Jump to content
DD

Największe sprzedaże domen

Recommended Posts

kina.pl

ostatnia modyfikacja:

2010.10.21 06:30:19

 

Więc to nie jest sprzedaż której szukamy.

Swoją drogą ciekawa transakcja :wub: choć Agora nie należy do firm które chętnie sypią groszem za domeny więc myślę że kwota nie była powalająca. (tzn. pięciocyfrowa - progu sześciu cyfr na pewno nie przekroczyła. )

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja napiszę, że sprawdziłem sporo domen takich premium, które "inwestor" mógłby kupić za taką kwotę i nic z dziś nie znalazłem.

 

W sumie mogła to być jeszcze dwuliterówka (domena ma 2-6 znaków) albo jakiś słowotwór w stylu tego grupeo.pl, które było ostatnio sprzedane za 15 tys. zł (dla mnie kosmos) i wtedy taka transakcja może być już do końca owiana tajemnicą jeśli sprzedawca się nie pochwali. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja napiszę, że sprawdziłem sporo domen takich premium, które "inwestor" mógłby kupić za taką kwotę i nic z dziś nie znalazłem.

 

W sumie mogła to być jeszcze dwuliterówka (domena ma 2-6 znaków) albo jakiś słowotwór w stylu tego grupeo.pl, które było ostatnio sprzedane za 15 tys. zł (dla mnie kosmos) i wtedy taka transakcja może być już do końca owiana tajemnicą jeśli sprzedawca się nie pochwali. :wub:

 

I dlatego lepiej nie publikować takich durnych XXXXXX.pl - 1 000 000 zł bo narażamy całą branżę na śmieszność i posądzenie o spekulacje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja napiszę, że sprawdziłem sporo domen takich premium, które "inwestor" mógłby kupić za taką kwotę i nic z dziś nie znalazłem.

 

W sumie mogła to być jeszcze dwuliterówka (domena ma 2-6 znaków) albo jakiś słowotwór w stylu tego grupeo.pl, które było ostatnio sprzedane za 15 tys. zł (dla mnie kosmos) i wtedy taka transakcja może być już do końca owiana tajemnicą jeśli sprzedawca się nie pochwali. :wub:

Właśnie.

Zbiór "podejrzanych" domen jest dość rozległy, głównie dlatego, że każdy dowolnie sobie wycenia domenę ( np. na AM w cenie od 70-100k są 43 domeny max. 6 znaków i nie są to bynajmniej same domeny topowe). To nie musiał być koniecznie generyk, mogła się sprzedać domena z obcojęzycznym keywordem, albo jakieś e,i czy 24 itp... ale inwestor za taką by nie przepłacał :P

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja napiszę, że sprawdziłem sporo domen takich premium, które "inwestor" mógłby kupić za taką kwotę i nic z dziś nie znalazłem.

 

Być może nie chodziło wcale o domenę. Pamiętam że przy pierwszej publikacji listy znalazła się na niej jakaś .net.pl za 50 000 zł, chwilę potem zniknęła, gdy rzuciła się w oczy zbyt wielu osobom... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruch.pl to chyba abonenta nie zmieniła, raczej tylko rejestratora lub dns-y

odsiebie.pl jakoś wybitnie nie pasuje do tej kwoty i do długości domeny

 

Kurcze tyle tu już sprzedaży z kapelusza nagle wyskoczyło, a ponoć taki kryzys w domenach. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmieniła na pewno w ostatnim czasie.

To już wiem skąd wzmożony ruch na mojej domenie twojruch.pl dzisiaj :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sprawdzam daty whois, ale nasuwa sie tu tylko jedno - citi.pl .

 

Przecież citi sprzedała się za 8k PLN a nie za 68k.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgaduję: 31 października abonenta zmieniła domena odsiebie.pl (utrzymywana w Michau Enterprises Ltd.) a na http://odsiebie.pl pojawił się jakiś licznik? Może ma to jakiś związek z tematem?

 

Sprzedana domena powinna posiadać od 2 do 6 znaków.

Nadto nie mam pewności, czy czasami data podana w ostatnich sprzedażach Dropped.pl nie jest datą sprzedaży lub publikacji. Niekoniecznie musi być to data opłacenia czy też cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
xxxxxxxxxxxxx.pl 70000.00 PLN 2010-11-05 Sprzedaż na giełdzie Inwestor

 

:)

 

Niezłe sprzedaże ostatnio mają miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

Niezłe sprzedaże ostatnio mają miejsce.

NIedługo w "ostatnio sprzedane" na AM pojawi się o wiele większa sprzedaż ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIedługo w "ostatnio sprzedane" na AM pojawi się o wiele większa sprzedaż :)

twoja sprzedaż, czy powtarzasz informację od Nonamea?

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIedługo w "ostatnio sprzedane" na AM pojawi się o wiele większa sprzedaż :)

 

takie informacje to niech sobie w buty wsadzą jak już pisałem w innym temacie wygląda to śmiesznie - a dla obserwatorów rynku domen jak tworzenie bańki spekulacyjnej. Ewentualnie dropped próbuje nowej metody promocji swoich usług "warto u nas mieć domeny bo codziennie sprzedaje się domena XXXX.pl za 100 000 i jak widać znają nas Klienci Końcowi"...pfff sorry ale ja tego nie kupuję.

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję wprowadzić dodatkową prowizję 2-3%, jeśli nabywca faktycznie nie chce ujawniać ceny sprzedaży / zakupu domeny. Takie rozwiązanie wprowadziło Sedo, dzięki czemu znakomita większość sprzedaży jest jawna.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×