Jump to content
Domeny_Wroclaw

logotyp.pl

Recommended Posts

Parę dni temu była na aukcji. Szalu nie było.

Domena dobra tyle że musi swoje odczekać na swojego KK. O ile takowy się znajdzie.

Bo z tym to ostatnimi czasy jakby coraz ciężej.

20 k to chyba łabędzi śpiew...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie są to logotypy ale fajna domena. 20 tyś to też bym raczej nie stawiał (mimo, że życzę) ale ~10 dla KK myślę, że możliwe jak się swoje odczeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poczytajcie co to jest logotyp... :)

 

a to trochę zmienia postrzeganie tej domeny

 

Zgadzam się. Pytanie, czy KK też będzie znał dokładnie co to pojęcie oznacza. Stawiam <5k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poczytajcie co to jest logotyp... :)

 

a to trochę zmienia postrzeganie tej domeny

 

Logo to skrót od logotyp. Jakie znaczenie masz na myśli?

 

Parę dni temu była na aukcji. Szalu nie było.

 

Za ile poszła?

 

Domena z dużym potencjałem moim zdaniem. Niektóre podmioty ( najczęściej państwowe z publicznych pieniędzy ;)) są w stanie wydać i 100k na logotyp i identyfikację wizualną a przeciętne logo kosztuje 800-1500 pln. Nie wydaje mi się, żeby był jakiś większy problem żeby sprzedać tę domenę w cenie 20k +

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logo to skrót od logotyp. Jakie znaczenie masz na myśli?

 

Bzdura. Tak się tylko niektórym potocznie przyjęło.

 

 

Logo składa się z paru części, są to kolejno "sygnet" i "logotyp". Wydaje się proste, ale niestety nie jest. Logiem bowiem może być zarówno połączenie ich, jak i każde z osobna, ba sygnet może wejść też w skład logotypu.

 

Logotyp pochodzący od angielskiego "logotype" (r. logos - "słowo" + ang. type - "typ, czcionka, druk", stanowi znak rozpoznawczy złożony z zbioru liter o ustalonym kroju i składni.

 

Logotyp może być logo, jednak nie w każdy przypadku.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzdura. Tak się tylko niektórym potocznie przyjęło.

 

 

 

 

Logotyp może być logo, jednak nie w każdy przypadku.

 

Oh.. jak ja uwielbiam dyskutantów opierających swoją wiedzę wyłącznie na wikipedii ;)

Nie będę się rozwodził nad etymologią słowa, dodam jedynie, że słowo logotyp pochodzi od angielskiego słowa logotype a w angielskim słowa mają często wiele znaczeń. Słowo logo jest skrótem od logotype, datuje się, że zaczęto tych słów używać naprzemiennie od 1930 r. Zerknąłem na strony firm projektujących loga i chociaż wyraz logo jest zdecydowanie bardziej popularny, to określenie logotyp zarówno jak i logo jest używany do określenia tego samego. Graficznej formy identyfikującej firmę lub organizację.

 

Podtrzymuję zatem swoją opinię, że jest to domena dobra i z dużym potencjałem :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh.. jak ja uwielbiam dyskutantów opierających swoją wiedzę wyłącznie na wikipedii ;)

Nie będę się rozwodził nad etymologią słowa, dodam jedynie, że słowo logotyp pochodzi od angielskiego słowa logotype a w angielskim słowa mają często wiele znaczeń. Słowo logo jest skrótem od logotype, datuje się, że zaczęto tych słów używać naprzemiennie od 1930 r. Zerknąłem na strony firm projektujących loga i chociaż wyraz logo jest zdecydowanie bardziej popularny, to określenie logotyp zarówno jak i logo jest używany do określenia tego samego. Graficznej formy identyfikującej firmę lub organizację.

 

Podtrzymuję zatem swoją opinię, że jest to domena dobra i z dużym potencjałem :)

 

Po pierwsze, to nie cytaty z Wikipedii. Po drugie, "określenie logotyp zarówno jak i logo jest używany do określenia tego samego" - tak jak napisałem, logotyp może być jednocześnie logo. Skoro dyskutancie sprawdzasz strony firm projektujących LOGO (nie odmienia się!), to istnieje prawdopodobieństwo, że używają potocznego i popularniejszego określenia, gdyż nie wielu klientów będzie widziało różnicę.

