Jump to content
embotron

70% kwoty za sprzedana domene?

Recommended Posts

 

Transakcja sprzedaży z fakturą od premium.pl wygląda następująco:

 

  • Faktury od premium.pl będą dostępne tylko dla transakcji w kwocie 100 zł netto lub wyższej,
  • po opłaceniu transakcji przez kupującego, otrzymasz na swoje saldo kwotę pomniejszoną o prowizję premium.pl oraz zaliczkę na podatek dochodowy,
  • nie musisz przesyłać do premium.pl umowy, wystarczy że teraz zaakceptujesz jej wzór, po zakończeniu roku otrzymasz od nas PIT-11, który załączysz do swojego PIT-u rocznego.
Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, wielkie dzieki :) Zeby z 250 zl zaplaconych przez kupujacego dostawac 160 ...

 

To przecież jest dobrze. VAT 23% (46 zł) + zaliczka na podatek dochodowy 18% (37 zł) + prowizja 5% dla premium.pl (10 zł).

Jeśli dobrze liczę to z 246 zł zapłaconych przez kupującego powinno zostać 153 zł, ale jak widać z wyliczenia to większość bierze Urząd Skarbowy. ;)

 

Ja bym podziękował Urzędowi Skarbowemu, a nie premium.pl -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie nic do premium nie mam, tylko do skarbowki ;)


Jeszcze takie pytanie, bo zupelnie sie nie znam na tych wszystkich podatkach itp, rozumiem VAT, ale czym jest zaliczka za podatek dochodowy? Kroja mnie 2x na podatku?:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

VAT to podatek od wartości dodanej. 23%. Zasadniczo nabywca który ma firmę i jest VATowcem może sobie ten podatek rozliczyć. I w większości przypadków zniwelować tym VATem z zakupów ten który sam wypracował ze sprzedanych towarów/usług.

Czyli VAT z wszelkich zakupów (które się kwalifikują i są związane zdziałalnością gospodarczą) OBNIŻAJĄ VAT jaki musiałby zapłacić od towarów/usług które sprzedał. Czyli dla przedsiębiorcy VAT jest neutralny. Jeśli odbiorcą końcowym jest osoba prywatna to niestety nie ma możliwości odliczenia VATu.

 

Natomiast podatek dochodowy to taki sam jak masz od pensji czyli 18 % lub 32% ponad próg dochodu powyżej 85 tyś rocznie.

W przyszłym roku dostaniesz PIT 11 i będziesz musiał go uwzględnić w PIT 37 lub 36 (za rok 2013) tak jako dodatkowy przychód.

Premium Ci już ten podatek należny (zaliczkę) potrąci więc nie będziesz musiał nic wpłacać do US w kwietniu 2014.

 

Tak to miej więcej jest...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium Ci już ten podatek należny (zaliczkę) potrąci więc nie będziesz musiał nic wpłacać do US w kwietniu 2014.

 

Jak zawsze dobry post.

 

Ja bym jeszcze dodał, że gdyby domenę sprzedawać poza premium.pl to w zasadzie prawie by na jedno wyszło jeśli chodzi o uzyskaną końcową kwotę / zarobek.

 

Bo wtedy kupujący wpłaca nie 246 zł tylko 200 zł (skoro nie wystawiasz mu faktury VAT), a podatek dochodowy rozlicza się w ten sposób, że sprzedaż domeny dopisuje w rozliczeniu rocznym w rubryce "inne źródła" i płaci 18% od od całości sprzedaży z danego roku do Urzędu Skarbowego (do końca kwietnia). Suma sumaru zostałoby 164 zł z takiej sprzedaży za 200 zł (200 zł minus podatek 36 zł zapłacony w kwietniu do US), bo ominięcie prowizji premium.pl, ale niewiele więcej.

 

premium.pl jest tylko bardzo dużym ułatwieniem rozliczania tego dla sprzedających i dużym ułatwieniem dla kupujących, którzy dostają normalną fakturę VAT do wrzucenia w koszty.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

To przecież jest dobrze. VAT 23% (46 zł) + zaliczka na podatek dochodowy 18% (37 zł) + prowizja 5% dla premium.pl (10 zł).

Jeśli dobrze liczę to z 246 zł zapłaconych przez kupującego powinno zostać 153 zł, ale jak widać z wyliczenia to większość bierze Urząd Skarbowy. ;)

 

Ja bym podziękował Urzędowi Skarbowemu, a nie premium.pl -_-

 

Tak mnie wpienia jak czytam czy słyszę o tej bandyckiej instytucji... To jest przecież zwykła kradzież i tyle! Mało brakuje żeby w polsce opodatkowali powietrze czy chodzenie. Oddychasz-płać, chodzisz-płać, patrzysz-płać co za chorzy ludzie nim rządzą. Przepraszam że nie na temat.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

Ale tak musi być, żebyśmy mogli nadal mieć "darmową" służbę zdrowia, "darmowe" szkolnictwo i w ogóle wszystko "darmowe". :) A kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci...

