Jump to content
NASK

NASK obniża ceny za WLS/Opcje

Recommended Posts

No ale to pozytywna wiadomość – wiele jeszcze zostało do założenia, nie można przestać czytać codziennych list. ;-)

 

I teraz dopiero zaczna sie szachy z decyzja o zalozeniu opcji na domene (bardziej z tym, KIEDY) :). Szczegolnie teraz, po publikowaniu daty utworzenia domeny ;)

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
I teraz dopiero zaczna sie szachy z decyzja o zalozeniu opcji na domene (bardziej z tym, KIEDY) ;). Szczegolnie teraz, po publikowaniu daty utworzenia domeny ;)

Grzesiek

 

Po czym? O nieeeeeeeeeeeeeee :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I teraz dopiero zaczna sie szachy z decyzja o zalozeniu opcji na domene (bardziej z tym, KIEDY) ;). Szczegolnie teraz, po publikowaniu daty utworzenia domeny :)

 

Akurat kwestia „kiedy” się nie zmieni. Zawsze miałem w tym temacie tylko jedną zasadę – przed innymi. ;)

 

@FlashT – czytaj forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ,

Panie Andrzeju dobrze jest usłyszeć słowo wyjaśnienia "od źródła" ;)

 

Wglada na to , że i NASK potrafi się przyznać do pomyłki założeń teoretycznych ...

 

Mam tylko drobną wątpliwość jak czytac ; " dzisiaj czy od dzisiaj " . ;)

Pozdrawiam

 

proponuje bez Pan

 

czytac: "od dzisiaj" :)

 

co do zalozen teoretycznych... to usuniecie daty rejestracji spowodowalo ze dane w WHOIS staly sie mniej atrakcyjne, stad mniejsze prawdopodobienstwo ataku na WHOIS. nasze dzialanie wtedy bylo i teraz jest przemyslane. jak ktos uwaza ze to byla pomylka to prosze bardzo - up to you.

 

teraz, kiedy uwazamy ze nasze zabepieczenia sa wystarczajace, a jednoczesnie zdajac sobie sprawe ze to zmiejszy niepotrzebny ruch do systemu, mozemy zaryzykowac (tak, jest to pewne ryzyko) i przywrocic date i dodac czas.

 

wydaje nam sie ze nizsza cena opcji + wiecej informacji o domenie poprawi koegzystencje Domeniarzy, Partnerow i NASK

 

w zwiazku z moja delegacja, nie bede w najblizszym czasie sie udzielal na tym forum, pozostawiam jednak moich kolegow/kolezanki ktorzy beda zapewne odpowiadali na wybrane :o pytania

Share this post


Link to post
Share on other sites
w zwiazku z moja delegacja, nie bede w najblizszym czasie sie udzielal na tym forum, pozostawiam jednak moich kolegow/kolezanki ktorzy beda zapewne odpowiadali na wybrane :) pytania

 

Jeszcze tylko odrobinę OT .

Porządkując w ostatnich tygodniach swoje portfolio , odnalazłem w nim domenę NASK.de ;) (kilka lat temu została ona zdroppowana przez DD24 , a mi udało się ją przechwycic)

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani , ewentualnym (nieodpłatnym) przejęciem tej nazwy domenowej , proszę o krótkie info na PW .

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie te rezerwacje zlozyles z ciekawosci pytam?

 

Tak się składa, że nie w dropped tylko w domeny.tv

 

A przy okazji jestem ciekaw jak wynik 2410 zarejestrowanych w ciągu kilku godzin opcji ma się do ostatnich trzech lat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ze zacytuje siebie:

"Zarobek na opcjach nie jest celem. Gdyby tak bylo to zrobilibysmy WLS z wiecej niz jednym czekajacym..."

 

oczywistym jest ze gdyby NASK chcial tutaj duzo zarobic to obnizylibysmy cene i dodal wiecej ludzi do kolejki na domene.

