Jump to content
Sign in to follow this  
vincenco

KursNiemieckiego.pl

Recommended Posts

Domena opiera się na języku potocznym, a nie oficjalnym, w którym mówi się "kurs języka niemieckiego". Niby wiadomo o co chodzi, ale język potoczny w oficjalnym obrocie może niektórych odstraszać i źle świadczyć o osobie która właśnie języka chce uczyć. Gdybym chciał uczyć jakiegokolwiek języka i zależałoby mi na opinii wolałbym raczej nie ryzykować użytkowania tego rodzaju domeny. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że domena nie może być za długa, ale musi też spełniać inne kryteria. W tym jest cały problem, żeby trafić w sedno jak najmniejszą ilością znaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja Ci gratuluję, jeżeli uważasz, że poprawną wypowiedzią jest 'kurs języka niemieckiego' ;) najbardziej poprawne jest to, czego się najczęściej używa, a ludzie skracają jak mogą-wieki nie słyszałem 'chodzę na kurs języka angielskiego'-używa się skrótowców 'chodzę na angielski' lub rzadziej 'chodzę na kurs angielskiego', dlatego domena kursniemieckiego.pl jest bardzo atrakcyjna (konkretnej wyceny się nie podejmuję)

Share this post


Link to post
Share on other sites
najbardziej poprawne jest to, czego się najczęściej używa

W takim razie najbardziej poprawne jest używanie jak przecinków słów k..wa, ch..u itp. Język potoczny a język oficjalny to dwie różne rzeczy. Pozostaję przy swoim zdaniu. Skoro domena ma mieć zastosowanie oficjalne, ma być wizytówką, to winna spełniać odpowiednie kryteria. Czy na jakimkolwiek poważnym folderze reklamowym ktoś widział tytuł "kurs niemieckiego"? Ja nie widziałem. Widziałem natomiast "kurs języka niemieckiego". Ale może się mylę co do oceny tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra domena. Nie prawda ze zle sie kojarzy. Wystarczy zerknac na wyniki w Google.

 

Zapraszam do zerkniecia w moja "stopke" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że tak rozwinęła się dyskusja. A co do wyników w Google, to dużo, dużo więcej trafień ma "kurs języka niemieckiego".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze o wycene domeny KursNiemieckiego.pl

 

 

zalezy, na co mam byc ta domena - dla firmy oferujacej kurs (jeden) czy naprzyklad na porownywarke lub baze roznych kursow (wtedy cisnie sie liczba mnoga na usta)

 

 

# NIemieckiOnline.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domena bardzo dobra, jeśli trafi się odpowiedni Klient to od 1 k do 2 k będzie można "wyciągnąć"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest dośc ładna. Zdecydowanie wolałbym kursniemieckiego.pl od kursjezykaniemieckiego.pl

Ciezko powiedziec ile z niej wyciagniesz, ale na pewno nie stracisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pal licho jej poprawność - tak łopatologicznie pisząc to ważne że wiadomo o co chodzi kiedy na nią spojrzysz i więcej nie trzeba. Zapewne nie będziesz miał trudności ze sprzedażą tej domeny.

 

# LekcjeNiemieckiego.pl

# SzkolaNiemieckiego.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie najbardziej poprawne jest używanie jak przecinków słów k..wa, ch..u itp

to tym razem gratuluję towarzystwa...

no i nie wiem gdzie mieszkasz że u Ciebie nie używa się sformułowań 'kurs niemieckiego' czy 'kurs angielskiego'. W szkołach też używają 'lekcja angielskiego' a nie 'lekcja języka angielskiego'. Idąc tym tropem strony 'język.pl' już zupełnie byłyby beznadziejne. Inne przykłady: 'gdansk.pl' czy 'miastogdansk.pl'? Dlatego oceniana domena ma spory potencjał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×