Jump to content
kajojj

ge.pl - niezła opcja :D

Recommended Posts

cabona, macie w celi wifi 24h i na laptopa pozwolili? teraz ostatnio modne stalo sie zarabianie w zakladzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no cabona szacunek, moze niedlugo to sie dowiemy, ze to Ty z Bagsikiem oscylator wymysliles :)

 

dobrze wiedziec, ze nie jestem jedyna osoba na forum z takimi zapedami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma co, pomysłowość jest :) ale czemu akurat w banku ktoś chciał kupować domeny innego banku, to naprawdę nie rozumiem, chyba w tym miejscu wyobraźnia poniosła, bo z tego by wynikało, że w bankach ludzie nie wiedzą co robić w pracy, poza tym po co im do tego whois, oni i tak nie wiedzą za bardzo co to jest, i często uważają, ze domena warta tyle ile opłata za rejestrację, ... ale na allegro pewnie zobaczymy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma co, pomysłowość jest :) ale czemu akurat w banku ktoś chciał kupować domeny innego banku, to naprawdę nie rozumiem, chyba w tym miejscu wyobraźnia poniosła, bo z tego by wynikało, że w bankach ludzie nie wiedzą co robić w pracy, poza tym po co im do tego whois, oni i tak nie wiedzą za bardzo co to jest, i często uważają, ze domena warta tyle ile opłata za rejestrację, ... ale na allegro pewnie zobaczymy :)

 

z tego co zrozumialem to byly domeny w stylu np. privatebanking.pl ; personalbanking.pl itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szukalem wolnych domen, najlepiej z branzy finansowej, ktore w wiekszosci koncowek sa pozajmowane, a w Polsce wolne.

Jesli znalazlem taka domene, ktora byla wolna w .pl i .com.pl to rejestrowalem na siebie .pl, np XXXbanking.pl.

Na drugi dzien, korzystajac z jakiegos zagranicznego registrata bralem XXX-banking.pl i XXXbanking.com.pl, rejestrujac je, np na jakis BANK ZE SZWECJI ;)

1) teraz wystarczylo podbic do obojetnie jakiego rodzimego banku z pytaniem odnosnie XXXbanking.pl, ze screenem whois, gdzie widac, ze gorsze XXXbanking.com.pl i XXX-banking.pl sa w posiadaniu banku ze Szwecji albo Niemiec i bez wiekszych klopotow wyciagalem od 1000 w gore :)

Tak Cię podeszli, że aż się przyznałeś do oszustw. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
cabona, macie w celi wifi 24h i na laptopa pozwolili? teraz ostatnio modne stalo sie zarabianie w zakladzie.

 

Tak, i porywam ludzi, a pozniej rzadam cesji i wydanie kodu auinfo ;]

 

Tak Cię podeszli, że aż się przyznałeś do oszustw. :)

 

Hm, czemu uwazasz, ze to oszustwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zeby nie byc goloslownym, pozwole sobie dorzucic jeszcze kilka innych sprawdzonych patentow na lapanie dobrych domen :)

Wiadomo, wszysc chca lapac domeny, ktore sa najbardziej wartosciowe (generyki, jedno/dwu/trzy literowki, jedno/dwu znakowe, domeny z fraza z terminologii z roznych galezi rynku z duzym potencjalem, domeny z historia/ruchem/bc itd itd). Jak to robic bez dostepu do EPP, pl.output albo bez dropped.pl?

 

Nieźle, w sumie każdy sposób jest dobry aby wyjść na swoje, nikt przecież za nas rachunków nie będzie płacił ;-) Czasem przy sprzedaży domen trzeba blefować a nie jest to szkółka harcerska tylko biznes. Chyba Anglik jakiś czas temu zrobił w jednym temacie taki wirtualny konfesjonał w którym przyznał się do grzeszków które popełnił aby zarobić na domenach i chyba każdy ma coś takiego kto już dłużej się tym zajmuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blefowanie to podstawa - np zawsze daje w sedo dodatek w odpowiedzi na bid-a I am negotiating with other sedo customers czy cos takiego tam jest ;)

 

Nie jestem zdania ze takie sposoby sa skuteczne chyba ze wam sie one sprawdzaja .Kupilem w zyciu kilka domen i jak slysze takie teksty kiedy pytam o cene to trace szacunek glownie do strategi sprzedajacego.Nie mozemy zakladac ze ten ktory zlozyl nam oferte lub zapytanie jest debilem i bezkarnie mozemy obrazac jego inteligencje :))

Ja zawsze zachowuje sie tak jakbym sam chcial byc traktowny.Krotko rzeczowo i bez zbednych dodatkowych motywow folklorystycznych typu sztuczny tlok .

