Jump to content
DD

America.com - czy padnie nowy rekord?

Recommended Posts

"Rodzina Soprano"

 

Rodzina Soprano - Klasyka !!! W tym roku obejrzałem całą serie w lutym (po raz trzeci). Powtórka z rozrywki po wakacjach B)

 

@Pan_Grzegorz

Po wcześniejszym twoim awatarze można było się domyśleć ze jesteś fanem tego serialu. Podobno ma powstać wersja kinowa - miodzio.

 

Polecam!!!!!!!! Jak ktoś lubi takie klimaty na pewno się nie zawiedzie!

 

 

Sorki za OT - ale nie moglem się powstrzymać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragnąc zaproponować coś czego jeszcze nie było... niniejszym:

 

6 666 666 $

 

Swoją drogą... w tych dniach, będzie licytowana jeszcze jedna równie kontrowersyjna domena, mająca równie wielu zagorzałych przeciwników co i zwolenników: Israel.com

 

Tak więc to może być dosyć ciekawa święta wirtualna wojna o ziemię obiecaną... istna cybernetyczna krucjata ;)

Nie jeden szejk za taki dzienny czy tygodniowy "urobek" z jednego dojnego szybu mógłby sobie pozwolić na... "podbicie" Ameryki i Israela ot... jedną transakcją.

 

Jednak nie mając zbyt dużego pojęcia czy ludzie w prześcieradłach mają świadomość wartości domen, będę sceptykiem.

 

Jako że obie domeny niosą w sobie tyleż samo pozytywnych emocji co i negatywnych... cena, którą proponuję dla America.com musi być równie kontrowersyjna B)

 

Swoją drogą "666" oznacza w hebrajskim "WWW" podobno, stąd taka też a nie inna propozycja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pragnąc zaproponować coś czego jeszcze nie było... niniejszym:

 

6 666 666 $

Na początku też myślałem o takiej kwocie, ale ostatecznie postawiłem na "szczęśliwą siódemką" B)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na początku też myślałem o takiej kwocie, ale ostatecznie postawiłem na "szczęśliwą siódemką" B)

 

DD

 

Na początku myślałem o wyborze 7 777 777 ale była już zajęta ;), stąd nie mając wyboru padło na "czarcią" liczbę a "7" to moja cyfra... rocznik 77 ;)

Wziął bym umarł w tym roku Elwis i jam się wziął bym zaraz po nim narodził :P i całe życie idzie za mną to siedem w takich lub innych postaciach aż się czasem dziwię..., jednak do tej pory nie mam pojęcia czy szczęśliwie ;) choć jestem w numerologii "jedynką". Wciąż czekam na swoje 7 minut w życiu ;).

Dlatego równie mocno będę kibicować siedmiu siódemkom :) Niech zwycięży szczęście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę psuć zabawy, ale czy domena nie zmieniła dzisiaj właściciela?

Raczej nie - a skąd takie przypuszczenia? B)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale Ameryka to nie tylko USA wink.gif
Ja bym nie ograniczał się jedynie do USA. Pamiętajmy, że są dwie Ameryki:
No i america.com to tylko nazwa pewnego regionu na świecie a nie państwa. Co innego usa.com lub unitedstatesofamerica.com

Fakt faktem, źle się wyraziłem przykładowo dla mnie china.com, india.com są więcej warte niż sama domena asia.com,oczywiście można się nie zgodzić itd.. ale w mojej opinii w ten sposób mamy bardziej sprecyzowana grupę docelową.

Analogicznie america.com jest ok,w dobie globalizacji itd.. ale jako powiedzmy "potencjalny" inwestor powalczyłbym o największy najcenniejszy całego kawałek tortu, bo america to USA, Kanady, Brazylii, Argentyna i cała reszta mniej lub bardziej rozwinięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt faktem, źle się wyraziłem przykładowo dla mnie china.com, india.com są więcej warte niż sama domena asia.com,oczywiście można się nie zgodzić itd.. ale w mojej opinii w ten sposób mamy bardziej sprecyzowana grupę docelową.

