Skocz do zawartości

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3371 odpowiedzi w tym temacie

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Od strony listy domen na sprzedaż pewnie tak. Gorzej z fakturowaniem, listą domen do opłacenia, transakcjami Escrow itp - to wszystko trzebay by gruntownie przeryć :)

Gdy odnowienia w NASKu są drogie, wszystkich mych domen utrzymać nie mogie...

Ekspert

Ekspert
  • Advert

aaaa

aaaa

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Faktury wystawia Dropped za sprzedaż domeny. Jeśli sprzedający chce zaksięgować sprzedaż, to wystawia Dropped swoją fakturę. Wydaje mi się, że jest to opisane w pomocy :)

Sprzedaż domen w tandemie jest dobrym pomysłem, tyle że dość skomplikowanym od strony logistycznej. Myślę cały czas jak to zrobić sensownie.

Witam

odpowiedz mi prosze jak prostemu chlopu...:)

czyli kupujac domeny na aukcjach kupuje je od dropped mimo, ze nie sa ich wlascicielem??? czy to ze sprzedajacy przekazal kod authinfo czyni dropped wlascielem tych domen na chwile???

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Dokładnie tak :)

kob22

kob22

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
Witam,
Na aukcjach nie ma informacji o PR, BL, SITE, INFO. Dla mnie jest to podstawa.
Tak samo nie ma sortowania wg. PR, BL, SITE.

Jeżeli takie coś będzie z chęcią zacznę korzystać z Waszych usług.

rocker

rocker

ńndża

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 711 postów
+ gdyby sprawdzało pozycje w Google na kilka wybranych fraz kluczowych.

.

yarowa

yarowa

Przewodnik i opiekun bokserów :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3227 postów

Michał a może wystarczy przy domenie dodać jakiś znaczek +IDN i kupujący będzie wiedział, że razem z licytowaną domeną dostanie drugą z ogonkami.

Myślę, że pomysł kulasa jest dobry. Od strony prawnej jednak, należałoby to w taki sposób zabezpieczyć (może w Regulaminie, na którego treść "zgadza się przecież " sprzedający), aby osoba wystawiająca domenę na aukcję, nie mogła się później "wykręcić sianem", że kliknęła przypadkiem w taki znaczek, albo, że już tam był, a ona go nie zauważyła ...

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Może tak, po aukcji jest okres blokady, tzn. pieniądze wpłacone, a domena w posiadaniu Dropped, kiedy sprzedający dokona transferu domeny idn, i kupujący zaakceptuje to poprzez link, to blokada zwalnia się, kupujący otrzymuje domenę, a sprzedający pieniądze.

Interson

Interson

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1928 postów

+ gdyby sprawdzało pozycje w Google na kilka wybranych fraz kluczowych.

Nie przesadzajmy, przecież to nie centrum pozycjonera.

interson.pl - realizacja przedsięwzięć e-commerce od A do Z

yarowa

yarowa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3227 postów
... a w jaki sposób usunąć "zabłąkaną" domenę, którą załączyłem niechcący,
do "domen na sprzedaż" (nie, odznaczyć, że nie jest na sprzedaż, lecz usunąć)?
Nie dostrzegłem możliwości usunięcia domeny ... Nie wadzi mi ona, ale po co ma tam, tkwić w bezruchu :D.

Edit:
jak usunąć domenę z Panelu domen "na sprzedaż"? Ktoś może obeznany jest w takiej kwestii :D"

Użytkownik yarowa edytował ten post 28 July 2008 - 03:14

Luke

Luke

obserwator z ramienia

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1705 postów
Michal .... Ta aktualna promocja prowizji dotyczy aukcji wystawionych do 31 lipca, czy tez sfinalizowanych do tego dnia ?

kob22

kob22

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Witam,
Na aukcjach nie ma informacji o PR, BL, SITE, INFO. Dla mnie jest to podstawa.
Tak samo nie ma sortowania wg. PR, BL, SITE.

Jeżeli takie coś będzie z chęcią zacznę korzystać z Waszych usług.

Przypomnę o sobie. Przepraszam, że jestem natrętny, ale zależy mi na tych informacjach, wystarczyłby nawet sam pr.

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Usuwania domen jeszcze nie ma, ale ponieważ są zgłoszenia aby je dodać, będzie wkrótce dostępne. Promocja dotyczy aukcji sfinalizowanych do 31 lipca (pewnie trochę ją przedłużę bo wracam dopiero za tydzień :) ). O PR na aukcjach pomyślę.

yarowa

yarowa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3227 postów

Faktury wystawia Dropped za sprzedaż domeny. Jeśli sprzedający chce zaksięgować sprzedaż, to wystawia Dropped swoją fakturę.

