Jump to content
Alexis

Eksperyment: Aukcja DZIERŻAWY topowej domeny BEZ CENY MINIMALNEJ np. Gotówka.pl/Dotacja.pl/Darmowo.pl/Działka.pl/...

Recommended Posts

Zapraszam forumowiczów do następującego eksperymentu:

 

Chcę zaukcjonować WYNAJEM jednej z poniższych domen BEZ CENY MINIMALNEJ.

Wynajem nie będzie ograniczony czasowo. Tak długo jak najemca będzie opłacał dzierżawę, będzie mógł z domeną robić (prawie) wszystko.

 

Proszę oddawać głosy tu w wątku na domeny z poniższej listy.

Można głosować na więcej, niż jedną domenę, ale tylko na jedną w jednym poście.

Wśród domen z największą liczbą głosów wybiorę w ramach eksperymentu jedną do zaukcjonowania:

 

Gotówka.pl

GieldaDomen.pl
Dotacja.pl
Działka.pl

Afiliacja.pl
Bezplatne.pl + Bezpłatne.pl
Biohacking.pl
Darmowo.pl
DomainParking.pl
DomainSale.pl
iKredyt.pl
iKredyty.pl
Klasówka.pl
Materiał.pl
ParkingDomen.pl
PolecaneDomeny.pl
PremiumDomain.pl
SystemyPartnerskie.pl
WartoscDomen.pl

 

Zapraszam też do dyskusji i komentarzy.

 

PS. Można też proponować do aukcji inne domeny z mojego portfolio.

Tutaj spora część moich domen .pl:

http://www.gieldadomen.pl/

 

PPS. Jeśli administratorzy uznają, że ten temat powinien ukazać się w dziale handel, to z góry przepraszam, że go tu umieściłem. Jendak chodzi tutaj o poruszenie zagadnienia tego typu aukcji i wybranie odpowiedniej domeny do przeprowadzenia tego eksperymentu. Sama aukcja wybranej domeny nastąpi w osobnym wątku.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO nie ma na liście na tyle cennych domen, żeby interesować się wynajmem.

 

Jest parę fajnych, które nadają się na dobrą sprzedaż. Ale nie na wynajem. Poza tym wynajem, nawet nieograniczony, niesie ze sobą zbyt wiele ryzyka. Jeśli wynajem / dzierżawa, to tylko z możliwością pierwokupu po określonym czasie wynajmu i po określonej wcześniej cenie.

 

DD

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcę zaukcjonować WYNAJEM jednej z poniższych domen BEZ CENY MINIMALNEJ.

Wynajem nie będzie ograniczony czasowo. Tak długo jak najemca będzie opłacał dzierżawę, będzie mógł z domeną robić (prawie) wszystko.

Ale mieszasz ;) Lepiej zostańmy przy dzierżawie ;)

http://di.pl/topic/59413-wynajem-domen-jak-to-dziala/?do=findComment&comment=369656

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Jeśli wynajem / dzierżawa, to tylko z możliwością pierwokupu po określonym czasie wynajmu i po określonej wcześniej cenie.

 

DD

 

1. w czym problem? Wynajmowales kiedys biuro pod firme albo lokal pod sklep? Watpie, ze zawierales prawo do pierwokupu po okreslonej cenie.

2. jak chcesz to aukcjonowac?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysl ciekawy, ale kiepsko to widze. Nazwy domen to jedna sprawa, ale licytowanie bez ustalenia szczegolowych warunkow dzierzawy ( najlepiej w formie pisemnej), to inna kwestia.

Napisanie, ze mozna bedzie zrobic z nia (prawie) wszystko, to tylko wstep do nieporozumien.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. w czym problem? Wynajmowales kiedys biuro pod firme albo lokal pod sklep? Watpie, ze zawierales prawo do pierwokupu po okreslonej cenie.

2. jak chcesz to aukcjonowac?

