Jump to content
Sign in to follow this  
rok1978

SEDO- kliki za 0,01 Euro

Recommended Posts

Troche sie zdziwilem zerkajac dzis rano do panelu Sedo. Patrze, a tu kliki za 0,01Euro. Jak dotychczas nawet najgorszy klik w Sedo platny byl 0,02. Wiecej! na niektorych domenach widze ze np. za 2 kliki mam sumaryczny zarobek 0,01...

 

Czy tez zauwazyliscie taka zmiane? Widze, ze Sedo rowna w strone Namedrive... Chyba chca mnie dorowadzic do bankructwa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troche sie zdziwilem zerkajac dzis rano do panelu Sedo. Patrze, a tu kliki za 0,01Euro. Jak dotychczas nawet najgorszy klik w Sedo platny byl 0,02. Wiecej! na niektorych domenach widze ze np. za 2 kliki mam sumaryczny zarobek 0,01...

 

Czy tez zauwazyliscie taka zmiane? Widze, ze Sedo rowna w strone Namedrive... Chyba chca mnie dorowadzic do bankructwa...

 

To jest ogólnoświatowy spisek masonerii i cyklistów mający na celu deprecjację polskich domen i skupowanie ich za bezcen! Niedawno chciałem sprzedać kilka domen w uczciwych cenach, ale nabywca próbował obniżyć te ceny poniżej granicy opłacalności argumentując tym, że kliki dla .pl stoją bardzo nisko! W koalicji z krwiopijczymi programami parkingowymi i zachodnią domenową oligarchią stoją przechwytywacze, którzy pełnymi garściami czerpią z tego że wielu nawet przyzwoitych z nazwy domen nie da się utrzymać bazując li tylko na ich zarobkach na parkingu, przez co trzeba nieustannie ciąć i ciąć, podczas gdy oligarchowie za oceanem mogą sobie pozwolić na utrzymanie dziesiątek i setek tysięcy domen, bez mrugnięcia okiem przedłużając domeny które notują raptem kilka kliknięć rocznie. ;) ;)

 

 

[edit] Ad meritum: jeszcze nie spotkałem się z takimi klikami, sporadycznie widuję 0,02, a średnia z całego panelu (same .pl) utrzymuje się od roku na poziomie 0,04.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[edit] Ad meritum: jeszcze nie spotkałem się z takimi klikami, sporadycznie widuję 0,02, a średnia z całego panelu (same .pl) utrzymuje się od roku na poziomie 0,04.

 

jak dotychczas sie tez nie spotkalem... dopiero od DZIS zanotowalem takie kliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dotychczas sie tez nie spotkalem... dopiero od DZIS zanotowalem takie kliki.

 

No ja też dziś nie zanotowałem. Średnią z dziś mam 0,07.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ja też dziś nie zanotowałem. Średnią z dziś mam 0,07.

 

Jak ty to robisz? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze, ze Sedo rowna w strone Namedrive...

 

Już tak nie psiocz na ND. Ostatnio przeparkowałem kilka domen z ND na Sedo, głównie takie mające w ND ctr 2-4% i nie dające się w żaden sposób zoptymalizować. Miałem nadzieję, że może na Sedo będą miały lepszą klikalność. Ale gdzie tam! Teraz mają 0-0,4% ctr.. To ja już wolę swoje NameDrive..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też odnotowałem spadek - ba, są nawet kliku oscylujące w granicach 0,005 € za klik... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie no to już przegięcie, do czego to dochodzi szok

 

5109e01277fb1fe4med.gif powinno być 0.13€ ;)

 

ostatnio była jakas ankieta od sedo, a ja im pisałem o małych stawkach chodziło 0,02€ przegięcie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może w takim razie czas na alternatywny parking? :)

 

chętnie ;) btw. przypadkiem trafiłem na youtue.pl - jak ustawić taki template?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chętnie :) btw. przypadkiem trafiłem na youtue.pl - jak ustawić taki template?

 

jest to 2clickowy szablon Phoenix Big Blox,

a skoro mowa już o tej domenie to, jak najlepiej zoptymalizować ruch z YT ??

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest to 2clickowy szablon Phoenix Big Blox,

a skoro mowa już o tej domenie to, jak najlepiej zoptymalizować ruch z YT ??

 

pozdrawiam

 

a mógłbyś powiedzieć gdzie go ustawić? Nigdzie nie mogę znaleźć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Podobno kliki za 0,02 EUR były dofinansowane przez inne domeny które generowały bardziej wartościowe kliki... widocznie skończyli z tą praktyką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogólnie widać zmiany w ich systemie, dziś np. mam bardzo dobre stawki za kliknięcia i to na domenach, które zawsze były daleko z tyłu na co dzień i miały pojedyncze kliknięcia za te 0,02€ dziś zdarzyły się pojedyncze kliki za ponad 1€ ogólnie pozytywnie, ale nie ciesze się za bardzo bo zapewne to chwilowe i wciąż testują nowe rozwiązania.

 

 

Jarek17:

Phoenix Big Blox jest w konfiguracji domeny, ale nie wiem czy tylko w sedopro czy normalnie też.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jarek17:

Phoenix Big Blox jest w konfiguracji domeny, ale nie wiem czy tylko w sedopro czy normalnie też.

 

chyba tylko sedopro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zajrzałem na Sedo i widzę, że od trzech dni kliki na niektórych domenach spadły do 0,01 EUR. Chyba naprawdę parkingi chcą zmotywować ludzi do szukania alternatyw. Naprawdę im się to udaje.. nie ma co.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliki są nawet poniżej 0,01 EUR, np. 12 klików na jednej domenie zarobiło mi 0,06 EUR, a zawsze to było co najmniej 0,24 EUR... Ta zmiana najbardziej uderzyła w młodych domeniarzy którzy spóźnili się na wolne generyki i posiadają głównie literówki bo EPC jest na nich najniższy... Właśnie testuje Adsense dla domen i jak tak dalej będzie to pożegnam sie z Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Dawno nie zaglądałem do statystyk Sedo, ale dzisiaj zauważyłem że na wielu domenach mam CTR > 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

potwierdzam - ja tez mam kliki 1 ojro cent - jakas masakra - sedo powoli spada na psy - juz na polskich domena jaka tylko 1/3 udzialu rynku przy 2/3 nd

 

zle sie dzieje

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Clicks: 34 Earnings: 0,20€

 

jakis czas temu pojawilo sie takie info

 

High quality traffic is typically natural, type-in traffic from countries with high levels of online advertising activity (e.g. US, UK, Northern Europe) in a highly commercial and competitive product category. A very small percentage of total traffic monetized at Sedo does not meet this criteria but we have traditionally boosted the PPC rate paid by our upstream ad provider to a minimum amount per click, as a service to our clients. As part of Sedo’s ongoing commitment to best practice in traffic quality assurance and our focus on rewarding clients who send us high quality, high performance traffic, we will no longer be offering this subsidy for traffic that is not rated as such by our upstream ad providers. This change was implemented to more accurately represent true click-value in the small lower-quality segment of overall traffic, while increasing the available revenue stream for clients who deliver high quality traffic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×