Jump to content
Sign in to follow this  
Patrycja

Ciucholand.pl

Recommended Posts

Ciucholand.pl

 

Hejka, jak oceniacie moją ostatnią realizację opcji? Jest pewnie troszkę trudna do wyceny, bo niby nazwę każdy kojarzy, rynek wielki, ale jakiś taki mało internetowy ;). Mimo wszystko może ktoś się skusi na wycenę. Będę wdzięczna za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branża może mało internetowa, ale i nazwa mało "profesjonalna".

Osobiście nie chciałbym by mój ewentualny sklep tak się nazywał. Wiem że niektórzy stosują nazwę "Second-hand" co brzmi może lepiej i bardziej tajemniczo dla niektórych.

Według wikipedii Ciucholand to synonim: bublownia, lumpeks, lumpex, szmateks, szmatland, chociaż żaden z tych zamienników nie jest lepszy niż Twoja domena.

 

Ciężka domena do wyceny, słowo wydaje się być mało komercyjne. Moim zdaniem 1-3k

 

 

Chociaż to i tak pikuś,

wybrać nazwę np: dla firmy "wywozu nieczystości" to dopiero wyzwanie. Raz widziałem nazwę: " Szambex - profesjonalny wywóz szamba"

Ot taka dygresja... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa wg. mnie sympatyczna :) Po "second hand" bodaj najlepsza. Wydaje mi się też, że już się w Polsce przyjęła i zakorzeniła, więc to dodatkowy atut. W necie i na ulicach sporo firm/sklepów wybrało o niebo gorsze nazwy i jakość funkcjonują.

Podsumowując - domena relatywnie dobra. Moja wycena: wysokie xxx do xxxx pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie pozytynie domena się nie kojarzy... i z całą pewnością nie chciałbym stawiać "brandu" na takiej domenie.

Obawiam się, że to będzie kolejna z tych domen krążąca między inwestorami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, toż Wy nie wiecie, że aktualnie panuje moda na używki? ;)

 

Branża zajmuje się sprzedażą używanego odzienia. Ciucholand, to naprawdę miła nazwa dla tej branży. Ciucholand, lumpex/eks i second hand, to święta trójca tej branży. Jestem pewien, że będzie wiele zapytań o nią.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, toż Wy nie wiecie, że aktualnie panuje moda na używki? ;)

Branża zajmuje się sprzedażą używanego odzienia. Ciucholand, to naprawdę miła nazwa dla tej branży. Ciucholand, lumpex/eks i second hand, to święta trójca tej branży. Jestem pewien, że będzie wiele zapytań o nią.

 

Zgadzam się tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, toż Wy nie wiecie, że aktualnie panuje moda na używki? ;)

 

Branża zajmuje się sprzedażą używanego odzienia. Ciucholand, to naprawdę miła nazwa dla tej branży. Ciucholand, lumpex/eks i second hand, to święta trójca tej branży. Jestem pewien, że będzie wiele zapytań o nią.

 

 

Zgadzam się. Ale nie liczyłbym na więcej niż 3k zł netto. Ja sprzedałem swego czasu szmateks.pl, która już zdążyła do mnie powrócić ze szmatex.pl ;) Do tego sprzedaż 2hand*pl oraz kilka ofert na lumpeksik.pl - widać zapotrzebowanie jest...

 

#szmateks.pl

#szmatex.pl

#lumpeksik.pl

 

Edit: dodam tylko że ta domena ma znacznie większy potencjał brandingowy od "lumpeksów" i "szmateksów"...

Edited by bdudzik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, toż Wy nie wiecie, że aktualnie panuje moda na używki? ;)

 

Branża zajmuje się sprzedażą używanego odzienia. Ciucholand, to naprawdę miła nazwa dla tej branży. Ciucholand, lumpex/eks i second hand, to święta trójca tej branży. Jestem pewien, że będzie wiele zapytań o nią.

 

U mnie w okolicy, Sklepy z używaną odzieżą powstawały jak grzyby po deszczu, i tam samo szybko upadały. Zauważałem ostatnio popularne są i powstaje ich coraz więcej, sklepy z odzieżą nową, z końcówek kolekcji czy jakoś tak, w niskich cenach. Nazywa się to outlet i ostatnio dużo częściej słyszę to słowo w mediach, niż "odzież używana"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszy widziałem ostatnio w Katowicach na Stawowej - Szmatrix B-)

 

Domena ciekawa, ale obawiam się, że może być ciężko z jej dobrą sprzedażą :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w okolicy, Sklepy z używaną odzieżą powstawały jak grzyby po deszczu, i tam samo szybko upadały. Zauważałem ostatnio popularne są i powstaje ich coraz więcej, sklepy z odzieżą nową, z końcówek kolekcji czy jakoś tak, w niskich cenach. Nazywa się to outlet i ostatnio dużo częściej słyszę to słowo w mediach, niż "odzież używana"

 

Mam wrażenie, że outlet to jest zupełnie coś innego, niż ciucholand. Jak to podaje wikipedia, to sklep fabryczny lub sklep z towarem wyprzedawanym ale NIE już używanym, podczas gdy ciucholand to chyba ubrania "z drugiej ręki":

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Outlet

 

Nie wiem jaka jest kondycja ciucholandów. ale myślę, że jakieś pozostaną na pewno i ktoś taką domenę będzie chciał mieć. Jest to jak zwykle trafnie zauważył doggystyle

 

 

(...) Ciucholand, lumpex/eks i second hand, to święta trójca tej branży (...)

 

Tym bardziej, że są jeszcze hurtownie, zaopatrujące całe regiony i tu już w chodzą w grę zapewne jakieś duże kwoty z obrotu tym towarem. Nie wiem też, czy nie ma sieci działających pod wspólnym brandem. Dla nich taka domena może być cenna, nawet na poziomie jakiegoś niskiego xx xxx. Trzeba oczywiście zrobić jakieś szczegółowe rozeznanie rynku.

 

OT - widziałem śmieszna nazwę takiego sklepu: kUpciuszek :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×