Jump to content
NASK

NASK obniża ceny za WLS/Opcje

Recommended Posts

... decyzja ta jest przyslowiowym gwozdziem do trumny dla modeli biznesowy niektorych Registrarow...

Grzesiek Bujnowski

Witam,

dlaczego tak sądzisz? Czy czasem nie jestes pracownikiem NASK-u, tak cos kojarze :P

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie. Istnieje coś takiego jak rezerwacja na opcje? Jeżeli tak, to ile trwa taka rezerwacja? I jeżeli teraz założyłbym opcje na jakąś domenę, a zapłaciłbym po wejściu obniżki (jeżeli oczywiście istnieje ta rezerwacja na opcje), to zapłaciłbym jeszcze starą cenę, czy już nową?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie. Istnieje coś takiego jak rezerwacja na opcje? Jeżeli tak, to ile trwa taka rezerwacja? I jeżeli teraz założyłbym opcje na jakąś domenę, a zapłaciłbym po wejściu obniżki (jeżeli oczywiście istnieje ta rezerwacja na opcje), to zapłaciłbym jeszcze starą cenę, czy już nową?

 

2x nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

dlaczego tak sądzisz? Czy czasem nie jestes pracownikiem NASK-u, tak cos kojarze :P

 

 

Dlaczego tak sadze? Serwisy Dropped.pl i pozostalych Registrarow, ktorzy dostep do systemu wykorzystywali glownie

do lapania domen po prostu nie beda mialy co lapac... Znaczy beda mialy, ale wylacznie domeny o niskiej wartosci.

Na pozostalych beda opcje. Chyba, ze to oni takie opcje w najblizszy piatek zaloza :-).

 

 

PS. Dobrze kojarzysz, ale juz nim nie jestem...

 

 

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem że zdarzały sie już opcje zakładane na chwilę przed wygaśnięciem.

Ciekawe ilu teraz będzie takich jasnowidzów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytałem że zdarzały sie już opcje zakładane na chwilę przed wygaśnięciem.

Ciekawe ilu teraz będzie takich jasnowidzów.

 

Nie bedzie jasnowidzow tylko 1 lutego do mniej wiecej 3-4 zostanie zalozonych kolo 30 tys opcji minimum.

Jesli jest ktos z duza kasa a takich nie brakuje to juz sie dogadal z posiadaczmi epp i beda jechal .Czy to dobrze jak mowia niektorzy ? Chyba nie .

Ten ruch nie przyczynia sie do rozwoju rynku domen napewno.I ci ktorzy mowili tu ze teraz bedzie fajnie bo kazdy bedzie mogl za 30 zl zalozyc opcje :P

No kazdy :P ale na te domeny ktore beda wolne od opcji ;) Teraz troszke futurystyki .A co bedzie jak np NASK zamias obnizyc ceny rejestracji w 2009 podniesie o 30 % :P ? Ja bym tak zrobil na ich miescu .Bo w tym czasie bedzie kolo 100-150 tys opcji ;) Teraz do tych co takie piali peany na czesc Dropped ze tak sie przyczynil do rozwoju tego rynku :P No to macie narobil gosc tylko zamieszania bo wydawalo mu sie ze jest najlepszy a to NASK jest najlepszy i nask nie lubi jak mu sie mowi ze bierze udzial w procederze :P) No ma racje bo nikt nie lubi jak mowia o nim zle :)

To moja prywatna teoria i niczym nie podparat ale to zamieszanie z firma na D zrobilo taka sytuacje :) Czy dobra? Moim zdaniem beznadziejnie zla szczegolnie dla "malych inwestorow" ale czy mam racje czas pokaze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym sie zgodze, NASK nie lubi jak mu ktoś wybiera jajka z kurnika :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bedzie jasnowidzow tylko 1 lutego do mniej wiecej 3-4 zostanie zalozonych kolo 30 tys opcji minimum.

 

Prawdopodobnie masz rację. Oby trafiły w jak najwięcej różnych rąk...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdopodobnie masz rację. Oby trafiły w jak najwięcej różnych rąk...

 

 

No tak do jakies 10 rak czyli pieciu facetow :P) Taki final tego bedzie. Ci co moze wiedzieli np. dzien wczesniej juz maja przygotowane listy ci co dzis to siedza i czesza plik :P A ja nareszcie zajame sie tym co lubie najbardziej zaczne czesto jezdzic na ryby ;) Z mojego punku widzenia to b.dobre rozwiazanie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawdopodobnie masz rację. Oby trafiły w jak najwięcej różnych rąk...

