Jump to content
Koziołek

fablet.pl

Recommended Posts

no no no :)

 

pierwszy raz się spotkałem z tego typu określeniem ale rzeczywiście ma to ręce i nogi :)

śmiało można postawić i sprzedawać fablety na fablet.pl, dodatkowo literka f blisko t, więc może i na ruchu jeszcze coś uda się ugrać :)

 

telegram - fajna domena,jednak nie wiem jakie mogłoby być jej docelowe przeznaczenie w "realnym" rynku.

 

Życzę szczęścia przy sprzedaży, może ktoś jakiś fablet znajdzie pod choinką :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle, ale to chyba powinno być phablet.

Tak. Ale pod .com

 

Wypowiadajcie się obficie bo mam l.mn. i chętnie poczytam :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle, ale to chyba powinno być phablet.

Dokładnie, jak pisze lufthansa bo już dawno spolszczona wersja zdominowała polskie określenie, zresztą analogicznie jak np. smartfon, gdzie po polsku też już nikt nie pisze smartphon. Sama domena jest świadomie przeanalizowana, jednak będę b.wdzięczny za próby wycen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jak pisze lufthansa bo już dawno spolszczona wersja zdominowała polskie określenie, zresztą analogicznie jak np. smartfon, gdzie po polsku też już nikt nie pisze smartphon. Sama domena jest świadomie przeanalizowana, jednak będę b.wdzięczny za próby wycen :)

Czesc, Na razie nic nie wskazuje zeby spolszczona forma byla popularniejsza od angielskojezycznej. Branza uzywa głownie terminu phablet ale polska wersja ma wiadoma przewage w porownaniu z angielska (latwiejsza pisownia). Dodam jeszcze, ze fablet ma juz takze konkurencje w postaci nazwy tabfon, która powstało z połączenia dwoch slow smartfon i tablet.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Edited by Kuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wszystkim za wszystkie opinie :)

 

wrzucam ją od 100 PLN na aftermarket, ale tylko na dobę, może komuś uda się ją upolować za tę stówkę,

bo nie dałem minimalnej, domena jest b.dobra, ale ja nie będę jej wykorzystywał, to nie będzie mi jej żal.

 

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1512577 (tylko do 20:00 jutro)

 

Druga sprawa na marginesie, to kwestia, że bardzo wdzięczny jestem za behawioralne odczucia co do domen,

o które czasami ostatnio pytam, oraz analityczne uwagi podparte wiedzą i wyczuciem fachowym.

 

Co do kwestii polemiki opiniotwórców zdecydowanie potwierdzam odczucie lufthansa o wyższości "f" nad "ph",

kiedyś tak było z nazwą smartfon, a o telefonie już nie wspomnę :)

Dlaczego, dlatego, że warto się odnieść do badań i statystyk w takich przypadkach,

dynaika wzrostu społecznego świadomości słowa fablet wykazuję dynamikę roczną

na poziomie 20 krotnym w stosunku do niespełna o połowę niższym słowa przez ph,

oczywiście liczebność ph będzie wyższa ze względu na stosowanie kalki językowej,

ale tylko do pewnego momentu, wynikającego właśnie z przecięcia się tzw. linii

wzrostowych dla obu przypadków (ale to już nie ten wątek),

fablet.jpg

przy czym na dodatek w polskim Google widać już spadki słowa wyszukań "phablet",

(miesiąc/miesiąc "minus" 8%), przy braku spadku słowa w wersji polskiej pisowni "fablet".

 

Nie chodzi mi tu w żaden sposób na sentymentalmyn przywiązaniu do posiadanej domeny,

szczególnie że właśnie nie jest mi potrzebna, chociaż wartościowa, ale o ukazanie podejścia

do oceny domen opierając się na danych, a nie jedynie subiektywnych odczuciach

(moje odczucia subiektywne też często nie odzwierciedlają powszechnych, dlatego

należy zawsze badać rynek) każdemu się to może przydać. Warto bez emocji zastanowić się,

które z posiadanych przez domainerów słów w domenie dysponuje taka dynamiką wzrostu.

 

Pozdrawiam Wszystkich

i jeszcze raz dziękuję :)

Edited by Koziołek
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd pochodzi ten wykres?

z narzędzi Google (dokładnie KeywordPlanner/propozycja słów kluczowych)

 

przy okazji z innch narzędzi można zerknąć, na tendencje pojawiające się w sieci

 

http://www.fablet.com.au/

 

http://fablet.net

 

http://antyweb.pl/tag/fablet/

 

czili głębiej

 

http://antyweb.pl/sony-xperia-z-ultra-vs-galaxy-note-3-i-spolka-szykuje-sie-ciekawe-starcie/

 

do tych ostatnich zresztą nawet da się normalnie wyszukać w Google

 

Warto też zwrócić uwagę na dokłądnie odwrotną tendencję w globalnym internecie;

 

domena fablet.com przekierowuje na http://www.pantechusa.com/

 

niezależnie za jaką kwotę zostanie sprzedana domena fablet.pl w bieżącej licytacji na Aftermarket,

najprawdopodobniej będzie to i tak najniższa cena sprzedaży tej domeny, bo jest mało prawdopodobne,

aby kupił ją ktoś i nie skusił się za jakiś czas sprzedać jej z zyskiem :)

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

z narzędzi Google (dokładnie KeywordPlanner/propozycja słów kluczowych)

ok, dziękuję za odp. nie wiem dlaczego ale wydawało mi się że wyłączyli tę funkcjonalność w ostatnim czasie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koziołek to jest temat wyceny, a nie ogłoszeń sprzedaży i reklamowania aukcji.

No ale chyba już przy jego zakładaniu miałeś to na celu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koziołek to jest temat wyceny, a nie ogłoszeń sprzedaży i reklamowania aukcji.

No ale chyba już przy jego zakładaniu miałeś to na celu.

Dałem tu tylko jako wycena, natomiast wystawiłem na sprzedaż AM później, jak robię odwrotnie, to wrzucam w dział sprzedaży,

jednak ostatnio też zauważyłem jest mało jest odpowiedzi w dziale wycen (a sporo czytających), tak samo jak np.

wrzuciłem tutaj pytanie o domenę winofil.pl i przeszło 50 opsób przeczytało i nikt jeszcze nic nie napisał.

Pewno ogólnie wynika taki trend z sytuacji zwiększającej się czytelności DI przez "kolejne pokolenia" domainerów :)

Nie zakłądam sobie promocji sprzedaży w dziale wycen, pewno jak jeszcze parę domen tu wrzucę i efekt będzie

analogiczny to dam sobie spokój z tym działem, chociaż trochę szkoda będzie nawet tych stanowiących mniejszość dobrych opinii :(

starej braci DI

Pozdrawiam :)

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×