Analogicznie america.com jest ok,w dobie globalizacji itd.. ale jako powiedzmy "potencjalny" inwestor powalczyłbym o największy najcenniejszy całego kawałek tortu, bo america to USA, Kanady, Brazylii, Argentyna i cała reszta mniej lub bardziej rozwinięta.

 

trochę "pieprzu" całej sprawie z America.com może dodawać również sprawa Amero - czyli waluty, która w przyszłości ma zastąpić dolara. Ma być walutą wprowadzoną w całej Ameryce Północnej...

 

Generalnie podobno "nieformalnie" Meksyk, USA, i Kanada są już jednym państwem, i po kolei na wielu szczeblach administracyjnych w tych krajach są podejmowane decyzje to umożliwiające w poszczególnych sektorach. Sytuacja ta nie jest podana do opinii publicznej by nie powodować zbędnych spekulacji, chaosu, a może i zamieszek antyglobalistów.

A jest to oczywista odpowiedź Ameryki jako takiej na Unię Europejską. Chodzi oczywiście o stabilizację waluty, a wszyscy wiemy w jakiej sytuacji jest dolar. USA wraz z Meksykiem i Kanadą będą dużo potężniejsze ni pojedynczo tak jak Unia jest dużo potężniejsza jako całość niż poszczególne państewka.

 

Tak więc Unie państw na poszczególnych kontynentach tworzą powoli z samych kontynentów Mega Państwa. Jest Unia Afrykańska, jest jakaś w Ameryce Południowej i są Unie w Azji. Tak więc również wydaje mi się kiedyś jest wielce prawdopodobne, ale to dość futurystyczne podejście że będzie 6 Państw - kontynentów (Antarktydy nie liczymy), a w końcu jedno... Earth B) zarządzane prawdopodobnie w Waszyngtonie...

 

Patrząc już teraz w Unii Europejskiej bez granic... Państwa są tylko umownymi tworami geograficznymi z mniej lub bardziej zaakcentowaną odrębnością. To na pewno ma wpływ na przyszłosć i popularność samych domen. W sytuacji kiedy Ameryka Północna połączy się... Domeny .us, .mx czy .ca tracą sens funkcjonowania. Nie powoli ale sukcesywnie a .com umocni sie wtedy jeszcze bardziej.

 

Może też podobnie być w zjednoczonej Europie... gdzie domeny krajowe będą może wypierane przez .eu może tak być lecz nie musi, ponieważ utopię jednego wielkiego globalnego kraju obiecywali już Juliusz Cezar, Aleksander Macedoński, Czyngis Chan, niejaki Hitler i Stalin również. Nawet taką Jugosławię próbowano zjednoczyć... i nie wyszło i podzieliła się na państwa-miasta a co dopiero całą Europę zjednoczyć... wydaje się abstrakcją, jednak kto wie.

 

A do tego czasu takie domeny jak America.com, Europe.com ASIA.com mogą mieć jakieś tam znaczenie. Podobnie jak rozszerzenia .eu .asia itd.

 

Z drugiej strony formowanie się mega państw i tym samym nowych domen... a później i rozpadanie i tworzenie domen dla nowych państewek absolutnie nie jest czymś złym... najważniejsze ze jest ruch w interesie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy post ramirez B) Aż nie wiem co dodać :) Faktem jest, że najważniejszy jest ruch w interesie - tak jak piszesz. Myślę, że domenom krajowym nic nie grozi, bo ludzie zawsze będą się chcieli jakoś wyróżniać. Zresztą Europa jest jednak inna niż USA. Jestem entuzjastą jeśli chodzi o .eu, ale jednak długo nie będzie ta domena porównywalna do .com. Miną dziesiątki a może i setki lat zanim wszyscy na Starym Kontynencie będą mówić po angielsku, rosyjsku czy niemiecku.. Może to nigdy nie nastąpi - a jeśli nawet, to nie będzie to już nasze zmartwienie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem entuzjastą jeśli chodzi o .eu, ale jednak długo nie będzie ta domena porównywalna do .com. Miną dziesiątki a może i setki lat zanim wszyscy na Starym Kontynencie będą mówić po angielsku, rosyjsku czy niemiecku.. Może to nigdy nie nastąpi - a jeśli nawet, to nie będzie to już nasze zmartwienie B)