Czy tak sie stanie nie bedziemy wiedzieli, bo NASK nie udostepni takich statystyk.

To tajemnica handlowa jak 99% informacji zw. z dzialalnoscia Nask. :P

 

Swoja droga, to wczesniejsze akcje typu DNT, czy nawet promocja -90% byly oglaszane na dlugo wczesniej.

A tu raptem 3-5 dni. Czy ta akcja tez zostala przemyslana i przedyskutowana z Rejestratorami jak rzekomo mialo to miejsce przy DNT?

Czy przeprowadzone zostaly jakies badania symulacyjne? Czy to po prostu w Nask jest ktos taki kto wpada na jakis pomysl

stojac rano w korku do pracy, podejmuje samodzielnie decyzje i nakazuje wdrożyć. Kto kieruje Naskiem?

Wbrew pozorom jest to wazne pytanie, bo wladza tego kogos jest ogromna, a jego dezycje zasadniczo wplywaja na polski internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno jest pewne - trzeba o 24:00 zakladac opcje przynajmniej na swoje domeny - oszczedzi to na przedluzeniu - mam osobiscie kilkadziesiat domen, ktore na 100% bym przedluzyl, przed chwila sprawdzalem - na zadnej nie ma opcji, co nie dziwi - za 200zl to mozna na 3-literowki zakladac... 1 lutego to sie zmieni - opcje beda zakladane hurtowo, i duza szansa ze na 1/3 jak nie wiecej naszych "lepszych" domen... liczac 40 domen do przedluzenia na 1 minimum 40zl "oszczednosci" to daje minimum 1500zl oszczednosci w tym roku. Radze zrobic to samo. Pozdrawiam serdecznie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tak sie stanie nie bedziemy wiedzieli, bo NASK nie udostepni takich statystyk.

To tajemnica handlowa jak 99% informacji zw. z dzialalnoscia Nask. :P

 

Swoja droga, to wczesniejsze akcje typu DNT, czy nawet promocja -90% byly oglaszane na dlugo wczesniej.

A tu raptem 3-5 dni. Czy ta akcja tez zostala przemyslana i przedyskutowana z Rejestratorami jak rzekomo mialo to miejsce przy DNT?

Czy przeprowadzone zostaly jakies badania symulacyjne? Czy to po prostu w Nask jest ktos taki kto wpada na jakis pomysl

stojac rano w korku do pracy, podejmuje samodzielnie decyzje i nakazuje wdrożyć. Kto kieruje Naskiem?

Wbrew pozorom jest to wazne pytanie, bo wladza tego kogos jest ogromna, a jego dezycje zasadniczo wplywaja na polski internet.

Może to dlatego, że domagaliśmy się obniżenia przedłużeń. Zrobili tanie opcje, żeby usprawiedliwić obniżkę przedłużeń.

 

edit: przykładowo mam 500 domen w home.pl, to założę 500 opcji i przeniosę do az.pl :P

edit again: teraz NASK wprowadzi ograniczenia ilościowe opcji ;)

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polski internet sie jeszcze rozwija, wartosc domen ciagle rosnie i bedzie rosla przez najblizsze kilka lat. Obecnie domeny sa najlepsza inwestycja.

Dlatego najwieksi domeniarze masowo wykupuja domeny. Na opcje tez mozna patrzec jak na inwestycje i je masowo wykupywac.

Niestety zwiazane sa z wiekszym ryzykiem, bo co jesli przez 3 lata abonent nie zrezygnuje z nazwy - kasa wtopiona.

Obnizenie ceny opcji ze 150zł do 30zł, przy masowym wykupywaniu opcji, pozwala zmniejszyc ryzyko inwestycji albo inaczej zminimalizować konieczny do poniesienia nakład przy tego rodzaju inwestowaniu. Dlatego wydaje mi sie, ze ta akcja jest bardzo na reke najwiekszym domeniarzom tak jak bylo im na reke DNT.

 

Sa tez pozytywne cechy obnizki opcji - jak juz ktos wspomnial jest to "gwóźdź do trumny" tych rejestratorów, którzy chcieli w drugim roku odbić sobie koszt domeny "podarowanej" w pierwszym roku za 90 groszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tak sie stanie nie bedziemy wiedzieli, bo NASK nie udostepni takich statystyk.

To tajemnica handlowa jak 99% informacji zw. z dzialalnoscia Nask. :P

 

Swoja droga, to wczesniejsze akcje typu DNT, czy nawet promocja -90% byly oglaszane na dlugo wczesniej.

