Jump to content
vul

Open Office Calc - problem

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje czy można (jeżeli tak to jak wykonać) import danych z pliku .txt do istniejącego już arkusza? Zwykłe kopiuj/wklej nie działa bo pisze mi, że arkusz 1 nie posiada tyle miejsca mimo, że plik zawiera niedużo danych. Chodzi mi aby nowe kolumny dodawały się do utworzonego już arkusza. Wszystkie próby i kombinowania kończą się tym, że program tworzy mi "sheet2" i nie pozwala na dodanie do istniejącego już "sheet1".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś dziwne rzeczy robisz albo masz w tym .txt ukryty tekst. Zaznacz tylko to, co potrzebujesz i kopiuj/wklej.

Jeśli kopiuje Ci jakieś formatowanie tekstu bo nie jest to czysty .txt, to zamiast Ctrl+V zrób Ctrl+Shift+V i wklej bez formatowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaimportuj jako csv (zmień rozszerzenie) do nowego pliku i potem przeklej między arkuszami. Piszesz o pliku .txt - to nic nie mówi o formacie danych, możliwe że będziesz musiał ręcznie poustawiać znaki oddzielające pola oraz ograniczniki tekstu, ogólnie jednak jest to do zrobienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra już doszedłem :D Dzięki za pomocne info (wszyscy w sumie). Nie piszę co było powodem bo głupio tak się przyznać :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×