Jump to content
Sign in to follow this  
Naming

Torty24.pl

Recommended Posts

Torty24.pl

 

Witajcie..
Dostałem zapytanie od prywatnej persony o w/w domenę, z grzecznym pytaniem o cenę.
Wydżimejlo-góglopluso-goldenlajno-fejsnąłem, że na 90% jest to manager w firmie typu Poczta Kwiatowa, przy czym jest to duża firma działająca w wielu krajach Europy..
Powiem szczerze, że jakoś nawet nie myślałem o potencjalnym zainteresowaniu kogoś z Takiej branży.
W głowie miałem wyłącznie cukiernię albo piekarnię/zakłady piekarskie.. Ogólnie nawet właściciele małych piekarni to kasiaści goście.. a rosnąca konkurencja każe uzbrajać kaliber w pomysły.
Zainteresowany spytał elegancko o cenę z formalną stylistyką i poprawną interpunkcją, więc wydaje się pytać poważnie, a nie "ciekawsko"...
To dojrzały ponad 30-letni gość, wątpię by porwał się na pomysł uruchomienia takiego b... bo to raczej trzeba mieć już jakieś otoczenie biznesu, maszyny, specjalne rozwiązania logistyczne itd.
Wątpię też z poniższego powodu..
Zastanawiając się długo czy to on prywatnie sobie pyta, czy dostał polecenie w fimie... - wpisałem w G. w/w brand poczty kwiatowej + cake
Wyrzuciło mi coś takiego :mellow:
Poproszę o chłodną wycenę tej domeny...
^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do mnie kiedyś napisał menadżer średniej wielkości sieci fast-food w temacie domeny KebabDrive.pl, po krótkiej wymianie maili stwierdził, że ich firma jest w stanie zapłacić 50 PLN za moją domenę ;)

 

Spróbowałbym ugrać na domenie z tematu 1,3 - 1,5 k PLN, choć nie bardzo potrafię uwierzyć w szansę na taką sprzedaż.

Oczywiście może trafić się złoty strzał i po tym jak napiszesz 2,5k PLN, on ją za taką kwotę kupi bez negocjacji, ale umówmy się, ile się trafia takich złotych strzałów...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie mam raczej niechętny stosunek do większości domen "...24".

Wyjątkiem są oczywiście domeny ewidentnie podkreślające całodobowość usługi typu: holowanie24, lekarze24, alkohol24 ;)

Jednak trzeba pogodzić się z faktem, że to dodanie "24" przyjmuje się także w innych domenach jako alternatywa dla zajętych lub zbyt drogich domen.

Po tym ogólnym wstępie odnosząc się do tytułowej powiem tak ...

- Moim zdaniem torty mogą być (o ile nie już są) produktem dostarczanym 24h, na przykład w sytuacji jakiejś imprezy urodzinowej, rodzinnej, itp.

- Keyword "torty" ma bardzo dużo zajętych końcówek i to "torty24" może wspomnianą wyżej alternatywą.

- Te "torty" kwiatowe, to kolejny wariant możliwy do zastosowania i wykorzystania domeny, jeśli ta moda się przyjmie.

- Zbytnie teoretyzowanie na temat tego kogo, po co i dlaczego reprezentuje pytający chyba nie ma sensu. Większy sens ma przeanalizowanie możliwego zastosowania domeny i tego co może pod nią powstać, bo to ma wpływ na wycenę, a czy pytanie jest z anonimowego, prywatnego konta nie ma już wielkiego znaczenia.

 

Co do ceny to paradoksalnie jednocześnie nie zgadzam się i zgadzam z Sebastianem ;)

 

 

(...)

 

Spróbowałbym ugrać na domenie z tematu 1,3 - 1,5 k PLN, choć nie bardzo potrafię uwierzyć w szansę na taką sprzedaż.

Oczywiście może trafić się złoty strzał i po tym jak napiszesz 2,5k PLN, on ją za taką kwotę kupi bez negocjacji, ale umówmy się, ile się trafia takich złotych strzałów...

 

A konkretnie.

Kwota 1,5-2,5k nie wydaje się nierealna. Przy uwzględnieniu zajętych końcówek i wspomnianego pomysłu na dostarczanie tortów na imprezy dla warszawskiej firmy (ma to sens w dużych aglomeracjach), która tym by się zajęła nie są to ceny zaporowe.