 

A co ma domena .eu do angielskiego? Kazdy kojarzy .eu z Europa i angielski nie ma tu nic do rzeczy. Wg mnie np w Polsce .eu jest juz cenniejsze dla firm niz .com (choc dla domainerow jeszcze nie), powszechnosc tej domeny to kwestia kilku lat, nie wiecej.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co ma domena .eu do angielskiego? Kazdy kojarzy .eu z Europa i angielski nie ma tu nic do rzeczy. Wg mnie np w Polsce .eu jest juz cenniejsze dla firm niz .com (choc dla domainerow jeszcze nie), powszechnosc tej domeny to kwestia kilku lat, nie wiecej.

Tak - też się z tym zgadzam, że .eu zaczyna być cenniejsza od .com. A angielski jest po prostu językiem, który łatwo się upowszechnia, bo jest łatwy do nauczenia (przynajmniej dla nas - Europejczyków). Jeśli spotyka się Niemiec i Francuz, i Polak, i jeszcze ktoś, to na 95% wspólnym językiem dla nich wszystkich będzie angielski. Ale wymieniłem też Rosyjski i Niemiecki, bo Europa może się przecież też podzielić na kilka regionów - sam jakoś nie mogę sobie wyobrazić nawet za 100 lat, że w Rosji będzie się mówiło po angielsku B)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - też się z tym zgadzam, że .eu zaczyna być cenniejsza od .com. A angielski jest po prostu językiem, który łatwo się upowszechnia, bo jest łatwy do nauczenia (przynajmniej dla nas - Europejczyków). Jeśli spotyka się Niemiec i Francuz, i Polak, i jeszcze ktoś, to na 95% wspólnym językiem dla nich wszystkich będzie angielski. Ale wymieniłem też Rosyjski i Niemiecki, bo Europa może się przecież też podzielić na kilka regionów - sam jakoś nie mogę sobie wyobrazić nawet za 100 lat, że w Rosji będzie się mówiło po angielsku :)

To nie jest tak jak mowisz Daniel, angielski jest obecnie taki popularny nie dlatego, ze jest latwy do nauczenia tylko dlatego, ze przez ostatnie lata to panstwa anglojezyczne byly najsilniejsze i to one dyktowaly warunki. Teraz to sie zmienia i angielski moze juz tylko tracic na popularnosci, inaczej byc nie moze, co pokazuje historia B)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest tak jak mowisz Daniel, angielski jest obecnie taki popularny nie dlatego, ze jest latwy do nauczenia tylko dlatego, ze przez ostatnie lata to panstwa anglojezyczne byly najsilniejsze i to one dyktowaly warunki. Teraz to sie zmienia i angielski moze juz tylko tracic na popularnosci, inaczej byc nie moze, co pokazuje historia :)

Mogę nie mieć racji, bo nie jestem specjalistą od badania języków :) Ale z doświadczenia wiem, że ludzie posługujący się różnymi językami, kiedy trzeba się wspólnie porozumieć - używają angielskiego :P Tyle praktyki. Nie wiem jak jest w teorii :P Nie mówię też, że to się nie zmieni. Zgodzę się, że hiszpański jest też np. popularny, ale jednak bardziej w Ameryce niż w Europie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie robiliśmy podsumowania - aktualne zgłoszenia 38 Zawodników:

