Jump to content
fandomen

Własne nazwisko w domenie

Domena z własnym nazwiskiem   

76 members have voted

  1. 1. Najlepsza domena z własnym nazwiskiem:

    • imienazwisko.pl
      9
    • imienazwisko.com
      1
    • imienazwisko.eu
      1
    • nazwisko.pl
      55
    • nazwisko.com
      8
    • nazwisko.eu
      2
  2. 2. Domena z własnym nazwiskiem do interesów w kraju i po za krajem:

    • .pl
      44
    • .com
      27
    • .eu
      5
  3. 3. Warto posiadać cały pakiet ze swoim nazwiskiem?

    • Tak
      42
    • Nie
      34


Recommended Posts

Proszę o głosowanie. Tak się składa że mam dość rzadko spotykane nazwisko i wszystkie domeny wolne pod nim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o głosowanie. Tak się składa że mam dość rzadko spotykane nazwisko i wszystkie domeny wolne pod nim. ;)

 

Bierz wszystkie trzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć że

nazwisko.pl

nazwisko.com

nazwisko.eu ? ;)

 

 

Jakby tak pomyśleć przyszłościowo to można by jeszcze dla żony coś wybrać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko jest szpecone przez Okna i drzwi ? producent roletek materiałowych Ale wykupiona w 2000 roku, a wtedy to ja nawet nie myślałem o domenach ;) eh...

Edited by Cortez

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje nazwisko jest szpecone przez Okna i drzwi ? producent roletek materiałowych Ale wykupiona w 2000 roku, a wtedy to ja nawet nie myślałem o domenach ;) eh...

 

Bierz opcję.

 

 

Nie trzeba myśleć o domenach żeby zarejestrować jedną ze swoim nazwiskiem. Ja domenami zajmuję się od połowy 2005, a domenę z nazwiskiem kupiłem w 2001 albo 2002. Wtedy jeszcze wszystkie były wolne, ale .com kojarzyło się z komercją, więc wybrałem .net (o .pl nawet nie myślałem, ze względu na cenę). Niedługo potem .com zajęła firma zajmująca się skupowaniem nazwisk i oferowaniem skrzynek pocztowych (niedawno pytałem i nie chcieli sprzedać). Szczęśliwym trafem firma w której miałem .net zwinęła interes (niestety razem z kasą na przedłużenie, ale cóż), domenę ktoś złapał na tasting (o czym wówczas nie wiedziałem, myślałem że ktoś ją zajął), .com była zajęta, więc w 2003 (akurat świeżo po uruchomieniu programu partnerskiego, więc już ceny trochę znormalniały ;-) zarejestrowałem sobie .pl i to była bardzo dobra decyzja, do dziś używam jako skrzynki mailowej i jestem zadowolony. Dokupiłem sobie jeszcze .eu i z w powrotem .net (po jakimś czasie zauważyłem że jest wolna), ale tej .com jakoś nie mogę przeboleć... nie popełniajcie więc tego samego błędu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykładowe nazwisko:

 

Iksiński

Iksińska

Iksińscy

 

+ wersje nonIDN

 

+ to samo w .com / .eu (szczęście, że IDNów nie wprowadzili) / .net / .... ?

 

+ wersje z imionami

 

Ile to razem będzie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dużo ;)

 

Myślę że sens tego jest wtedy kiedy na prawdę jesteśmy rozpoznawalni.

Chyba tak na początek to wystarczy nazwisko.pl i nazwisko.com ewentualnie jeszcze by nie żałować nazwisko.eu

imienazwisko.pl/com to w przypadku gdy nazwisko jest znane wtedy imion może też być więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba tak na początek to wystarczy nazwisko.pl i nazwisko.com ewentualnie jeszcze by nie żałować nazwisko.eu

imienazwisko.pl/com to w przypadku gdy nazwisko jest znane wtedy imion może też być więcej...

 

tak na początek to wystarczy Nazwisko.pl (+ ew. IDN) i Nazwisko.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nazwisko nie składa się z polskich znaków - ogonków, dlatego nie potrzebuje domeny IDN,

mam nazwisko.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam .biz (uzywam emaila na niej - raczej do interesow, badz rejestracji w roznego rodzaju programach partnerskich, kontach hostingowych itp), .pl (uzywam do prywatnej poczty. co ciekawe zarejestrowalem z palca po spadzie ;) ). z tego co pamietam mam tez .com.pl , .name oraz .eu ale te nie sa zagospodarowane ;) Oraz wersje damska ale niestety tylko .com ;)

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam dosc popularne nazwisko (317.000 wynikow w google)

I mam nazwisko.net ;)

 

Wyniki 1 - 10 spośród około 45,600,000 dla zapytania (Znaleziono w 0,13 sek.)