 

W tym problem, że biur jest wiele i nie jest problemem wynająć inne, a jak "wpakujesz grubą kasę" w rozwój marki - domeny to wiążesz się z nią na lata i wiesz, że nigdy domena - np. twoja firma nie będzie w rzeczywistości "TWOJA", a właściciel/abonent domeny ma wartość dodatnią zbudowaną kosztem dzierżawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko dzierżawa domeny z prawem pierwokupu po określonej cenie i w określonym czasie. W innym przypadku to "dzierżawa dla naiwnych".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie pomysł spalony bo istnieje wiele niewiadomych. Zbyt wiele aby zainwestować określoną sumę na lata. I chyba najważniejszy czynnik to ten o którym pisano wyżej czyli brak prawa pierwokupu. To najistotniejsza rzecz. Nie opłaca się po prostu budować czegoś jeżeli to coś nigdy nie będzie Twoje ;) A tak to na wstępie po tym ogłoszeniu wygląda.

 

Lepszą formą byłoby po prostu ogłoszenie, że wydzierżawisz konkretną domenę za X sumy / msc z możliwością pierwokupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym problem, że biur jest wiele i nie jest problemem wynająć inne, a jak "wpakujesz grubą kasę" w rozwój marki - domeny to wiążesz się z nią na lata i wiesz, że nigdy domena - np. twoja firma nie będzie w rzeczywistości "TWOJA", a właściciel/abonent domeny ma wartość dodatnią zbudowaną kosztem dzierżawcy.

 

Ja mysle, ze w interesie inwestorow domenowych (takze Twoim, przemek30), jest znalezienie praktycznego sposobu i argumentacji umozliwiajacej bezproblemowe i bezpieczne dla klienta aukcjonowanie dzierzawy. Wszak nikt kto wynajmuje lokal pod kawiarnie nie wymaga od wlasciciela prawa do pierwokupu (za okreslona z gory cene), argumentujac, ze przeciez on napedzi ludzi do lokalu, ktory do niego nie nalezy. Nikt nie ma z tym problemu. W dzierzawie lokali komercyjnych nawet nie ma wogole gwarancji, ze wlasciciel nie wypowie dzierzawy. na domeny mozna taka gwaranje przeciez dac, jesli dzierzawca oplaca dzierzawe.

 

Wyobrazmy sobie co by bylo, gdyby potencjalny dzierzawca lokalu pod kawiarnie wymagal prawa pierwokupu ZA OKRESLONA CENE. W wiekszosci wypadkow nie doszloby do wynajmu ze wzgledu na rozbieznosci co do wartosci lokalu miedzy wlascicielem, a kims kogo nie stac na jego kupno i dlatego go wynajmuje. Dlatego wlasnie nie okresla sie wartosci lokalu (potencjalnej ceny zakupu) w transakcjach dzierzawy, bo ZNACZNIE zmniejsza to prawdopodobienstwo wynajmu.

 

Tak jak napisalem: To EKSPERYMENT. Chodzi o znalezienie praktycznej formuly na robienie takich rzeczy. Dyskutujmy na ten temat. To jest w naszym interesie koledzy. Ja osobiscie nie mam problemu z daniem komus prawa do pierwokupu przy dzierzawie, ale to wlasnie uniemozliwia aukcjonowanie. Ale moze poprostu brakuje mi wyobrazni. Moze ktorys z szanownych kolegow ma pomysl na rozwiazanie tego wyzwania?

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiscie nie mam problemu z daniem komus prawa do pierwokupu przy dzierzawie, ale to wlasnie uniemozliwia aukcjonowanie. Ale moze poprostu brakuje mi wyobrazni. Moze ktorys z szanownych kolegow ma pomysl na rozwiazanie tego wyzwania?

 

Oczywiście, że jest rozwiązanie tego wyzwania. Musisz określić cenę danej domeny :)

Wtedy w licytacji biorą udział te osoby, które są zdecydowane płacić tyle miesięcznie ile wylicytują w aukcji a po określonym terminie kupić domenę za cenę, która będzie z góry ustalona.

