Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy nie dałoby się w liście założonych opcji uruchomić jakiegoś podglądu stanu domeny? Mam na myśli to czy spada czy została opłacona. Ktoś np. zakłada kilkadziesiąt opcji na domeny które wygasają niebawem i chciałby znać aktualny ich stan a nie musieć sprawdzać każdej poprzez WHOIS. Ma to sens czy tylko ja jestem taki leniwy? :rolleyes:

 

Wystarczy Ci dropseek do takiej zabawy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy Ci dropseek do takiej zabawy :rolleyes:

 

A mnie wystarczy taki prosty skrypt bash, parę razy dziennie go sobie uruchamiam i patrzę czy coś nowego się pojawiło i czy coś zostało przedłużone:

 

for i in `cat opcje`; do dig "$i" | grep NX >/dev/null && echo "$i" && echo "$i" >>opcje-temp; done

diff opcje-temp-old opcje-temp

mv -f opcje-temp opcje-temp-old

 

Wadą jest to że trzeba aktualizować plik opcje ręcznie, ale to też sobie oskryptowałem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze by tak usunac podkreslenie nazwy domeny, na liscie wygasajacych domen?

Zeby odroznic q od g trzeba najezdzac myszka na nazwe. ;p

Za duzo roboty. :rolleyes:

Edited by pokoleniex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche sie zdziwilem sprawdzajac whois dla pewnej mojej domeny. Domenę zarejestrowana przez Dropped, mam ja w panelu, jednak dane we whois sa innego abonenta. :)

Teraz zastanawiam sie, czy mam sprawdzic kilkaset innych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale 3 minuty temu dropped sam zmienił abonenta jednej z moich domen... właśnie otrzymałem potwierdzenie z dns.pl - Wie ktoś co jest grane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem dlaczego, ale 3 minuty temu dropped sam zmienił abonenta jednej z moich domen... właśnie otrzymałem potwierdzenie z dns.pl - Wie ktoś co jest grane?

 

 

u mnie to samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, Michau, przesadziłeś... dostałem właśnie 18 powiadomień o zmianie abonenta, a kolejne wciąż spływają...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, Michau, przesadziłeś... dostałem właśnie 18 powiadomień o zmianie abonenta, a kolejne wciąż spływają...

 

Ciekawe na kogo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie to samo

 

tez to mam dwie domeny zrejterowaly - przydalyby sie jakies wyjasnienia

Dodatkowo, zauwazylem ze jest to ta sama osoba, na ktorej dane zostaly zarejestrowane dwunastka.pl oraz tren.pl, ktore nie zostaly oplacone i mialy wyladowac na aukcji publicznej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maverick Domainers się nie martwcie, id abonenta mjp_option mówi samo za siebie.

 

Ja się martwię tym, że mi dropped pozmieniał abonenta z osoby fizycznej na firmę. Miałem przecież jakiś powód żeby ukryć dane (nie chciałem żeby mnie chętni nękali telefonami ;-).

 

[edit] Tzn. przejmujcie się, przejmujcie, chodzi mi tylko o to że to jest łatwe do wyprostowania, bo "zostało w rodzinie". Chyba że to firma założona do wyprowadzenia najlepszych domen z dropped, to potem szukaj wiatru w polu. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo. Nastapila zmiana abonenta domeny *********.pl.

 

 

Mam się bać? Jak się chronić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam się bać? Jak się chronić?

 

Z tego co widzę, authinfo są nadal dostępne, choć nie wiem jak z domenami które zmieniły abonenta na 'obcego'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co widzę, authinfo są nadal dostępne, choć nie wiem jak z domenami które zmieniły abonenta na 'obcego'.

Dzwońcie do Michała, niech coś z tym zrobi bo nam domeny spierd***lą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak można zobaczyć mając domenę w dropped kto jest abonentem domeny(czy jestem nadal "właścicielem" domeny), jak sprawdzić dane bo przez whois są ukryte a czy przez panel w dropped można to zobaczyć?

 

edit: ok, odkryłem whois, u mnie na szczęście nic się nie zmieniło.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak można zobaczyć mając domenę w dropped kto jest abonentem domeny(czy jestem nadal "właścicielem" domeny), jak sprawdzić dane bo przez whois są ukryte a czy przez panel w dropped można to zobaczyć?

 

chyba wystarczy zakladka domeny--->lista domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak można zobaczyć mając domenę w dropped kto jest abonentem domeny(czy jestem nadal "właścicielem" domeny), jak sprawdzić dane bo przez whois są ukryte a czy przez panel w dropped można to zobaczyć?

Porównaj we WHOIS registrant's handle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może tak działa właśnie automat dropped?

Operacja zmiany danych abonenta powoduje zmianę daty ostatniej modyfikacji – przyglądając się niektórym domenom zarejestrowanym w dropped zauważyłem pewną prawidłowość – domeny zarejestrowane przez zupełnie inne podmioty miały taką samą datę modyfikacji - różniły się tylko godziną. Zbieg okoliczności ?

Może Michau dba po prostu aby na Nasze domeny nie były zakładane opcje ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. a to co, nowa forma promocji Dropped skierowana do domainerów buszujących w listach spadów?? ;)

 

DOMAIN: michau-nieustannie-testuje.pl is releasing after test

 

created: 2008.10.23 11:51:12

last modified: 2008.10.23 11:51:12

expiration date: 2008.11.09 10:51:12

 

rozumiem, że ktoś chce przekazać, iż Dropped.pl cały czas szuka nowych ulepszeń :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 maile o zmianie abonenta dla 2 domen. Whois pokazuje "nowych" abonentów. Nie bardzo rozumiem co się dzieje z domenami w dropped.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam to samo. Co jest !?

 

Na szczęście te ciekawsze mam już w az.pl ale to nie zmienia faktu, że ktoś zmienił abonenta moich 2 domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już znalazłem rozwiązanie.

 

Jakie?

 

 

Która to już wpadka serwisu?

 

To nie ma znaczenia. Nie liczy się która tylko co się stało?

Jeszcze kilka i zacznę się bać odbierać maile :(

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×