Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Porządek w dziale "Kupię"

Recommended Posts

Guest Anubis

Chciałem zgłosić nowy punkt regulaminu który tyczył by się tylko działu "Kupię".

 

Irytują mnie posty osób, które mimo jasno napisanych przez autora tematu wymagań odnośnie domeny, na siłę wpychają się z bezwartościowymi domenami, rozwijają "pomysłowo" skróty lub/i wrzucają oferty przekraczające kilkukrotnie zadeklarowany budżet.

 

Byłbym za tym żeby takie osoby były karane ostrzeżeniami.

 

Przykłady z ostatnich tematów:

 

1. Temat: "Suplementy, odżywki dla sportowców, Kupię ruch, ew. domeny" - autor prosił o niskobudżetowe domeny

Oferty:

- minerały.pl - 25 000 zł netto i cytat "może przy okazji kogoś zainteresuje"

 

2. Temat: "Kupię domenę z tematyki - znane osoby - gwiazdy" - autor prosił o domeny o nazwie zbliżonej do: gwiazdy, sławni, celebryci, idole i znani.

Oferty:

-willy.pl, freddy.pl

-Pixelek.pl

-raś.pl

-sprytna.pl

-Esmeralda.pl

-atomy.pl

-czort.pl

 

3. Temat: "Kupię domenę dla agencji interaktywnej, tylko .pl"

-Spojrzenie.pl

-temperówka.pl

-raquel.pl

-logo.biz.pl

-agencjainternetowa.com.pl, agencjainternetowa.eu

-pomarańczowe.pl

-i np. kilka domen powyżej budżetu.

 

 

Gdyby to przeszło można by w spokoju zakładać tematy w dziale "Kupię" bez przedzierania się przez stosy tworów i :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem zgłosić nowy punkt regulaminu który tyczył by się tylko działu "Kupię".

 

Irytują mnie posty osób, które mimo jasno napisanych przez autora tematu wymagań odnośnie domeny, na siłę wpychają się z bezwartościowymi domenami, rozwijają "pomysłowo" skróty lub/i wrzucają oferty przekraczające kilkukrotnie zadeklarowany budżet.

 

Byłbym za tym żeby takie osoby były karane ostrzeżeniami.

 

Przykłady z ostatnich tematów:

 

1. Temat: "Suplementy, odżywki dla sportowców, Kupię ruch, ew. domeny" - autor prosił o niskobudżetowe domeny

Oferty:

- minerały.pl - 25 000 zł netto i cytat "może przy okazji kogoś zainteresuje"

 

2. Temat: "Kupię domenę z tematyki - znane osoby - gwiazdy" - autor prosił o domeny o nazwie zbliżonej do: gwiazdy, sławni, celebryci, idole i znani.

Oferty:

-willy.pl, freddy.pl

-Pixelek.pl

-raś.pl

-sprytna.pl

-Esmeralda.pl

-atomy.pl

-czort.pl

 

3. Temat: "Kupię domenę dla agencji interaktywnej, tylko .pl"

-Spojrzenie.pl

-temperówka.pl

-raquel.pl

-logo.biz.pl

-agencjainternetowa.com.pl, agencjainternetowa.eu

-pomarańczowe.pl

-i np. kilka domen powyżej budżetu.

 

 

Gdyby to przeszło można by w spokoju zakładać tematy w dziale "Kupię" bez przedzierania się przez stosy tworów i :P

 

ponieważ użyłeś nazwy mojej domeny Pixelek.pl podtrzymuję , że IMHO pasuje do tematu i spełnia wszelakie warunki :wacko:

jednak szerzej i obiektywniej patrząc, masz oczywiście rację

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dorzuce propozycje zamykania tematów w dziale "kupię" tydzien po ostatnim poscie autora, aby nie odgrzebywano tematów kilkuletnich

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
ponieważ użyłeś nazwy mojej domeny Pixelek.pl podtrzymuję , że IMHO pasuje do tematu i spełnia wszelakie warunki :P

jednak szerzej i obiektywniej patrząc, masz oczywiście rację

 

"Pixelek.pl - Sławne i znane osoby!"

"Pixelek.pl - Nasi idole!"

 

:P :P ;) ;) :wacko::P

 

ja dorzuce propozycje zamykania tematów w dziale "kupię" tydzien po ostatnim poscie autora, aby nie odgrzebywano tematów kilkuletnich

 

Ewentualnie po czasie jaki autor ustali (żeby było to wymagane przez regulamin).

