Jump to content

xpert17

Użytkownik
 • Content Count

  244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

xpert17 last won the day on April 21 2023

xpert17 had the most liked content!

Community Reputation

107 Excellent

1 Follower

About xpert17

 • Rank
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6,972 profile views
 1. xpert17

  evs.pl

  evs.pl została mi taka domena po czymś co kiedyś było protoplastą Erasmusa mimo że ma V w środku to nie jest to śmieciowa trzyliterówka typu uqq albo xxg, ale ma dość duży potencjał
 2. Ciesz się, że trwa postępowanie, a nie że ABW Ci wjechała na chatę o 6 rano :-/ Mnie na przykład w swoim czasie niejaki Macierewicz zabrał dwie domeny z końcówką .mil.pl bo jest sobie znacjonalizował.
 3. To jest domena z końcówką .org.pl, chcieliśmy zarejestrować bezpośrednio .pl ale NASK się nie zgodził "bo organizacje powinny rejestrować w domenie funkcjonalnej".
 4. Pierwszą domenę rejestrowałem w 1996 roku (zresztą mam ją zarejestrowaną do dzisiaj). Trzeba było osobiście przyjść do NASK z formularzem (można było wysłać faksem, ale nie miałem faksu). Kosztowała 300 zł + ówczesny VAT (22%).
 5. na zamówienie kk, tematycznie zmianyklimatu.pl z dobrą historią, jestem zadowolony bo poprzedni abonent zakończył działalność ładnych parę lat temu i domena się tylko marnowała
 6. Zgodnie z pkt. 14 Regulaminu NASK "umowa o opcję ulega rozwiązaniu bez prawa do zwrotu opłaty z dniem uzyskania przez NASK informacji o sporze w rozumieniu Regulaminu, o którym mowa w pkt. 4 powyżej. O uzyskaniu informacji NASK zawiadamia tylko Usługobiorcę." Zastanawiam się nad sensem takiej regulacji. Klient założył opcję na domenę licząc, że może spadnie. Nie spadła, ostatecznie zdecydował się na sąd polubowny. W tym momencie NASK usuwa opcję. Widziałbym w tym jakiś sens, gdyby abonentem opcji była jakaś osoba trzecia, ale gdy jest to strona inicjująca spór, jaka stoi za tym logika? Załóżmy, że arbitraż nie przychyli się do powództwa, wtedy obecny abonent domeny zostaje z domeną - ale przecież nadal może zapomnieć jej opłacić albo ostatecznie zmieni jednak plany. Czemu odbierać komuś szansę (za którą przecież zapłacił rejestrując opcję) na przejęcie takiej spadającej domeny?
 7. no to niezły tam mają burdel w tym archeo ^H^H^H TVN-ie, że jeszcze tego nie odebrali....
 8. tak, ale jak teraz ktoś ma to kupić od Ciebie to znak towarowy jest ujawniony
 9. wartość tej domeny szacuję na kwotę ujemną (zero minus koszty postępowania) https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/Z.324404
 10. Czy mieliście takie sytuacje, że ktoś ma płatne reklamy w Google Ads ze słowem kluczowym będącym Waszą domeną? Na przykład https://www.google.com/search?q="wyborcza.pl" - tu akurat reklama, która się wyświetla, jest zlecona przez właściciela domeny. Ale jeśli dokładnie to samo zrobi konkurencja? Google to nie interesuje, bo ich polityka w ogóle nie odnosi się do słów kluczowych. W słowach kluczowych to można nawet mieć czyjś znak towarowy słowny, ważne tylko, żeby go nie było w tekście reklamy. Problem polega na tym, że dużo lamerskich albo starszych użytkowników internetu, słysząc gdzieś (czy widząc gdzieś wydrukowany, na ulotce czy reklamie zewnętrznej itp.) adres internetowy, np. dupa8.com, nie wpisuje tego adresu do paska przeglądarki, tylko w pole wyszukiwarki (naprawdę, w biurze to widzę u połowy osób co najmniej). Więc zamiast na stronę dupa8.com trafiają wtedy na https://www.google.com/search?q=dupa8.com i potem oczywiście klikają w pierwszy link na górze, nawet jak jest przy nim napisane "reklama". Można z tym coś zrobić poza zrobieniem sobie reklamy na dokładnie to samo słowo kluczowe (na swój własny adres!) i wzajemne nakręcanie się z konkurencją na CPC?
 11. https://idzztasilaktoramasz.pl/
 12. To jest dobre pytanie, czy można zaufać firmie, która do każdego odnowienia domeny dokłada z własnej kieszeni 43 grosze (albo nawet 5 zł jak masz u nich ponad 1000 domen.... czyli wtedy dokłada do Ciebie 5000 zł). W sumie pewnie można, tylko czy warto? Czas pokaże :-)
 13. https://dns.pl/newsy/zmiany-w-zestawiniu-oplat
×