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

Ale tak musi być, żebyśmy mogli nadal mieć "darmową" służbę zdrowia, "darmowe" szkolnictwo i w ogóle wszystko "darmowe". :) A kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci...

 

Właśnie " darmowe "... Jak prywatnie nie pójdziesz to czekaj rok, 2, 5 lat na zabieg lub konsultacje a najlepiej to wyciągnij nogi wtedy nie będą musieli emerytury płacić ;)

 

-Jak żyć panie premierze?!

-krótko

Share this post


Link to post

 

 

Transakcja sprzedaży z fakturą od premium.pl wygląda następująco:

 

  • Faktury od premium.pl będą dostępne tylko dla transakcji w kwocie 100 zł netto lub wyższej,.

Trzeba chyba sprzedawać domeny maksymalnie za 99 zł netto ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę,że pobieranie zaliczki przez premium jest w porządku,(chociaż to na pewno nie była ich inicjatywa... ;) )

wolę to,niż pamiętać o tym,żebym dochód ze sprzedaży domeny rozliczył w rocznym zeznaniu...

podatki płacić trzeba,(jak one są wykorzystywane,to już inna sprawa),a martwił bym się raczej na miejscu inwestorów,którzy w poprzednich latach "zapomnieli" uwzględnić dochody ze sprzedaży domen w rocznym PIT...

Edited by gregor64

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

Właśnie " darmowe "... Jak prywatnie nie pójdziesz to czekaj rok, 2, 5 lat na zabieg lub konsultacje a najlepiej to wyciągnij nogi wtedy nie będą musieli emerytury płacić ;)

 

-Jak żyć panie premierze?!

-krótko

Chodzisz prywatnie do placówek służby zdrowia? Piszesz tak dla pisania, czy z własnej praktyki?

 

Ja mam możliwość korzystania z obydwu systemów, zarówno z publicznych ZOZ jak i np. z LuxMed. W tym drugim jest za mało kontraktów, czyli za mało lekarzy, więc terminy też nie są takie na "od ręki", zwłaszcza jeśli chodzi o specjalistów. Poza tym wszystko zalezy do abonamentu i za wiele usług trzeba słono dopłacać. Rozumiem, że osoba, która powiedzmy ma 2000 zł dochodu ma nagle zapłacić za analizę 200 zł to tak sobie po prostu wyjmie portfel, tak? A może pójdzie najpierw do Providenta? Aaa, no tak, tak biedne osoby w Polsce z 2000 netto przecież nie istnieją i w związku z tym nie będą "obciążać" prywatnej służby zdrowia. No i jeszcze tak dla jasności: model biznesowy prywatnej opieki zdrowotnej nie obejmuje zabiegów i procedur medycznych obarczonych wysokim ryzykiem. Żona w ciąży jest super okazem zdrowia? Proszę bardzo, drzwi stoją otworem. Żona jest po operacji, a teraz chce urodzić? Do widzenia frajerze, zmień żonę! I nie pomoże tu nawet abonament super-mega-wypas-vip-pass. Poza tym w tym modelu biznesowym większość sprzedawanych usług dotyczyć będzie niewielkiego zakresu procedur, wiadomo, króluje np. kardiologia. w związku z tym możesz nie znaleźć w promieniu 500 km specjalisty dla twojego dziecka chorującego na rzadką chorobę. No chyba że w pakiecie będzie też zwrot kosztów za podróże. Cóż więcej tłumaczyć.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

Sorki za OT .

Ale skoro " ten piękny kraj " Panowie wam się nie podoba, to co tutaj jeszcze robicie ? ( pytanie retoryczne, nie chcę odpowiedzi uzyskać ani dyskusji prowadzić).

Z tego co mi wiadomo granice są otwarte.

 

Taka nasza POLSKA przypadłość - w narzekaniu Polak nie ma sobie równych.

 

Jeszcze raz sorki za OT - ale ładna pogoda dzisiaj a wy tutaj znowu żale. ;)

Oczywiście bez spiętych pośladków proszę..;) , rzadko się wypowiadam i dzisiaj jest ten dzień.:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, October 23, 2013 - ot
Hidden by apze, October 23, 2013 - ot

Nie kazdy ma okazje wyjechac, niektorzy, jak ja, sa w trakcie realizacji studiow, ale dla twojej informacji wyjechalbym z wielka checia, ale studiow nie przerwe na tym etapie :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×