Tylko dlaczego nie potrafisz uwierzyć w taką sprzedaż. A pisanie o kwocie 2,5k przy takiej domenie jako o "złotym strzale" :huh: podobnym do "6" w Totolotka, to już przesada. Według mnie "zloty strzał" w tym wypadku to byłaby cena na przykład 10-20k, a 2,5k to po prostu bardzo rozsądna i zadowalająca dla sprzedającego cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podniecaj się

oczywiście może się zdarzyć, że uda się ją Tobie sprzedać za kwotę powyżej 2k

dwa lata temu był szał na wszystko z 24

miałem kilka i po roku rozeszły się w wiadomy sposób

ostatnio jest chyba urodzaj na torty

dostałem ofertę na coś podobnego tort&pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podniecaj się

oczywiście może się zdarzyć, że uda się ją Tobie sprzedać za kwotę powyżej 2k

dwa lata temu był szał na wszystko z 24

miałem kilka i po roku rozeszły się w wiadomy sposób

ostatnio jest chyba urodzaj na torty

dostałem ofertę na coś podobnego tort&pl ;)

 

Tak jest. Miałem nie tylko zapytania ale oferty na kilkanaście tys. zł od bardzo poważnych firm a do transakcji nie dochodziło.

"Bardzo poważne firmy" mają jednak to do siebie, że się często nie zastanawiając bardzo poważnie, potrafią ofertę wycofać.

I nie chodzi im o pieniądze bo tych mają niemało ale o "zmianę koncepcji" :D

 

Mam nadzieję, że sprzedasz tę domenę ale nie konstruuj odpowiedzi "pod pytającego". Możesz się wówczas przeliczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie przepadam za tego typu adresami, gdy owe 24 nie ma żadnego sensu w odniesieniu do adresu literowego domeny. "24" dosyć mocno irytuje mnie również w domenach miast..a jak widzę 24.eu to mnie przekręca. Niemogący pogodzić się z zakupem miasta.com.pl, .com, czy .eu rejestrują ten syf 24, co jest kompletnym nonsenem, bo w nocy i tak nikt artykułów nie napisze... a tymczasem ...co roku jakieś miasta spadają! W tym roku o mały włos Kraków nie stracił swoich krakow.eu oraz cracow.eu trzymanych w domeny.pl Była nawet aukcja w realtime.at, cena doszła do eur400, ale najwyraźniej ktoś sfrustrowany dał cynk do miasta na 4 dni przed ostatecznym dropem i przenieśli do ConsultingService. Ogólnie większość mniejszych miast łapie reina.eugene, ale nie zawsze !..o czym przekonałem się w tym roku, rejestrując z palca w .eu drugie największe miasto w woj. lubelskim. Sorry za lekki off-top..

 

Nie mam żadnych oczekiwań co do ceny, ale jestem pewien znalezienia klienta końcowego. Ogólnopolski rynek nie jest jeszcze zagospodarowany tego typu usługami. Rejestrując domenę miałem na myśli ogólnopolski target, a nie makro-lokalny, o którym wspomnial @andarsz.

 

Logistycznie na dziś możliwe jest przesyłanie paczek pomiędzy dużymi miastami w czasie kilkugodzinnym.

Mam tu na myśli przesyłki konduktorskie, które można nadać na połączeniach kolejowych - bezpośrednich. Niestety nadaje się i odbiera osobiście u "konduktora", jak nazwa zresztą podaje..

Gdyby np. ktoś z InPost'u zapukał do PKP mogłoby to poskutkować paczkomatami oraz wagonem pocztowym dołączanym do składów osobowych.. Wówczas schłodzony tort pakuje się do opakowania termicznego, nalepy "tą stroną do góry" i za kilka godzin ktoś może go odebrać. To oczywiście specjalna umowa z konkretnym partnerem logistycznym. Dostawa w dowolne miejsce też jest możliwa. Rynek kurierów coraz bardziej się "rozpycha" między sobą...

 

A jeśli chodzi już o same torty, to nie można ich ujednolicać do jakiegoś.. "słodkiego gówienka", bo traktowany jest on często wyjątkowo. Przeżywa się przy nim radosne i rodzinne chwile. Jego jakość można ocenić jako jakość uczuć.. itp.

 

Technologia technologii nierówna. Jakość biszkoptu, jego gęstość, smak, dodatki, to wszystko może sprawić, że "Torty24 by XYbigproducerZ" mogą być jego wizytówką i być nie podobne do innych.