 

Pierwsze z brzegu przykłady:

- http://i.imgur.com/zynQk5n.jpg

- https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5I51xugUfoCWWfX53QAFUlssIW4210TVuDDB_oZl9Cje4XT2uIA

- https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSjmNaTsd8_jDZCxdCZR9owc05AWn1z_arDSYutRwy-spTckbZ3

 

Twój zapragniony cytat z Wikipedii (fragment):

 

Logotyp (gr. λόγος logos - słowo, myśl + τύπος typos - odcisk, obraz) – termin rozpoznawalny od początku XIX wieku jako forma graficzna będąca interpretacją brzmienia nazwy (..)

 

Od kilku lat zajmuję się m.in. brandingiem i swoją opinię wyraziłem na podstawie doświadczenia. Jeśli uparcie stajesz przy swoim - masz do tego prawo - i nie przemawiają do Ciebie fakty, dalszą kłótnię uważam za niepotrzebną.

 

 

Nie umniejszam domenie, ale wyceniłbym ją tak, jak pisałem wyżej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Od kilku lat zajmuję się m.in. brandingiem i swoją opinię wyraziłem na podstawie doświadczenia...

 

Jak tak się zajmujesz jak ją wyceniłeś to uchowaj mnie Panie Boże od Ciebie i Twych doświadczeń...

 

 

...Za ile poszła?...

 

 

Nie poszła. Miała minimalną.

Osiągnęła "całe" 1k...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tak się zajmujesz jak ją wyceniłeś to uchowaj mnie Panie Boże od Ciebie i Twych doświadczeń...

 

Moje doświadczenie z domenami jest znacznie mniejsze, a w związku z tym, że "się zajmuję", nie widzę w niej takiej wartości, jak np. wymieniane tutaj 20k.

 

 

Edit: skoro osiągnęła 1k, to też coś znaczy.

Edited by ynd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu sie grubo mylisz z tymi aukcjami ze zakończyła sie na 1k to juz za więcej sie nie sprzeda i tak jak napisałeś masz małe doświadczenie z domenami.

 

Wiele domen kupiłem za 100-200 zł i wiele z nich sprzedałem z 20 krotna przebitka bez większych negocjacji.

A jezeli chodzi o aukcje to kiedyś wystawilem trzyliterowe za 200 zł na aukcji i nie było ofert a dwa dni pózniej wystawiłem od 10 zł i sprzedała sie za ok 1800 zł - plus wtedy to było chyba ok 10zl koszt promowania.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za dotychczasowe opinie.

Pod logo.pl działa firma, więc nie ma raczej szans na zakup.

Rozpatrując tylko te dwie nazwy szczerze mówiąc moja mi się bardziej podoba.

Gwoli ścisłości domena kupiona bezpośrednio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu sie grubo mylisz z tymi aukcjami ze zakończyła sie na 1k to juz za więcej sie nie sprzeda i tak jak napisałeś masz małe doświadczenie z domenami.

 

Wiele domen kupiłem za 100-200 zł i wiele z nich sprzedałem z 20 krotna przebitka bez większych negocjacji.

A jezeli chodzi o aukcje to kiedyś wystawilem trzyliterowe za 200 zł na aukcji i nie było ofert a dwa dni pózniej wystawiłem od 10 zł i sprzedała sie za ok 1800 zł - plus wtedy to było chyba ok 10zl koszt promowania.

 

Możliwe, że się mylę, oczywiście. Możliwe tak samo, iż licytujący uznali, że oferowanie większej kwoty jest ryzykowną inwestycją - nie siedzimy w ich głowach. Zgadzam się, że to na pewno nie jest zależność: aukcja stanęła na 1k, więc więcej nie jest to warte - nie, nie. Napisałem o małym doświadczeniu z domenami odnosząc się do prowokującego zdania w moją stronę. Wyceniłem natomiast na podstawie swoich obserwacji i "doświadczeń" (choć małych) w połączeniu z doświadczeniem w branży, której domena dotyczy.

