Jump to content
DD

America.com - czy padnie nowy rekord?

Recommended Posts

No to teraz studzimy... :P Moj typ 4mln $

 

 

Jesli Duff & Phelps, Sedo i Afternic wycenili domenę do 8 mln $ to wydaje mi się, że o niedoszacowaniu nie może być mowy.

 

Wszyscy wiemy, ze wycena to jedno, a pieniądze z transakcji to drugie. Częsciej się zdarza, przynajmniej na polskim podwórku, że ninja schodzi za spore PLN-y niż, że dobra domena, generyk za niewiele więcej niż reg fee. Myślę tu oczywiście o tendencjach w wycenie. Gdyz tzw. poskie firmy wyceniające, za nindze dają do 5k a za dobre domeny znacznie, znacznie więcej.

 

Odwołajmy się do tego co moze byc pod domeną America.com. Moze to byc dobry TM dla produktu, moze biuro podrozy,

moze serwis informacyjny.. moze.. :P

 

Ameryka to dla większosci jednak USA, a nie meksyk, Ekwador, czy Ziemia Ognista.. Pod wieloma biznesowymi aspektami.. cholernie mocna trzyliterówka USA.com mogłaby osiągnąć cenę ponad 10mln.. Wycena Pb i części z Was wydaje mi się z kosmosu wzięta, ale czas pokaże.. :P

 

Wiem, że spłaszczam.. I sam mógłbym podac 1001 pomysłów jak zagospodarowac te domene, ale wydaje mi się, ze 10mln nie osiągnie. :)

 

Dodam tylko, ze Ameryka (USA) to obecnie zbliżająca się nieubłagalnie recesja (której Bush tak się wypiera :P), słabiutenki dollar, droga ropa, niejasne konflikty zbrojne..

Gdbym miał wybrac podobną domene za te samą cene, wybrałbym Europe.com lub Eu.com :P:D

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może AOL kupi ją do kompletu jeśli ruch jest duży ?

 

Ktoś przyjmuje zakłady czy zapytać o to bwin ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodam tylko, ze Ameryka (USA) to obecnie zbliżająca się nieubłagalnie recesja (której Bush tak się wypiera :)), słabiutenki dollar, droga ropa, niejasne konflikty zbrojne..

 

a co ma recesja do wartosci domeny, bo nie rozumiem?. Jak ktos ma forsy jak lodu, to i tak kupi. Czy to recesja, czy prosperita, ludzie zawsze i wszedzie beda szukac newsow, informacji, rzeczy...czy beda szukali newsow nt. recesji, czy na temat luksusu nieistotne. Zawsze jednak takie newsy moga znalezc sie na America.com, gdyby np. kupil ja Murdoch z News Corp czy inny media-inwestor lub ktokolwiek inny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co ma recesja do wartosci domeny...

Ma bardzo wiele wspólnego z tym, że w sensie pozytywnym.

Widmo recesji każe poszukiwać możliwości zainwestowania wolnych środków np. w nieruchomości ( chociażby wirtualne ) lub w inne źródła nie związane bezpośrednio z instrumentami finansowymi narażonymi na zwiększone ryzyko przy możliwej recesji.

Tak więc zakup domeny z wyższej półki może być rozwiązaniem idealnym przy rozwoju tego segmentu rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co ma recesja do wartosci domeny, bo nie rozumiem?. Jak ktos ma forsy jak lodu, to i tak kupi. Czy to recesja, czy prosperita, ludzie zawsze i wszedzie beda szukac newsow, informacji, rzeczy...czy beda szukali newsow nt. recesji, czy na temat luksusu nieistotne. Zawsze jednak takie newsy moga znalezc sie na America.com, gdyby np. kupil ja Murdoch z News Corp czy inny media-inwestor lub ktokolwiek inny.

 

Ano tak sie sklada ze ma.. Ale nie nie ma co pisac o podstawach ekonomii i zlozonosci biznesu domenowego, ktory jest takze uzalezniony od koniunktury.

 

Obstawiam ze domene moze kupic ktos z Europy..W kazdym badz razie nie z USA. Ilosc turystow w USA gwaltownie rosnie za sprawa slabego $.. Pamietajmy ze kiedys 10 mln $ to bylo 40 mln PLN,a dzis tylko 20mln :):P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiam 1 PLN ! ( słownie jeden kochany polski złoty), że coś pokrecą, odwołają albo coś innego wymyślą.

