Jump to content
tylko

A jakie macie samochody?

Recommended Posts

Już nie mówiąc o tym jak wiele istnień ludzkich w nich się poczęło - być może nawet ktoś z Was ;)

Dawno temu słyszałem taką anegdotę (jedną z kilkudziesięciu na temat Malucha), że został pobłogosławiony przez kościół, gdyż jest jednym z niewielu samochodów w którym nie da się zgrzeszyć (nie chcę o tym dyskutować i udowadniać, że dało się w nim grzeszyć, ale w końcu to była anegdota, więc nie ma sensu z tym polemizować) :)

 

Ja w przyszłym roku (może na wiosnę) chciałbym się przesiąść z mojej obecnej terenówki na inną, trochę nowszą, po głowie chodzi mi głównie coś takiego (z tym, że strasznie trzymają cenę, nawet jak za auto około 7 letnie):

 

Jeep_Wrangler_2007_2894_11.jpg

 

ewentualnie jakiś około 7 letni Pajero (też kurczę niestety trzymają cenę jak na swój wiek):

 

MITSUBISHIPajero-Montero-Shogun3doors-12

 

Samochód tego typu potrzebuję oczywiście jako drugi w domu (mamy służbową Xsarę Picasso i jak na razie na co dzień się całkiem sprawdza po mieście + dojazdy do pracy + do sporadycznie do klientów, mimo, że to 1.8 benzynka), głównie w sezonie kwiecień-październik na weekendowe/wakacyjne wypady w góry do naszego domku letniskowego (niestety wszelkiej maści SUV-y średnio dają radę na nieutwardzonej drodze pod ostrą górę i z zakrętami, musi być typowa krótka terenówka z reduktorem).

 

Gdybym jeszcze zostawił zdrowy rozsądek w kieszeni (chodzi mi głównie o opłacanie ubezpieczenia + trzymanie "pod chmurką" auta, którym robiłbym góra 1,5k km rocznie), to kupiłbym trzecie auto, czyli kabrioleta (których od dawna jestem fanem), mianowicie coś takiego za naprawdę całkiem niewielką kasę:

 

renault_megane_cabrio_1999_01_s.jpg

 

Kiedyś go kupię (choć pseudo kabrioleta po odpowiednich zabiegach mógłbym robić z mojej obecnej terenówki, ale to nie to samo i za dużo zachodu w porównaniu z elektrycznie składanym w kilkanaście sekund dachem).

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w przyszłym roku (może na wiosnę) chciałbym się przesiąść z mojej obecnej terenówki na inną, trochę nowszą, po głowie chodzi mi głównie coś takiego (z tym, że strasznie trzymają cenę, nawet jak za auto około 7 letnie):

Jeśli szukasz jakieś fajnej terenówki, która równie dobrze nadaje się na miasto i w trasę to śmiało mogę polecić Jeepa Grand Cherokee

Jeep-Grand-Cherokee-WK.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli szukasz jakieś fajnej terenówki, która równie dobrze nadaje się na miasto i w trasę to śmiało mogę polecić Jeepa Grand Cherokee

Potwierdzam. Kapitalny samochód w trasę, po mieście i w teren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli szukasz jakieś fajnej terenówki, która równie dobrze nadaje się na miasto i w trasę to śmiało mogę polecić Jeepa Grand Cherokee

Zanim kupiłem obecną terenówkę, którą jeżdżę głownie w góry (i trochę na co dzień po mieście) zastanawiałem się nad Cherokee 2001 (bardzo lubię w tego typu samochodach jednak klasyczne kształty), ale tam, gdzie potrzebuję wjechać w sezonie kwiecień-październik, musi być auto krótkie (wjazd na działkę mam pod ostrą górę z zakrętem 90 stopni na samym szczycie, do tego po jednej stronie skarpa z której można spaść, no i oczywiście droga nieutwardzona). Wjechać do góry to pół biedy, gorzej się zjeżdża, gdyż trzeba ten zakręt 90 stopni wziąć na dwa razy (z drobnym cofaniem) i dłuższe samochody nie dają rady (w ubiegłym roku facet, który robił nam studnię próbował się tam dostać Hi-Luxem, bardzo się napocił, żeby wymanewrować na 4 razy zjeżdżając w dół).