Ale jak ktos wspomnial rozne sa metody osiagania celu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blefowanie to podstawa - np zawsze daje w sedo dodatek w odpowiedzi na bid-a I am negotiating with other sedo customers czy cos takiego tam jest :)

 

A po co tak, skoro mozna zalozyc drugie konto i z niego bidowac, przez co bedzie to widoczne na stronie parkowanej domeny? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto zapłaci prowizję jak wygrasz. :)

 

Ryzyko zawodowe hihi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, i porywam ludzi, a pozniej rzadam cesji i wydanie kodu auinfo ;]

Hm, czemu uwazasz, ze to oszustwo?

Napisałeś, że podszywasz się za bank. Wiadomo, że robisz to, żeby oszukać klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałeś, że podszywasz się za bank. Wiadomo, że robisz to, żeby oszukać klienta.

 

Jakis rok temu zarejestrowalem i sprzedalem domene jakasdomena.pl z branzy budowlanej :)

W pewnym miescu sa dwa duze przedsiebiorstwa, ktore ze soba konkuruja.

Poniewaz firma x miala bardziej profesjonalna strone od firmy y, a wiec wieksza swiadomosc budowania marki w sieci, zarejestrowalem ta sama domene w postaci jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl na firme y.

Dane do rejestracji wzialem z whois dla domenafirmyY.pl, wiec mozna powiedziec, ze za darmo dostali w miare fajne domeny :P

Pozniej zadzwonilem do firmy x z pytaniem, czy nie sa zainteresowani jakasdomena.pl. Po nawiazaniu korespondencji za pomoca poczty elekronicznej napisalem, ze jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl nalezy do firmy y. Nie bylem natarczywy, nie wciskalem im nic na sile. Jak sie nie uda to trudno :)

Raz przy podobnej sytuacji, gdzie inna firma x nie byla zainteresowana kupnem innej jakiesdomeny.pl, polecialem po bandzie i zadzwonilem do innej firmy y z pytaniem, czy nie chca jakasdomena.pl, bo widze, ze maja jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl - odziwo sie zgodzili ;)

 

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze podszyfam sie pod kogos, bo tak nie jest ;)

Nie pisze przeciez, ze jestem przedstawicielem firmy x czy y. Jestem osoba, ktora ma do sprzedania domene.pl pasujaca do profilu dzialalnosci danej firmy - to wszystko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

..to sie nazywa po angielsku FRAUD przy urzyciu hoax'a :)

 

...zarejestrowalem ta sama domene w postaci jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl na firme y. Dane do rejestracji wzialem z whois dla domenafirmyY.pl, ......Pozniej zadzwonilem do firmy x z pytaniem, czy nie sa zainteresowani jakasdomena.pl. Po nawiazaniu korespondencji za pomoca poczty elekronicznej napisalem, ze jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl nalezy do firmy y.

....czyli o ile dobrze zrozumiałem, używasz ich danych osobowych (bez ich wiedzy) do uwierzytelnienia transakcji z której czerpiesz korzyści materialne. :) Ja nie wiem w jakiej ty krainie fantazji żyjesz ale według mojego odczucia jest to przestępstwo gospodarcze oparte o wyłudzanie pieniędzy poprzez podawanie fałszywych informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego jestem za tym, aby kazda firma w ktorej kupuje sie domeny potwierdzala uzytkownika przed zakupem domen i mozna bylo je nabyc tylko na swoje uwierzytelnione dane personalne. Przeciez teraz mozna zarejestrowac domene jestemdebilem.pl na Jana Kulczyka i nikogo to nie obchodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego jestem za tym, aby kazda firma w ktorej kupuje sie domeny potwierdzala uzytkownika przed zakupem domen i mozna bylo je nabyc tylko na swoje uwierzytelnione dane personalne. Przeciez teraz mozna zarejestrowac domene jestemdebilem.pl na Jana Kulczyka i nikogo to nie obchodzi.

 

Co więcej, gdy zaczyna się weryfikacja, czy jesteś Jan K., czy nie, odzywają się głosy, że bezprawie, że przecież tak nie wolno itp...

A jak widać powyższy przykład pokazuje, ze jest to jak najbardziej słuszne postępowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesadzacie :)

Czy komus sie stala krzywda? Nie.

Czy jakas firma stracila dobre imie? Nie.

Misiu, jakie wyludzenie?

Napisalem, ze mam domene jakasdomena.pl i jesli sa zainteresowani to prosze o kontakt.

Tak przeciez wszyscy robia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misiu, jakie wyludzenie?

Napisalem, ze mam domene jakasdomena.pl i jesli sa zainteresowani to prosze o kontakt.

Tak przeciez wszyscy robia.

 

Jest jedna rzecz której nienawidze,... a mianowicie wciskanie mi ciemnoty na tzw. "żywca"

 

to jest dokładnie to co napisałeś......

 

Jakis rok temu zarejestrowalem i sprzedalem domene jakasdomena.pl z branzy budowlanej :)

W pewnym miescu sa dwa duze przedsiebiorstwa, ktore ze soba konkuruja.

Poniewaz firma x miala bardziej profesjonalna strone od firmy y, a wiec wieksza swiadomosc budowania marki w sieci, zarejestrowalem ta sama domene w postaci jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl na firme y.

Dane do rejestracji wzialem z whois dla domenafirmyY.pl, wiec mozna powiedziec, ze za darmo dostali w miare fajne domeny :P

Pozniej zadzwonilem do firmy x z pytaniem, czy nie sa zainteresowani jakasdomena.pl. Po nawiazaniu korespondencji za pomoca poczty elekronicznej napisalem, ze jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl nalezy do firmy y. Nie bylem natarczywy, nie wciskalem im nic na sile. Jak sie nie uda to trudno :P

Raz przy podobnej sytuacji, gdzie inna firma x nie byla zainteresowana kupnem innej jakiesdomeny.pl, polecialem po bandzie i zadzwonilem do innej firmy y z pytaniem, czy nie chca jakasdomena.pl, bo widze, ze maja jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl - odziwo sie zgodzili :)

 

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze podszyfam sie pod kogos, bo tak nie jest :D

Nie pisze przeciez, ze jestem przedstawicielem firmy x czy y. Jestem osoba, ktora ma do sprzedania domene.pl pasujaca do profilu dzialalnosci danej firmy - to wszystko ;)

 

a teraz wersja uproszczona ;)

 

Misiu, jakie wyludzenie?

Napisalem, ze mam domene jakasdomena.pl i jesli sa zainteresowani to prosze o kontakt.

Tak przeciez wszyscy robia.

[...] ...zarejestrowalem ta sama domene w postaci jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl na firme y. [...]Po nawiazaniu korespondencji za pomoca poczty elekronicznej napisalem, ze jakas-domena.pl i jakas-domena.com.pl nalezy do firmy y.

 

 

Ja tam do ciebie nic personalnie nie mam i osobiście jak to się brzydko mówi, lata mi jakie kombinacje robisz aby sprzedać domeny (kazdy orze jak może), ale proszę cie o jedno.... nie traktuj mnie jak debila, bo umiejętność czytania i rozumienia tekstu posiadłem już w podstawówce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i gdzie tu jest wyludzenie?

Ja wiem, ze w prawie jestes dobry, ale wytlumacz mi dokladnie gdzie moglem zlamac prawo, bo nie zabardzo czaje :)

- Dzien dobry, z tej strony Jan Kowalski, czy byliby Panstwo zainteresowani domena jakasdomena.pl, poniewaz jestem jej wlascicielem i domena ta jest obecnie na sprzedaz. Jesli tak, prosilbym o podanie adresu e-mail, dzieki czemu moglbym podeslac Panstwu informacje o tej domenie.

Jak sie zgodzili, to wysylalem maila z informacja o dacie rejestracji, rejestorze i cala marketongowa papka, ze dobra pod pozycjonowanie itd itd i ze inne koncowki pozajmowane sa, dla przykladu jakas-domena.pl jest zarjestrowana przez firme y.

