Jump to content
blind_i

Domena oczekuej na rejestracje

Recommended Posts

Witam,

mam taki problem, zarezerwowałem domene z końówką com. sprawdziłem w AM i wolna, w who.is cisza, więc opłaciłem domene 13.03 i ot zagadka moja domena wisi u mnie jako oczekuje na rejestrację, a w who.is pojawiło się i domena należy do premium pl. Jak kto jest możliwe???

z końcówką pl wyło zajęte wiesz szyko zarezerwowałem com i co teraz w takiej sytuacji zrobić??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen globalnych (.com, .org, .net, .info, .biz), a także .eu się nie rezerwuje!

 

S\Muszą być one opłacone natychmiast i tylko wtedy są rejestrowane. Najlepiej oczywiście zapłacić za pomocą szybkich płatności, księgowanie natychmiastowe, rejestracja natychmiastowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen globalnych (.com, .org, .net, .info, .biz), a także .eu się nie rezerwuje!

 

S\Muszą być one opłacone natychmiast i tylko wtedy są rejestrowane. Najlepiej oczywiście zapłacić za pomocą szybkich płatności, księgowanie natychmiastowe, rejestracja natychmiastowa.

 

Żle napisałem dodałem do domen i pojawiło mi sie saldo ujemne w AM, następnie dopłaciłem resztę kwoty... i co to znaczy że ta domena mi przepadła??? skoro najpierw pojawiło się saldo ujemne??

 

Czyli teraz co pisac bezpośrednio do NASK czy jak myslicie???

Edited by blind_i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorrki do VeriSignl Global Registry Services tak powinno byc??

Ale pozostajac w temacie czy ktoś zna przyczynę takiego stanu???

Edited by blind_i

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprawdź kiedy domena została zarejestrowana.

13.03 opłaciłeś domenę czy wpłaciłeś na konto AM żeby ją opłacić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wplacilem na konto AM tak jak pisałem w pierwszym wątku.

Po zarejestrowaniu domeny na koncie pojawiło się -25 zl ktore doplacilem szybkim przelewem 13.03 (a domena w miedzy czasie była widoczna jako do opłacenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, napisałem ale dzisiaj nowym właścicielem domeny jest GODADDY.COM, LLC (info z who.is)

 

czyli można powiedzieć, że branża jak branża:) czyli wszystko jest możliwe jak się ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam,

opisze jakie informacje otrzymałem od AM "Domena xxxxx.com została zarejestrowana przez innego użytkownika internetu w czasie kiedy dokonywał Pan wpłaty na swoje konto. Domeny .com niestety nie mogą być rezerwowane w związku z czym rejestrując je najlepiej mieć już zasilone konto.
Domena ta została zarejestrowana 2014-03-13, 09:59:25, natomiast Pańska operacja nastąpiła 2014-03-13, 10:37:25."

 

chociaż dziwne bo ściągneło mi z salda i brakująca kwota widniałą jako minus 25 zł (czyli opłacona wg mnie)

 

Zwrot pięniędzy za rejestrację:


"Żeby zablokowana kwota została zwrócona należy zrezygnować z rejestracji domeny. Wykonałam już tą operację w Pańskim imieniu. W ciągu godziny opłata za domenę będzie dostępna w saldzie Pańskiego konta w AfterMarket.pl. Proszę zignorować powiadomienia o braku opłaty za domenę."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odp. jak najbardziej prawidłowa i wszystko jest OK. Nauczka na przyszłość, iż pewne operacje trzeba robić niezwłocznie, a zawsze i tak istnieje ryzyko, że ktoś inny może nas ubiec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dlatego też pytałem jak to jest. Ale niestety nikt podobnej odpowiedzi nie udzielił. A jak się okazuje wytłumaczenie jest proste.

Ale i tak Dziękuję za dyskusje

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest ze ta domena wisiała jako oczekuje na rejestrację i trzeba z niej ręcznie zrezygnować?

 

Ps. Chodziło o domenę towaroteka.com

Edited by blind_i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo takie pytania trzeba od razu zgłaszać do supportu. Podobnie, jak Twoje powyższe pytanie odnoszące się do wewnętrznych mechanizmów AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony tak ale warto też zapytać kogoś kto się na tym zna.

Tylko nieraz gorzej z odpowiedziami ale jednak coś człowiek zawsze się nauczy i zapamięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na who.is tylko pewnie tak jak mi odpisali rejestrowaliśmy je w podobnym czasie a przelew na Am poszedł 10:37

 

ps. dopiero sie uczę i juz kilka domen mi uciekło;) no ale z tą .com to ewidentnie moja wina

Edited by blind_i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie ciekawa sprawa, gdyż ta domena jest po prostu szmelcowa. Ale poszperałem i widzę, że "towaroteka" to miała być jakaś sieć marketów właściciela Biedronki i pierwsze informacje z grubsza pojawiły się między 10 a 13 marca. A drugi wysyp info pochodzi z 17-18 marca. Zakładam więc, że natrafiliście na tę informację w podobnym czasie zapewne czytając newsy. Choć piszesz, że z palca - ale nie wiem co przez to rozumiesz, bo z palca to zarówno wymyślona przez siebie nazwa (abstrakcyjna lub pospolita), ale i po prostu wolna nazwa, o której gdzieś się zasłyszało, przeczytało.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

z palca w sensie że jest videoteka, filmoteka i wpadło mi takie słowo, może faktycznie gdzież to usłyszałem lub też tak jak piszesz może też to przeczytałem ale nie było żadne przechwycenie itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×