;)

 

 

na moje nazwisko nawet opcja już jest ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

45mln? To musisz mieć jakieś nazwisko z bardzo popularnym słowem, albo nie polskie ; -)

 

Wyniki 1 - 10 spośród około 6,980,000 dla zapytania kowalski

Share this post


Link to post
Share on other sites
45mln? To musisz mieć jakieś nazwisko z bardzo popularnym słowem, albo nie polskie ; -)

 

Wyniki 1 - 10 spośród około 6,980,000 dla zapytania kowalski

 

 

Dla mojego jest :

Wyniki 1 - 10 spośród około 1,630 dla zapytytania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.biz

 

reszta pozajmowana

 

zastanawiałem sie czy nie porobić skrzynek i poszukać chetnych w bliższej i dalszej rodzinie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod wątek - a co jak wszystkie popularne końcówki są już zajęte? Kombinować z .fm czy innymi .it ;) , czy lepiej zainwestować w nazwiskoonline.pl albo eNazwisko.pl ? Doradźcie coś Panowie, bo już mnie mierżą komercyjne skrzynki i postanowiłem zainwestować w coś profesjonalnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zastanawiałem sie czy nie porobić skrzynek i poszukać chetnych w bliższej i dalszej rodzinie "

 

Rodzinie to byś dał za darmo a nie ;) Ale to bardzo dobry pomysł...jeśli posiadałoby się domenę ze znanym nazwiskiem i w dodatku swoją (prawnie by nikt nam nie mógł odebrać). Wtedy na takiej domenie można by zarabiać robiąc Leasing domenowy....fajny pomysł ;) . Na naszej klasie mailing i biznes dobry ;) Jeszcze mailing w stylu, "czy przypadkiem nie jesteśmy rodziną" , i naświetlić sprawę ;) . Tak więc jak macie nazwiska znane to pomyślcie o tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podłączę się pod wątek - a co jak wszystkie popularne końcówki są już zajęte? Kombinować z .fm czy innymi .it ;) , czy lepiej zainwestować w nazwiskoonline.pl albo eNazwisko.pl ? Doradźcie coś Panowie, bo już mnie mierżą komercyjne skrzynki i postanowiłem zainwestować w coś profesjonalnego.

 

Zdecydowanie żadnych przyrostków i przedrostków, lepiej jakąś egzotyczną końcówkę, byle dobrze się komponowała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podłączę się pod wątek - a co jak wszystkie popularne końcówki są już zajęte? Kombinować z .fm czy innymi .it ;) , czy lepiej zainwestować w nazwiskoonline.pl albo eNazwisko.pl ? Doradźcie coś Panowie, bo już mnie mierżą komercyjne skrzynki i postanowiłem zainwestować w coś profesjonalnego.

 

Regionalna?

Zobacz też sobie .name czy wolna

Share this post


Link to post
Share on other sites
45mln? To musisz mieć jakieś nazwisko z bardzo popularnym słowem, albo nie polskie ; -)

 

dokładnie

 

 

Podłączę się pod wątek - a co jak wszystkie popularne końcówki są już zajęte? Kombinować z .fm czy innymi .it wacko.gif , czy lepiej zainwestować w nazwiskoonline.pl albo eNazwisko.pl ? Doradźcie coś Panowie, bo już mnie mierżą komercyjne skrzynki i postanowiłem zainwestować w coś profesjonalnego.

 

imienazwisko.pl też masz zajęte ?

nazwiskoimie.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

.tv jest dobra do tego celu, polecilem ja szwagrowi ;)

a .name to bym patykiem nie dotykal ;)

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie wystarczy nazwisko w .pl .com i .eu

 

sam posiadam .pl i .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi się udało przejąć po dwóch latach domenę .eu ze swoim nazwiskiem i jestem bardzo zadowolony ;)

nazwisko bez polskich znaków, a peelka zajęta od 2000r, inne też pozajmowane ;)

Edited by miro87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×