Share this post


Link to post
Share on other sites

szanowni koledzy, z zamykaniem się nie zgadzam, gdyż wiem, że parę osób- w tym ja - chętnie przegląda nawet archiwalne wątki zakupowe, gdy szuka podobnych tematycznie domen - na rękę im jest więc EWENTUALNY wybór z większej liczby pozycji

oczywiscie nie mówię tu o patologiach archeologów odkopujących temat sprzed roku

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
szanowni koledzy, z zamykaniem się nie zgadzam, gdyż wiem, że parę osób- w tym ja - chętnie przegląda nawet archiwalne wątki zakupowe, gdy szuka podobnych tematycznie domen - na rękę im jest więc EWENTUALNY wybór z większej liczby pozycji

oczywiscie nie mówię tu o patologiach archeologów odkopujących temat sprzed roku

A jaki jest problem w przeglądaniu zamkniętych tematów?

 

to napisze ze rok czasu...

 

"Nie więcej niż 14 dni" i po krzyku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Pixelek.pl - Sławne i znane osoby!"

"Pixelek.pl - Nasi idole!"

 

:P :P ;) ;) :wacko::P

 

 

 

Ewentualnie po czasie jaki autor ustali (żeby było to wymagane przez regulamin).

 

 

De gustibus non disputandum est

no ale już nie mieszam w wątku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaki jest problem w przeglądaniu zamkniętych tematów?

 

 

 

"Nie więcej niż 14 dni" i po krzyku.

 

zaden, ale w dodawaniu do nich nowych domen jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
zaden, ale w dodawaniu do nich nowych domen jest

 

No i właśnie chciałbym żeby regulamin bronił tematów przed takimi zagrywkami. To forum domeniarzy, a nie archeologów.

 

Autor precyzuje przez ile można składać oferty (ale nie więcej niż np. wspomniane 14 dni lub 21). Wątpię by były tu osoby, które zaglądają raz na trzy tygodnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym w ogóle zlikwidował ten dział :wacko:

 

Sprzedał tam ktoś z Was jakąś domenę (poza jednym przypadkiem gdy chyba Alex / Alexis - przepraszam, ale nie pamiętam dokładnie, skupował hurtowo i kilka osób się wypowiedziało, że udało im się sprzedać) ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że inspirują Was niekiedy urzędnicy i politycy.

Zamiast dodatkowych restrykcji wystarczy ignorować takie wątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Zamiast dodatkowych restrykcji wystarczy ignorować takie wątki.

 

A jak sam kiedyś założysz taki temat to co? Będziesz ignorował wątek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Temat: "Kupię domenę dla agencji interaktywnej, tylko .pl"

-Spojrzenie.pl

 

Gdyby to przeszło można by w spokoju zakładać tematy w dziale "Kupię" bez przedzierania się przez stosy tworów i :P

 

Jeśli uważasz, że Spojrzenie.pl jest tworem i ninją to gratuluję strasznie wąskiego spojrzenia na domeny. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym w ogóle zlikwidował ten dział :wacko:

 

Sprzedał tam ktoś z Was jakąś domenę (poza jednym przypadkiem gdy chyba Alex / Alexis - przepraszam, ale nie pamiętam dokładnie, skupował hurtowo i kilka osób się wypowiedziało, że udało im się sprzedać) ?

 

Tak .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jeśli uważasz, że Spojrzenie.pl jest tworem i ninją to gratuluję strasznie wąskiego spojrzenia na domeny. :wacko:

 

Jeśli uważasz że Spojrzenie.pl nadaje się na domenę agencji interaktywnej to gratuluję strasznie szerokiego spojrzenia na domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli uważasz że Spojrzenie.pl nadaje się na domenę agencji interaktywnej to gratuluję strasznie szerokiego spojrzenia na domeny.

 

W sumie może rzeczywiście nie jest idealna dla agencji, ale po prostu w tamtej chwili mi się skojarzyła, co poradzić. Zresztą to i tak zawsze autor ogłoszenia wybiera i ocenia - a od przybytku (propozycji) głowa go przecież nie zaboli. :wacko:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
W sumie może rzeczywiście nie jest idealna dla agencji, ale po prostu w tamtej chwili mi się skojarzyła, co poradzić. Zresztą to i tak zawsze autor ogłoszenia wybiera i ocenia - a od przybytku (propozycji) głowa go przecież nie zaboli. :wacko:

 

Thomaso, ja rozumiem i wiem co masz na myśli. Jednak, wg mnie, jak się dostaje 500 propozycji z czego 480 odbiega od tematu to można wpaść w lekką frustrację po założeniu takiego wątku.

 

Może wśród innych podanych przeze mnie domen, Spojrzenie.pl nie była faktycznie jeszcze taka zła. Jednak wg mnie trochę nie pasowała do tematu.

 

I nie uważam że to twór czy ninja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem zgłosić nowy punkt regulaminu który tyczył by się tylko działu "Kupię".

[...]