 

edit: jak cena za domenę będzie tak wysoka, że nikomu nie będzie się taka inwestycja opłacała to eksperyment zakończy się fiaskiem bo nie będzie chętnych do wzięcia udziału w nim :P

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mysle, ze w interesie inwestorow domenowych (takze Twoim, przemek30), jest znalezienie praktycznego sposobu i argumentacji umozliwiajacej bezproblemowe i bezpieczne dla klienta aukcjonowanie dzierzawy. Wszak nikt kto wynajmuje lokal pod kawiarnie nie wymaga od wlasciciela prawa do pierwokupu (za okreslona z gory cene), argumentujac, ze przeciez on napedzi ludzi do lokalu, ktory do niego nie nalezy. Nikt nie ma z tym problemu. W dzierzawie lokali komercyjnych nawet nie ma wogole gwarancji, ze wlasciciel nie wypowie dzierzawy. na domeny mozna taka gwaranje przeciez dac, jesli dzierzawca oplaca dzierzawe.

 

Wyobrazmy sobie co by bylo, gdyby potencjalny dzierzawca lokalu pod kawiarnie wymagal prawa pierwokupu ZA OKRESLONA CENE. W wiekszosci wypadkow nie doszloby do wynajmu ze wzgledu na rozbieznosci co do wartosci lokalu miedzy wlascicielem, a kims kogo nie stac na jego kupno i dlatego go wynajmuje. Dlatego wlasnie nie okresla sie wartosci lokalu (potencjalnej ceny zakupu) w transakcjach dzierzawy, bo ZNACZNIE zmniejsza to prawdopodobienstwo wynajmu.

 

Tak jak napisalem: To EKSPERYMENT. Chodzi o znalezienie praktycznej formuly na robienie takich rzeczy. Dyskutujmy na ten temat. To jest w naszym interesie koledzy. Ja osobiscie nie mam problemu z daniem komus prawa do pierwokupu przy dzierzawie, ale to wlasnie uniemozliwia aukcjonowanie. Ale moze poprostu brakuje mi wyobrazni. Moze ktorys z szanownych kolegow ma pomysl na rozwiazanie tego wyzwania?

 

 

"Alexis" cały czas nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy... jest jedna domena .PL i NIE MA ŻADNEJ INNEJ o takiej samej nazwie i NIKOGO na ŻADNE argumenty nie przekonasz, że GieldaDomen.pl to może być np. zmiana na Gielda-Domen.net, jak ktoś zainwestuje w rozwój marki-domeny lub restauracji itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gieldadomen.pl jest najlepszą domeną ze spisu i osobiście bym rozważył wzięcie udziału w eksperymencie. Sądzę też, że wiele osób z tego forum również by wzięło ;)

 

Ale musiałbym znać cenę pierwokupu w momencie gdybym wygrał aukcję. Tyle ode mnie w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Alexis" cały czas nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy... jest jedna domena .PL i NIE MA ŻADNEJ INNEJ o takiej samej nazwie i NIKOGO na ŻADNE argumenty nie przekonasz, że GieldaDomen.pl to może być np. zmiana na Gielda-Domen.net, jak ktoś zainwestuje w rozwój marki-domeny lub restauracji itp.

 

Dlaczego mam przekonywac kogos do zmiany domeny skoro chce mu ja wynajmowac? ...i do tego gwarantuje mu, ze on poki chce ja wynajmowac i placi to ja wynajmuje. Jesli chce zmienic domene, to tylko i wylacznie ze swojej wlasnej woli. Klient ma JEDNOSTRONNE prawo wypowiedzenia dzierzawy.

 

Proponuje bysmy pomysleli jak zredukowac wszelkie potencjalne obawy klienta, zamiast mowic "niemozliwe", bo to poprostu nie jest na korzysc zadnego z nas.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego mam przekonywac kogos do zmiany domeny skoro chce mu ja wynajac? ...i do tego gwarantuje mu, ze poki chce ja wynajmowac i placi to ja wynajmuje. Jesli chce zmienic domene, to tylko i wylacznie ze swojej wlasnej woli. Klient ma JEDNOSTRONNE prawo wypowiedzenia dzierzawy.

 

Proponuje bysmy pomysleli jak zredukowac wszelkie potencjalne obawy klienta, zamiast mowic "niemozliwe", bo to poprostu nie jest na korzysc zadnego z nas.