 

 

Dzięki za dotychczasowe opinie.

Pod logo.pl działa firma, więc nie ma raczej szans na zakup.

Rozpatrując tylko te dwie nazwy szczerze mówiąc moja mi się bardziej podoba.

Gwoli ścisłości domena kupiona bezpośrednio.

 

Ja wybrałbym logo.pl, bezapelacyjnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie poszła. Miała minimalną.

Osiągnęła "całe" 1k...

 

To standard, że domeny z ceną minimalną osiągają znacznie niższe ceny niż te bez ceny minimalnej. Więc nie traktowałbym tej aukcji jako miarodajnej oceny wartości domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo skomplikowana dziedzina...

 

Jak jest cel kreacji logotypu ?

 

+ rozpoznawalność z bliska

+ rozpoznawalność z daleka (jeśli stopień skomplikowania nazwy nie pozwala na supra-czytelność, logotyp winien dawać się w pamięć unikalną kolorystyką i czcionką)

 

Powiesz, że to nie ma znaczenia w logotypach witryn internetowych, ale zeskalowane logo witryny jako patronata wartościowego wydarzenia ...może być nieczytelne, bądź nieatrakcyjne. Sporo się tego widzi w prasie papierowej...

 

Niektóre korporacje (np. banki/ubezpieczalnie) idą w inną stronę, a mianowicie pytają swoich klientów - jaką Agencję z listy mogą polecić, ew. jaką "polecają".

To mówi trochę o zjawisku 'Ryzyka Rebrandingu', poza tym, że sam w sobie jest on bardzo kosztowny.

 

Logotyp brzmi bardziej profesjonalnie.

Wizerunek 'atrakcyjny' w różnych Rzeczywistościach, wizerunek unikatowy.

 

Fajna domena.

Myślę, że najszybciej się sprzeda gdy umieści się pod takim adresem ciekawe rzeczy z 'tematyki' + linki do największych Agencji, np. odpowiedzialnych za rebranding największych firm.

To może zachęcić kogoś 'unikalnego' do wyłożenia kwoty 15K+

 

BTW

W Polsce 'Logo' niestety fatalnie się kojarzy z tym durnym magazynem dla gadżeciarzy i metkowców, chcącym narzucić jakiś styl i modę ponad sens samej technicznej użyteczności danej rzeczy. Nie wiele ma to wspólnego z 'wyborem świadomym/własnym', a poza tym - uniktowością i stylem. To jakiś kretynizm dla biedaków umysłowych... Logotyp - to już 'CEL' kreacji Marki i zmian w tej kreacji, na przestrzeni ewolucji usługi czy produktu. Logo to pojęcie dla klienta, z aspektu technicznego, przetargowego - logotyp, jest lepszym określeniem. Tak sobie myślę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za dotychczasowe opinie.

Pod logo.pl działa firma, więc nie ma raczej szans na zakup.

Rozpatrując tylko te dwie nazwy szczerze mówiąc moja mi się bardziej podoba.

Gwoli ścisłości domena kupiona bezpośrednio.

 

Każda sroczka swój ogonek chwali...

 

Logo.pl jest o wiele lepszą domeną niż Twoja.

Dużo lepszą jest też domena Logotypy.pl

 

Ta jest dobrą domeną ale nie na tyle aby wyceniać ją na 15-20 k jak powyżej.

 

 

To standard, że domeny z ceną minimalną osiągają znacznie niższe ceny niż te bez ceny minimalnej. Więc nie traktowałbym tej aukcji jako miarodajnej oceny wartości domeny.

I nie traktuję. Ale jak dla mnie jest to jakiś tam wyznacznik zainteresowania.
Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Logo.pl jest o wiele lepszą domeną niż Twoja.

Dużo lepszą jest też domena Logotypy.pl

Z tym pierwszym zgodzilbym sie, ale z drugim juz niekoniecznie - w tym przypadku "lepsza" zastapilbym "inna": pod logotypy.pl widzialbym gielde gotowcow, pod l.p. serwis bardziej ekskluzywny.

 

Tytulowa domena podoba mi sie i mysle, ze ma spory potencjal.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×