Jump to content
Sign in to follow this  
dether

Jak wygląda przechwytywanie domeny?

Recommended Posts

Hej wszystkim,

 

Jestem na forum nowy i z gory przepraszam za brak znakow diakrytycznych :) ale dzialam na Dunskiej wersji jezykowej OS.

 

Zabawa w tworzenie stronek bawie sie juz jakis czas, ale ostatnio zainteresowalem sie przechwytywaniem domenek na aftermarkecie i mam kilka totalnie lamerskich pytan. Z gory sorki, jezeli podobny temat juz byl (tak uzylem szukajki przed stworzeniem tego ale nic ciekawego nie znalazlem), to prosze o link i zamkniecie tego.

 

No ale do rzeczy oto kilka moich watpliwosci:

- czy ciezko jest przejac jakis mniej popularne domeny typu rzeznik-kazio.malbork.pl ? I od czego zalezy czy uda nam sie przejac domene czy nie?

- ile trwa przejmowanie takiej domeny?

- co w przypadku, gdy kilka osob stara sie przejac jedna i ta sama domene?

- tylko proba rejestracji, a przejmowanie; czy warto rzucac sie z przejmowaniem domen na jakies lokalne domenki (jak ta powyzej) czy tylko proba rejestracji tez czasami dziala?

 

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć!

1. Raczej łatwo. Zależy to jednak od tego czy na domenie założona jest opcja (czyli prawo pierwokupu), czy tylko Ty chcesz ją przechwycić oraz czy obecny abonent zwyczajnie jej nie przedłuży.
2. Domeny .pl po zakończeniu opłaconego abonamentu są w stanie zawieszonym, podczas kiedy nie działają, ale obecny abonent może ją jeszcze przedłużyć. Trwa to dwa tygodnie, w sekundę po zakończeniu tego okresu domena jest przechwytywana.
3. Jeśli wszyscy próbujecie przechwycić domenę w jednym serwisie (np. Aftermarket), domena wchodzi na aukcję i licytujecie kto da więcej. Jeśli Ty dodasz do przechwycenia w Aftermarket, a ktoś inny w Premium, wszystko zależy od tego, któremu serwisowi uda się przechwycić pierwszemu.
4. Domena jak powyżej - zdecydowanie nie ma sensu tracić kasy na przechwytywanie.

Zainteresuj się jeszcze opcjami na domeny. Jest prawo pierwokupu w momencie, gdyby domena zostanie zwolniona przez obecnego abonenta. Takiej domeny nikt już nie przechwyci, tylko od razu ląduje w Twoim panelu. Kosztuje to ok. 30 zł netto za 3 lata, niezależnie od powodzenia przejęcia domeny, ale czasem warto. Opcję można założyć tylko w okresie funkcjonowania domeny (czyli nie przez te 2 dodatkowe tygodnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie warto walić od razu przechwytywaniem w rzeźnika Kazia z Malborka. Tam gdzie są duże szanse, że nikt nie zainteresuje się domeną, zwłaszcza ma to miejsce przy regionalnych, wystarczy próba rejestracji. Ja w ten sposób przechwytywałem niezbyt atrakcyjne "peelki".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super wartosciowa wiedza! Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi!

 

Ostatni wylookalem domenke forex-trader.pl niestety za dlugo sie zastanawialem.. nad jej kupnem i ktos ja chwycil :) no trudno miejmy nadzieje okazje sie jeszcze trafia a teraz skupie sie na lokalnych domenkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×