 

"Alexis" napisz WPROST: Szukam klienta, który wydzierżawi ode mnie domenę i zbuduje nie niej markę, a po np. 5 latach postanowi, że już więcej nie będzie płacił, a ja zostanę ze swoją domeną i będę kontynuował projekt klienta... :D:lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DZIERŻAWA bez prawa pierwokupu domeny po określonym czasie i określonej cenie = DZIERŻAWĄ DLA NAIWNIAKÓW i tyle w temacie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Alexis" napisz WPROST: Szukam klienta, który wydzierżawi ode mnie domenę i zbuduje nie niej markę, a po np. 5 latach postanowi, że już więcej nie będzie płacił, a ja zostanę ze swoją domeną i będę kontynuował projekt klienta... :D:lol:

 

Zaluzmy nawet, ze tak by sie stalo, przemek30. Zaluzmy, ze ty bys wynajal domene Gotówka.pl za powiedzmy 5pln w miesiacu, zbudowal projekt i przez 5 lat zarabial pieniadze. Po 5 latach bys postanowil, ze juz nie chcesz placic za dzierzawe, bo Ci sie nie oplaca.

1. Nie moglbym przeciez przejac twojego serwera.

2. Jaki sens byloby budowac podobny do twojego, nieoplacalny projekt?

3. Jesli nawet bylbym na tyle glupi, zeby taki projekt zbudowac. Co byloby w tym zlego? Co mialbys mi do zarzucenia? Przeciez ty nie chcesz tego robic. To tak jakbys mial cos do kogos, kto otwiera kawiarnie w miejscu, gdzie ty nie umiales zrobic pieniedzy.

 

Zdaje sobie sprawe z obaw klientow. Ale zdaje tez sobie sprawe, ze sa irracjonalne i zastanawiam sie, jak pozbawic potencjalnych dzierzawcow takich obaw.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pozbawisz potencjalnych dzierżawców tych czy innych obaw bo to oni mają Ci dać pieniądze a nie odwrotnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Alexis" nie będę się wdawał w dyskusję... napisz proszę ile TY domen i jakie dzierżawisz bez prawa pierwokupu... wtedy porozmawiamy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydzierżawiasz komuś za 50 PLN/miesiąc. Po roku masz chętnego do zakupu za 100k i co w tedy robisz? Nadal bawisz się w dzierżawę za 50 PLN?

 

EDIT:

Nie kwestionuję samej idei wynajmu ale logicznie biorąc nie jest to proste.

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydzierżawiasz komuś za 50 PLN/miesiąc. Po roku masz chętnego do zakupu za 100k i co w tedy robisz? Nadal bawisz się w dzierżawę za 50 PLN?

 

Jestem zwiazany umowa. Jesli zlamalbym umowe, dzierzawca ma prawo do odszkodowania. Sadownie tak czy inaczej. Mozna to tez zabezpieczyc umowa.

 

Zadam podobne pytanie Tobie Heden:

Wydzierzawiasz domene z prawem pierwokupu w gwarantowanej cenie 10k. Trafia sie kupiec za 100k. Co wtedy robisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, Alexisa domeny i jego warunki. Rynek zweryfikuje, a w razie braku zainteresowania, może dopisać do tych warunków pierwokup. Ostatecznie można też rozwinąć projekt pod GieldaDomen.pl i potem zaproponować mu spółę.

 

Alexis pewnie by się nie obraził ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zwiazany umowa. Jesli zlamalbym umowe, dzierzawca ma prawo do odszkodowania. Sadownie tak czy inaczej. Mozna to tez zabezpieczyc umowa.

 

Zadam podobne pytanie Tobie Heden:

Wydzierzawiasz domene z prawem pierwokupu w gwarantowanej cenie 10k. Trafia sie kupiec za 100k. Co wtedy robisz?

 

A nie jest tak, że "machina dzierżawy" premium/AM działa tak, że jak dzierżawisz z prawem pierwokupu to gdy termin dzierżawy mija to kupujesz domenę i kuniec? Czyli, że nie masz możliwości nagłego wycofania się z umowy nawet jak byś miał klienta za 1 mln $

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×