Jump to content
fraglesi

zdjecia.pl

Recommended Posts

Pod handel nie dałbym więcej jak 3-5 tyś. Myślę, że dobrą kwotę można było osiągnąć w "złotej erze" domainingu w PL - okolice 2008 rok. Wtedy liczyły się takie proste keywordy.

 

Zgadzam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"sky is the limit" to mocno przesadzona wycena.

Coś chyba nie zostałem zrozumiany.

Mam na myśli propozycje od kupującego --> Może być tak, że się pojawi ktoś i powie : 50 tyś ... ba 100 tys $ daje.

:)

I to jest ten dla mnie limit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do wszystkich optymistów wyżej: Proszę mi podać kilka sensowych zastosowań domeny dla kwoty powyżej 25 000 złotych, żeby to miało sens i mogło się zwrócić kupującemu.

 

Największe pieniądze są w stanie wyłożyć producenci sprzętu...i z tego grona szukałbym potencjalnego KK...

Reszta ewentualnych zainteresowanych ( agencje informacyjne, modeling itp. ) klepie biedę i ledwo dycha...W wątku masz wyższe oferty niż ci ostatni byliby skłonni zaoferować..

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są segmenty w tej branży, które pozwolą na zakup tej domeny za przyzwoite pieniądze a samej domenie pozwolą odrobić ten wydatek bez trudu.

 

Edit:

No dobra dopiszę. Np. zdjęcia lotnicze.

 

To czy dla zdjęć lotniczych nie byłaby lepsza zdjecialotnicze.pl?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Networker

Na stocka się nie nadaje w obecnej formie. Stocki nie ograniczają się tylko zdjęć, tylko do nonIDN'a oraz tylko do rynku PL i uważałbym za spore ryzyko biznesowe gdyby jakaś firma wyskoczyła z sensowną ofertą. Zobacz jakie firmy, pod jakimi domenami działają na tym rynku i czy posiadają wachlarz domen generycznych kupionych za wymarzone przez nas kwoty.

 

Grafiki.pl, Obrazy.pl, Wektory.pl, Fotografie.pl, Wideo.pl, Obrazki.pl jakoś nie należą do zainteresowanych KK z zasobnym portfelem tylko do marzycieli jakich większość tutaj (może poza Grafiki.pl gdzie cena jest bardzo sensowna)

 

Większość wycen (jak zwykle), z kosmosu. Trafiła się "jakaś" domena to następuje lawina przekrzykiwania się na zasadzie "kto da więcej".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że w czasach eldorado to i w d2d poszłaby za wysokie xx.xxx a od kk możnaby wołać następny rząd wielkości. Teraz można odjąć po jednym x od tamtych pułapów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio są bardzo popularne kursy/warsztaty fotograficzne - zarówno stacjonarne jak i internetowe. Od jednej osoby kasuje się zazwyczaj nie mniej niż kilkaset złotych.
Bardzo modne są tez fotoalbumy ze zdjęciami a domen na taki cel jest mało.

Oczywiście zawsze można poszukać innej domeny ale taka do tego świetnie się nadaje.

 

Do wszystkich optymistów wyżej: Proszę mi podać kilka sensowych zastosowań domeny dla kwoty powyżej 25 000 złotych, żeby to miało sens i mogło się zwrócić kupującemu.


Dobry zestaw do fotografii podwodnej lub astrofotografii to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych więc jeśli kogoś stać na taki sprzęt, i zechce koniecznie tą domenę, to pewnie dla zarabiania na swej pasji, będzie mógł zainwestować tyle.
Na sklep internetowy ze sprzętem fotograficznym, to też nieduża kwota.

A tym bardziej dla producenta sprzętu fotograficznego, chociażby na przekierowanie dla prestiżu.

Dla takiego Nikona, Kodaka czy Canona, to drobne.

 

Swoją drogą czy przed sprzedażą, wyceniłbyś takie domeny jak deser.pl, domain.pl czy radio.pl na ceny jakie osiągnęły i czy należało spodziewać się, że mogą mieć na tyle sensowne zastosowanie aby je wysoko wyceniać ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Kangur

Tak naciąganych zastosowań dawno nie czytałem. Na fotoalbumy kupiłbym Fotoalbumy.pl, a na kursy fotograficzne KursyFotograficzne.pl - nie uważasz? Pamiętajcie, że rozmawiamy tutaj o domenie nonIDN.

 

Dla Nikona, Kodaka czy Canona to oczywiście drobne. Dlatego w ich rękach są przecież aparaty.pl, kamery.pl czy nawet Kanon.pl :unsure:

 

Radio.pl to domena klasy kino.pl itp. więc przywołanie jej tutaj ma się tak jak przywoływanie deser.pl czy domain.pl, które zostały sprzedane w którym roku? Przypomnij proszę i przeczytaj parę postów wyżej jak te czasy są nazywane przez środowisko i dlaczego.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czy dla zdjęć lotniczych nie byłaby lepsza zdjecialotnicze.pl?

Jeśli tylko to wystarczająca. Zapewne da się z tego żyć wykonując fotki lotnicze itp.. Ale mając tę z tematu można więcej oferować. Fakt, nie jest to konieczność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry zestaw do fotografii podwodnej lub astrofotografii to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych więc jeśli kogoś stać na taki sprzęt, i zechce koniecznie tą domenę, to pewnie dla zarabiania na swej pasji, będzie mógł zainwestować tyle.

Na sklep internetowy ze sprzętem fotograficznym, to też nieduża kwota.

A tym bardziej dla producenta sprzętu fotograficznego, chociażby na przekierowanie dla prestiżu.

Dla takiego Nikona, Kodaka czy Canona, to drobne.

 

Swoją drogą czy przed sprzedażą, wyceniłbyś takie domeny jak deser.pl, domain.pl czy radio.pl na ceny jakie osiągnęły i czy należało spodziewać się, że mogą mieć na tyle sensowne zastosowanie aby je wysoko wyceniać ?

 

Ja osobiście gdybym był prezesem Kodaka czy Nikona nie zakupiłbym tej domeny za więcej jak 5 tyś. To, że kogoś stać na zakup to jedno. Poszanowanie dla swoich pieniędzy wydając je na bezmyślne inwestycje to drugie. Jak widać na rynku bardzo często dochodzi do przeszacowania wpływu domeny na biznes. Ludzie przepłacają za domeny internetowe a później ich biznes nie wypal. Później takie transakcje są przytaczane w tego typu wątkach. Przykładowo domain.pl, radio.pl - wątpie że te domeny sie zwrócą. Takich przykładów znam mnóstwo.

 

Jeśli tylko to wystarczająca. Zapewne da się z tego żyć wykonując fotki lotnicze itp.. Ale mając tę z tematu można więcej oferować. Fakt, nie jest to konieczność.

 

Wątpie, żeby dla firmy która specjalizuje się w zdjęciach lotniczych domena zdjecia.pl miała jakikolwiek wpływ.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ ja Ciebie nie zamierzam Anubis do niczego przekonywać. Rozszerzam tylko krąg możliwości :)

Nie wiem kto co kupi bo nie jestem jasnowidzem ale z praktyki wiem, że bywa różnie.

Dla przykładu mogę napisać, że jedna z moich wcześniejszych domen leżała w kręgu zainteresowań dwóch dużych firm światowych, które chciały ją mieć ale nie były zainteresowane kwotą większą niż niskie 4 iksy. Nie doczekali się obniżki bo odezwała się nieduża firma z Polski i bez długich namysłów wyłożyła 5 iksów - tylko na przekierowanie. Chcieli zaoszczędzić a teraz mogę sobie pluć w brodę.
To, że ktoś taki jak Canon, Nikon czy Kodak nie ma tych domen, to jest ich sprawa i strata. Ale widocznie czują, że mają na tyle silną markę i tyle pieniędzy, że ich nie potrzebują. Ktoś inny może jednak nie mieć tak silnego brandu i taka domena będzie dla niego dużym wsparciem i świetnym narzędziem pomagającym mu rozwijać działalność.

Edited by Kangur
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kangur

Tak naciąganych zastosowań dawno nie czytałem. Na fotoalbumy kupiłbym Fotoalbumy.pl, a na kursy fotograficzne KursyFotograficzne.pl - nie uważasz? Pamiętajcie, że rozmawiamy tutaj o domenie nonIDN.

 

Dla Nikona, Kodaka czy Canona to oczywiście drobne. Dlatego w ich rękach są przecież aparaty.pl, kamery.pl czy nawet Kanon.pl :unsure:

 

Radio.pl to domena klasy kino.pl itp. więc przywołanie jej tutaj ma się tak jak przywoływanie deser.pl czy domain.pl, które zostały sprzedane w którym roku? Przypomnij proszę i przeczytaj parę postów wyżej jak te czasy są nazywane przez środowisko i dlaczego.

 

Nie porównuj radio.pl z kino.pl

Radio.pl to jakby klasa, dwie wyżej...

Chociażby ze względu na szerszą możliwość wykorzystania...

Ale też uważam, że co poniektórym wodze fantasy nieco popuściły...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

reasumując domeny generyczne to w zasadzie bezsens i nie powinno się nawet od najlepszych oczekiwać ponad 10 tys ( i to brutto ) ;)

 

Ależ Bartku, oczekiwać można i 5 000 000 złotych. Inna kwestia, że się nigdy można na to nie doczekać.

 

Przeszacowanie to ogromny problem większości domen, które mogą nigdy nie znaleźć nabywcy przy wyjątkowej determinacji właściciela.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czytam to i nie wierze, jak domeniarze, którym powinno zależeć na tym aby domeny były dobrze postrzegane i jak najlepiej wyceniane, dołują naprawdę niezłe domeny.

 

Róbcie tak dalej to za moment będziecie sprzedawać swoje domeny po xx zł

 

To jakby dealer Volvo mówił, że te auta są do dupy a klienci to frajerzy co przepłacają.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale się roznarzekaliście. To nie jest domena typu gorący ziemniak, że trzeba ją gdzieś popychać za kilka czy kilkanaście tysięcy. Można ją wystawić za 50 czy 100 tysięcy i spokojnie czekać. Nazwy generyczne kupuje się przede wszystkim dla prestiżu i faktem jest, że bardziej się przydają mniejszym firmom niż korporacjom, których nazwy są bezbłędnie kojarzone z kategoriami produktów, które oferują. Podsumowując, domena bardzo dobra i może pójść za przyzwoite pieniądze.

 

@Anubis: photos.com nalezy do getty images i wcale nie służy tylko jako przekierowanie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ Bartku, oczekiwać można i 5 000 000 złotych. Inna kwestia, że się nigdy można na to nie doczekać.

 

Przeszacowanie to ogromny problem większości domen, które mogą nigdy nie znaleźć nabywcy przy wyjątkowej determinacji właściciela.

 

To nie problem. To podstawa tego biznesu :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście gdybym był prezesem Kodaka czy Nikona nie zakupiłbym tej domeny za więcej jak 5 tyś. To, że kogoś stać na zakup to jedno. Poszanowanie dla swoich pieniędzy wydając je na bezmyślne inwestycje to drugie.

5 czy 25 tys. zł to dla korporacji ma być kwota mierzona w kategoriach inwestycyjnych ? Sam pracując w korporacji, na niższym szczeblu kierowniczym, na najdroższą, jedną kolację na koszt firmy, wydałem więcej niż 5 tys. zł. Budżet na lokalne działania promocyjne ( bez ogólnokrajowych ), którym dysponowałem, wynosił ok. 1 mln. zł rocznie i nikogo nie obchodziło na co to wydałem byle były faktury i zrealizowany plan sprzedaży, a mój dyrektor miał drugie tyle w rezerwie tylko na mój teren. Wierz mi, że lekką ręką w korporacji potrafią wydać dużo większe kwoty więc nie pisz proszę, że taka domena to bezmyślna inwestycja.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie budżet nie zwalnia z myślenia. Ale wiem, że są osoby z budżetem które mają z tym problem i potrafią wydać swoje pieniądze bezmyślnie - później na takich transakcjach jest oparta wycena przykładowo domen.

