Jump to content
fandomen

Własne nazwisko w domenie

Domena z własnym nazwiskiem   

76 members have voted

  1. 1. Najlepsza domena z własnym nazwiskiem:

    • imienazwisko.pl
      9
    • imienazwisko.com
      1
    • imienazwisko.eu
      1
    • nazwisko.pl
      55
    • nazwisko.com
      8
    • nazwisko.eu
      2
  2. 2. Domena z własnym nazwiskiem do interesów w kraju i po za krajem:

    • .pl
      44
    • .com
      27
    • .eu
      5
  3. 3. Warto posiadać cały pakiet ze swoim nazwiskiem?

    • Tak
      42
    • Nie
      34


Recommended Posts

Ja mam .pl, odkupiłem od holenderskiego domeniarza, na szczęście niezbyt drogo :-) Używam do maili, pozakładałem też skrzynki kilku osobom z rodziny. Fajnie mieć adres postaci imie@nazwisko.pl.

Reszty końcówek nie mam (tzn. mam .net, ale nie będę jej przedłużał), nie widzę potrzeby, przecież nie będę miał e-maili w każdej domenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest kilka ciekawych opcji:

nazwisko.be :) - szkoda ze nie ma ma .cacy

 

Dla Joanny widze takie fajne zestawienie

nazwisko.asia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam .pl, odkupiłem od holenderskiego domeniarza, na szczęście niezbyt drogo :-)

 

Domeniarz zwykle sprzedaje tanio, a domainer - drogo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam .pl, odkupiłem od holenderskiego domeniarza, na szczęście niezbyt drogo

 

 

moje.eu jest też na holenderskiej

stronka wygląda identycznie jak to

http://startplaats.nl/ (jakiś ichni parking? ciekawie wygląda)

i jest napisane ,że moge kupić

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie mogę zarejestrować dla siebie peelki i osoby z podobnym nazwiskiem także a szkoda. Blokada "No information about domain ........... .pl in Registry NASK database". Dziękujemy :)

Edited by kalion

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest kilka ciekawych opcji:

nazwisko.be :) - szkoda ze nie ma ma .cacy

 

Dla Joanny widze takie fajne zestawienie

nazwisko.asia :P

 

Chcialem kupic kolezance ale niestety ktos juz zarejestrowal jej nazwisko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja nie mogę zarejestrować dla siebie peelki i osoby z podobnym nazwiskiem także a szkoda. Blokada "No information about domain ........... .pl in Registry NASK database". Dziękujemy :)

 

Co jakiś czas spada jakieś nazwisko, którego nie da się ponownie zarejestrować, bo jest tożsame z nazwą powiatu. To pewnie podobny przypadek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jakiś czas spada jakieś nazwisko, którego nie da się ponownie zarejestrować, bo jest tożsame z nazwą powiatu. To pewnie podobny przypadek.

Trafiłeś :) , niestety ale chyba wszystkie peelki tak mają z nazwami powiatów. Próbowałem tak samo z innymi i jest to samo. Com.pl i inne już ok, ale .pl nie ma mowy o zarejestrowaniu.

-

A o laskach nie pomyślałem. Trochę szkoda mi domeny z moim nazwiskiem, ładnie by wyglądała na wizytówce nazwisko.pl :P.

Edited by kalion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trafiłeś :) , niestety ale chyba wszystkie peelki tak mają z nazwami powiatów. Próbowałem tak samo z innymi i jest to samo.

 

Zgadza się. Najciekawszym przykładem jest domena laski.pl, na którą nie można założyć opcji, bo jest powiat łaski. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
co wybrać jak pl, com, be, info, biz, org, net, bb, by, cc, eu, de, in, it, tel, tv zajęte? ;/

 

.me?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazwisko.pl

nazwisko.com

nazwisko.eu

 

imienazwisko.pl

imienazwisko.com

imienazwisko.eu

 

+ IDNy oczywiście, jeśli są polskie znaki.

 

Domeny mogą się przydać: na bloga, stronę itp. więc moim zdaniem warto mieć parę rozszerzeń. No i pod email oczywiście :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
co wybrać jak pl, com, be, info, biz, org, net, bb, by, cc, eu, de, in, it, tel, tv zajęte? ;/

 

.pro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.ac .ad .ae .af .ag .ai .al .am .an .ao .aq .ar .as .at .au .aw .ax .az .ba .bb .bd .be .bf .bg .bh .bi .bj .bm .bn .bo .br .bs .bt .bw .by .bz .ca .cc .cd .cf .cg .ch .ci .ck .cl .cm .cn .co .cr .cu .cv .cx .cy .cz .de .dj .dk .dm .do .dz .ec .ee .eg .er .es .et .eu .fi .fj .fk .fm .fo .fr .ga .gd .ge .gf .gg .gh .gi .gl .gm .gn .gp .gq .gr .gs .gt .gu .gw .gy .hk .hm .hn .hr .ht .hu .id .ie .il .im .in .io .iq .ir .is .it .je .jm .jo .jp .ke .kg .kh .ki .km .kn .kp .kr .kw .ky .kz .la .lb .lc .li .lk .lr .ls .lt .lu .lv .ly .ma .mc .md .me .mg .mh .mk .ml .mm .mn .mo .mp .mq .mr .ms .mt .mu .mv .mw .mx .my .mz .na .nc .ne .nf .ng .ni .nl .no .np .nr .nu .nz .om .pa .pe .pf .pg .ph .pk .pl .pn .pr .ps .pt .pw .py .qa .re .ro .rs .ru .rw .sa .sb .sc .sd .se .sg .sh .si .sk .sl .sm .sn .sr .st .su .sv .sy .sz .tc .td .tf .tg .th .tj .tk .tl .tm .tn .to .tr .tt .tv .tw .tz .ua .ug .uk .us .uy .uz .va .vc .ve .vg .vi .vn .vu .wf .ws .ye .za .zm .zw :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajomemu zostały tylko takie domeny do wyboru:

 

nazwisko.info

nazwisko.tv

imienazwisko.pl

imienazwisko.com

 

Jaką byście wybrali domenę głownie na stronę - jest malarzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znajomemu zostały tylko takie domeny do wyboru:

 

nazwisko.info

nazwisko.tv

imienazwisko.pl

imienazwisko.com

 

Jaką byście wybrali domenę głownie na stronę - jest malarzem.

 

nazwisko.info

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazwisko.info

 

 

Zgadzam się z pb. W ostateczności zamiast .info można zarejestrować również imięnazwisko.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

imienazwisko*pl

imienazwisko*com

imięnazwisko*pl

 

żadne *info i inne śmieci. używanie samego nazwiska jest zbyt bezpośrednie i brzydko wygląda.

owszem, łatwiej wpisać samo nazwisko w przypadku domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam nazwisko o wartosci domeny typu "apteka*pl" niestety zajete od dawna przez koncern, ktory z tego nie korzysta (przekierowanie na strone o nazwie koncernu).. imie+nazwisko wolne w kazdej konfiguracji

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam nazwisko o wartosci domeny typu "apteka*pl" niestety zajete od dawna przez koncern, ktory z tego nie korzysta (przekierowanie na strone o nazwie koncernu).. imie+nazwisko wolne w kazdej konfiguracji

 

to co to za nazwisko??;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×