A co będzie jak będzie chciał "to coś" kupić jakiś zagorzały zwolennik tego pana z brodą co to niby w pieczarach sie ukrywa Bina L. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co będzie jak będzie chciał "to coś" kupić jakiś zagorzały zwolennik tego pana z brodą co to niby w pieczarach sie ukrywa Bina L. ?

 

ty naprawde wierzysz, ze on istnieje? :) poor guy!

 

 

Sugerujesz, ze odchodzacy Bush mialby ewentualnie znacjonalizowac domene America.com? ;)

 

BTW Czy bush.com jest jakas zakazana? nic pod nia nie ma, nie wyskakuje tez nic w web.archive.org a jest oplacona do 2011 r.

 

صدام.com (= Saddam.com)

 

بوش.com (= Bush.com)

 

الأمريكية.com (= America.com)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do aukcji america.com pozostało już nie wiele czasu!

 

Myślę że to będzie zdecydowanie jedna z top sprzedanych domen w tym roku. W takim razie proponuje konkurs na Di.pl. Wszyscy proponują w tym wątku nagrody o tematyce domen - gdy uzbieramy tego troche możemy założyć osobny wątek (tak jak w przypadku pizza.com gdzie użytkownicy będą mogli celować w ostateczną cenę), kto najbliżej ten wygrywa wszystkie nagrody.

 

 

Jako żeby były jakieś nagrody (:-P) z mojej strony oferuję 3x Domainers Magazine z których można się dowiedzieć co ostatnio słychać u naszych kolegów z za oceanu :lol:

DSCF3126.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starym już zwyczajem Active24.pl dołącza się do konkursu, którego zwycięzcą będzie osoba, która najlepiej obstawi kwotę, jaką osiągnie licytacja domeny America.com :lol:

Wartość nagród to ponad 1000 zł! Szczegóły sprawdź na końcu posta.

 

Licytacja domeny rozpocznie się 22 maja, zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja (myślę, że to rozsądne).

 

Podsumowanie dotychczasowych typów od najwyższej wyceny do najniższej (6 Zawodników):

 

krystekm - $12,600,780

pb - $11,000,000

kulas - $10,000,000

Daniel Dryzek - $7,777,777

Pan_Grzegorz - $6,000,000

novitz - $4,000,000

 

Myślę, że do jutra te typy można jeszcze zmienić (zostały wprowadzone jeszcze przed ogłoszeniem konkursy), potem już nie będziemy przyjmowali modyfikacji :)

 

REGULAMIN KONKURSU:

 

Zgłoszenia przyjmowane będą maksymalnie do godz. 24:00 21 maja 2008. WAŻNE - kolejne osoby, które będą brały udział w konkursie, nie mogą wytypować takiej samej kwoty jak poprzednicy. Nie można też zmienić raz ustalonej kwoty podanej po godz. 10:00 14 maja. Zwycięzcą zostaje osoba, która będzie najbliżej wylicytowanej kwoty za America.com i która pierwsza umieściła swój typ.

 

Jeśli zapomniałem o czymś ważnym, to dajcie znać.

 

NAGRODY I SPONSORZY :)

 

3. miejsce: levandowsky - Nagroda NIESPODZIANKA (myślę, że niektórzy się domyślają jaka :)

2. miejsce: tmi (di.pl) - 3 x Domainers Magazine

1. miejsce: Active24.pl - Oferta dla Klientów Hurtowych za 1 PLN netto (wartość nagrody 1000 PLN netto)

 

Małe objaśnienie do nagrody ufundowanej przez Active24.pl - Oferta dla Klientów Hurtowych upoważnia do odnawiania domen według następującego cennika:

 

* .pl - 62 pln

* .com.pl - 47 pln

* .waw.pl - 17 pln

* .com, .net, .org - 22 pln

* .eu - 17 pln

 

Ceny netto. Hurtowe ceny będą obowiązywały przez okres 1 roku od dnia, w którym zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Standardowa cena rocznego abonamentu hurtowego cennika to 1000 PLN netto. Oczywiście w przypadku obniżki cen przez rejestr domen .pl lub inny rejestr - ceny również ulegną obniżeniu.

 

Zapraszamy Sponsorów do udziału w konkursie ;) Jeśli pojawią się nowe nagrody, to postaramy się je rozmieścić według wartości.