 

Dlatego z powodu wymiarów tak piękny Cherokee niestety odpadł wtedy przy wyborze terenówki dla moich potrzeb (choć jeśli się dobrze orientuję, to tamte starsze wersje miały jeszcze reduktor, a ta nowsza, którą proponujesz już chyba raczej nie ma).

 

2001_Cherokee03-640.jpg

 

Gdybym miał na tyle kasy, żeby spełniać swoje marzenia motoryzacyjne (i byłbym w stanie mieć stajnię kilkunastu samochodów), to jako samochód numer 4-5 w mojej kolekcji widniałby:

 

40627_jeep-grand-wagoneer-to-return-in-2

 

...ale to już zupełnie inna bajka ;)

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym miał na tyle kasy, żeby spełniać swoje marzenia motoryzacyjne (i byłbym w stanie mieć stajnię kilkunastu samochodów)...

 

Idąc śladem tych marzeń przewiduję, że Twój następny krok to inwestycje w fabryki samochodowe. Chyba, że już się obudziłeś ;)

 

Przed zakupem Pajero sprawdź czy model, który Ciebie interesuje, na pewno jest krótszy niż Cherokee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak krótkie auto to kup Samuraja, nic krótszego w tej klasie nie ma :)

Łada Niva też jest krótka. ;)

W 1994 roku miałem taki wynalazek. Całkiem fajnie się tym jeździło. Lekko ją przerobiłem i nawet wyglądała: z przodu orurowanie z siatką + halogeny, duże lusterka od Honkera, felgi od honkera + szersze opony, przyciemniane szyby. Nivka wyglądała prawie jak Pajero, które było poza zasięgiem. ;)

 

Terrano też jest krótkie i dosyć wąskie. Z 10 lat temu miałem Terrano 2 z benzynowym silnikiem 2,4 l. Bardzo fajne autko. Trochę gratów też pozakładałem.

 

terrano1.jpg

 

terrano2.jpg

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem napisać o Nivie. A w sumie Alpine to nie wiem, bo niby chcesz terenówkę a pokazujesz wynalazki którym do terenówek trochę brakuje.

Polecam:

Land Rovera Defendera 90

Mercedesa G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś chciał kupić sobie autko elektryczne, to polecam zobaczyć jak bloger Szafa jedzie do Londynu i wypożycza tam takie auto.

 

I zaczyna się problem gdzie włożyć kluczyk albo gdzie jest cofanie:

 

Właściwie, to bardzo fajna sprawa takie auto elektryczne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamyk123

Ciekawa aukcja napewno rzucająca się w oczy ale auto nie warte oglądania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka prośba / apel o niewrzucanie tu swoich ogłoszeń. Człowiek wchodzi zobaczyć jakieś nowe Corvette za domeny, a tu Fokusy i Avensisy, w dodatku na sprzedaż :)

Peace

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oknem deszcz, wiatr i 10 stopni.

 

To może czas na przejażdżkę (polecam w HD)

 

po słonecznym

?

 

albo

(nie, nie w Polsce, oczywiście, hehe)...

 

Widok słonecznego

downtown SanFra - i wracają wspomnienia z przeszłości.

 

A może

w porannym słońcu (z punktu widzenia podwozia)? (czy widzicie gdzieś tu reklamowe szmaty na budynkach?)

 

... i znów

w tle.

 

...a na koniec prawie odrealniony

pewnej metropolii.

 

Szerokiej drogi!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkleję w tym temacie. W końcu domainerzy bardzo często zmieniają auta ;-P


W sumie szału nie ma, ale jednak przydatne: "Historia Pojazdu" "pomagająca w zakupie auta".
historiapojazdu.gov.pl

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×