 

powody obnizenia padly juz wczesniej w dyskusji, jest nimi m.in. chec przynajmniej niewielkiego ograniczenia patologi gdzie probuje sie wszelkimi metodami obciazyc system NASK aby zdobyc spadajace domeny. nizsza cena WLS powinna tutaj miec pewien wplyw - jaki? zobaczymy za 2-3 miesiace...

 

co do hipotez jaki tutaj NASK ma ukryty cel obnizki i co NASK zrobi...

 

NASK nie obnizy cen za przedluzenie w roku 2008 - mowilismy o tym w rozmowach z partnerami przez ostatnie miesiace, prezentowalem JA na konferencji w Warszawie, jesli ktos chce to powiem jeszcze raz - nie planujemy obnizki cen w 2008 na przedluzenia <RENEW>

 

nie potrzeba żadnych hipotez, żeby stwierdzić, że NASK dba tylko o własne interesy

 

cena opcji - powód: walka z przechwytywaniem domen i obciążaniem systemu NASK, co jest zrozumiałe,

 

cena nowych rejestracji - chwyt marketingowy, kwestia wykorzystywania domen w niskich cenach do spamowania wyszukiwarek nikogo już nie interesuje (co powoduje, że domena staje się bezwartościowa > ban w Google), jak również zamieszanie na rynku z tytułu masowych rejestracji i spadania domen (co obciąży system NASK), co jest niekonsekwentne,

 

ceny przedłużeń - mówią wszystko, to jest prawdziwa cena i prawdziwa polityka monopolisty jakim jest NASK,

Share this post


Link to post
Share on other sites
ceny przedłużeń - mówią wszystko, to jest prawdziwa cena i prawdziwa polityka monopolisty jakim jest NASK

 

c'est la vie

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 lutego 2008 w godzinach 00:00 - 16:00 zostało zarejestrowanych 2507 opcji, z czego na pierwszym miejscu jest Michau Enterprises, LLC - 1204 opcje, druga pozycja to AMSNET Andrzej Szreter z liczbą 337 rejestracji opcji i trzecia Sensus Data Network Ltd. - 306.

 

źr. DNS.PL Biuletyn

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andro: zawsze mozesz przestac korzystac z ich uslug - tak jak w tpsa mamy komórki, tak tutaj mamy domeny wszelakiej maści :-)

przestać korzystać z czyich usług?? ;) nie ma żadnej konkurencji dla nasku

Share this post


Link to post
Share on other sites
druga pozycja to AMSNET Andrzej Szreter z liczbą 337 rejestracji opcji i trzecia Sensus Data Network Ltd. - 306.

 

Czyli domeniarze rejestrujący dla siebie i kolegów, bo na ich stronach nie ma takiej oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie:

czy mozna zalozyc opcje na swoje domeny? bo jesli tak to sami wiecie... po co przedluzac, opcja jest tansza ;]

 

 

 

Eh , Panowie i Panie opcja to nie odnowienie a jedynie opłata

za monitorowanie przez 3 lata max i gwarancja wprowadzenia

domeny po wygasnieciu ważności w stan rezerwacji na rzecz

wlasciciela opcji . Za nową rejestracje trzeba zaplacić zgodnie

z cennikiem danego REGI , np [ 32 + 20 ] .

 

 

Pozdrawiam

Aśka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za nową rejestracje trzeba zaplacić zgodnie z cennikiem danego REGI , np [ 32 + 20 ] .

Co łącznie daje 20 zł. mniejsza kwotę niż przedłużenie po cenie 70 zł. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie potrzeba żadnych hipotez, żeby stwierdzić, że NASK dba tylko o własne interesy

 

....

 

, jak również zamieszanie na rynku z tytułu masowych rejestracji i spadania domen (co obciąży system NASK), co jest niekonsekwentne,

 

ceny przedłużeń - mówią wszystko, to jest prawdziwa cena i prawdziwa polityka monopolisty jakim jest NASK,

 

 

Jezeli mowa o polityce ( to moim skromnym zdanie ) ta polityka

zmierza we właściwym kierunku . Co ja "chrzanie" ?