Przeciez wszyscy tak samo na allegro robia, wciskajac jeszcze wieksze sciemy, wiec nie rozumiem czemu zarzucasz mi jakeis wyludzenie? :D

 

edit: a zalapalem, chodzi o rejestracje domeny na firme? :) gdzie moglbym dokladnie zlamac prawo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i gdzie tu jest wyludzenie?

Ja wiem, ze w prawie jestes dobry, ale wytlumacz mi dokladnie gdzie moglem zlamac prawo, bo nie zabardzo czaje :)

- Dzien dobry, z tej strony Jan Kowalski, czy byliby Panstwo zainteresowani domena jakasdomena.pl, poniewaz jestem jej wlascicielem i domena ta jest obecnie na sprzedaz. Jesli tak, prosilbym o podanie adresu e-mail, dzieki czemu moglbym podeslac Panstwu informacje o tej domenie.

Jak sie zgodzili, to wysylalem maila z informacja o dacie rejestracji, rejestorze i cala marketongowa papka, ze dobra pod pozycjonowanie itd itd i ze inne koncowki pozajmowane sa, dla przykladu jakas-domena.pl jest zarjestrowana przez firme y.

Przeciez wszyscy tak samo na allegro robia, wciskajac jeszcze wieksze sciemy, wiec nie rozumiem czemu zarzucasz mi jakeis wyludzenie? :D

 

edit: a zalapalem, chodzi o rejestracje domeny na firme? :) gdzie moglbym dokladnie zlamac prawo?

 

Ja ci nic nie zarzucam i jak pisałem nic mnie to nie obchodzi....każdy działa według takich standardów jakie mu pasują. Dla mnie niestety standard zachowań z Allegro nie jest żadnym wykładnikiem.

 

Ty jakimś cudem nie widzisz że na podstawie nieprawdziwych informacji, podbijasz cenę / uwierzytelniasz w jakimś sensie domenę, kosztem firmy która nic o tego typu transakcji nie wie a jej dane zostały uzyte wbrew jej woli. Nie da się tego prosciej ująć.... jak tego nie rozumiesz to znaczy albo ci po prostu wstyd sie przyznać, albo kompletnie nie masz pojęcia co sięw świecie dzieje. To nie ma znaczenia w jakim stopniu ktoś zna prawo czy nie. To sa podstawy etyczno prawne, które kazdy dojrzały człowiek prowadzacy business powinien znać.

 

Jeżeli chcesz to przeprowadźmy eksperyment. Zarejestruj domenę na dane Google płacąc swoją kartą, potem spróbuj mi sprzedać domenę opartą na twoim schemacie podpierając się tym przykładem. Ja zadzwonię do Google legal dept. w Mountain View [tel.: 1 (650) 330-0100)] z zapytaniem o weryfikacje podanych przez ciebie domen i twoimi namiarami, emailem etc, ...dodatkowo ja albo oni zadzwonią do PATPOL (bo własnie oni ich w Polsce reprezentują) i sprawdza sobie rejestracje tych domen i kto je rejestrował. Wtedy ty możesz im powiedzieć że na Allegro też tak robią. Skoro to jest takie wszystko zgodne z prawem to nie powinieneś mieć problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MisiuUszatku, rozumiem Twoje argumenty, aczkolwiek nie wydaje mi sie, zebym postepowal nieetycznie, tym bardziej lamal prawo:) Czemu?

Wiem, ze zabrzmi to kuriozalnie, ale pierwsza firma dostala fajna domene, a druga dwie troszke mniej fajne i to za friko i kompletnie nie rozumiem jak komus moglbym tym krzywde wyrzadzic? :)

Co lepsze, firma y ma przedluzone obie domeny, wiec chyba im to na reke :D

Na zdrowy rozsadek parkuajc literowki tez postepujemy nieetycznie, a co niektorzy powiedza ze lamiermy prawo.

90% serwisow SN, SL etc maja zarejestrowane swoje firmy jako nazwadomeny.*, a wiec domena to nazwa firmy, przedsiebiorstwa czy tam spolki.

Przeciez kazdy z nas rejestrujac literowke nie robi tego w celach charytatywnych, aby oddac zagubiony ruch na strone macierzysta, ale po to, aby wrzucic ja na parking, ustawic najlepsze kw i trzepac kasiore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×