Jump to content
carter

Pytanie o szybkość i sposób uzyskania kodu authinfo od rejestratorów.

Recommended Posts

Witam serdecznie na forum.

 

Mam pytanie odnośnie uzyskiwania kodu authinfo od poszczególnych operatorów rejestrująccyh domeny.

Chodzi mi o szybkość uzyskania kodu authinfo w przypadku np. sprzedaży domeny.

 

W az.pl pisze, że można taki kod uzyskać ze swojego panelu po zalogowaniu, w home.pl

trzeba formularz wydrukować a potem odesłać do nich zeskanowany przez formularz.

Czyli takie formy są wygodniejsze niż wysyłanie papierów pocztą.

Ale mnie interesuje praktyka.

 

Mam też parę pytań:

 

1)Dlatego chcialem spytać o to osoby które mają tam (w az.pl i w home.pl) domeny i jak to jest w praktyce (jak długo)?

 

2)Jakiego rejestratora polecilibyście biorąc pod uwagę kryterium szybkość (i prosty sposób uzyskania kodu authinfo, łatwość przeniesienia domeny do innego operatora, żeby nie było problemów, kruczków i zawiłości?

 

3) W az.pl i w home.pl są domeny po 0 zl. Jednak przy sprzedaży np. w home.pl trzeba najpierw chociaż raz ja przedłużyć. Zatem to dodatkowe koszta.

Czy da się zaresjetrować domeny na az.pl i na home.p nie korzystając z ich promocji, tylko płacąc normalnie za rejestrację, żeby np za jakiś czas sprzedać domenę bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

 

4) Słyszałem pozytywne opinie o ovh.pl. Jak tam można uzyskać kod authinfo?

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej przyjaźni pod względem kodu auth_info:

 

Aftermarket.pl

Premium.pl

AZ.pl

 

cesja elektroniczna, kod możesz pobrać sam w panelu, otrzymujesz bez przeszkód, bez żadnych warunków typu "najpierw przedłuż domenę"

 

U innych nie warto zawracać sobie głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jest z ovh.pl?

W ovh aby uzyskać kod authinfo musisz pobrać wniosek, podpisać i wysłać listem poleconym (takim zwykłym, pocztowy, nie e-mailem) do ich siedziby. Do wniosku musisz dołączyć ksero dowodu osobistego jeśli domena jest zarejestrowana na osobę fizyczną lub dokumenty firmowe jeśli domena jest zarejestrowana na firmę. Jest to długa procedura i na pewno ten rejestrator nie spełni warunków szybkości wydania authinfo.

 

W home.pl jest krócej (bo wysyłając skan e-mailem omijasz Pocztę Polską), ale musisz uważać, bo jeśli zarejestrujesz domenę za 0 zł to będziesz musiał ją przedłużyć przed wytransferowaniem lub zostanie naliczona opłata jak za przedłużenie domeny po jej wytransferowaniu.

 

Ogólnie to szybkość otrzymania kodów authinfo od czasu zażądania u podanych rejestratorów wygląda tak:

- premium.pl - kilka sekund

- Aftermarket.pl - kilka sekund

- AZ.pl - kilka sekund

- home.pl - kilka godzin

- ovh.pl - kilka dni

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie polecam OVH tragedia jak dla mnie !

wlasnie transferuje domene ovh -> ovh i procedura jest tragiczna.

 

AM Lub premium

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ.pl odradzam, od niedawno weszło "telefoniczne" wydawanie kodów authinfo w ciągu 24h...

Racja, właśnie sprawdziłem:

Pobierz kod AuthInfo

 

 

Prosimy oczekiwać na kontakt z naszym pracownikiem w celu wydania kodu authinfo.

Maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny w dni robocze

No nie mogę się doczekać tego kontaktu. Za mało pracy chyba mają i muszą jakieś wskaźniki (obdzwaniania) wyrobić.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory za odkop, ale ostatnio pobierałem kod z AZ.PL to chyba wróciło normalnie bez telefonu.. A może to zależy jak długo u nich domena jest ? Raz automatycznie z panelu a raz telefonicznie.. hhehe :))

 

 

----

 

To mój pierwszy post. Siema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sory za odkop, ale ostatnio pobierałem kod z AZ.PL to chyba wróciło normalnie bez telefonu.. A może to zależy jak długo u nich domena jest ? Raz automatycznie z panelu a raz telefonicznie.. hhehe :))

 

 

----

 

To mój pierwszy post. Siema!