 

P.S Oczywiście Zawodników też zapraszamy do zabawy ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel to ja od razu chciałbym zmienić mój typ na $ 23 500 000 :lol:

 

A co do nagrody to jeszcze pomyślę? Nie wiem gdzie jest mój Paszport Polsatu, jak znajdę to będzie w puli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obstawiam przedział cenowy: 8 - 8.3 mln $
krystekm - $12,600,780

pb - $11,000,000

kulas - $10,000,000

Daniel Dryzek - $7,777,777

Pan_Grzegorz - $6,000,000

novitz - $4,000,000

A ja co? Zostałem zdyskwalifikowany? :lol:

Rozumiem, że mój typ nie został wzięty pod uwagę ponieważ podałem cenę w widełkach?

W takim razie poprawiam się i typuje: $8,300,000

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja co? Zostałem zdyskwalifikowany? :)

Rozumiem, że mój typ nie został wzięty pod uwagę ponieważ podałem cenę w widełkach?

W takim razie poprawiam się i typuje: $8,300,000

Dokładnie tak - nie mogłem wpisać Twojego typu, bo był w widełkach :lol: Twój nowy typ zostanie uwzględniony przy następnym podsumowaniu :)

 

@ kulas - typ zmienię przy następnym podsumowaniu :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obstawiłem, że zostanie pobity rekord domeny sex.com i podtrzymam. :lol: W końcu to "Amerykę licytują" i aukcja może być zaskakująca. :)

 

14 mln $

 

Może nie do końca realnie, ale to tylko konkurs - taki wysoki mój typ i prosiłbym o uwzględnienie go. Dziękuję bardzo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Oczywiście Zawodników też zapraszamy do zabawy :lol:

 

A czy ja tez moge ? :)

 

Nie chcialbym psuc zabawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy ja tez moge ? :lol:

 

Nie chcialbym psuc zabawy :)

:) Proponuję, żebyś dodał swój typ pod koniec konkursu, żeby inni się Tobą nie sugerowali :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena może być interesująca i zaskakująca bo to doskonała okazja aby dokopać Ameryce którą nienawidzi połowa świata gdzie nie istnieje limit wydatków a taki Hugo Chavez może już zaciera rączki? A może mnie tylko ponosi wyobraźnia?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena może być interesująca i zaskakująca bo to doskonała okazja aby dokopać Ameryce którą nienawidzi połowa świata gdzie nie istnieje limit wydatków a taki Hugo Chavez może już zaciera rączki? A może mnie tylko ponosi wyobraźnia?:lol:

Ciekawy pomysł na wykorzystanie domeny :) Nie pomyślałem o tym - z tej perspektywy może być bardzo ciekawe, kto nabędzie domenę.

 

Aktualne zgłoszenia 12 Zawodników:

 

kulas - $23,500,000

thomaso - $14,000,000

krystekm - $12,600,780

pb - $11,000,000

qba.guzik - $10,500,000

kubolo - $10,200,000

p0zer - $8,300,000

Daniel Dryzek - $7,777,777

trzeźwy - $6,450,000

Pan_Grzegorz - $6,000,000

novitz - $4,000,000

rocker - $3,800,000

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że należałoby dodać do regulaminu następujący punkt:

 

Jeżeli cena końcowa domeny będzie zbliżona w równym stopniu do dwóch najbliższych jej "strzałów", to wygrywa ta osoba, która podała swój typ wcześniej.

 

Bodajże w poprzednim konkursie coś takiego było.

 

Od siebie chyba nie mam nic do zaoferowania do puli nagród, ale jak na coś wpadnę, to nie omieszkam dorzucić. :lol:

 

Pozdrawiam,

Kuba

 

edit: Właściwie to co napisałem zawiera się w tym co już napisał DD:

(...)i która pierwsza umieściła swój typ.

 

Wybaczcie niedoczytanie... :)

Edited by qba.guzik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że należałoby dodać do regulaminu następujący punkt:

Jeżeli cena końcowa domeny będzie zbliżona w równym stopniu do dwóch najbliższych jej "strzałów", to wygrywa ta osoba, która podała swój typ wcześniej.

Bodajże w poprzednim konkursie coś takiego było.

TAK, TAK - uwzględniłem tę uwagę w tym konkursie :lol:

 

"Zwycięzcą zostaje osoba, która będzie najbliżej wylicytowanej kwoty za America.com i która pierwsza umieściła swój typ."

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×