A tu raptem 3-5 dni. Czy ta akcja tez zostala przemyslana i przedyskutowana z Rejestratorami jak rzekomo mialo to miejsce przy DNT?

Czy przeprowadzone zostaly jakies badania symulacyjne? Czy to po prostu w Nask jest ktos taki kto wpada na jakis pomysl

stojac rano w korku do pracy, podejmuje samodzielnie decyzje i nakazuje wdrożyć. Kto kieruje Naskiem?

Wbrew pozorom jest to wazne pytanie, bo wladza tego kogos jest ogromna, a jego dezycje zasadniczo wplywaja na polski internet.

 

Na decyzje mialo wplyw kilka czynnikow:

-bezposrednie opinie od uczestnikow konferencji z 25 STYCZNIA

-"dynamiczny wzrost" ilosci "nowych" firm podpisujacych umowy z NASK i oczekiwanie Partnerow zeby "cos zrobic" bo nie chcemy dalej dokonywac podzialu dostepnych zasobow systemu na Partnerow a zwiekszana (technicznie) wydajnosc natychmiast (!) jest zjadana przez nowy ruch po EPP

-pozytywne doswiadczenie (brak problemow) z WLS na przestrzeni ostatnich lat

 

...a statystyki z checia udostepnilibysmy, ale kiedy pokazywalismy np. ilosc domen obslugiwanych przez poszczegolnych partnerow to natychmiast Ci co nie byli na miejscu 1, 2 czy 3 chcieli aby ich usunac -> efekt: dziurawe statystyki zupelnie nieprzydatne

 

...co do oglaszania wczesniej to ogloszenie promocji na rejestracje (10 PLN od stycznia) w pazdzierniku 2007, spowodowalo... dramatyczny spadek ilosci rejestracji

 

Andrzej Bartosiewicz (NASK)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposób na tanią domenę: dzisiaj rejestrujemy za 0,90 PLN w nazwa.pl, za dwa dni zakładamy opcję.

Po dwóch latach koszt takiej domeny to około 40 zł. zamiast 80 zł. normalnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość ciekawie sie dzieje nie ma co ;)

żałuje teraz ze nie mam ogromnego kapitału heh ale tego zawsze będę żałował :P

(może po tych opcjach sie to zmieni hehe)

 

wprowadzenie tak taniej opcji w przyszłości spowoduje jedno, będzie ich tak dużo ze domeniarze nawet na swoje domeny jak zapomną założyć będą zmuszeni do zapłacenia przedłużenia nie spodziewałbym sie teraz juz obniżenia.

ten krok da jedno ze tendencja przedłużeń nie spadnie wręcz sie podniesie w trosce o własne domeny

(najszybsi i ludzie z ogromnym kapitałem są w niebie inwestycyjnym)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale NASK to przemyślał :P

Kupujesz domenę za 90 groszy w home.pl i zakładasz opcje za 30 złotych i nowa rejestracja 10. Razem kosztuje to 40,90 netto za 2 lata:)

W promocji jest limit 100 domen. Ale można na dziadka, wujka, siostrę i szwagra.

 

Czyli możliwe są 3 opcje:

1. NASK sie ośmieszy, i się z tego wycofa.

2. Cena przedłużenia spadnie drastycznie (hura!!)

3. Paru partnerów NASK-u zniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a statystyki z checia udostepnilibysmy, ale kiedy pokazywalismy np. ilosc domen obslugiwanych przez poszczegolnych partnerow to natychmiast Ci co nie byli na miejscu 1, 2 czy 3 chcieli aby ich usunac -> efekt: dziurawe statystyki zupelnie nieprzydatne

 

A był taki mus, żeby ich usuwać? Akurat takie statystyki byłyby dość przydatne choćby dla potencjalnych klientów.

 

...co do oglaszania wczesniej to ogloszenie promocji na rejestracje (10 PLN od stycznia) w pazdzierniku 2007, spowodowalo... dramatyczny spadek ilosci rejestracji

 

To akurat było do przewidzenia, ale przez to niektórzy pluli sobie potem w brodę... podobnie było przy poprzednich promocjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaczne czesto jezdzic na ryby :P Z mojego punku widzenia to b.dobre rozwiazanie :P

 

OK . Ale skąd masz pewnosc , że tych pieciu facetow nie zalozylo juz w miedzyczasie opcji na wiekszosc ryb ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Paru partnerów NASK-u zniknie.

Raczej ceny u tych kilku partnerów szybko skocza do poziomu 10 zł. (z obecnych 90 groszy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×