 

Przykłady z ostatnich tematów:

 

[...]

 

2. Temat: "Kupię domenę z tematyki - znane osoby - gwiazdy" - autor prosił o domeny o nazwie zbliżonej do: gwiazdy, sławni, celebryci, idole i znani.

[...]

-raś.pl

[..]

 

 

Wjadę na Ciebie znowu, bo mnie wywołałeś.

 

To, że nie znasz pana posła Rasia, nie tłumaczy Cię żeby posiłkować się tutaj moją domeną. Już w trzecim temacie nawołujesz do uporządkowania forum. Zacznij Waćpan od siebie i bardziej wnikliwie analizuj nazwy przykładowych, nieprawomyślnych domenek.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Wjadę na Ciebie znowu, bo mnie wywołałeś.

 

To, że nie znasz pana posła Rasia, nie tłumaczy Cię żeby posiłkować się tutaj moją domeną.

 

Kolejny. Nie ma to jak założyć stronę o celebrytach i idolach na domenie z nazwiskiem posła Rasia - Brawo Yarowa!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Thomaso, ja rozumiem i wiem co masz na myśli. Jednak, wg mnie, jak się dostaje 500 propozycji z czego 480 odbiega od tematu to można wpaść w lekką frustrację po założeniu takiego wątku.

 

No ale wiele z tym nie zrobisz - każdy ma inne skojarzenia względem wymagań ogłoszeniodawcy, czasem bliższe, czasem dalsze.

 

A wlepianie po ostrzeżeniach za "wpychanie" się do wątku z domenami, które nie pasują do tematu to chyba jednak trochę zbyt surowa kara.

 

@yarowa - ja się w sumie też zastanawiałem, o co chodzi z tym Raś.pl :P Ale to trochę wina ogłoszeniodawcy, że trochę nieprecyzyjnie napisał ogłoszenie, że nie bardzo wiadomo, co w ogóle zamieszczać. :wacko: I zaraz by każdy w moment nałapał procentów jak wódka - gdyby były za to ostrzeżenia.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najchętniej zamykałbym taki temat i tylko oferty na PW.

Sugestia z pewnością do przemyślenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Ja najchętniej zamykałbym taki temat i tylko oferty na PW.

Sugestia z pewnością do przemyślenia.

 

Tylko na PW to też zła opcja wg mnie. Czasem ktoś inny może kupić domenę z tematu bo akurat będzie potrzebował podobnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny. Nie ma to jak założyć stronę o celebrytach i idolach na domenie z nazwiskiem posła Rasia - Brawo Yarowa!

 

Dziękuję.

Kwestia odczytu i możliwości interpretacji słów danego Ogłoszeniodawcy.

 

Z zasady jestem dosyć precyzyjny.

 

Kiedy widzę zdanie: "Domena jednowyrazowa - nie koniecznie musi zawierać powyższe słowa - ważne że pasuje do tej tematyki." to reaguję zupełnie spontanicznie i w tym konkretnym momencie wg samego siebie w określonych przez Ogoszeniodawcę ramach.

 

Kwestia, czy "Nie ma to jak założyć stronę o celebrytach i idolach na domenie z nazwiskiem posła Rasia" czy może jest - to zupełnie inna sprawa. Nie mówię już o tym, że nazwę trzyliterową rozwinąć można wielokierunkowo. Nie siedzę w umysłach Kupujących ale podejrzewam, że skoro skrót "tvp" :P można rozwinąć wielokierunkowo to "raś' także. Wiele zależy od wyobraźni.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

No ale wiele z tym nie zrobisz - każdy ma inne skojarzenia względem wymagań ogłoszeniodawcy, czasem bliższe, czasem dalsze.

 

A wlepianie po ostrzeżeniach za "wpychanie" się do wątku z domenami, które nie pasują do tematu to chyba jednak trochę zbyt surowa kara.

 

@yarowa - ja się w sumie też zastanawiałem, o co chodzi z tym Raś.pl :P Ale to trochę wina ogłoszeniodawcy, że trochę nieprecyzyjnie napisał ogłoszenie, że nie bardzo wiadomo, co w ogóle zamieszczać. :P I zaraz by każdy w moment nałapał procentów jak wódka - gdyby były za to ostrzeżenia.

 

 

Dokładnie. Tak jak mówisz Thomaso.

 

Nadgorliwość, jest gorsza od faszyzmu :P

 

 

Jestem za uporządkowaniem Działu "Kupię". O postulacie zamykania tematu już się wypowiadałem, [w którymś z wątków] nie dalej niż bodajże przedwczoraj. I nawet postulowałem 3 dni i był to wniosek "dalej idący" :wacko: gdyż wcześniejszy postulat to były chyba 3 tygodnie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×