Jump to content
luka89waw

Problem w wyprowadzeniem domeny z lh.pl

Recommended Posts

Witam, od 2 lat mam sytuacje żeby dostać kod autinfo od firmy www.lh.pl w której jest domena od 4 lat. Ostatnio była przedłużona 3 razy wiec nie powinno być problemu. Ale niestety jest problem bo domenę posiadam na panelu w lh.pl i mogę nią zarządzać. Niestety ta domena została przeniesiona z panelu rejestratora (nie pamiętam kto mi ją zarejestrował ) Jakbym znał dane tej osoby znajomego to bym załatwił wymagany scan dowodu albo żeby wypełnił papiery do wydania kodu autinfo. Niestety uparcie lh.pl niechce nic powiedzieć na ten temat kto jest właścicielem - rejestratorem. Nawet Nazwiska czy coś. A przed latami przenieśli domenę na inny panel bez zbędnych formalności. Teraz jest kłopot jak wymusić ten kod aby przenieść do kogo innego. Czy NASK mi jakoś może pomóc? Dzwoniłem kiedyś do DNS.pl i pisałem a oni chyba mówili że trzeba to załatwić z lh.pl.

 

 

Jest to domena PL!

Edited by luka89waw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem kiedyś domenę utrzymywaną w LH i miałem to samo, musiałem założyć opcję aby pozyskać domenę, a i tak się oczekałem półtora roku, bo za pierwszym razem ją samowolnie przedłużyli. Trudno powiedzieć czy NASK coś pomoże, ale nie zaszkodzi zapytać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze działanie to byłaby skarga do NASK wyłącznie na piśmie listem poleconym, iż jeden z "partnerów" nie wywiązuje się z zobowiązań umowy partnerskiej. Czekałbym ustawowy termin, a gdyby NASK nie zareagował, złożyłbym skargę do Sądu Administracyjnego na bezczynność podmiotu urzędniczego, do którego zalicza się NASK,. jako publiczny podmiot wchodzący w skład Ministerstwa Nauki.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze działanie to byłaby skarga do NASK wyłącznie na piśmie listem poleconym, iż jeden z "partnerów" nie wywiązuje się z zobowiązań umowy partnerskiej. Czekałbym ustawowy termin, a gdyby NASK nie zareagował, złożyłbym skargę do Sądu Administracyjnego na bezczynność podmiotu urzędniczego, do którego zalicza się NASK,. jako publiczny podmiot wchodzący w skład Ministerstwa Nauki.

 

Zrób tak jak Ci napisał Umberto...

Założyć opcję też powinieneś...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem, to nie jesteś abonentem tej domeny, mimo że jest w twoim panelu. Przez to widzę małe szanse ze skargą opisaną przez Umberto, bo partner nask owszem ma obowiązek wydać niezwłocznie kod, ale właśnie abonentowi...

Domena zarejestrowana jest na os.fizyczną? Whois nie podpowiada danych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena na znajomego albo kogoś z mojej rodziny (na szybko rejestracja). Whois nie podpowiada bo ukrywa dla os. fizycznej. Kurcze nie chcą powiedzieć nawet nic na kogo chociaż wiedzą że to głównie ja nią zarządam od początku. Jeszcze nie pisałem z braku czasu do NASK

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bardzo dobrze, że nie udostępniają danych osobowych na lewo i prawo. Przedłuż domenę poprzez opcję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bardzo dobrze, że nie udostępniają danych osobowych na lewo i prawo. Przedłuż domenę poprzez opcję.

Przez opcję się niczego de facto nie przedłuża. A nawet skraca się we whois żywot domeny, bo ma przecież nową datę utworzenia. Przez opcję to przechwycić można na swoje dane i można ją pozostawić w swoim panelu jedynie, ale to nie przedłużenie. To tak patrząc od strony technicznej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To więc jak to teraz rozegrać ? Domena wygasa za 7 dni. Gdzie najlepiej założyć opcję itp. Aftermarket? Premium ? Ja moge nie mieć nawet i 2 msc dostępu do zarządania treścią. Chce tylko przedłużyć i żeby w końcu wyszła z tej złodziejskiej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nie jest dla Ciebie problemem, że domena nie będzie działać przez 30 dni (bo chyba już się złapiesz na nowy okres wygasania), to wybrałabym na Twoim miejscu opcję.

