Jump to content
Sign in to follow this  
Grzegorz

Kubel.pl

Recommended Posts

Fajnie, jakbyś miał do tego IDN-a. Domena na pewno ciekawa, ale trudna w wycenie. Warto w razie otrzymania zapytania w miarę możliwości sprawdzić oferenta.
Tak czy inaczej, poniżej 5K bym nie schodził (jeśli masz IDN-a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

osobiście mnie sie nie podoba wogole , nie mam pojecia jaka moze byc jej komercyjna wartosc ale gydybym byl jej wlascicielem oddal bym za kazda kwote powyzej 1000zł.

inaczej wg mnie warta 1/50 tego co kosz.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 K.

 

kolejna wycena z kosmosu.

ja bym jej nie zarejestrowal gdyby byla wolna.

jak sprzedaz powyzej 1.000 to bedzie mistrzostwo

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolejna wycena z kosmosu.

ja bym jej nie zarejestrowal gdyby byla wolna.

jak sprzedaz powyzej 1.000 to bedzie mistrzostwo

 

Dlaczego uważasz, że wycena z kosmosu... Taka jest moja opinie i mam prawo wyrażać swoje "subiektywne" zdanie... Nie takie domeny się sprzedawały za większe kwoty...

 

KUBEL.pl domena dobra na sklep z czystością, sprzedażą koszy i kubłów na odpady itp. lub na serwis typu "kwejk" - np. "Kubeł zimnej wody"... itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego uważasz, że wycena z kosmosu... Taka jest moja opinie i mam prawo wyrażać swoje "subiektywne" zdanie... Nie takie domeny się sprzedawały za większe kwoty...

 

KUBEL.pl domena dobra na sklep z czystością, sprzedażą koszy i kubłów na odpady itp. lub na serwis typu "kwejk" - np. "Kubeł zimnej wody"... itp.

 

Bądźmy realistami.

:)

 

Nazwisko takowe chyba też występuje, tak że tylko dlatego ma jakąś wartość. Ale dla mnie max 1k. Jak ktoś tyle wyłoży to ładnie podziękować i być zadowolonym

:)

 

# Andrzejewicz

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie takie domeny się sprzedawały za większe kwoty...

 

Mylne myślenie niektórych domainerów ;-) Każda domena jest inna, inni są sprzedający i kupujący oraz przeznaczenie domeny.

 

Myślę, że osiągnięcie 2-3k będzie trudne, ale możliwe ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwisko takowe chyba też występuje, tak że tylko dlatego ma jakąś wartość. Ale dla mnie max 1k. Jak ktoś tyle wyłoży to ładnie podziękować i być zadowolonym

:)

 

# Andrzejewicz

 

 

Nazwisko występuje... W Polsce jest 229 osób z nazwiskiem "KUBEL".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego uważasz, że wycena z kosmosu... Taka jest moja opinie i mam prawo wyrażać swoje "subiektywne" zdanie... Nie takie domeny się sprzedawały za większe kwoty...

 

KUBEL.pl domena dobra na sklep z czystością, sprzedażą koszy i kubłów na odpady itp. lub na serwis typu "kwejk" - np. "Kubeł zimnej wody"... itp.

 

Z dwóch powyższych akapitów zgadzam się całkowicie z pierwszym z nich. I to, że każdy ma prawo do opinii i to, że nie takie domeny sprzedawały się za większe kwoty. Jednak mimo wszystko pomijając skrajności sprzedażowe staramy się tutaj w tym dziale (chociaż mam wrażenie, że z tych naprawdę doświadczonych - dla jasności nie mam na myśli siebie już tylko garstka pojawia się dzieląc swoim doświadczeniem) podac jakąś wypośrodkowaną opinię co do wartości.

 

Dlatego pozwolę sobie nie zgodzić się z drugim akapitem. Pomijam już przydatność domeny na serwis typu "kwejk", bo tutaj można wypromować dowolny słowotwór językowy. Powiem na przykład, że domena: "frututusru.pl" jest świetna na taki serwis bo fajnie brzmi i jest taka wesoła, odlotowa, nie ma IDN-a, łatwo sie wpisuje, itp. itd.

 

Istotniejsze jest pytanie, czy "kubeł" może być dobrym brandem na firmę zajmującą się dystrubucja środków czystości?

Mamy kilka - wydaje się - synonimów: kubeł, kosz, pojemnik. Z tych podanych neutralny wydźwięk mają dwa ostatnie natomiast kubeł kojarzy się z niezbyt czystym (może inaczej "nie czystym sterylnie") przedmiotem do którego są wrzucane wszelkie śmieci, także tym większym przedmiotem stojącym w śmietnikach. Nie jest to słowo wulgarne, nieobyczajne, ale po prostu nieeleganckie. Wyobraźmy sobie eleganckie biuro z uśmiechniętą hostessą, bogato wyposażone. Czy wymieniając to wyposażenie, obok biurka, kanapy, foteli powiemy że stoi w kącie kubeł? Kosz, pojemnik - tak, ale nie kubeł. Podobnie jak chcąc iść za potrzebą nie zapytamy tej uśmiechniętej hostessy o klozet, czy szalet, ale o toaletę, ubikację, ewentualnie "WC".

 

W związku z tym pytanie, czy poważna firma chce budować dobre skojarzenia przez brand "kubeł"? Mam wątpliwości.

Oczywiście jest szkoła budowania brandu na zasadzie szkowania, to co w sferze wizualnej robi na przykład "Benetton", czy na polskim rynku zrobił ktoś tworząc wirtualny kantor wymiany pod nazwą "cinkciarz.pl". Ale wątpię, czy jakaś firma sprzedająca środki czystości na to pójdzie. A jeśli już jakiś dystrybutor koszy na śmieci byłby zainteresowany, to raczej liczbą mnogą "kubly", ale na razie jak widać zarejestrowana w maju br. czeka na potencjalnego nabywcę.

 

Reasumując, nie wiem, czy w ogole bym zarejestrował, a jeśli już to każda przyzwoita (tzn. nie niskie xxx) kwota od KK jest do przyjęcia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×