[...]

... czyli kupującym domenę (od jej dotychczasowego abonenta), jest faktycznie, zarówno w przypadku osoby fizycznej lub prawnej (jako sprzedających) firma "Michau Enterprises ..." , czy tak?
Co jednak w przypadku, kiedy"docelowy abonent" zażyczy sobie (będzie miał "kaprys) jakiś 'tradycyjny" i papierowy wniosek cesji, pomimo transakcji przy pomocy authinfo? Np przy jakiejś transakcji Escrow, domeny spoza Dropped? Powiedzmy, że docelowy abonent i dotychczasowy abonent domeny, umawiają się na przekaz domeny spoza Dropped, ale przy pomocy Escrow w Dropped?
Rozumiem/mam nadzieję, że po prostu go nie otrzyma? Od dotychczasowego abonenta domeny, abonent docelowy nie otrzyma wniosku papierowego, gdyż ten scedował swoje prawa na "Michau Enterprises ..." . "Michau Enterprises ..." natomiast "papierków" takich nie wystawia ...
Nie wiem, czy dobrze myślę, ale nie spałem całą noc, więc wybaczcie, jeśli mi się cosik pokręciło :).

Użytkownik yarowa edytował ten post 29 July 2008 - 05:40

korneliusz.com

korneliusz.com

Najlepsze domeny na sprzedaż

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4609 postów
Nie wiem czy było, ale według mnie wyszukiwarka domen działa dziwnie. Wpisuję "notariusz" w wyświetla mi domeny "notebooki..." O co biega?

Interson

Interson

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1928 postów

Nie wiem czy było, ale według mnie wyszukiwarka domen działa dziwnie. Wpisuję "notariusz" w wyświetla mi domeny "notebooki..." O co biega?

Zapewne porównało część wyrazu - "not".

korneliusz.com

korneliusz.com

Najlepsze domeny na sprzedaż

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4609 postów
Na bank, ale przy takiej ilości domen to nie jest dobre.

Interson

Interson

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1928 postów

Na bank, ale przy takiej ilości domen to nie jest dobre.

Z pewnością powinna zostać zwiększona długość porównywanych części wyrazów.

yarowa

yarowa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3227 postów
Pewną kwestię z zakresu prawa podatkowego, wychwyciła znajoma mi Osoba, z wykształcenia księgowa.

Rzecz odnosi się, do sytuacji, kiedy sprzedawcą jest osoba fizyczna. W pomocy Aftermarket/Dropped, widnieje taka informacja:

"Jeśli sprzedawcą domeny jest osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, sprzedaż domen rozlicza się jako działalność wykonywaną osobiście w odpowiednim zeznaniu rocznym PIT."

Definicja "działalności wykonywanej osobiście", jest oczywiście ściśle określona w Ustawie.
Moje pytanie: czy z taką wykładnią, zgadza się polska "skarbówka"? I jaka dokładnie byłaby podstawa prawna, uzasadniająca taką formę rozliczania się z "fiskusem"?

Sprawa o tyle istotna, że w postaci ewentualnego błędu w treści "Pomocy" (dopuszczam też, że to księgowa się myli), setki osób fizycznych sprzedających na Aftermarket swoją domenę, po 30 kwietnia przyszłego roku stać się mogą w oczach polskiego systemu podatkowego, prawdziwymi spekulantami -_- , przestępcami ;) , a areszty się zapełnią ;).

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Tekst ten został opracowany na podstawie wiadomości z niniejszego forum (był wątek opisujący sposób rozliczania się z fiskusem). Jesli jest taka potrzeba, mogę powisieć na infolinii podatkowej i się jeszcze dokładniej dopytać.

yarowa

yarowa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3227 postów

Tekst ten został opracowany na podstawie wiadomości z niniejszego forum (był wątek opisujący sposób rozliczania się z fiskusem). Jesli jest taka potrzeba, mogę powisieć na infolinii podatkowej i się jeszcze dokładniej dopytać.

Myślę, że jest. Z tego, co mi się "obiło o uszy", to w przypadku działalności wykonywanej osobiście, jest chyba jakiś wymóg obustronnego podpisania odpowiedniej umowy w tym zakresie ... I mam nadzieję, że się mylę -_-.
W przypadku, jeśliby - nie daj Boże, oczywiście - ta aktualnie zamieszczona informacja na "Aftermarket" i "Dropped", okazała się być nieprecyzyjna lub błędna, jest jeszcze czas, aby nikt od strony formalnej się do tego nie przyczepił.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych