Jump to content
korneliusz.com

cern.pl

Recommended Posts

Kupiłem na aukcji domenę cern.pl. Po jakimś czasie zgłosił się do mnie człowiek o nazwisku Cern i pisze, że chce odkupić domenę. Zaproponowałem mu rozsądną cenę, ale się nie zgodził i zaczął mnie szantażować. Dzisiaj napisał, że składa pozew do naszego ulubionego sądu polubownego przy NASK i też, że posiada firmę, która się nazywa CERN. Domeny nie ma w archive.org ani w bazie uprp.pl.

 

Poza tym znalazłem:

 

1. Europejska Organizację Badań Jądrowych CERN.

2. Chinese Ecosystem Research Network(CERN)

3. Wszystkie osoby które posiadają nazwisko Cern

4. Rugby Club CERN

5. CERN - Cernunnos Motorcycle Club

6. CERN Productions in Hertfordshire

7. China Environment Resources Net

8. Cern Italia

9. Cheap Emotional Response Network - CERN productions

10. Cernaerospace

 

Co o tym myślicie?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak lekko offtopic ale perełka więc chciałem się podzielić ;-)

 

Mam swoje nazwisko domenę .pl i kilka m-cy temu zgłosił się pewien ktoś z podobnym zapytaniem tylko ja nie wyraziłem chęci sprzedaży domeny. Zainteresowany poszedł tym samym torem co wyżej a jak znudziło mi się czytanie jego gróźb to napisałem mu, że tak się składa , że i ja się tak nazywam :) i teraz najlepsze cytuje "jestem starszy od Ciebie więc mi się należy domena" ;-)

 

Oczywiście ignorowałem dalszą korespondencje :)

 

(mojego wieku domyślił się zapewne z e-maila kontaktowego typu xxxx1980@xx.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do procesu, jeszcze daleko, bo w mailach można pisać wiele, ale zawsze masz motywację do zgłębienia wiedzy i przygotowania się, istotne, nie odzywaj się już sam do niego,

Share this post


Link to post
Share on other sites
"jestem starszy od Ciebie więc mi się należy domena" ;-)

Nominuje powyższy argument na tekst roku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i teraz najlepsze cytuje "jestem starszy od Ciebie więc mi się należy domena" ;-)

 

..taa, a moja babcia była dziwniejsza bo miała wąsy, więc mi sie należy, hehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

było zapytać gościa o test IQ (płatny smsem) i napisać, że poniżej ... , nie można miec domen, więc prosisz o zaświadczenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"jestem starszy od Ciebie więc mi się należy domena"

Było mu odpisać - Umrzesz prędzej niż ja więc statystycznie jesteś w mniejszej potrzebie do posiadania tej domeny :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie masz się czym przejmować. Wyłudzenia już na stałe weszły w świat internetu. Ignoruj go. Jak pojawi się sprawa, będziesz miał około 2 tygodni na przygotowanie się do niej. Bądź pewny swego. Pozatym nie ma TM a to całkowicie dyskwalifikuje faceta na starcie.

 

pozdrawiam

 

dombiz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co o tym myślicie?

pod domena umiesc napis w stylu:

 

Pod tym adresem planowane jest powstanie strony o ...(tutaj dowolne nieistniejace rozwiniecie skrotu CERN)

Zapraszamy wkrótce.

Prosimy kontaktowac sie z nami pod adresem ....@sylyx.com

 

Kiedy koles zglosi sie ponownie to go wysmiej , jezeli zaproponuje kupno to powiedz cene 5x wieksza niz ostatnio i

poinformuj go, ze Twoja strona jest na ukonczeniu i za tydzien cena bedzie 10x wieksza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zainteresowany poszedł tym samym torem co wyżej a jak znudziło mi się czytanie jego gróźb to napisałem mu, że tak się składa , że i ja się tak nazywam :) i teraz najlepsze cytuje "jestem starszy od Ciebie więc mi się należy domena" ;-)

Mój też jest niezły. To jest bardzo poważne - "W dniu jutrzejszym zamierzam zawieźć do kancelarii dokument pozwu w postaci pisemnej." :)

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj napisał, że składa pozew do naszego ulubionego sądu polubownego przy NASK i

 

No sylyx to jakis nowy sad arbitrazowy powstal w nocy jak "odsypialem Krakow" bo nie znam zadnego sadu przy NASK !

A serio to nie czepiam sie ale sa dwa Sady arbitrazowe jeden przy Polskiej Izbie informatyki i Telekomunikacji a drugi to Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Rozumiem ze chcialbys zeby powstal trzeci i bedziesz na rzecz takiego lobbowal bo pokazales rozne umiejetnosci lobbingu w Krakowie ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przepraszam, mało spałem od spotkania. Napisał, że się odbędzie w sądzie ds. domen internetowych, ul. Koszykowa 54, 00-675 Warszawa (www.piit.org.pl).

 

Co sądzisz o sprawie?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak poza tym, cern.pl to całkiem ładna czteroliterowa polska domena :)

 

#czteroliterowe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
To przepraszam, mało spałem od spotkania. Napisał, że się odbędzie w sądzie ds. domen internetowych, ul. Koszykowa 54, 00-675 Warszawa (www.piit.org.pl).

 

Co sądzisz o sprawie?

 

 

OK

a wracjac do tego o co zapytales to na moje oko wyglada to na huki .Coz gosc mysli ze sie wystraszysz .

Nie koresponduj z tym panem a bedziesz sie martwil jak dostaniesz zapis na sad nie teraz przed czasem .

To ze pan ten ma tak na nazwisko to zupelnie bez najmniejszego znaczenia i jakbys uwaznie sluchal wykladu pani dr.Ozegalskiej-Trybalskiej to bys wiedzial .

Nie naruszasz jego dobr osobistych a to jedyny glowny argumen przy rejestracji i wykorzystywaniu domen "nazwiskowych"

Tez sie zgadzam ze sad ewentualnie bedzie musial potraktowac to jako akronim .Nie przychodza mi do glowy zadne madre argumenty na ktorych moglby oprzec sensowne powództwo ale moze czegos nie wiemy ? Na podstawie tego co napisales naprawde gosc nie ma zadnego argumentu a to ze mu sie tak wydaje ze ma to moze wynika z tego ze .........jest starszy ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do mnie też ostatnio pisał pan o czteroliterowym nazwisku, które w dodatku jest jednocześnie wyrazem słownikowym. Korespondencja wyglądała mniej więcej tak (z pamięci, bo nie mam teraz dostępu):

 

- dzień dobry, chciałbym kupić domenę xxxx.pl

- proszę bardzo, 1000 zł netto

- ale skąd ta kwota? nie ma w cenniku ani w regulaminie, a w ogóle to proszę wystawić domenę na aukcję

- rynek wtórny nie jest regulowany cennikiem ani regulaminem, domena nie będzie wystawiona na aukcji

- zapoznaliśmy się wraz z prawnikiem z orzecznictwem w sprawie domen, nie ma pan najmniejszych szans, więc proponuję 350 zł

- nie obawiam się takiego straszenia, bo (tu dużo argumentów dlaczego domena zostanie u mnie), nowa cena to 2000 zł netto

- zdaję sobie sprawę że moje argumenty były słabe, ale handel domenami jest kontrowersyjny

- nie widzę kontrowersji w ochronie swojej własności

- ale gdybym miał fiata pana dziadka i chciałbym sprzedać za 2000 zł to czułby się pan tak jak ja teraz; cena powinna być ustalona na aukcji

- jeśli zbierze pan wszystkie lub przynajmniej większość osób o tym nazwisku [w Polsce jest ich ponad 500], chętnie wystawię aukcję od złotówki

- [na razie cisza]

 

No i tak się można przepychać przy każdej okazji, jeśli ktoś ma ochotę. Już kilka(naście?) razy straszono mnie sądem (zwykle polubownym), a jeszcze nie miałem żadnej sprawy - a szkoda, bo większość z nich była z góry przegrana dla powoda, więc mógłbym się czegoś nauczyć na cudzy koszt... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
, więc mógłbym się czegoś nauczyć na cudzy koszt... ;-)

 

 

Tez tak myslalem jak zaczela sie sprawa o zabytki.pl ktore mi zabrano ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez tak myslalem jak zaczela sie sprawa o zabytki.pl ktore mi zabrano ;)

 

Czegoś na pewno się nauczyłeś. Tyle, że w tym konkretnym przypadku akurat na swój koszt :P Niestety

Dobrze, że przy tej okazji poruszyłeś kwestię zabytki.pl, która pokazuje, że tak naprawdę przy obecnym stanie niczego nie można być pewnym.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×