Bo wg mnie na ten moment marne są twoje szanse na uzyskanie authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie PR jest Twoim problemem ale to, że domena nie jest na Ciebie.

Jedyne rozwiązanie to opcja. Im dłużej będziesz zwlekał tym więcej stracisz. Za rok powiesz, że teraz ma PR4 i znów szkoda przedłużać przez opcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to kupiłem pod projekt kolesia który to prowadził ale teraz widać że nie jest zainteresowany przedłużeniem, i pomyślałem że wartą tą domenę zachować dla siebie. PR to też sie liczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Panie,

 

przeanalizowaliśmy naszą korespondencję z Panem i pragniemy wyjaśnić sprawę. Owszem, nie otrzymał Pan od nas kodu authinfo ponieważ nie jest Pan właścicielem domeny. Taki kod może otrzymać jedynie osoba, która posiada prawa do domeny. Nawet jeśli (łamiąc zasady!) przekazalibyśmy Panu te kody to, transfer domeny nie zakończyłby się sukcesem. Na podany przez właściciela adres mailowy przychodzi link potwierdzający transfer. Wielkokrotnie wspominał Pan, że nie posiada dostępu ani do właściciela domeny, ani do jego maila.

 

Zapewniamy, że LH.pl nie utrudnia dostępu do kodów authinfo swoim klientom i wydaje je niezwłocznie po dopełnieniu wszelkich formalności przez właściciela domeny.

 

Z poważaniem

LH.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Panie,

 

przeanalizowaliśmy naszą korespondencję z Panem i pragniemy wyjaśnić sprawę. Owszem, nie otrzymał Pan od nas kodu authinfo ponieważ nie jest Pan właścicielem domeny. Taki kod może otrzymać jedynie osoba, która posiada prawa do domeny. Nawet jeśli (łamiąc zasady!) przekazalibyśmy Panu te kody to, transfer domeny nie zakończyłby się sukcesem. Na podany przez właściciela adres mailowy przychodzi link potwierdzający transfer. Wielkokrotnie wspominał Pan, że nie posiada dostępu ani do właściciela domeny, ani do jego maila.

 

Zapewniamy, że LH.pl nie utrudnia dostępu do kodów authinfo swoim klientom i wydaje je niezwłocznie po dopełnieniu wszelkich formalności przez właściciela domeny.

 

Z poważaniem

LH.pl

Nie ma czegoś takiego jak "właściciel domeny". Jest "abonent domeny". Nie można być właścicielem domeny!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za rok powiesz, że teraz ma PR4 i znów szkoda przedłużać przez opcję.

Nie powie, bo PR nie jest już aktualizowany. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowny Panie,

 

przeanalizowaliśmy naszą korespondencję z Panem i pragniemy wyjaśnić sprawę. Owszem, nie otrzymał Pan od nas kodu authinfo ponieważ nie jest Pan właścicielem domeny. Taki kod może otrzymać jedynie osoba, która posiada prawa do domeny. Nawet jeśli (łamiąc zasady!) przekazalibyśmy Panu te kody to, transfer domeny nie zakończyłby się sukcesem. Na podany przez właściciela adres mailowy przychodzi link potwierdzający transfer. Wielkokrotnie wspominał Pan, że nie posiada dostępu ani do właściciela domeny, ani do jego maila.

 

Zapewniamy, że LH.pl nie utrudnia dostępu do kodów authinfo swoim klientom i wydaje je niezwłocznie po dopełnieniu wszelkich formalności przez właściciela domeny.

 

Z poważaniem

LH.pl

Powiedziałem że nie pamiętam maila a nie że nie mam dostępu. . Racja nie jestem właścicielem i duchy opłacają domenę. Jakby przyszedł taki link to bym sprawdzić wszystkie swoje maile. Ale już nie trzeba bo domena odzyskana przez opcję. Mili tylko gdy trzeba opłacić FV kolejne lata.. Nie polecam tej "firmy"... Można zamknąć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam tej "firmy"... Można zamknąć

 

Uważaj co piszesz, bo faktycznie ją zamkną i będzie na Ciebie. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×