 

Poza tym zarówno Tort.pl i Torty24.pl to zupełnie 2 różne domeny intuicyjne. Ktoś kto wpisuje tort.pl liczy się ze stroną producenta tortów, wirtualnego okienka do zamówień, bądź portalem z "wzorami tortów" i przepisami na nie. Wpisując natomiast Torty24 ktoś z góry wie "czego szuka". Chce to zrealizować w 24h. Cukiernie24, czy Delikatesy24 ma w d*pie, bo ma to za rogiem, a szybka realizacja wymarzonego tortu, a nie byle jakiego nie koniecznie jest możliwa na bliskim mieście, czy w ogóle w 'tym mieście'. Tutaj właśnie '24' jest na miejscu. Realne 24...

 

 

Dziękuję za ciekawe opinie i Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Ogólnie większość mniejszych miast łapie reina.eugene, ale nie zawsze !..o czym przekonałem się w tym roku, rejestrując z palca w .eu drugie największe miasto w woj. lubelskim.

 

(...) Ogólnopolski rynek nie jest jeszcze zagospodarowany tego typu usługami. Rejestrując domenę miałem na myśli ogólnopolski target, a nie makro-lokalny, o którym wspomnial @andarsz. ....

 

Wówczas schłodzony tort pakuje się do opakowania termicznego, nalepy "tą stroną do góry" i za kilka godzin ktoś może go odebrać.

(...)

 

A jeśli chodzi już o same torty, to nie można ich ujednolicać do jakiegoś.. "słodkiego gówienka", bo traktowany jest on często wyjątkowo. Przeżywa się przy nim radosne i rodzinne.

(...)

 

Poza tym zarówno Tort.pl i Torty24.pl to zupełnie 2 różne domeny intuicyjne. Ktoś kto wpisuje tort.pl liczy się ze stroną producenta tortów, wirtualnego okienka do zamówień, bądź portalem z "wzorami tortów" i przepisami na nie. Wpisując natomiast Torty24 ktoś z góry wie "czego szuka". Chce to zrealizować w 24h.

 

Generalnie bardzo trafne. Brakuje mi na forum takich dyskusji i argumentów analizujących wszelkie aspekty omawianej domeny. Wynika to zapewne z braku chęci udzielania się większości doświadczonych Forumowiczów oraz z powszechnej marności dawanych do wyceny/oceny domen. To nie muszą być top-domeny (te bronią się same), ale na przykład takie solidne branżowe. Dominuje niestety rejestrowane w pierwszym odruchu badziewie.

 

To było małe OT, a odnosząc się do tematu.

 

ad cytat 1 - jest zainteresowanie domenami "miasto.com.pl" ("miasto.eu" nie miałem żadnej), kupują je nawet instytucje samorządowe, co wynika z powielania zakresu działania różnych tychże instytucji i co z tego wynika chęcią domenowej identyfikacji z miastem i jego nazwą. Domeny "miasto24.pl" jednak moim zdaniem pasują na serwisy informacyjne, na zasadzie "informujemy was 24h o naszym mieście".

 

ad cytat 2 - zgadzam się, ze miejsce na ogólnopolskim rynku jest, jednak ale ... torty są specyficzne. Nie wyobrażam sobie (chociaż nie znam się na technologii pakowania) takiego zapakowania tortu, aby się nie przesuwał (paski i ścianki odpadają, bo jest otoczony kremem), zwykły kurier zawsze może pomimo nalepek coś mniej delikatnie potraktować, pozostaje tylko delikatne dostarczenie przez wyspecjalizowana firmę. Ja widzę sens działania w kilku największych miastach, gdzie jest duże prawdopodobieństwo opłacalności.

 

ad cytat 3 - jak najbardziej tak! Tort traktowany jest wyjątkowo i porównanie z ciastem jest nieadekwatne. Ciasto to proza na codzienne dni, a tort poezja na wyjątkowe okazje - ale mi wyszło poetycko ;-)

 

ad cytat 4 - zgadzam się, o tym pisałem w poprzednim wpisie. Jest możliwy pomysł na firmę dostarczającą torty przez 24h/dobę i to jest inne wykorzystanie strony, niż takie z przepisami na torty, gdzie na przykład jakiś czołowy producent gotowych kremów, czy biszkoptów dyskretnie :P zachwala genialne produkty w torebce do zrobienia w 5 minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×