 

kulas - $23,500,000

szogun - $14,600,000

cabona - $14,560,000

thomaso - $14,000,000

krystekm - $12,600,780

pb - $11,000,000

qba.guzik - $10,500,000

Kornel - $10,400,050

kubolo - $10,200,000

amfre - $10,000,001

Domain - $10,000,000

Pan_Grzegorz - $9,500,500

levandowsky - $9,500,000

Noname - $9,200,000

kamil2n - $9,100,000

skuwiak - $9,000,000

opony - $8,900,000

netkurier - $8,750,000

dariush - $8,700,000

Kangur - $8,500,000

p0zer - $8,300,000

lisz55 - $8,253,666

Relayed - $8,000,100

zaam - $8,000,000

Daniel Dryzek - $7,777,777

FlashT - $7,666,000

kilgna - $7,480,000

Azel - $7,000,000

ramirez - $6,666,666

trzeźwy - $6,450,000

tygrysek - $6,100,000

camelson - $5,800,000

www.okk.pl - $5,500,000

gosel - $5,000,000

sandman - $4,600,000

novitz - $4,000,000

stoprocent - $3,999,999

rocker - $3,800,000

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawno nie robiliśmy podsumowania - aktualne zgłoszenia 38 Zawodników:

[...]

p0zer - $8,300,000

[...]

 

DD

Dzisiaj w nocy miałem sen... nie chcę nic pisać, ale... powinienem być pogrubioną czcionką :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj w nocy miałem sen... nie chcę nic pisać, ale... powinienem być pogrubioną czcionką :)

Jak wygrasz konkurs, to Cię pogrubimy - nic się nie martw :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym miał się teraz sugerować Waszymi wycenami, to postawiłbym na $9 180 000 :P, ale zostaje przy swoim typie, bo domainerom zależy na jak najwyższej cenie, a kupcom na jak najniższej. To nie jest aukcja WOŚP :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Europa miała by mówić jednym językiem? Niemozliwe. Prędzej by chyba ktoś wymyślił jakiegoś uniwersalnego tłumacza jak w star treku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Europa miała by mówić jednym językiem? Niemozliwe. Prędzej by chyba ktoś wymyślił jakiegoś uniwersalnego tłumacza jak w star treku :)

Nikt nie mówi, że teraz czy za 10 lat, ale czy jesteś pewien, że za 200-300 lat ludzie na całym świecie nie będą mówili jednym językiem? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nie mówi, że teraz czy za 10 lat, ale czy jesteś pewien, że za 200-300 lat ludzie na całym świecie nie będą mówili jednym językiem? :)

 

DD

pewnym to można jedynie być własnej śmierci, ale uważam to jednak za mało prawdopodobne, żeby wczyscy mówili jednym językiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
... uważam to jednak za mało prawdopodobne, żeby wczyscy mówili jednym językiem

chyba, że zero-jedynkowym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji aukcji domeny America.com wspomnę też o domenie Israel.com, o której była już zresztą mowa również w tym wątku. Właśnie pojawił się artykuł na ten temat w serwisie TheDomains.com:

http://www.thedomains.com/2008/05/15/traff...s-in-jerusalem/

 

CEO Moniker.com - Monte Cahn przewiduje, że domena sprzeda się za przynajmniej $5.5 miliona na aukcji na żywo na konferencji T.R.A.F.F.I.C. w Orlando. Co ciekawe, domena została zarejestrowana w 1994 roku przez swojego obecnego właściciela Jean-Noel Frydmana, który obecnie mieszka w Miami.

 

Zaciekawiła mnie również wypowiedź przedstawiciela izraelskiego ministerstwa ds. turystyki w Londynie, który mówi, że jeśli domena zostanie kupiona przez właściwą osobę, to będzie to miało bardzo dobry wpływ na Izrael. Ciekawe, dlaczego rząd Izraela nie pomyślał, żeby sam kupić tę domenę. A może pomyślał, tylko nie chce się z tym na razie zdradzać..? :) Tak czy inaczej ta aukcja będzie również jedną z ciekawszych w nadchodzących dniach.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×