A to proste - nie mniej nie wiecej a tylko tyle jak trzeba

NASK faktycznie dba o własne interesy , ale z poszanowaniem

rynku wtórnego , indywidualnych abonentów , registrarów malych

i duzych , i malych i duzych domeniarzy . Jak to ?

A tak to :)

zobacznie co jest po jednym dniu zamieszania = OZYWIENIE RYNKU

co dalej ? A no bedzie dalsza DYNAMIZACJA RYNKU

No i ? No i NASK tym samym ma szanse przeskoczyć pierwszą BAŃKĘ

domen jeszcze w marcu .

Co zrobili ? Wywolali SSANIE na rynku ;)

 

 

Ja IM bije brawo

 

Aśka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co łącznie daje 20 zł. mniejsza kwotę niż przedłużenie po cenie 70 zł. :)

 

 

A 32 na opcje na własna domene "da" Ci Dropped w gescie dobrej woli ;)

 

"myśleć , myśleć , myśleć - rzek tygrysek - podskakując na ogonie "

 

 

Pozdro

Aśka ( tylko bez urazy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co łącznie daje 20 zł. mniejsza kwotę niż przedłużenie po cenie 70 zł. :)

 

To tylko 20zł różnicy - a czy warto tak kombinować z domeną która jest powiedzmy z 1999 roku ?

Wolę zapłacić 20zł więcej i mieć dalej datę utworzenia domeny 1999 niż po wykorzystaniu opcji 2008 ;)

 

Opinię pozostawiam forumiarzom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież nikt nie będzie zakładał opcji na własne PRO domeny, tym bardziej jeżeli działa pod nimi jakiś serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tylko 20zł różnicy - a czy warto tak kombinować z domeną która jest powiedzmy z 1999 roku ?

Wolę zapłacić 20zł więcej i mieć dalej datę utworzenia domeny 1999 niż po wykorzystaniu opcji 2008 ;)

 

Opinię pozostawiam forumiarzom ;)

 

 

Idąc dalej .

żeby opcja sie wykonała musi się zablokować domena na 15 dni + ulamek

A była przecież dobrze zaparkowana i klikali ( to tak na ten przyklad 70 pln na

dwa tygodnie )

i gdzie tu zysk . Chyba ze mowa o domenkach typu nija :)

 

Poza tym opcja to może być "wentyl" na okres trzech lat dla własnych

domen , ale jak już to po swiezym odnowieniu .

 

 

Pozdrawiam

Aśka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli mowa o polityce ( to moim skromnym zdanie ) ta polityka

zmierza we właściwym kierunku . Co ja "chrzanie" ?

A to proste - nie mniej nie wiecej a tylko tyle jak trzeba

NASK faktycznie dba o własne interesy , ale z poszanowaniem

rynku wtórnego , indywidualnych abonentów , registrarów malych

i duzych , i malych i duzych domeniarzy . Jak to ?

A tak to ;)

zobacznie co jest po jednym dniu zamieszania = OZYWIENIE RYNKU

co dalej ? A no bedzie dalsza DYNAMIZACJA RYNKU

No i ? No i NASK tym samym ma szanse przeskoczyć pierwszą BAŃKĘ

domen jeszcze w marcu .

Co zrobili ? Wywolali SSANIE na rynku ;)

Ja IM bije brawo

 

Aśka

Właśnie że "chrzanisz" Zmiana ceny opcji, to poszanowanie registratorów??

Cy były jakieś konsultacje z partnerami? NASK zrobił to olewając wszystkich.

"OZYWIENIE RYNKU I DYNAMIZACJA RYNKU" to jak mówienie, że dzięki becikowemu mamy babyboom w Polsce.

Niemcy pierwszą "BAŃKĘ", to przekroczyli w 39 :)

I skąd wiesz, że wywołali "SSANIE"?? :o

Brawo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×