 

Ja przedstawiłem ile osobiście bym dał za tą domenę ale nie znaczy że nie znajdzie się osoba która się zgłosi i da milion dolarów bo przykładowo jest kierownikiem Apple niższego szczebla który na kolacje wydaje $20k a jego budżet na region to miliard $ :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie budżet nie zwalnia z myślenia. Ale wiem, że są osoby z budżetem które mają z tym problem i potrafią wydać swoje pieniądze bezmyślnie

Pijesz do mnie ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 czy 25 tys. zł to dla korporacji ma być kwota mierzona w kategoriach inwestycyjnych ? (...) Budżet na lokalne działania promocyjne ( bez ogólnokrajowych ), którym dysponowałem, wynosił ok. 1 mln. zł rocznie (...) Wierz mi, że lekką ręką w korporacji potrafią wydać dużo większe kwoty więc nie pisz proszę, że taka domena to bezmyślna inwestycja.

 

Całkowita zgoda.

 

Myślę, że u części Forumowiczów brak (bez urazy) pewnej szerszej perspektywy spojrzenia. Sam pracuję w korporacji od 10 lat (nie na kierowniczym szczeblu ;)) i widzę jak wydawane są kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych, najprościej mówiąc - jak napisał Kangur - byle zgadzały się faktury. A to czy według cel na który wydano takie kwoty jest sensowny, czy nie to już zupełnie inna sprawa. Pomysły marketingowców są czasem całkowicie oderwane od rzeczywistości, ale oni wydają nie swoje, lecz firmowe pieniądze i czasem wydają tylko po to aby pokazać, że intensywnie pracują na zasadzie "wydatki to efekt ich genialnych, kreatywnych pomysłów". Potem te kilkusettysięczne wydatki okazują się całkowicie bezsensowne, ale no cóż - ten pomysł się nie sprawdził, ale za rok marketing wymyśli kolejny genialny plan promocji. Ponadto wystarczy zobaczyć cenniki czasu antenowego reklam w TV, znać kwoty płacone różnego rodzaju agencjom interaktywnym, czy chociażby wiedzieć ile kosztuje (wykonanie + opłata za wystawienie) mega bilboard w W-wie, żeby przekonać się jakie kwoty idą na przeróżne kampanie reklamowe.

 

To była trochę dygresja, ale wiążąca się z tematem, bo chociaż nie mam doświadczenia w top-domenach, to sądzę, że to jest właśnie top-domena. Czy znajdzie się szybko kupiec, to inna sprawa, ale to już kwestia poniekąd loteryjna, jak to w domenach bywa. Ponadto kwestia podejścia - jeden sprzeda za 10k i się ucieszy, inny poczeka na więcej.

 

Można się zastanawiać dla jakiego KK ta domena byłaby najlepsza, ale nie zaprzeczymy, że słowo "zdjęcia" jednoznacznie kojarzy się z branżą foto i nie jest wynalazkiem typu omawiane w tym dziale "zzaobiektywu".

 

Nasuwa mi się takie retoryczne pytanie: jak nie takie domeny mają się drogo sprzedać, to jakie inne? No chyba, że uznamy, że domeny się kończą.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za późno. Tak się dzieje od pewnego czasu.

czytam to i nie wierze, jak domeniarze, którym powinno zależeć na tym aby domeny były dobrze postrzegane i jak najlepiej wyceniane, dołują naprawdę niezłe domeny.

 

Róbcie tak dalej to za moment będziecie sprzedawać swoje domeny po xx zł

Ad: "dołowanie" - chyba nie do końca złapałeś klimat tego wątku....

 

 

 

Przeszacowanie to ogromny problem większości domen, które mogą nigdy nie znaleźć nabywcy przy wyjątkowej determinacji właściciela.

To nie problem. To podstawa tego biznesu :D

Równie duży problem jak wyżej wymieniony.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba wystawić aukcję od złotówki BCM i będzie wiadomo ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba wystawić aukcję od złotówki BCM i będzie wiadomo ;)

 

DD

ale co będzie wiadomo? na ile wycenią domeniarze, którzy we własne domeny nie wierzą?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×