Jaka domena?! Globalne - pobierasz w panelu bez problemu. Wczoraj sprawdzałem, żeby wytransferować. .PL nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto

globalne i opcje po staremu, .pl - pewnie wydają tylko w sytuacjach krytycznych albo w ramach "promocyjne kody od az" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto

globalne i opcje po staremu,

 

No tak, ale to pewnie wynika po prostu z umów z ICANN, więc tu nie mogą się popisywać zbytnio "jazdą po bandzie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka domena?! Globalne - pobierasz w panelu bez problemu. Wczoraj sprawdzałem, żeby wytransferować. .PL nie wiem.

Domena .pl za 0 zł. Miałem namyśli

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas w gnum kod dla domen polskich jest generowany automatycznie (od ręki) w panelu usera.

A pozostałe domeny do 48h również elektronicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam Aftermarket - wszystko online - teraz poprzenosiłem praktycznie wszystko do nich :)

 

Miałem w HOME.pl - jak wspomniano wcześniej - jest troszkę "papierologii" (na szczęście można słać skany)

Jakiś czas temu miałem też do czynienia z AZ.pl - ogólnie nie było źle.

 

Oprócz łatwości dysponowania domeną warto zwrócić uwagę na koszty utrzymania domeny w kolejnych latach
... tutaj taka moja mała "infografika" :) - http://www.facebook.com/elwu.eu/photos/a.242076975871400.57794.178957572183341/646271485451945/?type=1&theater

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3) W az.pl i w home.pl są domeny po 0 zl. Jednak przy sprzedaży np. w home.pl trzeba najpierw chociaż raz ja przedłużyć. Zatem to dodatkowe koszta.

Czy da się zaresjetrować domeny na az.pl i na home.p nie korzystając z ich promocji, tylko płacąc normalnie za rejestrację, żeby np za jakiś czas sprzedać domenę bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

W home.pl wyglada to nastepujaco. Jeśli chodzi o zakupy domen .pl na firmę, to promocja wskakuje automatycznie. Z poziomu strony nie ma możliwości jej anulowania. Zakupu bez promocji można dokonać poprzez Biuro Obsługi Klienta (telefoniczne lub mailowo np. w przypadku zakupu większej ilości domen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszne z tą automatyczną promocją, takie uszczęśliwianie na siłę - coś jak "Kawa i wuzetka są obowiązkowe dla każdego" :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie polecam Aftermarket - wszystko online - teraz poprzenosiłem praktycznie wszystko do nich :)

 

Miałem w HOME.pl - jak wspomniano wcześniej - jest troszkę "papierologii" (na szczęście można słać skany)

Jakiś czas temu miałem też do czynienia z AZ.pl - ogólnie nie było źle.

 

Oprócz łatwości dysponowania domeną warto zwrócić uwagę na koszty utrzymania domeny w kolejnych latach

... tutaj taka moja mała "infografika" :) - http://www.facebook.com/elwu.eu/photos/a.242076975871400.57794.178957572183341/646271485451945/?type=1&theater

 

Dzięki, nie wiedziałem, że trzeba zwrócić uwagę na koszty utrzymania domen w kolejnych latach. Super, że mnie oświeciłoś. Teraz już będę ostrożny.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

My to wszystko już wiemy na tym forum. Takie kwestie to można podnosić na foch.pl

 

 

W home.pl wyglada to nastepujaco. Jeśli chodzi o zakupy domen .pl na firmę, to promocja wskakuje automatycznie. Z poziomu strony nie ma możliwości jej anulowania. Zakupu bez promocji można dokonać poprzez Biuro Obsługi Klienta (telefoniczne lub mailowo np. w przypadku zakupu większej ilości domen).

 

To pomyślcie, żeby zrobić tak jak w GoDaddy, że jak ktoś nie chce uczestniczyć w promocji, to w pole "coupon code" wpisuje "0" (słownie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będe zakładał nowego teamtu - jak dziś stoi sprawa - którzy rejestratorzy wydają authinfo od razu, bez wniosków. Az chyba nie zminił swojego podejscia. Poza premium i am któreś mają opcję pobrania w panelu? Oczywiście mówie o takich które tez mają ceny normalne, binzeshost ma kod authinfo, ale jest drogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze sytuacja wygląda w Domeny.tv. Tam raz się dostaje hasło i ma się cały czas dostęp do kodów authinfo..

 

Kody są również dostępne w 1&1 . Są od razu w panelu. Jednak w tej firmie księgowość to porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×