negocjacjach.

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem napisać, że domena zapewne generuje dość spory ruch, bo pod re-volta jest forum, które jest chyba największe o takiej tematyce i chciałem się na tym skupić, ale kiedy zerkam na whois tej domeny to już niczego nie rozumiem:)

 

Pierwsza myśl, że kupiło to forum, potem, że jakaś konkurencja lub domainer lubujący się w koniach, a tu Ci taka niespodzianka:)

 

Gratuluję tak czy owak.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem napisać, że domena zapewne generuje dość spory ruch, bo pod re-volta jest forum, które jest chyba największe o takiej tematyce i chciałem się na tym skupić, ale kiedy zerkam na whois tej domeny to już niczego nie rozumiem:)

 

Moim zdaniem nazwa domeny może być grą słowną - połączenie słowa rewolta (w znaczeniu przewrót, rewolucja) z angielskim słowem volt (nawiązującym do energi elektrycznej), patrząc do whois to by nawet pasowało pod jakąś kampanię dotyczącą jakichś zmian w dostawie energii elektrycznej czy jakaś nowa usługa o nazwie Revolta. Może chodzić też o promocję takich samochodów elektrycznych o nazwie RE-VOLT, produkowanych w Polsce (lepsza wydawałaby się wtedy re-volt*pl, ale jest ona zajęta i pewnie nie na sprzedaż) - http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Elektryczna-zaba-z-Pruszkowa,wid,11930436,wiadomosc.html

 

monty - gratulacje, fajne sprzedaże. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję sprzedaży!

Zawsze powtarzałem, że trademarki to złoty interes :D

 

Przecież to nie są trademarki revolta czy aleo tylko tak jak napisał w pierwszym poście monty domeny "na brand". Te nazwy nie są nigdzie zastrzeżone. Ktoś kupił domenę, aby na niej dopiero zbudować markę czy kampanię reklamową. Sprzedaż takich domen to jest w 100% czysty domaining.

 

O trademarkach to można mówić w przypadku, gdy kolejność jest odwrotna - najpierw ktoś wypromował produkt czy markę, a potem słyszysz nazwę w reklamie, rejestrujesz domenę i próbujesz sprzedać producentowi, mówię o domenach typu apetina*pl czy delma*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×