Jump to content
pitfromhell

Nazwy zastrzeżone i inne problemy...

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

Trochę już poczytałem dział Prawo i inne interesujące mnie tematy. Chciałbym zaznaczyć, że dopiero wgłębiam się w tajniki handlu domenami i dlatego mam parę pytań do bardziej rozeznanych. Pozwole je sobie wypunktować:

 

1. Rozumiem, że jeśli domena nie jest zarejestrowanym znakiem handlowym to bez problemu mogę ją przejmować bez strachu o ciąganie po sądach?

Strona, która ciagle się pojawia w dziale Prawo jest wystarczającą podstawą do tego aby być spokojnym?

 

2. Załóżmy, że na domenie e-sklep jest postawiony.... Uwaga! Sklep, a domena esklep nie jest zarejestrowana. Rozpatrzmy następujące przypadki:

2a. e-sklep nie jest zarejestrowanym znakiem towarowym, a ja rejestrując domenę esklep mogę mieć nieprzyjemności ze strony właściciela? Domena kupiona w celu odsprzedaży lub postawienia na niej sklepu.

 

2b. "e-sklep" jest zarejestrowanym znakiem towarowym, rejestruję nazwę esklep. Tylko w celu dalszej odsprzedaży. Co w takiej sytuacji?

 

 

 

3. Teraz chciałbym nazwiązać do slangu, co dokładnie oznacza rejestracja z palca? :-D

 

 

4. Sprzedaże domen, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej można rozliczać normalnie PIT-em od innych dochodów?
I jak najefektyczniej się za to rozliczać?

 

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi do tematu, jeśli takowe będą :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Rozumiem, że jeśli domena nie jest zarejestrowanym znakiem handlowym to bez problemu mogę ją przejmować bez strachu o ciąganie po sądach?

Strona, która ciagle się pojawia w dziale Prawo jest wystarczającą podstawą do tego aby być spokojnym?

Możesz zarejestrować KAŻDĄ dostepną do rejestracji domenę. Jeżeli chodzi o sprawy kierowane do sądu to może to zrobic jedynie soba, która będzie czuła się "niezadowolona" z faktu posiadania przez Ciebie takiej a takiej domeny.

Trzeba pamiętać, że kierowanie spraw na drogę sądową to ostateczność i zawsze można się dogadać.

 

2. Załóżmy, że na domenie e-sklep jest postawiony.... Uwaga! Sklep, a domena esklep nie jest zarejestrowana. Rozpatrzmy następujące przypadki:

 

2a. e-sklep nie jest zarejestrowanym znakiem towarowym, a ja rejestrując domenę esklep mogę mieć nieprzyjemności ze strony właściciela? Domena kupiona w celu odsprzedaży lub postawienia na niej sklepu.

Teoretycznie możesz bo nazwa brzmi identycznie, ale praktycznie, jeżeli prowadzisz inną działalnośc i nie działasz na szkodę tej drugiej osoby to możesz spać spokojnie.

 

2b. "e-sklep" jest zarejestrowanym znakiem towarowym, rejestruję nazwę esklep. Tylko w celu dalszej odsprzedaży. Co w takiej sytuacji?

W takiej sytuacji najlepiej się dogadać na polu prywatnym. W takim przypadku sąd arbitrażowy przy NASK prawdopodobnie rozstrzygnie sprawę na korzyść powoda.

 

Jeżeli chodzi o spory o domeny polskie zapraszam do zapoznania się z instytucją, do której są zgłaszane spory o domeny:

http://www.dns.pl/spory.html

Pozostałe sprawy są regulowane przez KPC (kodeks postępowania cywilnego)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenę można zarejestrować każdą nawet gdy jest znakiem towarowym jeśli jest wolna lub kupić takową.

Jeśli chodzi o odebranie nam domeny to już nie jest sprawa taka prosta,nawet gdy jest się właścicielem znaku towarowego.

Time Warner ze mną negocjowało kupno domeny nazwa zarejestrowana jako znak towarowy i nie doszliśmy do porozumienia ,gdyby to było proste to by sobie tą moją domenę wzięli zgodnie z prawem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo jak nie działałeś na ich szkodę to nie mieli podstaw, żeby Ci ją odebrać. Inaczej sprawa by sie miała jakbyś im pod górke robił i traciliby na tym kase to wtedy moment by Ci się dobrali do tyłka

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenę można zarejestrować każdą nawet gdy jest znakiem towarowym jeśli jest wolna lub kupić takową.

Jeśli chodzi o odebranie nam domeny to już nie jest sprawa taka prosta,nawet gdy jest się właścicielem znaku towarowego.

Time Warner ze mną negocjowało kupno domeny nazwa zarejestrowana jako znak towarowy i nie doszliśmy do porozumienia ,gdyby to było proste to by sobie tą moją domenę wzięli zgodnie z prawem .

wszystko zalezy czy masz np domenę sky.pl czy cartoonnetwork.pl. Sam wiesz, w przypadku której nie miałbyś już domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo jak nie działałeś na ich szkodę to nie mieli podstaw, żeby Ci ją odebrać. Inaczej sprawa by sie miała jakbyś im pod górke robił i traciliby na tym kase to wtedy moment by Ci się dobrali do tyłka

 

Bzdura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko zalezy czy masz np domenę sky.pl czy cartoonnetwork.pl. Sam wiesz, w przypadku której nie miałbyś już domeny.

Tak się składa że akurat mam nadal tą domenę która jest ich znakiem towarowym z końcówką pl i jakoś mi jej nie odebrali choć by mogli w świetle prawa tylko negocjowali ,więc jak to wyjaśnisz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się składa że akurat mam nadal tą domenę która jest ich znakiem towarowym z końcówką pl

 

Zżera mnie ciekawość ;) ... powiesz jaka domena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się składa że akurat mam nadal tą domenę która jest ich znakiem towarowym z końcówką pl i jakoś mi jej nie odebrali choć by mogli w świetle prawa tylko negocjowali ,więc jak to wyjaśnisz ?

 

Zdarza Ci się przekraczać dozwolona prędkość? Czy zawsze dostajesz mandat?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo być może zbierają dowody... Kiedy złożyłeś ofertę sprzedaży domeny która jest zarejestrowanym znakiem towarowym? Jaką dostałeś odpowiedź?

Edited by Domain Club

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo być może zbierają dowody... Kiedy złożyłeś ofertę sprzedaży domeny która jest zarejestrowanym znakiem towarowym? Jaką dostałeś odpowiedź?

 

Bardzo prawdopodobne.

Kontunuując nomenklaturę transportową - straż miejska właśnie obrabia Twoje zdjęcie z fotoradaru ukrytego w koszu na śmieci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×