Jump to content

xpert17

Użytkownik
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

xpert17 last won the day on October 29 2021

xpert17 had the most liked content!

Community Reputation

98 Excellent

About xpert17

 • Rank
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6,102 profile views
 1. https://idzztasilaktoramasz.pl/
 2. To jest dobre pytanie, czy można zaufać firmie, która do każdego odnowienia domeny dokłada z własnej kieszeni 43 grosze (albo nawet 5 zł jak masz u nich ponad 1000 domen.... czyli wtedy dokłada do Ciebie 5000 zł). W sumie pewnie można, tylko czy warto? Czas pokaże :-)
 3. https://dns.pl/newsy/zmiany-w-zestawiniu-oplat
 4. Powiedzmy że masz 300 domen w portfolio. To co roku płacisz za odnowienia minimum 12 tys. zł. Przy podwyżce 15 zł nagle zapłacisz 4500 zł więcej. To może warto nawet na 2 lata z góry zapłacić? 24 tysiące w tym roku, zamiast 12 tysięcy w tym roku i 16,5 tysiąca w przyszłym?
 5. No to zakładając hipotetycznie, że zostałaby taka podwyżka ogłoszona pół roku wcześniej. To warto byłoby odnowić wszystkie swoje domeny o 10 lat?
 6. Wszystko drożeje, prąd, benzyna. A co gdyby i hurtowe ceny odnowienia domen .pl wrosły np. o 15 złotych?
 7. Sprawdziłem też w logach i NA PEWNO moje domyślnie skonfigurowane Chrome i Firefox nie wstawiają w Referrer adresu strony na której jest ustawione przekierowanie 301. Co więcej, one zachowują oryginalny Referrer jeśli na stronę przekierowującą przeglądarka trafiła z linku. Przykładowo: strona pod adresem domena1.pl/strona1.html zawiera odnośnik do adresu domena2.com. Przeglądarka otwiera stronę domena2.com i wysyła do niej w nagłówku Referrer "domena1.pl/strona1.html". Ale strona pod adresem domena2.com to tylko przekierowanie na stronę domena3.eu Więc przeglądarka otwiera stronę domena3.eu i do niej wysyła w nagłówku Referrer "domena1.pl/strona1.html". Na logikę trudno żeby to działało inaczej, bo wtedy jakiekolwiek przekierowanie (np. z adresu bez www. na taki z www.) całkowicie psułoby jakiekolwiek statystyki. Aczkolwiek, tak jak napisałem, ostatecznie wszystko całkowicie zależy od przeglądarki. Serwer docelowy tyle "wie" o przychodzącym ruchu, ile mu przeglądarka powie.
 8. Po prostu, moim zdaniem, przy przekierowaniu 301 klient (przeglądarka) otwiera docelową stronę, ale domyślnie nie wysyła do serwera nagłówka Referrer tak jak w przypadku kliknięcia w link. Więc "właściciel domeny" nie ma jak się w takim przypadku dowiedzieć "skąd przychodzi ruch" (w przeciwieństwie do ruchu pochodzącego z kliknięcia w link). Oczywiście pewne rzeczy zależą od ustawień Referrer-Policy na serwerze, a jeszcze inne rzeczy w ogóle zależą od przeglądarki (i od tego czy ona w ogóle się stosuje do Referrer-Policy, np. IE całkowicie ją ignorował podobnie jak starsze wersje Safari), ale moja teza brzmi, że domyślnie przeglądarka nie ustawia Referrer w przypadku gdy natrafi na przekierowanie 301. Por. https://serverfault.com/questions/876655/how-to-make-an-apache-301-redirect-to-retain-the-referrer Jeśli to błędna teza, to będę wdzięczny za obalenie, poparte jakimś przykładem.
 9. raczej w nagłówku referrer nie ma adresu strony, na której wywołano przekierowanie 301
 10. Jednakowoż. Zrobiłem test. Zarejestrowałem testową bezsensowną domenę .pl co kosztowało mnie 2 zł 12 groszy (jeszcze będę musiał do tego dopłacić 49 groszy polskiego VATu, bo faktura jest duńska). Po tygodniu wytransferowałem sobie tę domenę. I się wytransferowała. Nie mam pojęcia na czym polega sztuczka i dlaczego ktoś postanowił dopłacić 10 złotych do mojej zabawy.
 11. no i chyba się nie udało, bo nigdy nie napisał :-)
 12. pewnie wiele z tym nie zrobisz, bo jest to tytuł prasowy zarejestrowany w sądowym Rejestrze Dzienników i Czasopism (właścicielem tytułu jest Trybunał Konstytucyjny RP) ale jeśli masz jakiś pomysł to powodzenia
 13. to oddasz mu domenę i stracisz te 10 złotych
×